Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı kazukki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)motorun yeni kasası mükemmel millet 600 lük sanıo 125 lik deyince şaşırıolar bilmeyenler gayet havalı ve güzel bi kasa!

2)ya şöyle söliim 30-35 km de 10 tl filan yakıo (yanlış olabilir çünkü tam bakmadım)

3)ön frenleme çok iyi yani okadar asıldım daha kaymadı ön teker ama arka fren çok sakat biraz fazla yüklendinmi direk kayıyo ve yatırıo motoru ama kayarkenki çıkan sese deyiyo hız konusunda memnun deilim şu an hayal kırıklığına uğradım ama bilmiorum belki rodaj dan çıkmadığı içindir... adamların dediğine göre ve izlediğim videolarda 140 rahat yapıodu adamlarda doğruluyor. fakat ben en fazla 110 u görebildim oda zorla..ha eğer rodajdan çıktıktan sonra motor iyice açıldıktan sonra da hala max hız 110 yaparsa yapcak bişi yok motoru asla hız yapmıo diye deiştirmem olsun 110 yapsın sonuçta görüntüsü yeter .

4)motorun maliyeti 6.300 e aldık 100 tl indirim yaptılar prestij ürünü olduğu için daha fazla indirim yapamıolarmış antalya merkez/mevlanın ordan aldım zaten antalya bayisiyle alanya bayisi aynı kişinin ikisinde de alabilirsini....

Eyw Dostum Cevapladığın İçin Teşekkürler Ben Ve Diğer Arkadaşlar İçin Kısa Ve Öz Bir Bilgi Edinme Oldu
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eyw Dostum Cevapladığın İçin Teşekkürler Ben Ve Diğer Arkadaşlar İçin Kısa Ve Öz Bir Bilgi Edinme Oldu
    ne zaman ne istersen sorabilirsin bilgimin yettiği kadar paylaşırım bu forumunda amacı bu zaten bişey deil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

ya antalyada motor gezisi düzenleyen yokmu yaw yapılmıomu gezi filan ???
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2)ya şöyle söliim 30-35 km de 10 tl filan yakıo (yanlış olabilir çünkü tam bakmadım)
    naptın sen ya benimki 10 tl ile 100 km yapıyor yanlış bakmışsın

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    bu ehliyet olayını bende merak ediyorum
    yazılı sınavı geçtik
    24 temmuzda diresiyon var direksiyonu da geçince en erken ne zaman alabiliriz
    elimize ehliyeti ehlietle motor sürmeye sabırsızlanıyorum

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    ne zaman ne istersen sorabilirsin bilgimin yettiği kadar paylaşırım bu forumunda amacı bu zaten bişey deil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

ya antalyada motor gezisi düzenleyen yokmu yaw yapılmıomu gezi filan ???
    Evet ben ağustos un 2 ci haftası Olimpos'a ufak bir gezi düşünüyorum ağaç evlerin içinde ufak 2 günlük bi tatil eğer bi aksilik çıkmazsa seninde eşlik etmeni beklerim zaten forumdan duyurucam büyük ihtimalle.

İnternet Adresi Olimpos Ağaç Evler:

http://www.olymposturkmentreehouses.com/jtr/

http://www.olymposturkmentreehouses....d=56&Itemid=56

Ulaşım Haritalı:

http://www.olymposturkmentreehouses....me_olympos.htm
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bilim yapcak gibi gelmiyo bana denicem ama dişliyi filan dagıtmaktan korkuyorum. en azından bi pozluk dikse önü fena olmucak
    Hiç deneme gazla kalkmaz bu makina.Anca Arkanda biri olcak gazı acıcan debriyajı salıvercen tmm ama hiç bulaşma arka far ve kuyruklarından olablirsin

@azrail 42 sen neredesin ya da konyalı mısın? Böyle bi geziye konya'dan katılacak olursa gelmek isterim aslında.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @azrail 42 sen neredesin ya da konyalı mısın? Böyle bi geziye konya'dan katılacak olursa gelmek isterim aslında.
    Konyalıyım Konya'ya Motorla 3 Ayda bi gidip geliyorum ama aslen Antalya'da İkamet Ediyor Çalışıyorum Yani Eğer İş Yerimden Dolayı Bi Aksilik Çıkmazsa Ve Ben Böyle Bi Gezi Yapıcak Olursam tabiki sana elimden gelen yardı mı yapa bilirim Konya-Antalya Olsun Fark Etmez.

Saolasın Konya'dan cıbırcı çıksa da 3 - 5 tane hep birlikte insek antalya'ya

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    İnşallah Ağustosta Olimpos Çok Güzel Oluyor Hepinizin Gelip Görmesiini Tavsiye Ederim Antalya'dan Çok Olimposu Seviyorum Diye Bilirim Yani...

Not:Bu Arada Konyada CBR Sayısı Çok Çok Az Benim Bildiğim Kadarıyla Onun İçin Senin İşin Cbr Konusunda Biraz Zor Konya'da Genellikle Scooter'ler Çok Seninde Bildiğin Gibi

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç deneme gazla kalkmaz bu makina.Anca Arkanda biri olcak gazı acıcan debriyajı salıvercen tmm ama hiç bulaşma arka far ve kuyruklarından olablirsin

evet ya aklı selim bi şekılde dusundum değmez. ilerde alırsak 600 1.000 lik yaparız artık napalım

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naptın sen ya benimki 10 tl ile 100 km yapıyor yanlış bakmışsın
    dedim ya yanlış bakmış olabilirim diye yazıyı cevapladık tan sonra düşündüm allah allah dedim 30-35 km de 10 tl yakıosa bu cihaz aşırı yakıo demektir die

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:16 ----------

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben ağustos un 2 ci haftası Olimpos'a ufak bir gezi düşünüyorum ağaç evlerin içinde ufak 2 günlük bi tatil eğer bi aksilik çıkmazsa seninde eşlik etmeni beklerim zaten forumdan duyurucam büyük ihtimalle.

İnternet Adresi Olimpos Ağaç Evler:

http://www.olymposturkmentreehouses.com/jtr/

http://www.olymposturkmentreehouses....d=56&Itemid=56

Ulaşım Haritalı:

http://www.olymposturkmentreehouses....me_olympos.htm

bende gelirim kesinlikle çünkü bi yerde çalışmıorum öğrenciyim daha eylüle kadar tatil iyi olur dostum . 5 senedir antalyadayım daha olymposa gitmedim bu arada senin motor ne?
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

evet arkadslar bu saatte cepten grıyorum nete vodafone sagolsun.sıze birsey şorucam.1_bizim cbr ların far ampulunu degistirmek icin neler yapyoruz ben baktımda sankı bır yerler sökulmden olmaz gb geldi far ayar civatasınıda göremedim ve hang lambayı önerirsiniz

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    eyw dostum saol antalyaya gelirsen haberim olsun
    ben antalya side ye geliyorum her yıl tatile.bu yılda gitcez inş.görüşürüz belki.karavana atıyorum motoru biz nereye o da oraya
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ya aklı selim bi şekılde dusundum değmez. ilerde alırsak 600 1.000 lik yaparız artık napalım

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadslar bu saatte cepten grıyorum nete vodafone sagolsun.sıze birsey şorucam.1_bizim cbr ların far ampulunu degistirmek icin neler yapyoruz ben baktımda sankı bır yerler sökulmden olmaz gb geldi far ayar civatasınıda göremedim ve hang lambayı önerirsiniz
    H4 ampuller oluyor bizim cıbırlara kafa grenajını sokmen gerekir.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    evetttt dün servise gittim, esengul kardeşlere ve eksperde geldi. kırılan yerlere baktı inceledi çektiğim fotoğrafları gösterdim komple kafa grenajını, sperlik camını, farı, debriyaj levyesini, sol gidon topuzunu ve sol ön sinyal değişiyor. bir devrilme ile toplam 670 milyon civarı bir masraf çıktı işçilikle birlikte. öncam siyah olmayacak sanırım, aldıktan sonra siyah film çektircem. birde fara tekrar kaş yapmam gerekicek ama tekrar o işle uğraşırmıyım bilmiyorum, çok zaman alan bir iş.

bu arada motorun üzerinden çıkacak eski farı alıp mercek far çalışması yapmayı planlıyorum. eğer iyi bir uygulama olursa xenon uygulamasıda yapacağım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evetttt dün servise gittim, esengul kardeşlere ve eksperde geldi. kırılan yerlere baktı inceledi çektiğim fotoğrafları gösterdim komple kafa grenajını, sperlik camını, farı, debriyaj levyesini, sol gidon topuzunu ve sol ön sinyal değişiyor. bir devrilme ile toplam 670 milyon civarı bir masraf çıktı işçilikle birlikte. öncam siyah olmayacak sanırım, aldıktan sonra siyah film çektircem. birde fara tekrar kaç yapmam gerekicek ama tekrar o işle uğraşırmıyım bilmiyorum.

bu arada motorun üzerinden çıkacak eski farı alıp mercek far çalışması yapmayı planlıyorum.
    Benimde bi sola yattı 1500liracık
    Gene kasko vardıda yırttın ama eski parçaları sana vermezler eksper onları alır.
    Ben eski yoshiyi alıyım dedimde yok vermiyorlar

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ya birde ekstradan sol aynayı değiştirmek istediler ben itiraz ettim o değişmesin diye adam şaşırdı garip garip yüzüme baktı neden istemiyosun değişmesini diye sordu. orjinal ayna değil onlar spor aynı takılı birbirinden farklı olacak o yüzden değiştirmeyin dedim.

gidon topuzu ile sinyalini değiştireceklerini düşünmemiştim aslında..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr ların orjinal far ampulu HS2 yada S2 denilen tip ampul. Ben sadece göstergenin iki yanındaki 2 plastik kapagı sökerek değiştiriyorum. Osram ya da philips kullabilirsin. tabi 35W 12V. Geçen hafta philips alıp değiştirdim.Tanesi 5 lira ve gayet iyi aydınlatıyor.Tavsiye ederim.

1)

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Ama bence bi yanlışlık var 10 lt ye bende 100 km gidiyorum. Ancak rodajdasın biraz fazla yakabilir tabi ama bu kadar sanmıyorum.
    Ayrıca malum antalya sıcak ancak kaskının yanında birde yazlık bir mont ile kullanmanı tavsiye ederim.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya birde ekstradan sol aynayı değiştirmek istediler ben itiraz ettim o değişmesin diye adam şaşırdı garip garip yüzüme baktı neden istemiyosun değişmesini diye sordu. orjinal ayna değil onlar spor aynı takılı birbirinden farklı olacak o yüzden değiştirmeyin dedim.

gidon topuzu ile sinyalini değiştireceklerini düşünmemiştim aslında..
    Benimde aynaları değişmediler.arkalarında ufak çizikler var ama yeni taksan 2 gün sonra gene aynı olcak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler