Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    ya yaşıom tabi 9 bin dedım sen nerelerdesın msnde felan gozukmuon burayad bayadır uğrayamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yaşıom tabi 9 bin dedım sen nerelerdesın msnde felan gozukmuon burayad bayadır uğrayamadım
    msnye giremiyorum ya
    bende ay sonu bakım yapcam yağ,yağ fıltresi,hava fıltresı,bujı, bazılarına grk yok ama ben pinpirikli adamım detaylı bir bakım yapıcam 7800 daha benimki ya

aboww ya bizim bu cıbırlarda yağ filtresi yokmuş ya

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    selam.

ne marka yağ kullandın? birde önceki ya ile arada fark hissettin mi vites geçişlerinde?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşalr bayadır aranzıa katılamıorum iş felan calısıyorum geziyorum bende bgn 8.000 bakımını yaptırdım honda servisinde yaptırmadım bi yağ değişcekdı zaten ben bıji aldım bide hava filtresini temızlettım zinciri spreyledik reflektör aldım şimdi sinyal ve depo ped alacağım baktım ama güzel bulamadığım için alamadım az daha araştırayım alayım onlarıda
    selam kardeş ben de daha yeni yaptım 8000 bakımını ama adam repsol marka bi yağ koymuş sana hangi yağı kattı
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeş ben de daha yeni yaptım 8000 bakımını ama adam repsol marka bi yağ koymuş sana hangi yağı kattı
    Repsolda iyi bir markadır bu kadar endişelenme kardeş

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aboww ya bizim bu cıbırlarda yağ filtresi yokmuş ya
    yok tabii debriyaj kapağının içinde uffacık bi süzgec var o kadar
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok tabii debriyaj kapağının içinde uffacık bi süzgec var o kadar
    Şimdi bu bizim orjinal hava filtresi ne kadardır acaba yoksa Kn zimbirtisindan alsak daha mı iyi deiştirmeye grk yokmuş 8000de aslında ama ucuzsa orjinalı deiştiriyim diyorum.Bide iridyum buji takan çok değerli arkadaşlar + olarak neyi var demiyorum kötü yani var mı yok kardeşim normal buji daha mı dersniz yoksa tak bişey fark etmıyo mu dersiniz

Motosikleti
    XL650V Transalp
    iridium buji ile kn havafiltresi bende var. iridium bujiyi değiştirmek gibi bi problemi yok, çok uzun ömürlü. kn hafa filtreside iç içe geçmiş tellerden oluşuyor, balata temizleyici sprey ile temizliğini yapabiliyosun ve değiştirmene gerek kalmıyor. orjinal hava filtresine göre daha sağlam göründü bana. ne bilim sonuçta bunları yapan muhendislere laf soylemek haddimiz değil ama kağıt hafa filtresini oldum olası garip bulmuşumdur.. bunun dışında sesi biraz tok geliyor bnim motorun ama orjinallerde de boylemi bilmiyorum.

orjinal hava filtresi 25tl die biliyorum

bu arada casillas00, senin motora ne marka yağ koydular? öncekine göre bir farklılık oldu mu vites geçişlerinde?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridium buji ile kn havafiltresi bende var. iridium bujiyi değiştirmek gibi bi problemi yok, çok uzun ömürlü. kn hafa filtreside iç içe geçmiş tellerden oluşuyor, balata temizleyici sprey ile temizliğini yapabiliyosun ve değiştirmene gerek kalmıyor. orjinal hava filtresine göre daha sağlam göründü bana. ne bilim sonuçta bunları yapan muhendislere laf soylemek haddimiz değil ama kağıt hafa filtresini oldum olası garip bulmuşumdur.. bunun dışında sesi biraz tok geliyor bnim motorun ama orjinallerde de boylemi bilmiyorum.

orjinal hava filtresi 25tl die biliyorum

bu arada casillas00, senin motora ne marka yağ koydular? öncekine göre bir farklılık oldu mu vites geçişlerinde?
    Tşkler bilgi için ben değiştirmedim daha yağı motul yada Ipone almayı düşünüyorum.
    Değiştirince yazarım

Motosikleti
    XL650V Transalp
    ipone'u tavsiye ederim. castrol'e göre vites geçişleri çok yumuşadı. geçen gün bnim ustaya gösterim motoru yağına fln baktık. 2500km olmasına rağmen yağın rengi kutudan ilk çıktığı gibi. ama pahalı meret işte.. 32tl litresi :(

respol yada motul koyan arkadaşlar castrol göre bir karşılaştırma yapabilir mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

bu arada rahmetli Murat Doğanay için pazar günü yapılacak buluşmaya geleniniz var mı?

ipone'u tavsiye ederim. castrol'e göre vites geçişleri çok yumuşadı. geçen gün bnim ustaya gösterim motoru yağına fln baktık. 2500km olmasına rağmen yağın rengi kutudan ilk çıktığı gibi. ama pahalı meret işte.. 32tl litresi :(

respol yada motul koyan arkadaşlar castrol göre bir karşılaştırma yapabilir mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

bu arada rahmetli Murat Doğanay için pazar günü yapılacak buluşmaya geleniniz var mı?
    Pazar günü ben geliyorum Superbiketr full ekip ordayız.
    ya zaten gidip dandik yağ alsanda 20lira diycekler almışken düzgun almak en mantıklısı öyle 3-4 litrede almıyo 1 litre yani.
    İStanbulda nerde alablirim Kadıköye geçmek lazım sanırım.
    İridyum buji ve yağ alıcam sanırım.

Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşlar Aranızda Gerçekten Motor Ustası oLan Yada Motordan Çok iyi Anlayan ArkadaşLar varsa bana yardımcı oLsun Lütfen AMA GERÇEKTEN ANLAYAN ARKADAŞLAR

gs.can.7@hotmail.com

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    S.a abilerim kardeslerim ufak bı arastırma yapıorumda yardımlarınızı beklıorum
    bu gun motorumu mecburiyetten satmış bulunmaktayım borclarımdan dolayı
    allaha şükürler olsun çoğunu kapattım borcumun az bı miktar kaldı onuda en kısa surede kapatmaya çalısıcam

sattıgım motor kanuni tiger250 di

sımdıde ufak bı arastırma yapıorum hemen almıcam ama sımdıden öle arastırıorum kışın işlerim yoluna gırer allahın ıznıyle kışın alıcam motorumu ama sımdıden öle hem vakit öldurmek için hemde arastırma yapmak ıcın sızlerın yardımına ihtiyacm var

cbr 125 R düşünüorum aslında ama bu 2005 model ve 2007 2008 model arasındaki farkı bı türlü çözemedım

ben motorumun enjeksiolu olmasını istiorum super sport tarzında bı motor olmalı yada naked benzin sarfiyatı bnm için çok önemli ve önerebileceginiz bi motor var mı

bı de bıldıgınız honda 600 RR ) 600 F ) hysoung GT 250 R ve Naked tarzında 600 den daha düşük CC li az yakan bı motor öneriniz olabılır mı

bi de boyum 1,65 kilom 51 cbr 125R alttımda küçük durmaz dimi

yardım eden edemeyen herkeze teşekkürler
    yazım hatalarım için k.bakmayın bı hatam olduysa affola

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allaha şükürler olsun çoğunu kapattım borcumun az bı miktar kaldı onuda en kısa surede kapatmaya çalısıcam

sımdıde ufak bı arastırma yapıorum hemen almıcam ama sımdıden öle arastırıorum kışın işlerim yoluna gırer allahın ıznıyle kışın alıcam motorumu ama sımdıden öle hem vakit öldurmek için hemde arastırma yapmak ıcın sızlerın yardımına ihtiyacm var

cbr 125 R düşünüorum aslında ama bu 2005 model ve 2007 2008 model arasındaki farkı bı türlü çözemedım

ben motorumun enjeksiolu olmasını istiorum super sport tarzında bı motor olmalı yada naked benzin sarfiyatı bnm için çok önemli ve önerebileceginiz bi motor var mı

bı de bıldıgınız honda 600 RR ) 600 F ) hysoung GT 250 R ve Naked tarzında 600 den daha düşük CC li az yakan bı motor öneriniz olabılır mı

Enjeksiyonlu sadece 2010larda var ve bi fark göremessin zaten yaktıgı ne motorun 2005le 2007 arasında kasa olarak bir fark yok sadece renklerınde oynamalar var.
    Yakıt bakımından kmde 1o-11 kuruş yakar buda bu benzin fıyatlarıyla harika yani.
    Boy bakımından ben 1.83 öle cokta ufak durmuo sen 1.65sin onu hiç düşünme motor tam senlik grenajları pahalıdır ama öle zırt bırt arıza cıkartmaz 2000de bır yağ deiştir bıde benzin koy yeter

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Pazar günü ben geliyorum Superbiketr full ekip ordayız.
    ya zaten gidip dandik yağ alsanda 20lira diycekler almışken düzgun almak en mantıklısı öyle 3-4 litrede almıyo 1 litre yani.
    İStanbulda nerde alablirim Kadıköye geçmek lazım sanırım.
    İridyum buji ve yağ alıcam sanırım.
    ne taraftan geliyorsunuz? pendik tarafından gelen arkadaşlarla kartal sahildeki migros'un otoparkında buluşuyoruz saat 13:15'te.

bu arada ipone yağ ile iridium buji motoplus'ta var.

ne taraftan geliyorsunuz? pendik tarafından gelen arkadaşlarla kartal sahildeki migros'un otoparkında buluşuyoruz saat 13:15'te.

bu arada ipone yağ ile iridium buji motoplus'ta var.
    Biz maslak tarafından gelcez Avrupa yakasından Zincirlikuyu BPden buluşcak bi grup bir grupta biz gitcez
    Motoplusa bakarım tşkler.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu boy ve kilo ile cbr tam senin için tasarlanmış gibi duracaktır altında ama motorun performans 250cc'den sonra biraz düşük gelebilir. her ne kadar eski motorun çinli olsada fark olur diye düşünüyorum.

cbr 125 ile bodrum - istanbul gidiş geliş yol yaptım ve ortalama yakıt tüketimim 3 litre idi. doğru hesapladığımdan adım gibi eminim çünki benzin fişlerinin üzerine kilomteremi her seferinde not ettim.
    seyahat etmeyi ve uzun yol yapmayı seviyorsan naked bir motor senin için daha pratik olacaktır çünki cbr a top case takılamıyor (takılıyorda tipi kayıyor) ve iki kişi çok rahatsız oluyor.

eğer imkanın olursa 2007ve daha sonra üretilmiş bir hyosung gt250 (bnim tercihim naked olanı çanta takabilmek gibi nedenlerden dolayı) almanı tavsiye ederim çünki cbr kısa bir süre sonra yetmeyecektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

Biz maslak tarafından gelcez Avrupa yakasından Zincirlikuyu BPden buluşcak bi grup bir grupta biz gitcez
    Motoplusa bakarım tşkler.
    34 EH 0416 kırmızı cbr görürsen bilki benimdir. plaka çamurluk altında, arkada ufak ince bir plaka var pleksiden yapılma ve ufak üçgen sarı sinyaller var. seninle tanışmak isterim

bu boy ve kilo ile cbr tam senin için tasarlanmış gibi duracaktır altında ama motorun performans 250cc'den sonra biraz düşük gelebilir. her ne kadar eski motorun çinli olsada fark olur diye düşünüyorum.

cbr 125 ile bodrum - istanbul gidiş geliş yol yaptım ve ortalama yakıt tüketimim 3 litre idi. doğru hesapladığımdan adım gibi eminim çünki benzin fişlerinin üzerine kilomteremi her seferinde not ettim.
    seyahat etmeyi ve uzun yol yapmayı seviyorsan naked bir motor senin için daha pratik olacaktır çünki cbr a top case takılamıyor (takılıyorda tipi kayıyor) ve iki kişi çok rahatsız oluyor.

eğer imkanın olursa 2007ve daha sonra üretilmiş bir hyosung gt250 (bnim tercihim naked olanı çanta takabilmek gibi nedenlerden dolayı) almanı tavsiye ederim çünki cbr kısa bir süre sonra yetmeyecektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

34 EH 0416 kırmızı cbr görürsen bilki benimdir. plaka çamurluk altında, arkada ufak ince bir plaka var pleksiden yapılma ve ufak üçgen sarı sinyaller var. seninle tanışmak isterim
    Tmmdır benımde kırmızı plaka altta arkamda damgayla dolaşmayı pek sevmiyorum
    Lazer Dragon kaskım var ordan tanırsın.
    işte 2 tanede tekeri var öle bişey görürsen benimdir

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)

yardımların için tşk ederim öncelikle hızı seven bi adam deilim tiger250 liylede öle pek hız yapmadım vibrasyon olayı yuzunden genellıkle en fazla 100 km hızla gidiorum o da nadir uzun yol tecrübem yok açıkcası seri olması bana yeterlıdır zaten max. yapacagım hız 110dur

kafamda bi kaç takıntı dha var sımdı bazıları dıo 2007 üstü enjeksiyonlu bazıları 2008 dio baya bi fiyat farkı var tabi 2005 modellerde fiyatları çok uygun ama enjeksiyonlu cbr125 istiorum yakıt bıraz bana fazla geldı gıbı 125 lık makına için ben tiger 250liyle düşük devirde kullanıodum bnmde şehir içi yakıtım 3 lt idi

bu 2005 model ve 2008 2007 arasında görüntü farkı varmıdır en ufak ayrıntısına kadar yazarsan çok makbule gececek bi de bu cbrlar seri şanzımant mı

tekrar yardımların için saol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler