Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçenlerde saat 22:00 sularında ana yoldan otobana giriyordum sağa doğru kesintisiz bir virajı alırken (hemen hemen u viraj)
    Bir araba tam arka tekerin sağına yapışmış vaziyette hızla girdi dibime, korna ve el hareketi ile uyardım,
    ama nafile beni tek şeritli yolda sağımdan geçecekti. Olası bir kazaya mahal vermemek için biraz hız arttırıp motoru dikleştirip
    kendimi şeridin soluna aldım ve tekrar yatırdım dönüşe devam ediyordum.

Araç yanıma geldi ve camdan baktığımda bir bayanı aracın içinde tek başına gördüm,
    kesintisiz kornaya asılarak ve selektör yaparak dikiz aynasının hizasından takibe başladım,
    kornayı kesmiyordum ve ogs gişelerine kadar rahatsız ettim.

Bastı gitti ogs de ben de kgs ye girdim. Hiç zannetmiyorum ama umarım yaptığı hatayı anlamıştır.

Normalde böyle şeyler yapmam ama uyarmama ragmen zoraki şekilde beni tehlikeye atarak sıkıştırması bir anlık sinirlerimi zıplatmıştı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde saat 22:00 sularında ana yoldan otobana giriyordum sağa doğru kesintisiz bir virajı alırken (hemen hemen u viraj)
    Bir araba tam arka tekerin sağına yapışmış vaziyette hızla girdi dibime, korna ve el hareketi ile uyardım,
    ama nafile beni tek şeritli yolda sağımdan geçecekti. Olası bir kazaya mahal vermemek için biraz hız arttırıp motoru dikleştirip
    kendimi şeridin soluna aldım ve tekrar yatırdım dönüşe devam ediyordum.

Araç yanıma geldi ve camdan baktığımda bir bayanı aracın içinde tek başına gördüm,
    kesintisiz kornaya asılarak ve selektör yaparak dikiz aynasının hizasından takibe başladım,
    kornayı kesmiyordum ve ogs gişelerine kadar rahatsız ettim.

Bastı gitti ogs de ben de kgs ye girdim. Hiç zannetmiyorum ama umarım yaptığı hatayı anlamıştır.

Normalde böyle şeyler yapmam ama uyarmama ragmen zoraki şekilde beni tehlikeye atarak sıkıştırması bir anlık sinirlerimi zıplatmıştı..
    Ya benimde en korktugum şey yok viraja yatınca yolda çok biyer kaplamıyoz zaten virajda hiç olmuyo aynımdan biri kafayı sokar diye hep viraja girmeden sagıma soluma bakıyorum hızlı gelen var mı diye.
    Ya böyle ayılara motordan fırlatcak bişey lazım sellektörden anlamıo bunlar

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama işte güçlü bir alet olucak kıçına giriceksin fizana gitse rahatsız ediceksin devam ya gittiği yere kadar bi şöyle 30 45 dk takip ediceksin ödü pokuna karışınca bak bakalım bidaha yapabilcek mi aynı haraketi.. Hepimizin düşüncesi aslında karşı taraftakinin kim olduğunu bilmiyoruz silah mı kaybedicek bişeyleri yoktur falan hikaye aslında indirceksin hepsini aşşağa bak bakalım bitane maganda kalıyor mu
    Bİ selektöre BİN manita

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benimde en korktugum şey yok viraja yatınca yolda çok biyer kaplamıyoz zaten virajda hiç olmuyo aynımdan biri kafayı sokar diye hep viraja girmeden sagıma soluma bakıyorum hızlı gelen var mı diye.
    Ya böyle ayılara motordan fırlatcak bişey lazım sellektörden anlamıo bunlar

Ben buji atmayı planlıyorum aslında, camları direkt indiriyor...

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ben buji atmayı planlıyorum aslında, camları direkt indiriyor...
    Bu konuda bujiyi çok methediyorlar. Elinden kimse kurtulamazmış üstelik markası, kodu filan önemli olmayıp istediğimizi kullanabilirmişiz.

Kazukki, overcloud ikinizede geçmiş olsun. Sizde bir şey olmaması en önemli şey, motorları yaptırırsınız bir şekilde.

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bujiyi çok methediyorlar. Elinden kimse kurtulamazmış üstelik markası, kodu filan önemli olmayıp istediğimizi kullanabilirmişiz.

Kazukki, overcloud ikinizede geçmiş olsun. Sizde bir şey olmaması en önemli şey, motorları yaptırırsınız bir şekilde.
    Tabiki önemli değil, sadece porselen'e benzeyen kısmının sert şekilde vurması yeterli camı dağıtması için...
    Plaka varken yapmamak lazım ama iz bırakmadan usulca

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki önemli değil, sadece porselen'e benzeyen kısmının sert şekilde vurması yeterli camı dağıtması için...
    Plaka varken yapmamak lazım ama iz bırakmadan usulca
    Ya plaka ne kolayı ben motorcudan biraz eski buji alıyım ceplere zulalamak lazım.
    Bide göz yaşartıcı alın tutursa vericen spreyi vericen spreyi zaten 15 gün o arabaya binemez salak

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    saolun arkadaşlar umarım bu son olur ve sizlerinde başına gelmez.

adamın tavrı başta çok komikti, kendi aracındaki hasarın farkında değildi ben polis beklemem kardeşim gidicem diyodu bende gidersen plakanı alır vur kaç diye şikayet ederim polise diyince durdu tabi sonra onun aracındaki hasarı gösterdim, adam sinirden kudurdu. aslında ben tamam diyip polis bekleyelim diye ısrar etmesem adama piyango sonradan vuracaktı ya, üç kağıt yapmak bana yakışmaz diye yapmadım. sonra ardından bana sen hatalısın diyo. arkadan gelip vurmuşsun yav.. yaşlı başlı adam efendilik ettik ters bi şey soylemedim, avukatmış beyefendi heralde ondan olsa gerek hatasını kabul etmedi. şimdi işin yoksa bi sinyal için eksper gelmesini bekle.. umarım motoru serviste bırakmak zorunda kalmam.. 120tl'de cebimden çıksın istemiyorum bakalım nolcak..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Bujiciler: Bujinin seramik kısımlarını kırıp zulalıyoruz,
    sonrası mı? :D
    http://www.liveleak.com/view?i=a5d_1257946254

bummm!

geçmiş olsun kaza yapan arkadaşlar

Motosikleti
    XL650V Transalp
    saol osmaniyeli.

kazayı aşağıdaki konu başlığında anlattım fotoğraflarla birlikte.
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...e-sonrasi.html

neyse kazadan sonra motorun bakımını yaptırmak için bildiğim bi servise gittim. honda servisi değil ama motorlara çok özen gösteren ve işini bilen ustaların olduğu bir yer.

motoru bir makinaya bağladılar. avansını subap ayarlarını, lastik göbeklerini kontrol ettiler. akünün voltajını ölçüp motor çalışırkenki şarj durumuna baktılar. önceden aldığım ipone marka yağı kullandılar. motorun üzerinde 13600km'dir çalışmakta olan iridium bujiyi çıkardığımızda hali içler acısıydı. gidip ngk marka kitapçıkta yazan bujiyi aldım. honda servisinde 17TL idi ve onu taktırdım. motor şu an ilk marşta daha rahat çalışıyor ve daha seri oldu gibi (belki psikolojiktir.) neyse debriyaj ve gaz tellerini yağladılar, zinciride temizleyip aynı şekilde yağladılar. zaten hassas olan gaz kolu çok daha duyarlı hale geldi. bir dahaki sefere 2 tane ön amortisör keçesi ve 10'luk süspansyion yağı alıp gelmemi söylediler. herşey bittikten sonra ayıptır söylemesi 70tl bayıldım ama hakettiler bence. honda servisinde bu kadar uğraştırmış olsaydım işçilikle beraber 150 kaattan aşağı çıkamazdım diye düşünüyorum.

akşam eve geldiğimde motoru bir güzel yıkayıp internetten 10TL'ye aldığım elf marka plastik parlatıcısını selenin altındaki rengi solan siyah plastik parçalara sıkıp parlattım. kazadan sonra aklımı dağıtmış oldum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol osmaniyeli.

kazayı aşağıdaki konu başlığında anlattım fotoğraflarla birlikte.
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...e-sonrasi.html

neyse kazadan sonra motorun bakımını yaptırmak için bildiğim bi servise gittim. honda servisi değil ama motorlara çok özen gösteren ve işini bilen ustaların olduğu bir yer.

motoru bir makinaya bağladılar. avansını subap ayarlarını, lastik göbeklerini kontrol ettiler. akünün voltajını ölçüp motor çalışırkenki şarj durumuna baktılar. önceden aldığım ipone marka yağı kullandılar. motorun üzerinde 13600km'dir çalışmakta olan iridium bujiyi çıkardığımızda hali içler acısıydı. gidip ngk marka kitapçıkta yazan bujiyi aldım. honda servisinde 17TL idi ve onu taktırdım. motor şu an ilk marşta daha rahat çalışıyor ve daha seri oldu gibi (belki psikolojiktir.) neyse debriyaj ve gaz tellerini yağladılar, zinciride temizleyip aynı şekilde yağladılar. zaten hassas olan gaz kolu çok daha duyarlı hale geldi. bir dahaki sefere 2 tane ön amortisör keçesi ve 10'luk süspansyion yağı alıp gelmemi söylediler. herşey bittikten sonra ayıptır söylemesi 70tl bayıldım ama hakettiler bence. honda servisinde bu kadar uğraştırmış olsaydım işçilikle beraber 150 kaattan aşağı çıkamazdım diye düşünüyorum.

akşam eve geldiğimde motoru bir güzel yıkayıp internetten 10TL'ye aldığım elf marka plastik parlatıcısını selenin altındaki rengi solan siyah plastik parçalara sıkıp parlattım. kazadan sonra aklımı dağıtmış oldum
    keşke haberim olsaydı keçelerden . 2 tane gönderirdim sana. 5-10 lira bir şey çifti

Motosikleti
    XL650V Transalp

keçeleri sen de mi 5-10 liraya aldın
    motosikletçiden aldıysan pahalı olmuştur fakat keçeciden aldıysan uygundur yine

honda servisinden almaya kalksan çiftine en az diyorum 100 lira isterlerdi

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    dün gece anadolu yakası sahil yolunda giderken caddebostandan sahil yoluna katılıp suadiyeden ayrılan repsolün sahibi burdan ise helal olsun diyorum.

o motoru o kadar kullandım, o hareketleri yapabilddiğini, 120 km ye o kadar hızlı çıktığını, virajlarda debriyaj maneti yere değecek kadar yattığını bilmiyordum.

hele o şaşkınbakkalda sola virajda sağa yatırıp 3 şerit değiştirip sonra öbür kontra 90 ile viraja girmesi ağzımı açık bıraktı.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keçeleri sen de mi 5-10 liraya aldın
    motosikletçiden aldıysan pahalı olmuştur fakat keçeciden aldıysan uygundur yine

honda servisinden almaya kalksan çiftine en az diyorum 100 lira isterlerdi
    keçeleri henüz almadım. bu sabah kazada kırılan sinyalimi esengül kardeşler honda servisinde tamir ettirdim, 20TL'ye mal oldu. lastik takozunu değiştirdiler sadece ve yeni gibi oldu. keçelerden ve amortisör yağından bahsettiğimde ise henüz değiştirmene gerek yok motorun km'si çok düşük dediler o yüzden fiyat sormadım bende. bu arada kaza için dosya açtırmadım karşı tarafa ama bnim kaskonun eksperi geldiğinde karşı tarafın suçlu olduğunu göstermek için elimden geleni yapicam. hem arkadan çarpıyor hem hatasını kabul etmiyor. uyarmak için korna bile çalmadı adam..

bu arada servisin sahibi Sn. Ali Bey araçtaki hasarı gorunce inanamadı ve motorda hasar olmamasına çok şaşırdı..

bu iki oldu bu şans nereye kadar devam edicek çok merak ediyorum.

keçeleri henüz almadım. bu sabah kazada kırılan sinyalimi esengül kardeşler honda servisinde tamir ettirdim, 20TL'ye mal oldu. lastik takozunu değiştirdiler sadece ve yeni gibi oldu. keçelerden ve amortisör yağından bahsettiğimde ise henüz değiştirmene gerek yok motorun km'si çok düşük dediler o yüzden fiyat sormadım bende. bu arada kaza için dosya açtırmadım karşı tarafa ama bnim kaskonun eksperi geldiğinde karşı tarafın suçlu olduğunu göstermek için elimden geleni yapicam. hem arkadan çarpıyor hem hatasını kabul etmiyor. uyarmak için korna bile çalmadı adam..

bu arada servisin sahibi Sn. Ali Bey araçtaki hasarı gorunce inanamadı ve motorda hasar olmamasına çok şaşırdı..

bu iki oldu bu şans nereye kadar devam edicek çok merak ediyorum.
    yanlış okumuşum
    kaza için keçeleri değişelim dediler sanırım. gerek yok dedikleri gibi değişmene. yağ sızıntısı olursa amortisörden o zaman değişirsin. gönderirim veya adres söylerim oradan ucuz alabilirsin.
    keçenin ölçüsü 31*43*10

trafik kazası kadar can sıkıcı pek bir şey yok sanırım. haklı olsan da suçlu olsan da sıkıntı

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gece anadolu yakası sahil yolunda giderken caddebostandan sahil yoluna katılıp suadiyeden ayrılan repsolün sahibi burdan ise helal olsun diyorum.

o motoru o kadar kullandım, o hareketleri yapabilddiğini, 120 km ye o kadar hızlı çıktığını, virajlarda debriyaj maneti yere değecek kadar yattığını bilmiyordum.

hele o şaşkınbakkalda sola virajda sağa yatırıp 3 şerit değiştirip sonra öbür kontra 90 ile viraja girmesi ağzımı açık bıraktı.
    Merhaba bendim arkadaşım o:D:D haha bazen öyle sakat işler yapıyoruz işte:D her akşam hemen hemen cadde bostan migrso arkasında toplanırız ordan çıkmıştım evime gidiyordum

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bendim arkadaşım o:D:D haha bazen öyle sakat işler yapıyoruz işte:D her akşam hemen hemen cadde bostan migrso arkasında toplanırız ordan çıkmıştım evime gidiyordum
    beni gördün heralde siyah ninja ile, zenon farın gözümü çıkardı mecbur yol verdim sana sonra da korktum keşke vermeseydim de yavaş gitseydi başına bir iş gelecek diye.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar dikkatinizi çektimi bilmiyorumda honda çaktırmadan cbr 125 e ufaktan bi zam yapmış. bayilerde 5950 yada 6000 diyolardı yeni kasa fiatlarına şimdi 24 ağustostan geçerli liste fiatı 6135 olmuş plakasız bilmemnesiz . bir iki aya kadar 6500 düz yaparlar kanımca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler