Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr125r
    s.a arkadaşlar 2009 model kırmızı renk cbr125imi satıyorum kmsi 18.500de kmsi uzun yolda yapılmıştır rodajı son hızından anlaşılacağı gibi iyi yapılmıştır ama hiç bir sorunu yoktur hor kullanılmamıştır bakımları zamanından önce yapılmıştır hepsinin faturaları elimdedir 1YIL GARANTİSİ DEVAM ETMEKTEDİR
    İLGİLENEN ARKADAŞLAR : 05337656656

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30080983/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar performans ekzosu we 125cc yarış klasmanında Cbrlerde "Leo Vince" perf. ekzosu çok methediliyor. Kullanan weya bilen warmı acaba??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:15 ----------

Ayrıca CBR'ye yapılan modifiyeler (BİLDİKLERİNİZ) nelerdir acaba? Yazarsanız sewinirim.

(Basit modifiye. Yani profesyonel modifiyeden bahsetmiyorum. Ör: hacmi yükseltip dereceli ekzantik, yarıştipi dewirli krank, şanzuman oynaması, karb. büyütmek ws ws)

Ayrıca fiyat ta yazarsanız sewinirim. Alanlar bilirler.
    Bunların fiyatını bilen yazsın lütfen::....

BEnim şuan hatırladıklarım:
    K&N Hawa Filtresi,
    Perf. Ekzosu(Leo Vince,Arrow,Dewil,Yoshimura,Akropowiç,),
    Eklenecek warsa ekleyiniz...

Ayrıca: karbüratörün memesini az büyütmek perf. arttırır ama benzin sarfiyatını arttırır.

We ön dişliyi bir dişli daha büyütüp, arka dişliyi 1dişli küçültmek. Tahminimce wibrasyonu azaltır we 6.witeste motor bayılmaz. Hız da çok düşmez. Çünkü sadece arka dişliyi büyütmek hızı bu şekle göre. azaltır.

Yine söylüyorum: deneyebilecek birisi warsa:
    1- Motorun ön dişlisini 1 küçültüp,
    2-Önü yine 1küçük ama bu kez arkayı da 1 büyütüp,

deneyebilip paylaşacak olan, yorum yapacak bilgilendireck olan birisi warmı acaba? Önce nasıldı, bunları yapınca nasıl oldu, ne değişti, ne farketti, zarar-yarar???

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ön dişliyle ilgili burdan bilgi alabilirsin. sitenin sahibi mesajlarını kontrol ediyomudur bilmioyrum gerçi..

http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/id14.htm

bu sorduklarınızı teknik servis bölümünde sorarsanız belki farklı motorlarda aynı modu yapanlar performans hakkında yorum yapabilirler.

ayrıca ön - arka dişliyle ilgili net bir bilgi bulursanız bizimlede paylaşmanı rica ederim
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

:D tabiiki bulursam eyer, modifiye hakkında paylaşırım. Ama önce KESİn we doğru bilgiler edinmem gerek. İşte o yüzden deneyecek/deneyen biri warmı die soruorum :S

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı M.SercaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D tabiiki bulursam eyer, modifiye hakkında paylaşırım. Ama önce KESİn we doğru bilgiler edinmem gerek. İşte o yüzden deneyecek/deneyen biri warmı die soruorum :S
    leo vince egzozu soruyorsan birkaç sayfa geriye bak kırmızı cbr fotosu göreceksin benim motorda takılı...dişli, hava filtresi filan hikaye masraf yapmaya değmez...o kadar uğraşacağına biraz daha ekle hyo gt250 veya er5 filan al ben cbra doydum artık öyle yapıcam
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    leo vince egzozu soruyorsan birkaç sayfa geriye bak kırmızı cbr fotosu göreceksin benim motorda takılı...dişli, hava filtresi filan hikaye masraf yapmaya değmez...o kadar uğraşacağına biraz daha ekle hyo gt250 veya er5 filan al ben cbra doydum artık öyle yapıcam
    Sen doyalı çok olmuştu sanırım dostum cbr'a

Şaka bir yana umarım istediğin yeni motosikleti alırsın, bayadır istiyorsun çünkü...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

kendimi hiç iyi hissetmiyorum
    hepinize benden iskender

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 e alırsın, en fazla -100tl-200-tl oynar taş çatlatsan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:04 ----------

Dostum motor daha 20 günlük brandasız bırakmadım, sürekli gölgede, sesi iyice inceledim hız göstergesinin ic taraflarından geliyor ses, rölantide duyuluyor, 1 e atıp gitmeye baslayınca iyice artıyor, servis anlar inş.

Sagol
    dostum muhtelemen bahsettiğin ses depo kapağından geliyor . denemek için depo kapağını çıkarıp dene , aynı şey bendede vardı depo kapağını tam düzgün takınca düzeliyo, bende panzotlardan geliyo sanıyodum o sesi bulana kadar çıldırmıştım:D

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bu arada arkadaşlar genelde cbrda dert olan bir sorun benimde başıma geldi...bu sezon motora işlerim yüzünden sadece ve sadece bir kaç kere binebilme fırsatım olduğu için akü bayılmış motor çalışmıyor,vurdurmak zorunda kalıyorum...biraz uzun mesafe gittikten sonra sorun kalmıyor marş basıyor fakat böyle vurdurarak çalıştırmak dert yaniustaya uğramaya vaktimde olmuyor yarın için ümit ediyorum malum yine işler sorun,şarj ettirsem sorun kalkar mı yoksa şarj tutmaz da yeni akü mü almak ister?daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar bi yardım edermisiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:35 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen doyalı çok olmuştu sanırım dostum cbr'a

Şaka bir yana umarım istediğin yeni motosikleti alırsın, bayadır istiyorsun çünkü...
    çok sağol sorma arkadaşım ya bu sezon motorculuğu unuttum resmen topu topu birkaç yüz km binebildim...işler fena halde yoğun şükür diyelim...motor değiştirmek için para biriktirme fırsatım oldu ki 600cc bile alabirim ama merdivenleri tek tek çıkmak istiyorum er5 veya hyo alıcam büyük ihtimal...motoru satmak için ilan vermeye bile fırsatım olmadı ramazandan ötürü biraz boşluk olmaya başladı ama birazdan yine işe gideceğim bayramıda çıkarttık mı cbrı satıcam artık yenisine kısmet
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

@Onur_35

:D Geriye bakmaya üşeniyorum açıkçası. Bir resmini koysan? Bir de Nasıl bu ekzos sence? Performansı nasıl, tüketimi nasıl, sesi nasıl? Awantaj-dezawantaj warmı? Ne biliyorsan anlatırmısın rica etsem? Bir de sesini ÇOk merak ettim wideo koyarsan ÇOk makbule geçer. Tşk...

@Osmaniyeli
    Ben oruçum kesene bereket :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:02 ----------

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada arkadaşlar genelde cbrda dert olan bir sorun benimde başıma geldi...bu sezon motora işlerim yüzünden sadece ve sadece bir kaç kere binebilme fırsatım olduğu için akü bayılmış motor çalışmıyor,vurdurmak zorunda kalıyorum...biraz uzun mesafe gittikten sonra sorun kalmıyor marş basıyor fakat böyle vurdurarak çalıştırmak dert yaniustaya uğramaya vaktimde olmuyor yarın için ümit ediyorum malum yine işler sorun,şarj ettirsem sorun kalkar mı yoksa şarj tutmaz da yeni akü mü almak ister?daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar bi yardım edermisiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:35 ----------

çok sağol sorma arkadaşım ya bu sezon motorculuğu unuttum resmen topu topu birkaç yüz km binebildim...işler fena halde yoğun şükür diyelim...motor değiştirmek için para biriktirme fırsatım oldu ki 600cc bile alabirim ama merdivenleri tek tek çıkmak istiyorum er5 veya hyo alıcam büyük ihtimal...motoru satmak için ilan vermeye bile fırsatım olmadı ramazandan ötürü biraz boşluk olmaya başladı ama birazdan yine işe gideceğim bayramıda çıkarttık mı cbrı satıcam artık yenisine kısmet
    Walla genelde aküyü alalı we mtr yatalı çok olmadıysa şarj tutar. Amperi yüksek olan trafo(transformatör) ile şarş edersin.

Yani bi şarj ettir, seni muhtemelen bi süre daha götürür ama yine de bunun kaçışı yok. O akünün ömrü yarıya hatta daha aza inmiştir haberin olsun ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:04 ----------

Bu arada bi de şarj etmeden önce biraz uzun yola çıksan toplar kendini belki. Olmasa Şarj etçen mecburen. Ama şarj ettikten sonra da yine biraz uzun yola çıkman gerekir ki kendini iyice toplasın....

Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum muhtelemen bahsettiğin ses depo kapağından geliyor . denemek için depo kapağını çıkarıp dene , aynı şey bendede vardı depo kapağını tam düzgün takınca düzeliyo, bende panzotlardan geliyo sanıyodum o sesi bulana kadar çıldırmıştım:D
    kafadan geldiğine eminim ama, yine de sana kulak vereyim, bir de orayı deneyeyim.

Sagol

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    evvvvet arkadaşlar cbrımla ilk 120 km hızı gördüm çok mutluyum 1600 km de 120 iyidir dimi?
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kazukki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvvvet arkadaşlar cbrımla ilk 120 km hızı gördüm çok mutluyum 1600 km de 120 iyidir dimi?
    aayy ilk günleri mi hatırladım bıraz kırsarak ve rüzgarın verdiği mutlulukla araba görünce hemen frene asılırsın 2-3 gün sonra onuda unutuyo insan

ben 120 kmh'yi motor 180 km deyken görmüştüm, biraz daha basmıyo mu diye merak edip kafayı gömdüm ön camın içine içine 130 oldu

ama devir ibresi de 10.500 e dayanmıştı, acıdım kestim gazı, yolda arada gaza gelip 7. vitese takmak için debrijaya asılıp vites yükseltmeye çalışınca son viteste olduğumu acılar içinde anlıyorum

bu motor bana yetmiyor mu ne

Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 120 kmh'yi motor 180 km deyken görmüştüm, biraz daha basmıyo mu diye merak edip kafayı gömdüm ön camın içine içine 130 oldu

ama devir ibresi de 10.500 e dayanmıştı, acıdım kestim gazı, yolda arada gaza gelip 7. vitese takmak için debrijaya asılıp vites yükseltmeye çalışınca son viteste olduğumu acılar içinde anlıyorum

bu motor bana yetmiyor mu ne
    ooo 7'yi arama bendede var vitesi çekiyorum gelmiyo heeee 6 son evet diyorum

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı Tekn0Styl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkeze merhaba. ben ferhat
    Size Birkaç sorum olcak ..

Ben şuan 1994 doqumluyum ehliyet almam için 1 senemi beklemem lazım 2 senemi yani 17 girdigim gün ehliyet kursuna yazılabiliyormuyum

Honda Cbr 125 R hayranlarından biriym

Ben ehliyet aldıktan sonra ilk bu motosikletle başlamak istiyorum .. Sizce Sorun Olabilirmi ?

Boy : 175
    Kilo : 60

Birde Sizce 0'mı almak daha mantıklı 2 el mi ??
    --------------------------------
    Şimdiden cevap veren vermeyen herkeze teşekürler...
    17 yaşına girdiğin gün alabilirsin 27 mart ta 17 yaşıma girdim nisandaki sınavı kaçırdım 3 temmuzdaki sınava girmek zorunda kaldım ama çok çalışmıştım ilk sınavda geçtim ve elliyet 19 unda elime geldi

yeni farkettim sayfaları dolaşırken kaptırmışım kendimi xD zaten açıklanmış kusura bakmayın ))
    [COLOR="Navy"][/COLOR]helal olsn herkezee :queen:[I][COLOR="Navy"][/COLOR][/I]

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    ya ozaman benim motrdamı bi anormallik varr!!!! düz yolda 5.viteste 11bin devire dayanıo ibre 6. vitese atıorum 6 da hiç hızlanamıo aksine devir yavaş yavaş düşmeye başlıo ??
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

ya ozaman benim motrdamı bi anormallik varr!!!! düz yolda 5.viteste 11bin devire dayanıo ibre 6. vitese atıorum 6 da hiç hızlanamıo aksine devir yavaş yavaş düşmeye başlıo ??
    Yok yok o normal benimde motor her 6ya attıgımda devir yükselmiyo bazen eğimli yol oluyor yada yokuşta bide tünelde acayıp kaçıyo rüzgar yok miss miss

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok o normal benimde motor her 6ya attıgımda devir yükselmiyo bazen eğimli yol oluyor yada yokuşta bide tünelde acayıp kaçıyo rüzgar yok miss miss
    çok saçma ya o zaman nie 6 vites yapmışlarki yapsalardı 5 vites. gerçi adı olcak ya 6 vites deyince hooow diecek ya insanlar

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    çok saçma ya o zaman nie 6 vites yapmışlarki yapsalardı 5 vites. gerçi adı olcak ya 6 vites deyince hooow diecek ya insanlar
    O zaman niye 200 kadran koymuş? Onuda bi sormak lazım
    Şaka bi yana 6. vites ekonomi için ve motor rahatlatma için yapılmış desem yeridir. 6'da motordan hiç bir performans bekleme, casillas söylemiş yokuş aşşağı yol bulursan ya da tünel o zaman 6 da zorlayabilirsin. Diğer türlü 6. viteste bi cacık olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler