Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Aküne de bir bak. aküden de yapabilir. Yada göstergelin ordaki soketlerde temassızlık war.

kafa grenajını sökmek için 1 yıldız tornavida, göstergeleri sökmek içinde 10 - 12 anahtar gerekiyor.

Gösterge panelinin yanındaki siyah kıvrımlı parçaların vidasını söküyorsun. bu parçalar 2 farklı yerden vidalı, ön camdan ve göstergenin yanlarından. bu siyah parçaları çıkarttığında gösterge panelinin şaseye bağlandığı 2 tane somun göereceksin bunlarıda çıkarttıktan sonra gösterge panelini hafifçe çekerek çıkarta bilirsin ama iş burda bitmiyor tabiki. gösterge panelini çektikten sonra kilometre telini bir pense yardımıyla gevşetip çıkartırsan daha rahat şekilde işini yapabilirsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:56 ----------

Yanlış warsa düzeltin lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    dün akşam gezerken 80km hızda 7bin devirdeyken motor 1 saniyeliğine tekledi.gaz kesti gibi.10-15 sanıye sonra yıne tekledi korktum yavaşladım...bir süre sonra tekrar yapacakmı diye denedim aynı hız ve devire geldim ama daha olmadı..neydi bu canımı sıktı..daha yeni motor 1700km de

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam gezerken 80km hızda 7bin devirdeyken motor 1 saniyeliğine tekledi.gaz kesti gibi.10-15 sanıye sonra yıne tekledi korktum yavaşladım...bir süre sonra tekrar yapacakmı diye denedim aynı hız ve devire geldim ama daha olmadı..neydi bu canımı sıktı..daha yeni motor 1700km de
    bujiden olabilir,motor elektrik kesmiş olabilir vs...bujini bi yokla bakalım gevşek mi?yada değiştir tekrar yaparsa başka bişeyden de olabilir ama bujiyi bir dene derim kaç paralık şey zaten...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiden olabilir,motor elektrik kesmiş olabilir vs...bujini bi yokla bakalım gevşek mi?yada değiştir tekrar yaparsa başka bişeyden de olabilir ama bujiyi bir dene derim kaç paralık şey zaten...
    Benzindeki pislik yapmış olabilirmi Benimde başıma benzer bişey geldi motor 90 la giderken tekleme yapmaya başladı korktum biraz öyle devam ettikten sonra stop etti , 4-5 kez marşa bastım ve hiç bişey olmamış gibi çalıştı ve hiç bi sıkıntı yapmadı... Servise sorduğumda pislik geldiğini ve motorun onu attığını söyledi

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzindeki pislik yapmış olabilirmi Benimde başıma benzer bişey geldi motor 90 la giderken tekleme yapmaya başladı korktum biraz öyle devam ettikten sonra stop etti , 4-5 kez marşa bastım ve hiç bişey olmamış gibi çalıştı ve hiç bi sıkıntı yapmadı... Servise sorduğumda pislik geldiğini ve motorun onu attığını söyledi
    o dediğinde olabilir tabi ama onu atarken fark eder hissedersin yani egzoz farklı bi sesle çat pat diye atar o pisliği...büyük bi sorun olmadığı kesin

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzindendir redline girmiş gibi gaz kesmeye başlıyo bendede 3-4 defa yaptı ve sonunda memeyi tıkadı.Sağolsun çok temiz benzin satıyo benzinlikler.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı M.SercaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküne de bir bak. aküden de yapabilir. Yada göstergelin ordaki soketlerde temassızlık war.

kafa grenajını sökmek için 1 yıldız tornavida, göstergeleri sökmek içinde 10 - 12 anahtar gerekiyor.

Gösterge panelinin yanındaki siyah kıvrımlı parçaların vidasını söküyorsun. bu parçalar 2 farklı yerden vidalı, ön camdan ve göstergenin yanlarından. bu siyah parçaları çıkarttığında gösterge panelinin şaseye bağlandığı 2 tane somun göereceksin bunlarıda çıkarttıktan sonra gösterge panelini hafifçe çekerek çıkarta bilirsin ama iş burda bitmiyor tabiki. gösterge panelini çektikten sonra kilometre telini bir pense yardımıyla gevşetip çıkartırsan daha rahat şekilde işini yapabilirsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:56 ----------

Yanlış warsa düzeltin lütfen...
    dediğin gibi söktüm göstergeyi. gösterge kablolarını kontrol ederken sağ taraftaki kıvrımlı parcanın olduğu yerde kapalı şekilde bağlantı noktaları var. orada bi soketin yakınında işlem var. kesip bağlanmış. açılma olmuş orada temazsızlık söz konusu gibi duruyordu. tekrar bağladım bantladım topladım. 2 günde 2 sefer yaptı gosterge sorunu sanırım yapmaz çünkü oradan gibi duruyordu. çok teşekkür ederim. de bu bilgi nereden geliyor sana
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzindendir redline girmiş gibi gaz kesmeye başlıyo bendede 3-4 defa yaptı ve sonunda memeyi tıkadı.Sağolsun çok temiz benzin satıyo benzinlikler.
    bu konuda yapabilecek bir şeyimiz yok yani öyle mi..

bu konuda yapabilecek bir şeyimiz yok yani öyle mi..
    En son ben karburatörü temizledim.Bide bu benzinliklerde felan satılan karbüratör temizleyici yada depo temizleyici diye satılan maddeler varmış ondan kullanan birkaç kişiye sordum çiçek gibi yapıyo motoru dediler.
    Depoyu fulleyıp onuda içine atıveriyomussun.
    Onu atınca fazla yakıyormuş ama temizliyormuş.
    Sonra normal değere dönuyormuş.
    Ve acı bi kokusu varmış

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin gibi söktüm göstergeyi. gösterge kablolarını kontrol ederken sağ taraftaki kıvrımlı parcanın olduğu yerde kapalı şekilde bağlantı noktaları var. orada bi soketin yakınında işlem var. kesip bağlanmış. açılma olmuş orada temazsızlık söz konusu gibi duruyordu. tekrar bağladım bantladım topladım. 2 günde 2 sefer yaptı gosterge sorunu sanırım yapmaz çünkü oradan gibi duruyordu. çok teşekkür ederim. de bu bilgi nereden geliyor sana
    Deneme yanılma yöntemiyle her şeyi öğreniyor insan. Zamanında benimde far ampülüm patlamıştı, onu değiştiricem derken tüm kafayı sökmüştüm nerdeyse.

Casillas o temizleyicilere dikkat edin. Ben bir kaç topicte okumuştum, bu maddeleri asla koklamayın gibisinden yazılar yazıyodu bayağı zararlıymış.
    Bende deponun altından çıkan 2 hava borusunu temizledim dün. İçinden toz, toprak ne ararsan her şey çıktı. Benim yolda kalmamın sebebi buymuş karbüratörüm temizmiş.

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneme yanılma yöntemiyle her şeyi öğreniyor insan. Zamanında benimde far ampülüm patlamıştı, onu değiştiricem derken tüm kafayı sökmüştüm nerdeyse.

Casillas o temizleyicilere dikkat edin. Ben bir kaç topicte okumuştum, bu maddeleri asla koklamayın gibisinden yazılar yazıyodu bayağı zararlıymış.
    Bende deponun altından çıkan 2 hava borusunu temizledim dün. İçinden toz, toprak ne ararsan her şey çıktı. Benim yolda kalmamın sebebi buymuş karbüratörüm temizmiş.
    depo havalandırma hortumu sıkışınca oluyor doğru söylüyorsun aklımıza gelmedi sökülmemiştir depo diye

Koklamıycan abi abi yoksa bi bakarsın gözlerin senden bağımsız hareket ediyo
    Ya o deponun altında zaten milyon tane boru var adamların canı sıkıldıkça bir boru takmışlar
    Ama ben kötü ustayım hiç vida arttırmadım

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo havalandırma hortumu sıkışınca oluyor doğru söylüyorsun aklımıza gelmedi sökülmemiştir depo diye
    Bende sonradan farkına vardım. Boruların biri kendini bayağı yukarı çekmişti ve çok sertleşmişti. Söktüm içini yıkadım kuruttum. Bu arada onları çıkardıktan sonra test amaçlı biraz gezdim motorla o sırada bişey olmamıştır herhalde
    Casillas işte ben 2 tane boru arttırcaktım da vaz geçtim

Bende sonradan farkına vardım. Boruların biri kendini bayağı yukarı çekmişti ve çok sertleşmişti. Söktüm içini yıkadım kuruttum. Bu arada onları çıkardıktan sonra test amaçlı biraz gezdim motorla o sırada bişey olmamıştır herhalde
    Casillas işte ben 2 tane boru arttırcaktım da vaz geçtim
    He o 2 boruyu biliyorum hem çok zor cıkıyorlar hemde zor giriyorlar ben bide sogutma suyunun gittiği boruyu cıkarttım o tazzikle suratıma antifiriz yedim
    Suratımıza bile tukurdu bu motor yani

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    ben o boruların hepsını ezberledım bır ara benzın otomatıgım arızalı ımış ben tabı borularda pıslık var dıye soktum çektım yıkadım utuledım yok duzelmemıştı sonra benzın oto tamamen bozulunca aldım şımdı yenısını canavar gıbı :D havalandırmalar katlanıyor sureklı ama cok onemlı degıl cok az hava gırmesı yeterlı oluyor onuda ogrendım sök tak yaparken şu bne o boruları takmadım. gerek duymadım çunku sadece ucunda fılıktre var oda yere yakın olmadugu ıçın var. sorun yapmaz boyle dıye duşunuyorum ve yolumu yapıyorum
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    cbr 125
    slm arkadslar ben aranıza ynı uye oldum cbr 125 2010 model almayı dusnuyorm.gerek gosterıs ıcın olsun surus tarzı olsun benım ıcın motorda bnlar onemlı bırde cok hosuma gıdıyo yenı kasası 1 kac ay ıcnde mtlaka almayı dusnuyorm ama bazı korkularım var orn. bu motr rahatmı bel agrısı fln yparmı uzun yolda.bodrumda yasıyorum en fazla gıtcegım yer mılas mugla olur rahat gıdermıyım bu motorla cvplarını bklıyorum sımdıden tsekkuler...

Alıntı bestdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadslar ben aranıza ynı uye oldum cbr 125 2010 model almayı dusnuyorm.gerek gosterıs ıcın olsun surus tarzı olsun benım ıcın motorda bnlar onemlı bırde cok hosuma gıdıyo yenı kasası 1 kac ay ıcnde mtlaka almayı dusnuyorm ama bazı korkularım var orn. bu motr rahatmı bel agrısı fln yparmı uzun yolda.bodrumda yasıyorum en fazla gıtcegım yer mılas mugla olur rahat gıdermıyım bu motorla cvplarını bklıyorum sımdıden tsekkuler...
    Hoşgeldin
    Bel fıtıgın yoksa bişey olmaz o oram buram ağrıyo racing makinada diyenler motoru satip enduro alsınlar
    Motora binmeden önce ısınma hareketleri ve apaçi dansımızı yapmadan binmeyelim
    Apaçi Dansıda neymiş lowww diyenlere
    http://www.dailymotion.com/video/xee...olay-vydeo_fun

Motosikleti
    cbr 125
    yok cok sukur bel faıtıgı gıbı bı sorunum yok yha uzun yolda fln yapar dıye korkuyorum .d

Alıntı bestdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok cok sukur bel faıtıgı gıbı bı sorunum yok yha uzun yolda fln yapar dıye korkuyorum .d
    Hiç sorun etme yardır gitsin

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar tekrar hatırlatmak istedim motorumu satıyorum hertürlü kefilimdir sorunsuzca binebileceğiniz bakımlı bir motor...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30895446/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler