Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt ya 3 4 mt onumu goruyomusum gıbı geliyo bana hoş değil , ayrıca estetikte değil renk
    xenon taktıran bu forumda var mı acaba bılgı alsaydık bıraz , bide casillas şu egsozun vıdeosunu koysan fena olmucak , egsoz dusunuyorum hala aklımın bı kosesınde duruyo.bı duysak senınkınıde hani
    ben xenon H7 kullanıyorum 8.000kelvin.kısalarda sadece sol uzunlarda ise ikisi birlikte yanıyo.zil gibi de gösteriyo yolu.sinekleri bile görebiliyosun resmen yani bana sorucak olursanız tavsiye ederim ben.gece kullanımında insana gercekten güven veriyo
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben xenon H7 kullanıyorum 8.000kelvin.kısalarda sadece sol uzunlarda ise ikisi birlikte yanıyo.zil gibi de gösteriyo yolu.sinekleri bile görebiliyosun resmen yani bana sorucak olursanız tavsiye ederim ben.gece kullanımında insana gercekten güven veriyo
    heh bulduk soru sorcak birini

biraz araştırdım , xenon takarsanız aküyü yersiniz demişler , doğruluk payı nedir ? aküyü yesinn istemiyosanız işte onun uzun bi işlemi var aküden ayrı bi kablo çekilcek fılan demişler olay nedir?

xenonları kaca aldın peki? kısalarda tekinin yanmasının bi sebebi var mı ?

duy'u değiştirdin mi , taktıktan sora far ayarı fılan yapılıyo mu ?

gece ve gündüz olmak adına nası durduguna dair foto koyar mısın ?

sende ki xenon un internette bi linki var mı ?

şuan ıcın aklıma gelen sorular bunlar oldukca sorarım

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evt ya 3 4 mt onumu goruyomusum gıbı geliyo bana hoş değil , ayrıca estetikte değil renk
    xenon taktıran bu forumda var mı acaba bılgı alsaydık bıraz , bide casillas şu egsozun vıdeosunu koysan fena olmucak , egsoz dusunuyorum hala aklımın bı kosesınde duruyo.bı duysak senınkınıde hani
    Biraz işim var vakit bulamıyorum bincek bile en kısa zamanda video gelcek.
    Alıcak olursan yardımcı olurum

Arkadaşlar merhaba bugün sipariş verdim motoru hafta sonu elimde olacak inşallah, ben de artık bir cbr 125 kullanıcısı oluyorum. Umarın sizlerle tanışma fırsatımız olur ve daha çok bilgi paylaşırız.

İlgili konu:
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...5r-2010-a.html

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz işim var vakit bulamıyorum bincek bile en kısa zamanda video gelcek.
    Alıcak olursan yardımcı olurum
    sağolasın karar verırsem haberlesırız. fiyatı ne kadar yoshinin ?

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    arkadaşlar size bir site vereceğim bir göz gezdirin aradaki farklara bakın
    www.cars.bg
    yorum sizin

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    ........
    Yanlış başlık yanlış msj pardon
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Abiler selam motorum 8000 km oldu bakıma sokacağım kaç para gider 8000 km bakımda neler yapılır + ben neler yapmalarını istiyim sağolun

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    heh bulduk soru sorcak birini

biraz araştırdım , xenon takarsanız aküyü yersiniz demişler , doğruluk payı nedir ? aküyü yesinn istemiyosanız işte onun uzun bi işlemi var aküden ayrı bi kablo çekilcek fılan demişler olay nedir?

xenonları kaca aldın peki? kısalarda tekinin yanmasının bi sebebi var mı ?

duy'u değiştirdin mi , taktıktan sora far ayarı fılan yapılıyo mu ?

gece ve gündüz olmak adına nası durduguna dair foto koyar mısın ?

sende ki xenon un internette bi linki var mı ?

şuan ıcın aklıma gelen sorular bunlar oldukca sorarım

aküyü yemez hiçbir sekilde.tabi 1 saat sadece kontak acık beklersen biter baska türlü bitmesi imkansız.240 TL ye aldım ben alman malı.duy u değiştirmen gerekiyo cunku xenon ampul farklı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...garanti/detay?
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Merhaba Ben 18 yaşındayım 183cm Boyum Ve 75 Kilom Var
    cbr 125r bana uyarmı sizce? Komik Durmasın :D
    Ve Birde Ehliyetli-Ehliyetsiz 3 yıldır Heryerde Araba Kullandım Ustayım Trafik Konuda :D Ama 5 Yıldır Bisiklete Dahi Binmedim.4 Yaşımda İki Tekerleklilerle Geziyordum Sonra İçimden Gelmedi Ve Arabaya Merak Sardım.
    Kısacası Geçiş Motoru Olarak 125r Daha Sonra cbr 600r Düşünüyorum(kendime güvendiğimde).Böyle Bir Hamle Yapsammı Karar Veremedim ? Sanırım Çok Zevklidir ?? Ve Öğrenebilirim Pratiği ??

beyler cbrdan bahsediosunuz güzel hoşta çoğu şeyi bilmiyosunuz !
    kalın lastik takmak motoru çabk yorar !
    dişli değişimlerinde benzin yakıtı artar !
    cbr bir depoyla yani 10 litreyle yaklaşık olarak 250-300 km yakması gerekir . tabi performans veya abart egzos takılmadıysa !
    ses (sound) & performans egzoslar veya abart dediğiniz egzoslar motorun performansını arttırır çok yakmasına sebep olur !
    yapılabilcek tüm modifiyeler bu motora uygun ama usturuplu bşekilde tabi !

aydınlatması (sarı ampülde) az gelio olabilir ama xenon almak buna çözüm yoludur bi arki 240 tl'ye bi alman malı önermiş ben şunu sölim alman malı kaliteli ama bide daha ucuz olanlarıda var ben selum die bimarka kullanıorum uzun kısa xenon . xenonun kendi baglantısında röleside var bu aküye bi zarar vermesinide engellio ben 175 tl ye 1 yıl garantili almıştım 25 tlyede ustama bağlatmıştım xenonu ve eski far tesisatına (duyuna) bi zarar gelmemişti bende duruyor .
    almak istiyen arkadaşlara yardımcı olabilirm.

yakında motorumunda resimlerini eklerim nasıl bi canavar ortaya çıkardığımıda anlarsınız .

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Herkese Merhaba

Sizlerden bir ricam var. Maxi Scooter tecrübem var istanbul içinde istediğim yere skıntısız gidip gelebiliyorum. Edindiğim tecrübelerden sonra bir basamak üste çıkmak için vitesli bir makina almak istiyorum. Ss için başlangıç olarak aklımda CBR 125 ve Yamaha YZF R125 var. Benden daha deneyimli ve daha bilgili olan arkadaşlarımın bana bu iki makinanın artı ve eksilerini anlatabilir mi ? Teknik,yakıt vss.... olarak

Cbr 125 i yetkili servisde görme imkanım oldu gövde fena değil ama lastikleri sanki mobilet lastiği gibi duruyor.

Yzf 125 daha görmedim ama en kısa sürede gidip bir inceleyeceğim.

Hızla falan fazla işim yok. 1 saat geç giderim sağlam giderim sonuçta ss için başlangıç motorumu arıyorum. Bu arada yaş 29 boy 1,87 kilo 84

Cevaplar için şimdiden tşkrler...

Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba

Sizlerden bir ricam var. Maxi Scooter tecrübem var istanbul içinde istediğim yere skıntısız gidip gelebiliyorum. Edindiğim tecrübelerden sonra bir basamak üste çıkmak için vitesli bir makina almak istiyorum. Ss için başlangıç olarak aklımda CBR 125 ve Yamaha YZF R125 var. Benden daha deneyimli ve daha bilgili olan arkadaşlarımın bana bu iki makinanın artı ve eksilerini anlatabilir mi ? Teknik,yakıt vss.... olarak

Cbr 125 i yetkili servisde görme imkanım oldu gövde fena değil ama lastikleri sanki mobilet lastiği gibi duruyor.

Yzf 125 daha görmedim ama en kısa sürede gidip bir inceleyeceğim.

Hızla falan fazla işim yok. 1 saat geç giderim sağlam giderim sonuçta ss için başlangıç motorumu arıyorum. Bu arada yaş 29 boy 1,87 kilo 84

Cevaplar için şimdiden tşkrler...
    boy ve kiloya cbr uymuo ama yamahanın parçalarını bulmak çok zor die biliyorum . iki motorda başlanğıç için güzel seçimler ama yardımcı olamıcam ben malesef :(

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    arakadaşlar size sormak istedigim bir soru var ben depoyu benzin almak için açtığımda basınç yapmş oluyor. kapagı fırlatmıyor tabiki de ses cıkıyor bu normalmi sizdede oluyormu?
    benm cbr ın depo kapagında havalandrma mı tıknadı acaba ? ( havalandırma var mı ki =) )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

Alıntı .OzaN. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ben 18 yaşındayım 183cm Boyum Ve 75 Kilom Var
    cbr 125r bana uyarmı sizce? Komik Durmasın :D
    Ve Birde Ehliyetli-Ehliyetsiz 3 yıldır Heryerde Araba Kullandım Ustayım Trafik Konuda :D Ama 5 Yıldır Bisiklete Dahi Binmedim.4 Yaşımda İki Tekerleklilerle Geziyordum Sonra İçimden Gelmedi Ve Arabaya Merak Sardım.
    Kısacası Geçiş Motoru Olarak 125r Daha Sonra cbr 600r Düşünüyorum(kendime güvendiğimde).Böyle Bir Hamle Yapsammı Karar Veremedim ? Sanırım Çok Zevklidir ?? Ve Öğrenebilirim Pratiği ??
    bende 18 yaşındayım. 184 boyunda ve 78 kıloyum. Ama spor yapıyorum yanı vucudum sıkı duruyor. yanı soyle diyim benm 74 kılo arkım var g... gobek salık bana gore 90 klo gibi duruyor. Bu biraz sana bağlı. Bende araba işi yapıyorum 10 yaşından beri araba kullanıyorum ( ehliyetsiz marifet değil ama ) motosiklet trafiği ile araba trafiği cok farklı... arabalar takmıyor seni 3 kere bakman gerekiyor. Yanı motosiklet daha zor arabaya gore suruş degilde trafik açısından. Ama sen dikktlı olursan sorun yok. yapman gerekn 1 aşagı 5 yukarı baska birşey yok =)

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün itibariyle cıbırımı satmış bulunuyorum ama kalbim bu topikte Satacak olan arkadaşlar aman dikkat edin sattığım adam çok fırlamaydı nerden ne koparsam diye döndü durdu ama bi şey koparamadı sonuçta fiyatı anlaştık noterde indirim mi olurmuş deli etti adam

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arakadaşlar size sormak istedigim bir soru var ben depoyu benzin almak için açtığımda basınç yapmş oluyor. kapagı fırlatmıyor tabiki de ses cıkıyor bu normalmi sizdede oluyormu?
    benm cbr ın depo kapagında havalandrma mı tıknadı acaba ? ( havalandırma var mı ki =) )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

bende 18 yaşındayım. 184 boyunda ve 78 kıloyum. Ama spor yapıyorum yanı vucudum sıkı duruyor. yanı soyle diyim benm 74 kılo arkım var g... gobek salık bana gore 90 klo gibi duruyor. Bu biraz sana bağlı. Bende araba işi yapıyorum 10 yaşından beri araba kullanıyorum ( ehliyetsiz marifet değil ama ) motosiklet trafiği ile araba trafiği cok farklı... arabalar takmıyor seni 3 kere bakman gerekiyor. Yanı motosiklet daha zor arabaya gore suruş degilde trafik açısından. Ama sen dikktlı olursan sorun yok. yapman gerekn 1 aşagı 5 yukarı baska birşey yok =)
    Bu çoğu motosiklette olan bir şey. Bazen bende de oluyor.
    Yanlış olmadan bi açıklama yapmaya çalışırsam şöyle diyebilirim. Depodaki benzin, aşırı sıcaklarda bazı gazlar çıkartıyor bunun yüzünden depoyu açtığında pıss tarzı bi ses çıkabiliyo. Kafana takma normal bir şey.

CrAzY_MhMt senin bilipte benim bilmediğim gibi, ben ve diğer arkadaşların bilipte senin bilmediğin bir çok şey olabilir. Bak mesela senin bunu yazmandaki amaç nedir bilmiyorum

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana eBay'den tank pad geldi ki ben ödememiştim bile Nasıl oldu anlamadım sadece alacaklarımın oraya eklemiştim ödemeden niye geldi bu bana? Hem motoru da sattım artık kısmetse yeni motora Zaten 2.29$ bi şey ama ödemeden bana gelmesi garip değil mi promosyon gibi bi şey olabilir mi daha önce başına böyle bi olay gelen var mı?

Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet Trafikte Gözlemlediğim Ve Forumlardan Okuduğum Kadarıyla Motorcuların İşi Daha Zor Direksiyon Başında Oturanlardan.
    Sen Böyle Yaparsın Falan Deyince İyice Gaza Geldim Kesin Alacam Artık Bir Motor
    Yarında Bisikletle Deneme Yapıcam Denge Durumu Falan Bakalım Kararımı Değiştirmez Yada İsteğimi Kıramaz Ama Bende Merak Ediyorum Sonucu
    Umarım Aldığım Gibi Biryerlerimi Kırıp Vazgeçmem Tek Korkum O Gerisi Kolaydır Arabaya Alışana Kadarda Zorlanmıştım Kısa Bir Süre Buda Öyle Olur Umarım.

Benim Kafama Takılan Birşey Daha Var Buarada Onuda Sorayım. Vites Küçültürken Araba Gibi Sadece Debriyajımı Yavaş Bırakıyoruz Yoksa Fırlamaması İçin Frende Yapıyormuyuz Aynı Anda ?
    [B]4o4[COLOR="Black"][/COLOR] NoT FounD..[/B]

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağolasın karar verırsem haberlesırız. fiyatı ne kadar yoshinin ?
    470 Liraydı yoshi.
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler selam motorum 8000 km oldu bakıma sokacağım kaç para gider 8000 km bakımda neler yapılır + ben neler yapmalarını istiyim sağolun
    8000km bakımında hava filtresi temizleniyo+Yağ değişimi+Buji değişimi ortalama 50 lira+işçiliktir.Masrafın kardeşim tam bilgi için yakında bir servisi ararsan sana bilgide verirler
    Alıntı CrAzY_MhMt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler cbrdan bahsediosunuz güzel hoşta çoğu şeyi bilmiyosunuz !
    kalın lastik takmak motoru çabk yorar !
    dişli değişimlerinde benzin yakıtı artar !
    cbr bir depoyla yani 10 litreyle yaklaşık olarak 250-300 km yakması gerekir . tabi performans veya abart egzos takılmadıysa !
    ses (sound) & performans egzoslar veya abart dediğiniz egzoslar motorun performansını arttırır çok yakmasına sebep olur !
    yapılabilcek tüm modifiyeler bu motora uygun ama usturuplu bşekilde tabi !

aydınlatması (sarı ampülde) az gelio olabilir ama xenon almak buna çözüm yoludur bi arki 240 tl'ye bi alman malı önermiş ben şunu sölim alman malı kaliteli ama bide daha ucuz olanlarıda var ben selum die bimarka kullanıorum uzun kısa xenon . xenonun kendi baglantısında röleside var bu aküye bi zarar vermesinide engellio ben 175 tl ye 1 yıl garantili almıştım 25 tlyede ustama bağlatmıştım xenonu ve eski far tesisatına (duyuna) bi zarar gelmemişti bende duruyor .
    almak istiyen arkadaşlara yardımcı olabilirm.

yakında motorumunda resimlerini eklerim nasıl bi canavar ortaya çıkardığımıda anlarsınız .
    Bu dediklerinizi biliyoruz böyle bişey yazıp egonuzu mu tatmın ediyorsunuz anlamadım.
    Xenon konusundada Kendinizde demişşiniz Alman malı kalitelidir diye.Acaba sizin 175liraya aldıgınız xenon kaç kelvin aynı kalitedemiki böyle bir karşılaştırma yapıyorsunuz ?

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün itibariyle cıbırımı satmış bulunuyorum ama kalbim bu topikte Satacak olan arkadaşlar aman dikkat edin sattığım adam çok fırlamaydı nerden ne koparsam diye döndü durdu ama bi şey koparamadı sonuçta fiyatı anlaştık noterde indirim mi olurmuş deli etti adam
    Hadı hayırlısı ne almayı düşünüyorsun şimdi?

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı .OzaN. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Trafikte Gözlemlediğim Ve Forumlardan Okuduğum Kadarıyla Motorcuların İşi Daha Zor Direksiyon Başında Oturanlardan.
    Sen Böyle Yaparsın Falan Deyince İyice Gaza Geldim Kesin Alacam Artık Bir Motor
    Yarında Bisikletle Deneme Yapıcam Denge Durumu Falan Bakalım Kararımı Değiştirmez Yada İsteğimi Kıramaz Ama Bende Merak Ediyorum Sonucu
    Umarım Aldığım Gibi Biryerlerimi Kırıp Vazgeçmem Tek Korkum O Gerisi Kolaydır Arabaya Alışana Kadarda Zorlanmıştım Kısa Bir Süre Buda Öyle Olur Umarım.

Benim Kafama Takılan Birşey Daha Var Buarada Onuda Sorayım. Vites Küçültürken Araba Gibi Sadece Debriyajımı Yavaş Bırakıyoruz Yoksa Fırlamaması İçin Frende Yapıyormuyuz Aynı Anda ?
    denge kolay kardeşim o halledilir. vitesi gaza yuklenp kuçultursen arka kılıtlenr. kayma yapar. vitesi zatn hızın azaldığında kuçulteceğin içn normal bırakıyorsun depriyajı. Ayrıca korkma depriyajı hızlı bırksanda motosiklet fırlamaz =) on kaldırma bile cok zor yanı oyle guç bekleme ama şu var ben 2. vıteste 70 3te 90 4 te 110 ivmelenmesi guzel makınanın çok hızlı bi şeklde 110 gibi bir hıza uluşabiliyorsun. tabi yakıt artıyor..
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler