Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah işe gitmek için hazırlandıktan sonra otoparkta motorun brandasını kaldırdığımda tam bir sürprizle karşılaştım. Bir anne kedi brandanın içine, motorun altına girip gece yada sabaha karşı doğum yapmış. 6 minik yavru civcivler gibi ses çıkarmaya başlamışlar. Anne kedi bitap halde bana bakmaya başladı. Hayvancağız ürkmesin diye hemen uzaklaşım kask ile eldivenleri çıkardım. O arada anne kedi yavrularından 1 tanesini alıp yangın merdivenlerinin arkasında bir köşeye kaçıverdi. Babamı arayıp durumu anlattığımda bana ne dese beğenirsiniz? Tebrikler Bulut'çum baba oldun!! Telefonu kapattıktan sonra yavrularını teker teker yanına taşıdım. Tabi bu durumdan pek hoşnut değildi. kızgın sesler çıkarmaya çalışıyodu ama o kadar güçsüz kalmışki o sesleri çıkarcak bile hali yoktu hayvancağızın. Daha sonra hemen yukarı çıkıp biraz süt ile kedi maması getirdim. bende 10 yıldır kedi besliyorum bu yüzden mama getirmek sorun olmadı. Giderkende bir fotoğrafını çektim cep telefonu ile. Akşam eve gidince buraya koyarım. Yavru kediler ürkmesin diye orda motoruda çalıştırmadım köşeye kadar ittirdim
    çok güzel bir olay yaşamışsın yaptığında çok doğru bir davranış keşke herkes duyarlı olabilse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyasartav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    arkadaşlar bir sorum olacak, yeni cbr 125r alacağım. 2007 model turuncu motor. Acaba 2007 de turuncu var mı? Yoksa repsol ü kazadan sonra boyamışlar mıdır? şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak, yeni cbr 125r alacağım. 2007 model turuncu motor. Acaba 2007 de turuncu var mı? Yoksa repsol ü kazadan sonra boyamışlar mıdır? şimdiden teşekkürler.

Turuncusu var ben gördüm ama sen yinede resmi falan warsa buraya at bir bakalım diger arkadaslarla belli eder kendini zaten

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linki varsa at yoksa foto at
    bi bakalım motora bi sorun varsa aramızdan birisi kesinlikle anlayacakdır :

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Repsolü var biliyorum ben hem boyasalar az çok belli olur.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı Steyfo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüsle getirtiriz Muavin ile kaptana 1 paket malboro alırız valiz bölümüne sıkıştırıveririz :D
    seb bi marlboro'dan bahsediyorsun ben 2 karton'a yakın (80 tl) önerdim almamışlardı

kaşke işiniz görülsünde getirsinler
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seb bi marlboro'dan bahsediyorsun ben 2 karton'a yakın (80 tl) önerdim almamışlardı

kaşke işiniz görülsünde getirsinler
    Vallaha 2.el bi cbr bakıyorum ankarada pek yok onun için ankara dışında bakıyorum ama iyicene kafayı yedim artık yok ben chopper alacam diyorum Regal Raptor falan bakıyorum yok ben SuperSport alacam diyorum Honda bakıyorum

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Bu sabah işe gitmek için hazırlandıktan sonra otoparkta motorun brandasını kaldırdığımda tam bir sürprizle karşılaştım. Bir anne kedi brandanın içine, motorun altına girip gece yada sabaha karşı doğum yapmış. 6 minik yavru civcivler gibi ses çıkarmaya başlamışlar. Anne kedi bitap halde bana bakmaya başladı. Hayvancağız ürkmesin diye hemen uzaklaşım kask ile eldivenleri çıkardım. O arada anne kedi yavrularından 1 tanesini alıp yangın merdivenlerinin arkasında bir köşeye kaçıverdi. Babamı arayıp durumu anlattığımda bana ne dese beğenirsiniz? Tebrikler Bulut'çum baba oldun!! Telefonu kapattıktan sonra yavrularını teker teker yanına taşıdım. Tabi bu durumdan pek hoşnut değildi. kızgın sesler çıkarmaya çalışıyodu ama o kadar güçsüz kalmışki o sesleri çıkarcak bile hali yoktu hayvancağızın. Daha sonra hemen yukarı çıkıp biraz süt ile kedi maması getirdim. bende 10 yıldır kedi besliyorum bu yüzden mama getirmek sorun olmadı. Giderkende bir fotoğrafını çektim cep telefonu ile. Akşam eve gidince buraya koyarım. Yavru kediler ürkmesin diye orda motoruda çalıştırmadım köşeye kadar ittirdim
    vay be helal dostum.ilk görüştüğümüz gezide birebir tebrik edicem seni bu kadar özen gösterip yardım ettiğn için
    Bu arada hayırlı olsun
    Ne tatlılardır şimdi onlar yaaaaa
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    hiç sorma hepsi fare gibi babamla bizim apart görevlisi kedilere ufak bi korunak yapmış kartondan. bu arada yavrulardan biri ölmüş :(
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hiç sorma hepsi fare gibi babamla bizim apart görevlisi kedilere ufak bi korunak yapmış kartondan. bu arada yavrulardan biri ölmüş :(
    olur o kadarcık.annesi hepsine bakamayabiliyor zaten.birkaçı ölür ki diğerleri daha iyi beslenip büyüsün
    burak beykurt

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş benim motor 6. viteste bayılıyor 5ten sonra devirli kullansamda hızı düşmeye başlıyor acaba aldığım adam dişli falan büyütmüş olabilir mi çünkü 2. viteste de hemen fırlamıyor acaba ben ön dişliyi falan mı küçültsem???
    Yok kardeşim 6.vitesi rampa aşagı yada 5.vitesi 10.ooorpmye gelirse at düz yolda 6 ya atarsan bizim motorlar bayılır devir kaybeder.normal senin motor

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    6. vites sanırım yakıt sarfiyatını azaltmak için konmuş cbr ye
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun orjinal egzozun sesi nasıl demek için yoshi'yi söktüm orjini taktım sesi tatlı ama sessızmiş çalışıyor mu motor fark etmedim.2-3 tur attım tekrar Yoshiyi taktım.
    Ve benim farların kısaları yanarkende 2si birlikte yanıyor bazılarında öyle değil acaba onu motorcuda ayarlattrabiliyor muyuz ?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaş benim motor 6. viteste bayılıyor 5ten sonra devirli kullansamda hızı düşmeye başlıyor acaba aldığım adam dişli falan büyütmüş olabilir mi çünkü 2. viteste de hemen fırlamıyor acaba ben ön dişliyi falan mı küçültsem???
    benim gözlemlerime göre motor'un en atik oldugu vitesler 2 ile 3. Özellikle 6bin devirden sonra çok atikleşiyor. son süratide düzlükte 4. yada 5. vitesle yapabilirsin 110km görüyorum ama 100'den sonra ivmelenme biraz düşüyor. yokuş aşağı gidiyorsan 5inci viteste 120 ve üzerine çok rahat çıkarsın. 6 vites yokuş aşağı olsa bile motoru bayacaktır çünki ekonomi vitesi, en iyi ihtimalle hızını korursun.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    o zaman mantığıma göre dişli küçültmek en iyisi olucak hem 2. viteste bayılmayacak hemde 6 vites biraz daha iyi olucak...daha önce deneyen var mı acaba
    dostum hangi dişliyi küçülteceksin ön mü arka dişliyi mi

önü küçülteceksen ivmelenme çabuklaşır fakat sonhız düşer kısa sürede redline girersin

arkayı büyülteceksen ivmelenme geç olur son hız artar ki 6 vites düz yolda zaten yemiyo ki en azından benim motor öyle seninkide yemiyeceğini düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim 6.vitesi rampa aşagı yada 5.vitesi 10.ooorpmye gelirse at düz yolda 6 ya atarsan bizim motorlar bayılır devir kaybeder.normal senin motor
    hah herkes dediğime geliyor çok şükür millet düz yolda 6. viteste devir kesiciye giriyoruz diyordu 145-150 yaparak hemde

drumtoens

ben arka dişliyi büyülttüm motorda şöyle değişikler oldu 6 vitesi yiyor ama hızlanma olmuyor hızı koruyor sadece ve ivmelenme acayip artıyor özellikle 1 viteste ne zaman redline vardığını bile anlamıyorsun

yokuş aşağı son hızda da şöyle bi değişiklik oldu önce 11000 devirde 140 yapmıştı şimdi 11000 devirde 135 yapıyor örjinal dişlisi elimde istediğimde değiştirebilirim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben arka dişliyi büyülttüm motorda şöyle değişikler oldu 6 vitesi yiyor ama hızlanma olmuyor hızı koruyor sadece ve ivmelenme acayip artıyor özellikle 1 viteste ne zaman redline vardığını bile anlamıyorsun

yokuş aşağı son hızda da şöyle bi değişiklik oldu önce 11000 devirde 140 yapmıştı şimdi 11000 devirde 135 yapıyor örjinal dişlisi elimde istediğimde değiştirebilirim
    arkadaşım benimki de mi orjinal dişli değil acaba çünkü 138 bastım en son (140 üstüne gelip gidiyodu ibre) 10.000 rpm 6. vites ve 90 km/h ile giderken 6.500 rpm sabit boğulma da olmuyor bitek 110'dan sonra 6. vites çekmiyor 5'e düşüp hızlanıp 6'ya atıyorum

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinal lastik kullananlar hava basınçlarını kaç ps kullanıyorsunuz?? (artçılı-artçısız farkediyo mu?)

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Arkadaşlar 3 Temmuzdaki sınav için harç yatırma tarihleri ne zaman?
    burak beykurt

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal lastik kullananlar hava basınçlarını kaç ps kullanıyorsunuz?? (artçılı-artçısız farkediyo mu?)
    ön 29psi arka 33psi kitapçığa göre. orjinal lastik için. artçılı artçısız farketmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:53 ----------

selam melocan,
    ne kadara mal oldu dişliyi değiştirmek?

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 3 Temmuzdaki sınav için harç yatırma tarihleri ne zaman?
    beykurt, emin emin değilim ama geçen hafta kayıt olan bir arkadaş cuma (28 mayıs) son gün diyordu. Yarın görüş gideceğin kursla.

gelişim sürücü kursu 7 Haziran diyor. Sitesinen baktım şimdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler