Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr125 istiyorum.(kısmet belki birgün olur)
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @beykurt
    2 teker kardeşliğini sen cbr125 kardeşliği olarak sınırlandırmaya çalışıyorsun.
    Elinden gelse "CBR125 motoru olmayan girmesin topiğe" diye bir tabela asacaksın.

Kaldı ki CBF150 ve CBR125 çok farklı motorlar değil. Bana şimdi cbr125 racing motor demeyin, ikiside başlangıç motorudur.
    CBF150'den cbr125 e geçiş yapan kişiler olduğu gibi tam tersi durumda olan kullanıcılarda vardır.

CBF150 topiğinde de farklı motorların ilanı geçiyor kimse senin gibi "Bize ne !! " gibi tersleyici cevaplar vermiyor. Vermemeli de.

Farklı konularda da bazı mesajların gözüme çarptı, henüz yaşın genç, kanın kaynıyor tamam anlıyorum, ama bir cevap verirken, yazarken kendini karşıdaki insanın yerine koyup empati yapmayı öğrenmelisin.

Bu forumu sadece bu topikteki 3-5 kişi okumuyor, üye olmayanlarıda katarsan günde yüzlerce insan bu yazılanları okuyor. Doğal olarak mesajlarında kişileri rencide edici ifadeler kullanmam senin seviyeni düşürüyor.

İyiniyetle yağtığım bu uyarımı dikkate alacağını ümid eder, kazasız sürüşler dilerim...

Evet bu isteğin, hayalin gayet açık seçik ortada

BİRBİRİNİZİ UYARACAKSINIZ BUNU ANLIYORUM AMA ADIMIN BÖYLE Bİ KONUŞMA İÇİNDE GEÇMESİNDEN HOŞLANMADIM. HATTA AÇIKLAMA YAPMA GEREKSİNİMDE HİSSETTİM KENDİMİ.O KOPYALANAN YAZIDA, BEN Bİ KARDEŞİN YARDIMI OLARAK OKUDUM YORUM YAPTIM. YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN LÜTFEN.....
    Ben rüzgarı değil,artık rüzgar beni takip etsin.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan usta Sadece Benim motoruma Racing değil dedin ya Ona kıl oldum usta sana sadece Hondanın sitesine girip super spor makinalara bakmanı rica ediyorum Tamam arı vız vız olabilir ama Sadece bir baq ;)
    Olur mu racing makina dediğin 1.viteste 1oo küsür hızları görcek sesiyle herşeyi tıtretcek yoksa ona racing denmez oturuş pozizyonu,gidon turu hiç önemli değil.

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu racing makina dediğin 1.viteste 1oo küsür hızları görcek sesiyle herşeyi tıtretcek yoksa ona racing denmez oturuş pozizyonu,gidon turu hiç önemli değil.
    Ya güzel dünyamın türkiyesinde işyerine gittiğim fatih kapalıçarşı istikametinde Beni geçebilicek 1 sene zarfında 1 elimin parmağını geçmicek araç oldu Hangi 100 den bahsedioz bırak Allahını seversen.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Ya güzel dünyamın türkiyesinde işyerine gittiğim fatih kapalıçarşı istikametinde Beni geçebilicek 1 sene zarfında 1 elimin parmağını geçmicek araç oldu Hangi 100 den bahsedioz bırak Allahını seversen.
    Ben birşey demiyorumki onları yapamadıgı için(onların gözünde) bizim cbr125lere racing demiyorlar dedim güzel abim

Aydoğan usta Sadece Benim motoruma Racing değil dedin ya Ona kıl oldum usta sana sadece Hondanın sitesine girip super spor makinalara bakmanı rica ediyorum Tamam arı vız vız olabilir ama Sadece bir baq ;)
    CBR125 kullandım ve hangi sınıf içerisinde yer aldığını gayet iyi biliyorum.
    Yukarıdaki yazımda, ilan veren arkadaşı tersleyen @beykurt'a ithafen cbf150 ve cbr 125'in, ikisininde başlangıç motoru olduğuna dikkat çekmek istemiştim.

CBR125'in teknik özelliklerinide gayet iyi biliyorum.
    Su soğutması, disk frenleri, 6 ileri şanzumanı vs. ile teknik özellik olarak güzel bir motor. Dezavantajı minik ebatları ve CBR1000RR ile yarışan yedek parça fiyatları.

Benim yaptığım @beykurt'un agresif tavırlarına sadece bir uyarı ve polemik çıkartmak gibi bir amacım yok.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

AydoganX abi parçaları pahalı olmasının sebebi işte SS motor sınıfına girdiği için öyle.
    Ama şuda var öyle zırt bırt arıza yapan birşeyde değil periyodik bakımları ve yağı,suyu eksik edilmedikce büyük masraflar çıkartmıyor.

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AydoganX abi parçaları pahalı olmasının sebebi işte SS motor sınıfına girdiği için öyle.
    Ama şuda var öyle zırt bırt arıza yapan birşeyde değil periyodik bakımları ve yağı,suyu eksik edilmedikce büyük masraflar çıkartmıyor.
    Walla bilader Ben 1 senedir kullanıyorum periyodik bakımlarını yaptırıyorum haricinde 10 kuruşluk masraf çıkarmadı bu yüzden ss ;) 2000 km de bir hondaya 20 tl veriom komple bakıma girio çokmu söyleyin çokmu ??
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Konu açılmışken bende bi Anımı anlatıyım size geçen Cumartesi akşam saat 16.30 işten çıktım eminönünden fatihe gidicem herneyse eminönünde otobüslerin olduğu ışıklara geldim bi baktım benim makinanın repsolü üstündede kasktan dışarı bukle bukle çıkan çikolata saçlar tamda sevgilim yok hepte hayalimdi aynı motorumdan kız arkim olması dedim içimden Cici bu kişi ile tanış neyse yeşil ışık yanmasıyla hayalimi bi kenara bırakıp takıldım kızın peşine meğersem taxime doğru gidiyormuş herneyse hanfendi taxim tarafına dönmeden 100 km hızı bulunca ürktüm ve bu genç heralde dedim nese bende istikametimi değiştirdim taxime gidioz bi o beni geçio bi ben onu filan neyse taxim ışıklarda durduk Motorun çok temizmiş dedim sağol dedi çevirdi başını yarışçı ruhuna hasta oldum dedim sarkıntılık etmede motorunu sür dedi kökledi gidio yine takıldım peşine baktım cihangire doğru gidio peşindeyim tabi neyse Rıddımın önünde durdu ya peşimi bıraksana git işine ya filan diyo valla tanışmadan bırakmam benzinimin bittiği yere kadar yakın takipteyim dedim nekadar benzinin var dedim baktım yine kaçtı tekrar kovalamaca filan hop ara sokaklara girdi sağ yapıyo olmuyo sol yapıyo olmuyo neyse aniden yolun üzerinde aniden kapalı garaja girdi bende girdim çıkardı kaskını bende çıkardım güldü dedim hiç gülme benzinimde var buraya kadarmış hırsız polis oyunu çıkıp gidermisin otoparktan dedi gitmem dedim evinide öğrendim hayatta gitmem telini ver dedim tmm ıyy al al dedi bende motoru sildiğim bezi verdim 2 tane vardı 1 i pisti onuda ver onuda dedi ikisini verdim neyse birine yazdı 2 bezide arkasına sakladı sağmı solmu sağ dedim
    boş bez çıktı şansın yokmuş dedi. sonra boş umutlarla eve geri dönmek zorunda kaldım Ama evinibiliom yarın biraz daha erken çıkıp otoparkın kapısında Bekçilik yapıcam :DD Artık Kabul eder

kızı rahatsız etmen hoş değil ama , rahatsız etmedende tanısamazsın yapcak bısı yok

aynen ya bende hep oyle bı sevgılı , ilerdede öyle bı eş istemişimdir. inş ta ole olcak :D cok guzel bısı bence

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Süperötesiiiiiiiiiiiiiiiiii

Walla bilader Ben 1 senedir kullanıyorum periyodik bakımlarını yaptırıyorum haricinde 10 kuruşluk masraf çıkarmadı bu yüzden ss ;) 2000 km de bir hondaya 20 tl veriom komple bakıma girio çokmu söyleyin çokmu ??
    Bende bi 35 liraya 6000de verdim.
    Arada birde benzin alıyoruz devam

Süperötesiiiiiiiiiiiiiiiiii
    siz daha samimi gibisiniz

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    sarı saçlı olması daha iyi oluo kaskın arasından daha güzel savruluolar
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar makinemi satıyorum cillop gibi makine uygun fiyata vericem ilgilenen olursa msj atabilir. Galeriye vermiştim 1 hafta tatile gittim geldim km 300 artmış!!! ne bu dedim müşteriye götürdük getirdik falan ben de aldım motoru kendim satıcam. Saolsunlar yıkamışlar cilalamışlar pırıl pırıl olmuş motor ama ayıp ettiler motorumu başkasına vermişler kesin.
    Fotoları sahibinde.com'a eklerim tekrar link atarım buraya.
    Bu arada motorumdan çok memnunum ama burdaki motorcu(!)lardan bıktığım için bunu satıp o camiadan çıkıp düzgün bi motorcu camiası ve herşeye yeniden başlamak istiyorum.

Motosikleti
    honda innova anf 125
    bu aleet derbi mi yamaha mı çözemedim bizim buralardan yine hep görüyorum (:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...orulmedi/detay
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir :):queen:

Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(
    Alıntı hondastar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aleet derbi mi yamaha mı çözemedim bizim buralardan yine hep görüyorum (:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...orulmedi/detay

YORUM YOK.. HER TARAFINDA YAMAHA YAZIYOR. DEPO KISMI AYNEN YAMAHA AMA.. YAMAHA R 125 DEĞİL BU YAW..

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Konu açılmışken bende bi Anımı anlatıyım size geçen Cumartesi akşam saat 16.30 işten çıktım eminönünden fatihe gidicem herneyse eminönünde otobüslerin olduğu ışıklara geldim bi baktım benim makinanın repsolü üstündede kasktan dışarı bukle bukle çıkan çikolata saçlar tamda sevgilim yok hepte hayalimdi aynı motorumdan kız arkim olması dedim içimden Cici bu kişi ile tanış neyse yeşil ışık yanmasıyla hayalimi bi kenara bırakıp takıldım kızın peşine meğersem taxime doğru gidiyormuş herneyse hanfendi taxim tarafına dönmeden 100 km hızı bulunca ürktüm ve bu genç heralde dedim nese bende istikametimi değiştirdim taxime gidioz bi o beni geçio bi ben onu filan neyse taxim ışıklarda durduk Motorun çok temizmiş dedim sağol dedi çevirdi başını yarışçı ruhuna hasta oldum dedim sarkıntılık etmede motorunu sür dedi kökledi gidio yine takıldım peşine baktım cihangire doğru gidio peşindeyim tabi neyse Rıddımın önünde durdu ya peşimi bıraksana git işine ya filan diyo valla tanışmadan bırakmam benzinimin bittiği yere kadar yakın takipteyim dedim nekadar benzinin var dedim baktım yine kaçtı tekrar kovalamaca filan hop ara sokaklara girdi sağ yapıyo olmuyo sol yapıyo olmuyo neyse aniden yolun üzerinde aniden kapalı garaja girdi bende girdim çıkardı kaskını bende çıkardım güldü dedim hiç gülme benzinimde var buraya kadarmış hırsız polis oyunu çıkıp gidermisin otoparktan dedi gitmem dedim evinide öğrendim hayatta gitmem telini ver dedim tmm ıyy al al dedi bende motoru sildiğim bezi verdim 2 tane vardı 1 i pisti onuda ver onuda dedi ikisini verdim neyse birine yazdı 2 bezide arkasına sakladı sağmı solmu sağ dedim
    boş bez çıktı şansın yokmuş dedi. sonra boş umutlarla eve geri dönmek zorunda kaldım Ama evinibiliom yarın biraz daha erken çıkıp otoparkın kapısında Bekçilik yapıcam :DD Artık Kabul eder
    arkadaşım sapıkmsın sen

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Speed_Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster

YORUM YOK.. HER TARAFINDA YAMAHA YAZIYOR. DEPO KISMI AYNEN YAMAHA AMA.. YAMAHA R 125 DEĞİL BU YAW..
    valla motor bloğunu görebilmek için fotoları indirip iyice yakınlaştırdım ama ordaki marka yazısı anlaşılmiyor.

ön sinyallerde orjinal değil zaten. 15 liraya satılan dandik çin malı sinyallerden. gidip görmek lazım. adam grenajları değiştirmiş olsa bile motor bloğundaki kapağı değiştiremez heralde
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yaşım şuan 17 , bu yazıda sayarsak 4 yazdır motor kullanıyorum. ehliyeti bu sene 24 haziranda aldım , ondan oncekı 3 sene boyunca hep ehlıyetsız gezdim. hemde ne ara sokakta ne gizli yerde , hep anayol çarşı.. ve 1 kere bile durdurmadılar. ama bunda her zaman kaskımın kafamda olmasınında buyuk payı olduguna emınım. kask varken durdurmaları cok cok dusuk bı ıhtımal.

he bide şöyle bi durum oldu. 24 hazıranda aldım ehlıyetı geldım eve , cıkıcam ilk defa ehliyetli olarak motorla , çarşıya gıdıyorum daha sahildeyim ,çarşıya varamadan polis çevirdi
    şanş işte
    ben yaklaşık 15 gündür ehliyetsiz kullanıyorum, daha önceden motor kullanmayı bilmesem hiç yapacağım iş değil. kızacaksınız biliyorum ama, iyi motor denk geldi hemen aldım binmeden edemiyorum.

geçen köprü girişinde polis çevirdi bekletti epey, gelsin birisi motoru alsın dedi daha sonra motorlu bir polis bana eskortluk yaptı köprüyü geçirdi sonra git dedi şaşırdım. ben kasksız, montsuz hiç kullanmıyorum çevirmiyorlar o şekilde ama her geçişte tırıs tırıs

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Arkadaşlar derbi italyan markası bir motordur ve Yamaha ile anlaşmalı olarak motor kısmını Alır rx 135 in motoru kullanılmaktadır ve 2 zamanlıdır parçalarıda cbr nin 1.5 katı fazla olup gelmesi ve bulunmasıda bi hayli zordur saygılar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:34 ----------

Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 15 gündür ehliyetsiz kullanıyorum, daha önceden motor kullanmayı bilmesem hiç yapacağım iş değil. kızacaksınız biliyorum ama, iyi motor denk geldi hemen aldım binmeden edemiyorum.

geçen köprü girişinde polis çevirdi bekletti epey, gelsin birisi motoru alsın dedi daha sonra motorlu bir polis bana eskortluk yaptı köprüyü geçirdi sonra git dedi şaşırdım. ben kasksız, montsuz hiç kullanmıyorum çevirmiyorlar o şekilde ama her geçişte tırıs tırıs
    Valla dostum sana şöyle bişi diyim Dün akşam spordan otoparka dönüodum akşam üzeri neyse motorumu park ettim baktım yanımdan otoparka yeni kaydolan bi çocuk geldi park etti yamaha bws ile yüzüme bakıo kıkır kıkır gülüo abi ya 100 m mesafe için kask takılıp motora binilirmi yaşı 14tam bi Çip bak olum dedim canımı sıkma kafanı lastiğin altına sokarım burn out yaparım 15.000 devirde ona göre dedim güle güle gitti Çakal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler