Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Bu Konulara yabancıyım affınıza sığınarak soruyorum...

Bu Ekspertirtiz Felan Vs Diyorsunuz Kazayı Karşılıyor Felan Diyosunuz Ya Bu Kasko Mu Oluyor Bahsettiğiniz Şey Yoksa ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI Mı ?
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi cok farklı gelir insanı cıbırdan sonra ya nasıl 15gunde 1500 km yapıyorsun ben 5.ayda aldım 2000yi daha dün yaptım işte pek gezmiyorum sanırım ben
    Sizde iyi bir çocuk olursanız ninja 250lili sarışın kızlar görebilirsiniz.

ben olabilirim motorunun arkasında zincir var mı senin ?
    ben cbr ile e5 te bile tedirgin oluyordum, bunla bi bursaya, bi şileye bi rumeli fenerine gittim uzun olarak, birkaç kere de gebzeye gittim etilerden.

bu gerçekten cbr ye göre epey farklı, cbr de 80-90 ile stabil titreşimsiz gidebiliyordum, bunda 120-130 ile titreşimsiz rahat gidebiliyorum, teker kalınlığından 80-100 ile viraj dönmek mümkün oluyor gibi vs vs

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde şu şekilde oldu, tabi bnimki devrilme yüzündendi neyse.

sigortayı arayıp hasarı bildirdim, bana eksperin cep telefonu numarasını verdiler. aradım 1 gün sonrası için sözleştik ekspere servisin yerini tarif ettim ve buluştuk. şansa esengül kardeşler anadolu sigortanın anlaşmalı servisiymiş. buluştuktan sonra nasıl olduğunu anlattım fotoğrafları gösterdim servisde değişmesi gereken parçaların listesini verdi adam herşeyi hemen onayladı. benden eksper ücreti fln almadılar. fakat muafiyet olduğundan dolayı (park halindeki hasarların sadece %75'ini karşılıyor) ben servise ödeme yapmak zorunda kaldım, sonrada ödediğim faturayı eksperin bürosuna kendim teslim ettim. burda önemli olan şey faturayı eksperin bürosuna sizin bırakmanız çünki servisin faturayı göndermesi zaman kaybına yol açıyor. eğer muafiyet olmasaydı kaskom anlaşmalı servise gittiğimden dolayı servise ödemeyi direk çıkartacaktı ve cebimden para çıkmayacaktı. neyse. hasar raporunun hazırlanmasıydı fln derken 15 gün sonra param yattı. 630TL'nin %75 ini ödeyeceklerdi buda 473TL yapıyor ama hesaba 550TL yatmıştı, sebebini bende anlamadım, sormadımda

birde, sigorta şirketinizi arayıp (eksperi değil) dosya numaranızı söyleyerek kaza raporunun ulaşıp ulaşmadığını sorun. Eğer kaza raporu ulaşmamışsa parayı zaten yatırmıyorlar. bu durumda raporun hazırlanması için eksperi arayıp sıkıştırın, ne kadar çok sıkıştırırsanız o kadar vakit kazanırsınız ama adam sürekli arıyosun diye kıl olup işi ağırdanda alabilir tabi

kaza raporu sigorta şirketi tarafından onaylandıktan sonra ödeme için bir gün belirleniyor ve o gün bankadan parayı alıyorsunuz tabi bu süreç en az iki hafta sürüyor.

bu arada Ali Esengül herşeyde çok kolaylık gösterdi ve yardımcı oldu, burdan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum

sana carptılar mı yoksa durduğu yerde mi düştü.
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bana kimse çarpmadı, ben park halindeyken devirdim motoru ve yanda park halinde duran motorun egzostuna çarptığı için kafa grenajı epey hasar gördü ama kazada olsa devrilmede olsa anlaşmalı servislerde işleyiş aynı, sadece muafiyet yüzünden parayı önce ben ödemek zorunda kaldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:43 ----------

Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr ile e5 te bile tedirgin oluyordum, bunla bi bursaya, bi şileye bi rumeli fenerine gittim uzun olarak, birkaç kere de gebzeye gittim etilerden.

bu gerçekten cbr ye göre epey farklı, cbr de 80-90 ile stabil titreşimsiz gidebiliyordum, bunda 120-130 ile titreşimsiz rahat gidebiliyorum, teker kalınlığından 80-100 ile viraj dönmek mümkün oluyor gibi vs vs
    cbr ile uzun yolda çokta sıkıntı olmuyor. dediğiniz gibi e5'ten bende çekiniyorum çünki araçlar sürekli sıkıştırıyor ve cbr125'in motoru sizi sıkıştıran araçlardan kaçmak için yeterince güçlü değil. sonuçta 125cc. 80 - 100 ile viraj dönmekte lastiğin kalitesine bağlı, ben genelde araçları virajlarda geçiyorum çünki onlar yavaşlamak zorunda kalıyordu, bense sadece motoru yatırıyordum 100 ile olmasa bile 80 ile güvenli bir şekilde viraja girilebiliyor.

keşke 250cc'liği olsa.. tadından yenmez.. ahhh ahhh
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşalr acil yardımınıza ihtiyacım var bi eleman burda cbr ile kaza yaptı motor önceden tanıdığımız birinindi geçmişi sağlam yani yatırdı motoru ön çamurluk kırık sağ sol granejlar çizik ve kırıklar var ön kafa grenajı sol tarafı sürtünmeden dolayı sıyrık ve oynuyor biraz kafa grenajı motor 20 bin küsürde debriyaj maneti yamuk ayna kütüğü ve ayna kırık sol peg yamuk ayak freni ve vites pedalıda yamuk motor kazadan sonra dediğim gibi geçmişi temiz km orjinal sizce sayın arkadaşlar 2 bin tl edermi ben karar veremedim yardımlarını bekliyorum

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    öncelikle geçmiş olsun

önce motorun sürüşü nasıl ona bakmak lazım yani ön amortisörde bi sorun var mı yok mu, düz yolda sağa sola çekiyor mu.. birde düşüş nasıldı, bir yere sertçe çarptı mı yksa sadece sürüklenmeden dolayımı eğildi onca parça..?

bnim motorda aldığımda yan yatmış haldeydi ama sürüklenmesi yoktu, grenajları tamir ve boya görmüştü (sağ tarafı), 7500km'deki motoru 2800TL'ye almıştım.

parça fiyatına gelince:

komple kafa grenajı ön far ve cam ile birlikte 450TL gibi bir şey tutuyor.

yan kapakların tanesi 200tl

sakallar ne kadar bilmiyorum.

vites kolu, debriyaj maneti ile birlikte denge topuzlarınında değişmesi gerekecektir. birde peg ile ayak freni var. gidonda bir hasar yada kayma var mı onada bakmak lazım.

sakallar hariç komple grenaj sana 850TL gibi bir masraf açacaktır. 2000 + 850TL şimdiden 2850 etti bile. diğer parçalarıda servisten orjinal alırsan 400 liradan aşağı olmaz (çamurluğu yazmayı unutmuşum) ve buna işçilikte eklenicek. hesabını sen yap 20bin km'deki motoru tamir ettirince sana toplamda 3200 - 3400 gibi bir paraya mal olacak.

kırılan dökülen plastik parçaları dert etmeye gerek yok ama mekanik aksamı özellikle fren ve vites pedalı ne durumda, yerine yenisini takarken sorun yaşanacak mı, şasede ve motor kapağında kazadan kalma izler var mı bunada bakmak lazım..

2000tl nakitin varsa, bankadan 1500tl'lik ihtiyaç kredisi al 3500TL'ye tertemiz bi motor rahatça bulursun..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    overcloud dostum sağol doğru yazmışsın aklımdaki soru işaretleri azaldı.emeğine sağlık.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    arkadaşlar iyi geceler ben geçenlerde birşey farkettim cbrla durmadan 100 150 km yapınca durdurup rölantide çalıştığında motordan zincir sesi gibi bir ses geliyor ama motor soğudu zaman ses geçiyor sebebi ne olabilir pek sorun etmiyorum ama merak ettim.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim cıbırlala stok lastikle viraja öyle pek yatılmıyo he yatabilir misin tabikide yatarsın ama bigün bı bakmışşın motor önde kayıyo sen arkasından
    Bak altdırcaksın bana sonunda ninjayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

buji olarak bu mu bizim motorlar içindir acaba cr8 mi cr9 mu
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=363

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    bizim cıbırlala stok lastikle viraja öyle pek yatılmıyo he yatabilir misin tabikide yatarsın ama bigün bı bakmışşın motor önde kayıyo sen arkasından
    Bak altdırcaksın bana sonunda ninjayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

buji olarak bu mu bizim motorlar içindir acaba cr8 mi cr9 mu
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=363

cr8 diye hatrılıyorum. ngk nın sitesinde cıkıyor normalde

buldum http://www.ngk.com.tr/index.php?id=1...&h=HONDA&m=125 2004-2006 cr9e 2007- ve üstü cr8e dostum
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cr8 diye hatrılıyorum. ngk nın sitesinde cıkıyor normalde

buldum http://www.ngk.com.tr/index.php?id=1...&h=HONDA&m=125 2004-2006 cr9e 2007- ve üstü cr8e dostum
    Ya normal buji mi alsam iridyum mu alsam arada kaldım iridyum alınca karburator ayarını felan ister mi acaba ?
    İstanbuldada ne taraflardan alırız bunu acaba anadolu yakasında var motorcular sanırım

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Ya normal buji mi alsam iridyum mu alsam arada kaldım iridyum alınca karburator ayarını felan ister mi acaba ?
    İstanbuldada ne taraflardan alırız bunu acaba anadolu yakasında var motorcular sanırım
    NGK CR9E al.iridyuma o kadar para verme.hiçbir artısı yok buyuk makina olmadıgı için.en performanslısı cr9e sercan
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NGK CR9E al.iridyuma o kadar para verme.hiçbir artısı yok buyuk makina olmadıgı için.en performanslısı cr9e sercan
    Orjinalını aldım ya CR8E yerim iridyumunu
    Japonlar biliyorda takmış

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    arkadaşlar bana yürürü sağlam ama dışı berbat olan bir cbr lazım. eşinde dostunda olan varsa satmak isteyen grenajı olmaması tercihimdir ölücü değilim ama hasarlı cbr bakıyom cbr 125 streetfighter yapmayı planlıyorum . (:
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana yürürü sağlam ama dışı berbat olan bir cbr lazım. eşinde dostunda olan varsa satmak isteyen grenajı olmaması tercihimdir ölücü değilim ama hasarlı cbr bakıyom cbr 125 streetfighter yapmayı planlıyorum . (:
    Sahibindede gördüm bitane ben öyle geçen haftalarda StreetFighter derken Kick Box'cumu yapcan motoru

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    grenajları söküp süpermoto gidonu takacam ufak güzel bi kafa grenajı belki naked tarzı bir mtorun da olabilir ufak tefek değişiklik işte bu streetfigter işi bizim ülkemizde tam bilinmiyor mesala şu bandit ne kadar da farklı değil mi ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9611098/detay?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajları söküp süpermoto gidonu takacam ufak güzel bi kafa grenajı belki naked tarzı bir mtorun da olabilir ufak tefek değişiklik işte bu streetfigter işi bizim ülkemizde tam bilinmiyor mesala şu bandit ne kadar da farklı değil mi ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9611098/detay?
    hea o motorlardan SS ama naked gibi genelde hareket yapanlar kullanıo bide arkaya uzun demir tmmdır

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    bırz once dısarı cıktım bı kac tur ıcın. arkadaslarla takıldık. 30 snye kadar lastık yaktım. ama sonra makıne bayıldı stop edecektı debrıyajı sıktım. gerı donerken debrıyaj kaydırıyordu. acayıp kafama takıldı ya sızce ne oldu balatayı mı yedık kı :S
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırz once dısarı cıktım bı kac tur ıcın. arkadaslarla takıldık. 30 snye kadar lastık yaktım. ama sonra makıne bayıldı stop edecektı debrıyajı sıktım. gerı donerken debrıyaj kaydırıyordu. acayıp kafama takıldı ya sızce ne oldu balatayı mı yedık kı :S
    Amma 30 saniye neymiş duman cıkıcak duman
    Debrıyajı okadar ufak şeyde demez kafana takma

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    ya arkadaşlar cbrıma xenon far taktırcam

1))hangi markayı önerirsiniz??
    2))h1 mi h4 mü h7 mi?
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler