Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abilerim hayırlı günler 120-70-17 michelin pilot lastik alıcam 2 el çok temiz buldum..
    Sorum sizlere;Taktığım zaman son hızımda ani hızlanmada kauıp yaşarmıyım?
    Benzin yakışı artar mı ? vsvs Kısaca dezavantajları ne olur benim içinacil mesajlarınızı yanıtlarınızı bekliyorum.. Lastiği almak üzereyim bakalım usta cbr görelim::D:D:D takan vardır elbet

beykurt'un arka lastiği 120'likti sanırım o'na sorabilirsin.

ben 110'luk kullanıyorum arkada. hızlanmayla ilgili bi sıkıntım yok. 1 depo benzin ile 280km yol yapabiliyorum.

ön lastik içinse bir iki usta ile konuşmuştum ön lastiği genişletme dediler.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(
    Sayın abilerim hayırlı günler 120-70-17 michelin pilot lastik alıcam 2 el çok temiz buldum..
    Sorum sizlere;Taktığım zaman son hızımda ani hızlanmada kauıp yaşarmıyım?
    Benzin yakışı artar mı ? vsvs Kısaca dezavantajları ne olur benim içinacil mesajlarınızı yanıtlarınızı bekliyorum.. Lastiği almak üzereyim bakalım usta cbr görelim::D:D:D takan vardır elbet

ben arkaya taktım 120 lik. 120/70/17 yani. son hız etkilendi diyemem. Ama görünüş epey farketti. Bu arada ben de 90 lık ön michelin sport var. istersen uygun fiyata veririm. sadece 200 km yol yaptım. ;)
    Not: virajlarda motoru yatırırken dikkat etmen gerekecek. Eskisi kadar sert girme, savrulma durumu olabilir.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beykurt'un arka lastiği 120'likti sanırım o'na sorabilirsin.

ben 110'luk kullanıyorum arkada. hızlanmayla ilgili bi sıkıntım yok. 1 depo benzin ile 280km yol yapabiliyorum.

ön lastik içinse bir iki usta ile konuşmuştum ön lastiği genişletme dediler.
    280km az değil mi benim yoshimura olmasına rağmen 360-370km yaptı 1 depoyla

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    neee savrulmamı almam o zaman abi tam tersi olmazmı yaa hani nerede kalın lastik daha iyi tutuyordu vsvsvs

Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(
    neee savrulmamı almam o zaman abi tam tersi olmazmı yaa hani nerede kalın lastik daha iyi tutuyordu vsvsvs
    İstediğine sorabilirsin. Sebep gayet açık. virajda ön teker ile arka tekerin davranışı, tepkisi farklı oluyor. sonuçta daha da açıklamam gerekirse, tekwerlerden biri daha da yatmak istiyor, diğeri ise dur yeter artık diyor. istersen dene..
    japonlar 120 lik takardı yoksa emin ol. ;)

Alıntı Speed_Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğine sorabilirsin. Sebep gayet açık. virajda ön teker ile arka tekerin davranışı, tepkisi farklı oluyor. sonuçta daha da açıklamam gerekirse, tekwerlerden biri daha da yatmak istiyor, diğeri ise dur yeter artık diyor. istersen dene..
    japonlar 120 lik takardı yoksa emin ol. ;)
    Bu durumu yaşamamak için takım alsak daha iyi sadece arka lastigi büyütmek dediğiniz sonuçları doğurabilir.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Arkadaşlar, nazara geldim galiba bu aralar herkes çok güzel motorun var çok iyi kullanıyorsun gibi laflar ediyordu.

Ehliyet sınavından çıktıktan sonra benim cbr mi almamda heveslendiren arkadaşımla beraber dolaşmaya çıktık. Onun motoru silivrideydi ikimiz benim motorla dolaşırız dedik.

Balatta deniz polisinin olduğu yerdeki ışıklarda kırmızıda beklerken aynadan hızla gelen taksiyi gördüm, ardından acı fren sesi. Adam yeşil yanıyordu diye iddia etti ama onlarca araba yan şeritte duruyordu.

Anı yaşadım ama kitlendim, birşey yapamadım. Yaklaşık 50 metre lastik izi bırakıp bize de 50 km hızla çarptı (ibre 50 de takılmıştı)

Çok şükür bana hiçbirşey olmadı nasıl olmadı tam hatırlamıyorum, arkadaşımın da bacakları epey sıyrılıp kanadı. İlk defa montsuz çıkmıştım şükür montun koruyacağı bir durum olmadı.

Biz şoka girdik, arkadaşım epey ağladı, malum kız bu. Taksici bize yarım saat bağırdı dilim tutuldu birşey diyemedim. En sonunda polisin taksiciyi tartaklamsıyla iyice sinirlerim gerildi.

Adamın arabası haşat oldu bizim sadece sağ ön sinyal gitti motor düşünce, haliyle arkadan çarpmanın etkisiyle arka kuyruk ve plaka dağıldı epey.

Geçen burda birisi demişti kırmızıda şeridin ortasında değil sağında duracağım diye, kesinlikle dikkat etmek lazım hayvan çok memlekette.

Hala moralim çok bozuk. Servise götürecektim bugün binmeye cesaret edemedim bir türlü.

Çarpan hayvanın plakası da 34 THB 87

Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, nazara geldim galiba bu aralar herkes çok güzel motorun var çok iyi kullanıyorsun gibi laflar ediyordu.

Ehliyet sınavından çıktıktan sonra benim cbr mi almamda heveslendiren arkadaşımla beraber dolaşmaya çıktık. Onun motoru silivrideydi ikimiz benim motorla dolaşırız dedik.

Balatta deniz polisinin olduğu yerdeki ışıklarda kırmızıda beklerken aynadan hızla gelen taksiyi gördüm, ardından acı fren sesi. Adam yeşil yanıyordu diye iddia etti ama onlarca araba yan şeritte duruyordu.

Anı yaşadım ama kitlendim, birşey yapamadım. Yaklaşık 50 metre lastik izi bırakıp bize de 50 km hızla çarptı (ibre 50 de takılmıştı)

Çok şükür bana hiçbirşey olmadı nasıl olmadı tam hatırlamıyorum, arkadaşımın da bacakları epey sıyrılıp kanadı. İlk defa montsuz çıkmıştım şükür montun koruyacağı bir durum olmadı.

Biz şoka girdik, arkadaşım epey ağladı, malum kız bu. Taksici bize yarım saat bağırdı dilim tutuldu birşey diyemedim. En sonunda polisin taksiciyi tartaklamsıyla iyice sinirlerim gerildi.

Adamın arabası haşat oldu bizim sadece sağ ön sinyal gitti motor düşünce, haliyle arkadan çarpmanın etkisiyle arka kuyruk ve plaka dağıldı epey.

Geçen burda birisi demişti kırmızıda şeridin ortasında değil sağında duracağım diye, kesinlikle dikkat etmek lazım hayvan çok memlekette.

Hala moralim çok bozuk. Servise götürecektim bugün binmeye cesaret edemedim bir türlü.

Çok geçmiş olsun 1 hafta önce cumartesi günüde bana kırmızı beklerken vurdular.
    Gerçekten sana ve arkadaşına birşey olmasında gerisi hiç önemli değil.
    Ama ehliyetin yoktu sanırım bu kötü olmuş senin için.
    Bende artık kaldırıma yakın durcam bundan sonra insanlar kasap gibi araç kullanıyor.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Evet ehliyetim yoktu ama hem hondanın kursuna katılmıştım hem de piyasadaki birçok kasap motorcudan daha özenli ve dikkatli kullandığımı düşünüyorum. durumumu savunmak için yazmış gibi oldu ama kazada suçum sıfırken ehliyetsiz olduğum için suçluyum aslında

Evet ehliyetim yoktu ama hem hondanın kursuna katılmıştım hem de piyasadaki birçok kasap motorcudan daha özenli ve dikkatli kullandığımı düşünüyorum. durumumu savunmak için yazmış gibi oldu ama kazada suçum sıfırken ehliyetsiz olduğum için suçluyum aslında
    Sizin iyi kullanmanız yetmiyor malesef trafikte.
    Ehliyetsiz olmanız başını çok ağrıtır bu durumda

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    geçmiş olsun ya üzüldüm. aslında evet böyle ince taktikleri bilmek lazım ,kırmızıda kaldırıma yakın durma , yolda ondekı aracın sol tekerının hızasında gıtme vs vs , basit ama kazadan kurtarır..

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    280km az değil mi benim yoshimura olmasına rağmen 360-370km yaptı 1 depoyla
    @casillas naptın sen? Ben 12 bin km den beri bir depoyla en fazla 320 km yapabildim. Sen yolda kalana kadar gezdin m yoksa?

Benim cıbır yolun kenarında park halinde dururken, yoldaki kasisin kenarından, boşluktan geçmeye çalışan bir motosikletli çarpıyodu. Sonuç egsozuna tekmeyi yedi.

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @casillas naptın sen? Ben 12 bin km den beri bir depoyla en fazla 320 km yapabildim. Sen yolda kalana kadar gezdin m yoksa?

Benim cıbır yolun kenarında park halinde dururken, yoldaki kasisin kenarından, boşluktan geçmeye çalışan bir motosikletli çarpıyodu. Sonuç egsozuna tekmeyi yedi.
    çok az kalmıştı bir avuç benzin vardı benzinliğe girdim.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok geçmiş olsun böyle durumda artçın olunca daha kötü onun sorumluluğu da sende. Hadi erkek olsa yine daha iyi. Verilmiş sadakanız varmış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr 125 R
    Öncelikle herkeze merhaba. ben ferhat
    Size Birkaç sorum olcak ..

Ben şuan 1994 doqumluyum ehliyet almam için 1 senemi beklemem lazım 2 senemi yani 17 girdigim gün ehliyet kursuna yazılabiliyormuyum

Honda Cbr 125 R hayranlarından biriym

Ben ehliyet aldıktan sonra ilk bu motosikletle başlamak istiyorum .. Sizce Sorun Olabilirmi ?

Boy : 175
    Kilo : 60

Birde Sizce 0'mı almak daha mantıklı 2 el mi ??
    --------------------------------
    Şimdiden cevap veren vermeyen herkeze teşekürler...

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Sorun olmaz kesinkle.Başlayabilirsin.
    ve 2ci el derim mutlaka.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr 125 R
    boyuma falan büyük gelirmi acaba ? bakıyorumda genellikle cıbır kullananlar 180 boydan başlıyor

17'nin bitmesi gerekli. Bence biraz daha beklemelisin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr 125 R
    Off herkez aynı şeyi söylüyor :D motoru görünce insanın sabrı tükeniyor o kadar güzel bi motorki

Yani 18 girmişmi olmak gerekiyor ben şimdi 2 senemi bekliycem :D off

aynen öyle güzel kardeşim sabretmelisin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler