Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımların için tşk ederim öncelikle hızı seven bi adam deilim tiger250 liylede öle pek hız yapmadım vibrasyon olayı yuzunden genellıkle en fazla 100 km hızla gidiorum o da nadir uzun yol tecrübem yok açıkcası seri olması bana yeterlıdır zaten max. yapacagım hız 110dur

kafamda bi kaç takıntı dha var sımdı bazıları dıo 2007 üstü enjeksiyonlu bazıları 2008 dio baya bi fiyat farkı var tabi 2005 modellerde fiyatları çok uygun ama enjeksiyonlu cbr125 istiorum yakıt bıraz bana fazla geldı gıbı 125 lık makına için ben tiger 250liyle düşük devirde kullanıodum bnmde şehir içi yakıtım 3 lt idi

bu 2005 model ve 2008 2007 arasında görüntü farkı varmıdır en ufak ayrıntısına kadar yazarsan çok makbule gececek bi de bu cbrlar seri şanzımant mı

tekrar yardımların için saol
    Goruntu farkı olarak tankta ve sağ sol grenajdakı rüzgar desenleri farklıdır daha sonra alt sakallar gri oluyordu genelde 2007ye kadar arka kuyrukta farklı renkteydı 2007den sonra abileri gibi yapmaya başladılar ve enjensiyonluda 3litrenin altında yakamaz bence benzinin litresi 3.70TL oldugu yerde 100kmde 3litre iyidir seri derken diger titan olsun ybr 125 olsun onlardan seridir ve daha tatlıdır sürüşü

Bide ben bu yağlardan hangisini alıcam acaba hangisi daha iyidir

http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...motor-yagi-1L-
    r4000rs ne demek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goruntu farkı olarak tankta ve sağ sol grenajdakı rüzgar desenleri farklıdır daha sonra alt sakallar gri oluyordu genelde 2007ye kadar arka kuyrukta farklı renkteydı 2007den sonra abileri gibi yapmaya başladılar ve enjensiyonluda 3litrenin altında yakamaz bence benzinin litresi 3.70TL oldugu yerde 100kmde 3litre iyidir seri derken diger titan olsun ybr 125 olsun onlardan seridir ve daha tatlıdır sürüşü

r4000rs ne demek

tşkler yardımım için renk desen pek önemli deil fizik kalıp olarak ben kasteddim bi de bu 2007ler felan enjeksiyolumu acaba

tşkler yardımım için renk desen pek önemli deil fizik kalıp olarak ben kasteddim bi de bu 2007ler felan enjeksiyolumu acaba
    Türkiyede sadece 2010 modeller enjensiyonludur.tabi avrupada 2007de çıktı bu kasa Türkiye topraklarına 2010da geldi

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp

r4000rs ne demek

rs olan yüksek devir çeviren (racing yada naked) motorlar için, benim kullandığımda o. iki şişe almıştım geçen ay, şu an yanımda duruyo o fazla şişe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

yardımların için tşk ederim öncelikle hızı seven bi adam deilim tiger250 liylede öle pek hız yapmadım vibrasyon olayı yuzunden genellıkle en fazla 100 km hızla gidiorum o da nadir uzun yol tecrübem yok açıkcası seri olması bana yeterlıdır zaten max. yapacagım hız 110dur

kafamda bi kaç takıntı dha var sımdı bazıları dıo 2007 üstü enjeksiyonlu bazıları 2008 dio baya bi fiyat farkı var tabi 2005 modellerde fiyatları çok uygun ama enjeksiyonlu cbr125 istiorum yakıt bıraz bana fazla geldı gıbı 125 lık makına için ben tiger 250liyle düşük devirde kullanıodum bnmde şehir içi yakıtım 3 lt idi

bu 2005 model ve 2008 2007 arasında görüntü farkı varmıdır en ufak ayrıntısına kadar yazarsan çok makbule gececek bi de bu cbrlar seri şanzımant mı

tekrar yardımların için saol
    yol boyunca çok fazla dip gaz yapmak zorunda kaldım çünki bodruma giderken motoru test etmek istedim. dönüşte ise rüzgar yüzünden hızımı krumakta zorlandığımdan dolayı yine dip gaz gitmek zorunda kaldım. çok devirli kullanmıştım makinayı, dönüş yolunda 6. vitese atmadım bile. o günkü kullanım şartlarıyla kıyaslarsam eğer şu anda şehir içinde daha az yakıyorum diyebilirim.

110'un üzerinede rahatça çıkıyo bu motor ama demek istediğim şey hızını koruyamıyor, 250cc'lik bi makine hız yapmasa bile rampa olsun rüzgar olsun cbr 125'e göre hızını daha rahat korur ama zaten şehir içi kullanıcam demişsin o zaman bu motor yeterli olacaktır. çok seri bir motoru vardır, kalkışta bir çok arabayı 70 - 80'e gelene kadar geçersin, şimdiyedekkırmızı ışıklarda bitek 2.5 turbo station impreza geçemedim o da normaldir 80 - 90 gider 6. vitese atarsın ne titreşim ne ses tadından yenmez

bu arada her ne kadar aynı sınıfta olsada bu motor ybr'den ve apache'den çok daha kaliteli. şasesi olsun parçaları olsun. aynı işyerinde çalıştığım bi arkadaşımda ybr 125 var hergün kıyaslama şansım oluyor arada gerçekten kalite farkı var. üzüldüğüm tek şey bizim motorların ikinci eli değerinden daha düşük fiyata gidiyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    şimdi 2005 2006 modeli fiat açısından zorlamıo ama 2007 2008 çok fark edıo 4 den aşagı yok yani 2005 2006 yine bi 2700 3000 tl aralıgında bulunurda 2007 2008 çok zor bi fark yoksa 2007 2008 almanın alemi yok die düşüüyorum bütçede kıısıtlı zaten

bi de kaç km hızdan sonra vibrasyon oluo

bnm bıldıgım vibrasyon hondada olmaması laızm bnm motorda 100 den sonra vibrasyon oluodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

yardım eden herkeze şimdiden tşk ederım

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeş ben de daha yeni yaptım 8000 bakımını ama adam repsol marka bi yağ koymuş sana hangi yağı kattı
    kardeşim vala castrol 10 40 koyduk herkez onu dıyordu ben pek fark etmedım normal

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim vala castrol 10 40 koyduk herkez onu dıyordu ben pek fark etmedım normal
    neyse artık bi kullanalım forumdan bi kaç arkadaş iyi markadır dedi repsol için öyledir umarım teşekkür ederim kardeşim
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse artık bi kullanalım forumdan bi kaç arkadaş iyi markadır dedi repsol için öyledir umarım teşekkür ederim kardeşim
    banada repsol iyi dediler bılıorum onuda kullan bakalım bide özelden attım görmedın harelde kardeşim msne ekle bişey daha konuscağım

Motosikleti
    XL650V Transalp
    şimdi 2005 2006 modeli fiat açısından zorlamıo ama 2007 2008 çok fark edıo 4 den aşagı yok yani 2005 2006 yine bi 2700 3000 tl aralıgında bulunurda 2007 2008 çok zor bi fark yoksa 2007 2008 almanın alemi yok die düşüüyorum bütçede kıısıtlı zaten

bi de kaç km hızdan sonra vibrasyon oluo

bnm bıldıgım vibrasyon hondada olmaması laızm bnm motorda 100 den sonra vibrasyon oluodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

yardım eden herkeze şimdiden tşk ederım

vibrasyon hıza göre değilde devire göre. 9 - 10bin devire doğru ayak peglerinde hafif bi titreşim hissediyosun ama o devirde redline a yakın oldugundan vites atmış oluyosun titreşim fln kalmıyo. deviri 8binde tutarsan titreşim olmaz. 100km'de düzlükteysen zaten atıyosun 6'ya kesinlikle bir titreşim olmuyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    banada repsol iyi dediler bılıorum onuda kullan bakalım bide özelden attım görmedın harelde kardeşim msne ekle bişey daha konuscağım
    onu görmedim ya kusura bakma ekleyeyim şimdi
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    VFR 800 F
    arkadaşlar benzin göstergesi çalışmıyor full tarafında dipte öyle duruyor. sanırım tahminimce şamandıra takılı kaldı da başka ne olabilir ve tamirciye götürmeden önce benim yapabileceğim birşey varmı?

bak gitme seni tehnaya çekiyo
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vibrasyon hıza göre değilde devire göre. 9 - 10bin devire doğru ayak peglerinde hafif bi titreşim hissediyosun ama o devirde redline a yakın oldugundan vites atmış oluyosun titreşim fln kalmıyo. deviri 8binde tutarsan titreşim olmaz. 100km'de düzlükteysen zaten atıyosun 6'ya kesinlikle bir titreşim olmuyor.
    ztn vibrasyon istemiyorsan 7-8bin arası vites attırman gerekir sonucta tek silindir bu alet her zaman vibrasyon olur isterse motorun kralı olsun tek silindir her zaman vibrasyonlu çalışır.
    Bizim motorlarda kullanıcıya pek yansıtmıyor ama artçının ayak pedlerinde cok fena vibrasyon var birkaçkere artçı oldum benım motora onedir ya öyle ayaklarımı hissetmiyordum

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    bak gitme seni tehnaya çekiyo

ztn vibrasyon istemiyorsan 7-8bin arası vites attırman gerekir sonucta tek silindir bu alet her zaman vibrasyon olur isterse motorun kralı olsun tek silindir her zaman vibrasyonlu çalışır.
    Bizim motorlarda kullanıcıya pek yansıtmıyor ama artçının ayak pedlerinde cok fena vibrasyon var birkaçkere artçı oldum benım motora onedir ya öyle ayaklarımı hissetmiyordum
    arkaya vibrasyon felaket =)) artçım isyan ediyor. zaten bende artçı tasımayı sevmiyorum. perf. çok düşüyor. serilik azalıyor oda zevk vermiyor =)
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaya vibrasyon felaket =)) artçım isyan ediyor. zaten bende artçı tasımayı sevmiyorum. perf. çok düşüyor. serilik azalıyor oda zevk vermiyor =)
    Ya seriliğini geç,sanki sırtımda taşıyorum gibi rahatsız ediyor ve yoruyo insanı bide beline felan sarılan olunca bittin
    Her frende babasının malı gibi dayanıyorlar sonra malzemeler tankla kardeş oluyo
    Bide o kadar gezdirirsin ya ayaklarım titrio die bagırırlar gel omzuma koy dıyorum ben

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipone'u tavsiye ederim. castrol'e göre vites geçişleri çok yumuşadı. geçen gün bnim ustaya gösterim motoru yağına fln baktık. 2500km olmasına rağmen yağın rengi kutudan ilk çıktığı gibi. ama pahalı meret işte.. 32tl litresi :(

respol yada motul koyan arkadaşlar castrol göre bir karşılaştırma yapabilir mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

bu arada rahmetli Murat Doğanay için pazar günü yapılacak buluşmaya geleniniz var mı?

ipone nin hangi modelini kullanıyosun 10-40 mı hangisi daha iyi geliyo ? 'R4000 RS' bu modeli mi kullanıyosun?
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    XL650V Transalp
    ipone r4000rs 10.40 tam sentetik

ived bende ıpone alıyorum racing racing heheh

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    motoplus ta var arkadaslar ıpone yağ.

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    tekrardan selamlar dostlarım. 2005 model cbr var birtane almayı düşünüyorum. yakıt olayı nasıldır? enjeksiyonlu mudur değilse yakıtta ne kadar değişiklik olur? bileniniz varsa paylaşırsa sevinirim. herkese kazasız sürüşler dilerim
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benzin göstergesi çalışmıyor full tarafında dipte öyle duruyor. sanırım tahminimce şamandıra takılı kaldı da başka ne olabilir ve tamirciye götürmeden önce benim yapabileceğim birşey varmı?
    hiç kurcalama derim ben.takılı kalmıstır sen oynarsın yamultuverirsin samandrayı sonrası malum yeni samandıra tabii.hiç ugrasma git servise göster halletsinler.bencede takılı kalmıstır.rahat ol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler