Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    1hafta önce bende 2 gün ard arda yolda kaldım. benzinden dedi usta ama bilmiyorum karburator takınmış filan. kötü bişi ya rezil olduguna mı yanarsın sıcakta ittire ittire sanayiye götürdğüne mi
    öle durumda kendim sökmeyi takmayı tamiri bilmediğim için kızıyorum kendıme..
    [B][COLOR="Red"]Honda Cbr 125 R[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1hafta önce bende 2 gün ard arda yolda kaldım. benzinden dedi usta ama bilmiyorum karburator takınmış filan. kötü bişi ya rezil olduguna mı yanarsın sıcakta ittire ittire sanayiye götürdğüne mi
    öle durumda kendim sökmeyi takmayı tamiri bilmediğim için kızıyorum kendıme..
    Aslında sökülücek bir şey yok. Karbüratörden çıkan siyah bir boru var 'kirli benzin borusu' diyorum ben ona. Neyse motorun sol tarafına geçip biraz eğilip o ufak siyah boruyu görürsen onun önünde ufak bir vida var. Onu biraz gevşelttiğinde karbüratördeki benzin siyah borudan akmaya başlar.

Seninki karbüratörlü dimi yani yeni çıkan enjeksiyonlu değil?

@ahmet93

Bu bilgi baya yararlı olucak bu gidişle :S

Benzinler çok kirli bizim komşunun mtrda da aynı sorun oldu geçen..... :@ :@

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yeni kasa cbr satan var mı aranızda
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Kısmetse yarın ben alıyorum sipariş vermiştim siyah-gri bugün gelmiş kasada dedim hiç açmayın yarın yada öteki gün herşey bitmiş olur
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    Cbr 125 Hemide Kara
    Ve arkadaslar sonunda gezımı bıtırdım ve tekrar eve geldım 1 cbr 2 kişi ve 2 tane dolu dolu çantayla tam 2200 km antalya denızlı ızmır canakkale ızmır bodrum oludenız.Fethiye ve yıne antalya 6 gun boyunca harıkaydı hıc bır problem cıkmadı ama 125 cc uzun yolda yetmıyor yakında gezı raporunu acıcam ama resımlerı almayı beklıyorum dıger arkadasımdan

Motosikleti
    Yamaha MT09
    Tebrikler paylaşta alem motosiklet görsün
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    Cbr 125 Hemide Kara
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler paylaşta alem motosiklet görsün
    Saol dostum Yok bısıklete benzıyomus yok bılmem neymıs hepsı hıkaye gercekten hem yeterınce ekonomıktı 1 depo ıle 250 km gıdebıldık her seferınde ortalama hızımız 100 110 120 arasında degıstı ama uzun yolda olmaz 125 cc :D

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sökülücek bir şey yok. Karbüratörden çıkan siyah bir boru var 'kirli benzin borusu' diyorum ben ona. Neyse motorun sol tarafına geçip biraz eğilip o ufak siyah boruyu görürsen onun önünde ufak bir vida var. Onu biraz gevşelttiğinde karbüratördeki benzin siyah borudan akmaya başlar.

Seninki karbüratörlü dimi yani yeni çıkan enjeksiyonlu değil?
    iyide o benzini akıtsan nolcak karburatorde ki tıkanıklığını gıderemedıkten sora?
    bende gaz yememe sorunu yapıp stop ediyodu.edincede bidaha calışmıyodu.
    2.gün ki yolda bırakma olayında motor durunca biraz zorladım calıssın diye , sora benzin aktı şarıl şarıl yere. sanırım senın dediğin o borudan akmış olabilir tahliye borusuymus galiba.

07 model benım kı enjeksiyonlu değil.

o dediğin borunun fotosunu ceksen de fena olmaz hani :D

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı lReaLl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve arkadaslar sonunda gezımı bıtırdım ve tekrar eve geldım 1 cbr 2 kişi ve 2 tane dolu dolu çantayla tam 2200 km antalya denızlı ızmır canakkale ızmır bodrum oludenız.Fethiye ve yıne antalya 6 gun boyunca harıkaydı hıc bır problem cıkmadı ama 125 cc uzun yolda yetmıyor yakında gezı raporunu acıcam ama resımlerı almayı beklıyorum dıger arkadasımdan
    iki kişi yeterli gelmez tabi nasıl sığdınız motora yaf ben çantasız iki kişi binince bile rahatsız oluyorum

bu arada yolda kalan herkese geçmiş olsun.

hafasonu bende boş durmadım 30 ağustos'u fırsat bilip altınoluk'taki evimize gittim

akşama konu başliği açıcam
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim benzin kırmızının az altına düşmüş. Şimdi komple benzini boşaltmayı düşünüyorum. En son motoruda çalıştırıp kendi stop edene kadar bekliycem. Böylece tüm pis benzin gitmiş olur. Sonrada yeni benzini koyup birde böyle deneyeyim.
    SAdece benzini değiştirmen yetmez tankı sök filtreyi temizle,yeni benzini koy tekrar yaparsa karburatörü açmak gerekir.

Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide o benzini akıtsan nolcak karburatorde ki tıkanıklığını gıderemedıkten sora?
    bende gaz yememe sorunu yapıp stop ediyodu.edincede bidaha calışmıyodu.
    2.gün ki yolda bırakma olayında motor durunca biraz zorladım calıssın diye , sora benzin aktı şarıl şarıl yere. sanırım senın dediğin o borudan akmış olabilir tahliye borusuymus galiba.

07 model benım kı enjeksiyonlu değil.

o dediğin borunun fotosunu ceksen de fena olmaz hani :D
    Aynen sadece karbüratörden benzin tahliye etmek seni o anlık kurtarır.
    Yada su felan birikir içine onu almak için ama memelere pislik kaçtıysa ve benimki gibi kocaman bişeyse karbüratörü sökmen gerekiyor.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAdece benzini değiştirmen yetmez tankı sök filtreyi temizle,yeni benzini koy tekrar yaparsa karburatörü açmak gerekir.

Yada su felan birikir içine onu almak için ama memelere pislik kaçtıysa ve benimki gibi kocaman bişeyse karbüratörü sökmen gerekiyor.
    Ben sadece su için söylemiştim onu. Benimki 200 km boyunca sorun çıkarmadı.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

karbüratörü söküp temizleyip takmayı kendim öğrenmem lazım..

4 yıl mondial kullandım o yolda bırakmadı valla beni , hondayla yine sanayiyi unuturum demiştim. saolsun sanayiden çıkamıyoruz

şimdi de gazda boşluk oluştu. ilk gaz verirken yarım bilek çevirmelik kadar bi boşluk var. o yanda yere düşünce korusun diye bi topuz gibi bişi var ya onu cevirip sıkıştırmaya calışınca düzelir gibi oluyo ama gevşiyo sonra o yine. yalama mı oldu noldu bilmiyorum. fikri olan var mı ?

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    ya bu gidonu tuttuğumuz yerlerin ucundaki şey 360 derece dönüyor. onun mantığı nedir?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu gidonu tuttuğumuz yerlerin ucundaki şey 360 derece dönüyor. onun mantığı nedir?
    Düştüğün zaman motor sürüklenirken dönerek gidon kolunun veya diğer parçaların hasar görmesini engellemek. Bir nevi tekerlek gibi düşün.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Merhabalar. Bugün 1000 km bakımına götürdüm motosikleti. Yag degisti ve balatalar temizlendi...

Kafa grenajındaki zırıltıyı 4.000 bakımına kadar düzelmezse açıp bakalım dediler. Yani seneye sarkacak herhalde...

Toplam 36 tl ücret alındı...
    işçilik almadılar.

Motosikleti
    Yamaha MT09
    Dün gelen haber üzerine yükselişe gittim benim canavar gelmiş paranın bir kısmını verdim ötv möteve yatıracaklar bugün cuma ya teslim alırım heralde kısmetse...

Bİ selektöre BİN manita

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    hayırlı olsun
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gelen haber üzerine yükselişe gittim benim canavar gelmiş paranın bir kısmını verdim ötv möteve yatıracaklar bugün cuma ya teslim alırım heralde kısmetse...

dosutm bornovadasın demek. ben de bucadayım. al motosikleti goruşelim. cbrlı birini bulmak zor izmir de

bir sorum var mont alacağım. sizce
    1- nebel kısa mont 150 lıra
    2- nebel mont pantlon balaklava 250 lira
    3- venom deri mont 400 lira

şu an 250 lira param var sizce hangisini almalıyım. karar veremiyorum. deri mi almalıyım. pantolonu kullanırmıyım birçok soru var boyle lütfen yardım
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    Yamaha MT09
    Teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:04 ----------

O kadar da zor değildir yaf bitane buldun bile bak
    Bİ selektöre BİN manita

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler