Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedim ya bugün gittim diye honda bayi dışındada bir kaç yere gittik. Büyük ihtimal alıcam motoru işte kredi için bakacağım diğer bankalara da faizi en uygunu hangisiyse ondan çekeceğim. Honda efe plaza 12 aylık 549tl taksitle alınabileceğini söyledi. dosya parasıda 350 tl miş toplam 7.000 liraya geliyor bana fazla geldi kendi bankam var faizi düşükse oradan çekeceğim. Honda efeden çekilen kredi de motora rehin koymuyorlarmış
    kredi kartın varsa hepsiburadadan veya hizlial.comdan altın satın al 12 taksitli veya 24 taksitli. çokçok daha uyguna gelir.altını bozdur motoru al. veya adama altın olarak ver

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 ay az ama faizi az olur taksitleri yüksek olur 12 aya bulabilirsen kredi kartı ona böldür bence peşin fiyatına bölen yerler var
    amacım 10 ay yada 12 ayda bitirmek malum inşaat sektöründe işlerimiz pek belli olmuyor inişli çıkışlı bir sektördür. kredi kartı limitim de ne yazıkki kısıtlı. işte babam adına çekmeyi düşünüyorum. 12 ay az ama koç finansın (honda plazanın verdiği kredi) faizi fazla geldi bana çünkü kanuni bayine gittim onlar 5000 tlye 12 ay 451.72 tl taksit tutarı söylediler. buda faiz oranı %1.10 oranı demek. Kısacası koç finans kazık geldi bana.

özetle;
    honda plaza (koç finans)
    motorun değeri 5990 + 350 tl dosya parası + 330 tl plaka ruhsat = 6680 tl dediler.
    bunun 680 tl si doğal olarak nakit.
    diğer kalan 5990tl ise 12ay*549tl = 6588tl toplam ödeme

kanuni st hyo bayi (ing bank)
    dosya parası 110tl + 5000tlye 12 ay taksit 451.72tl dediler.
    en güzeli tüketici kredilerine bakmak. 2. el önermeyin arkadaşlar kendimi biliyorum aldığım şeyi çok temiz ve çok uzun süre kullanırım tahmin edinelden uzun
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

CBR125 kullanıcıları arasına yeni katılan biriyim. Motoru almadan önce buradan cok fikir aldım. Bunun için forumdaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.Motor dünyasına aralık ayında ramzey 125 cc scooter ile başladım. bu motor ilk vitesli deneyimim. Açıkcası ilk 1-2 gün kullanmak zor oldu. Yani mahalle arasında dur kalk filan devamlı istop ettiriyordum. şimdi 2. hafta oldu ve rahat rahat kullanabiliyorum artık. cbr 125 sürüş açısından cidden çok rahat (boy 170 liko 70) yani vitesliyi öğrenmek için ideal bir motor olduğunu düşünüyorum. Geçen hyosung gt 250 ryi denedim boş bir yerde cidden onu kullanmak bundan 2 kat daha zor. yakıt tüketimi ise çok az. Tam ölçmedim ama scooterdan az yaktığına eminim. Benim motor 2007 model ,internettern okuduğum kadarı ile enjeksiyonlu olması lazım. yol tutuşu cidden çok iyi yani birde motor rahat olunca virajları cok rahat alıyorum. Eksi yönlerine bakınca 2 kişi binmeye pek uygun değil. Arkamda 60 kilo bir arkadaşla gezdik ama hiç rahat etmedik açıcası. Birde şekil olarak çok karizma motor yani anlamayanlar için acayip havası var :D . Birde rengi repsol olunca daha da karizma duruyor.

Alıntı ayhan628 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 kullanıcıları arasına yeni katılan biriyim. Motoru almadan önce buradan cok fikir aldım. Bunun için forumdaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.Motor dünyasına aralık ayında ramzey 125 cc scooter ile başladım. bu motor ilk vitesli deneyimim. Açıkcası ilk 1-2 gün kullanmak zor oldu. Yani mahalle arasında dur kalk filan devamlı istop ettiriyordum. şimdi 2. hafta oldu ve rahat rahat kullanabiliyorum artık. cbr 125 sürüş açısından cidden çok rahat (boy 170 liko 70) yani vitesliyi öğrenmek için ideal bir motor olduğunu düşünüyorum. Geçen hyosung gt 250 ryi denedim boş bir yerde cidden onu kullanmak bundan 2 kat daha zor. yakıt tüketimi ise çok az. Tam ölçmedim ama scooterdan az yaktığına eminim. Benim motor 2007 model ,internettern okuduğum kadarı ile enjeksiyonlu olması lazım. yol tutuşu cidden çok iyi yani birde motor rahat olunca virajları cok rahat alıyorum. Eksi yönlerine bakınca 2 kişi binmeye pek uygun değil. Arkamda 60 kilo bir arkadaşla gezdik ama hiç rahat etmedik açıcası. Birde şekil olarak çok karizma motor yani anlamayanlar için acayip havası var :D . Birde rengi repsol olunca daha da karizma duruyor.
    Hayırlı olsun yeni motorun. Kazasız belasız nice km.lere.
    Yalnız yanlış bildiğin bir konu var, 2010 makyajlı cbr125'ler enjeksiyonlu.
    Bunlar haricinde Türkiye'deki tüm cbr125'ler karbüratörlüdür.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hayırlı olsun
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun gideceğinden haberim olsaydı bende birlikte gelirdim ) Cbr ler gözüme baya büyük görünmüştü ama senin içine demek sinmemiş... Hayırlısı. Videoyu çeken arkadaşında boyu bizimle hemen hemen aynı ama cbr üzerinde gayet şık durmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:24 ----------

Hocam boy uzun olmasına rağmen maşallah gayet hoş ikili olmuşsunuz motorla... Boyumuz hemen hemen aynı benim kg 80... Videonu izledikten sonra anladımki bende cbr ile güzeli kili oluştururum sırıtmaz ) Belirli tecrübeye kadar cbr 125 likle inşallah arkadaşlık edicem tabi ehliyeti cebime koyar koymaz;)
    teşekkürler.Bende motoru alalı 14 gün oluyor alıştım artık.Ehliyette hayırlısıyla haftaya cebimize koyar yeni yerler keşfetmeye başlarız.2 haftadır aynı yerlerde turla turla çok fena sıkıldım artık
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar gözünde büyütme almak istersen al boş yerlere gideriz beraber çalışırız kalkış duruş sağa sola dönmeler kendine güvendikten sonra sürersin yani

bak ben ilk sürüşümü hatırlıyorum kuzenim verdi arkama dedim binme sen göster viteslerini bi kaçta taktik ver git dedim sen olursan daha çok heyecanlanırım boş bi yerde bi kaç kere stop ettirdim kaldırırken yarım saat 1 saat sonra tıkır tıkır sürüodum sonra arkama oturdu şehir içinde gezdirdim

heves oldumu kavraması kolay oluyo
    Gözünüzde hiç büyütmeyin.2 hafta önceye kadar vitesli motor nedir bilmezdim.Motoru aldık Arabanın arkasına attık getirdik mahalleye.Sonra oturdum 2-3dakıka izledim motoru dedim ben bunu kullanırım.Çalıştırdım verdim gazı baktım kalktık gidiyoruz
    Ama ilk 2 gün 2 tane ufak çapta kaza atlattım onlarda frenleri ayarlayamamdan kaynaklanıyordu.Şimdi herşeyi kavradım.Ama öğrenicek çok şey var daha bide şu vites düşerken bazen arka tekeri kitliyorum.Onuda tam kavradın mı tmm
    Alıntı ayhan628 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş GEldin.Hayırlı olsun motorun.Motor enjeksiyonlu değil 2010 modellerde var o sistem şimdilik ama az koklar

sağolun herkese kazasız sürüşler hmm enjeksiyon olayını internette okumuştum linkini bulursam yollarım. 2007 cbr 125 lerde kullanılmaya başlandı yazıyordu ama haklısınızdır aslında 125 cc motorda o kadar farkettireceğine de inanmıyorum.( Ben de yok ya olsa çok farkettiriyor derdim :D ) hyosung sürüşü benim gibi bir acemi için zor tabi ustalaştıktan sonrası hakkında bişi diyemeyeceğim. :D

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence o boy ve kiloya uygun değil cbr dostum.ya biraz daha sabret gt250r al yada cbf falan al.çok sırıtır motor altında.hele ki sıfır alacaksan cbr ı git o araya ikinci el gt250 al
    Dostum haklısında daha çok acemiyim bir defasında kymco 125 denedim pek beceremedim fren olayını falan. acemi olduğumdan cbr düşünüyorum sırıtsa bile motor çok hoş yani.

Belirli tecrübeye kadar cbr 125 likle inşallah arkadaşlık edicem tabi ehliyeti cebime koyar koymaz;)
    Aynı fikirdeyim

Büyük motoruda acemi olduğum için tercih etmiyorum çünkü tavsiyeler bu yönde. Sırıtsada yapabileceğim pek birşey yok Ama arkadaşın videosunu izledikten sonra sırıtmıyacağını düşünüyorum. Cidden motorun üzerinde gayet hoş duruyordu...
    Bende biraz sırıtsada idare edicez acemiyiz sonuçta

Doğruya ikimizde aynı tarihlerde kavuşacağız ehliyete Sen yine biliyorsun kullanmasını... Ben bilmediğimden ötürü illaha ehliyeti bekliyeceğim diyorum... Eğitimini almış olsam bende sabredemezdim. Şimdi bile sabırsızım ama bi o kadar çaresizim Sürüş eğitimi olmadan alamıyorum malesef... Eğitim şart bana anlıyacağın ;)
    Beni unutma kardeşim bende hayırlısıyla 3 temmuz sınavına gireceğim inş ilk sınavda alırım ehliyetimi. Ehliyetsiz trafiğe çıkıpta trafik canavarı olmaya hiç niyetim yok
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

19 Mayıs'ı fırsat bilip bugun 4 motor ufak bir gezi yaptık. Bende böylece ilk uzun yol tecrübemi edinmiş oldum. Cbr 125 hakkındaki izlenimimi paylaşmak istedim.

Motorumun son sürati hakkında endişelerim vardı zira düz yolda 105'in üzerine çıkamıyodumki bugun rampa aşağı 130u vurduktan sonra yavaşlayıp tekrar gurubun arkasına geçtim, baya dik bi rampaydı muhtemelen 150'yi görürdü motor ama hız beni tatmin ettiği için vede gruptakilerden kopmamak için daha yukarı çıkmadım.

Kesinlikle ama kesinlikle bu motor tozlu yada toprak yolu sevmiyor. Seyahatimiz sırasında yer yer toprak ve mıcırlı yollara girmek zorunda kaldık, bazı yerlerde yol çalışmaları vardı. Çukurdan kaçayım derken bi anda motoru yanlarken buldum. Toprakta kaymak için ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmıyor 20 ile bile gitseniz her an kayabilirsiniz.

Grupta Yamaha Tenere 660, Yamaha XT 650(1993 Model) ve Aprilla Pegasso 650 vardı, anlayacağınız en düşük CC'li motor benimkiydi. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum gruptakilere ayak uydurmakta (toprak yollar hariç) hiç güçlük çekmedim.

Rampalara doğru vitesle girmezseniz kendinizi bi anda 3. viteste gazı köklerken buluyorsunuz, bu benim için acı bi tecrübe oldu ama gezinin sonlarına doğru işi iyice kaptım.

Dönüşte Ağva'daki dağ yolundan geldik. Motorun limitlerini ordaki virajlı yollarda baya zorladığımı düşünüyorum, zira yollar bozuk arkadan surekli arabalar sıkıştırıyor ve bende öndeki motorla araya araba almamaya çalıştım bazı yerlerde 3 metre ara ile takip edip düzlüklerde gazı kökleyerek arabalardan uzaklaşıyorduk. Motor virajlarda son derece güvenli fakat Türkiye yol şartlarında bu motorla seyahat etmek zor. Asfalttaki bozukluklar, yamalar ve tümseklerden çok etkileniyor. Bence Türkiye yol şartlarına en uygun motor tipi enduro (neyse bu ayrı bir mevzu)

Seyahatin sonunda motorun açıldığını farkettim. Motor sesi değişti ve ben daha öne sadece düzlükte 100km'nin üzerine çıkabilirken rampa yukarı 110'a çok yaklaştım. Bu benim için bir surpriz oldu, 300km sonra motorun yağını değiştirip hava filtresini temizleyip o zaman performansta bir fark olup olmadığını tekrar yazarım.

Farkettiğim bir diğer şey ise, rutin şehir hayatında düşük tempolu ev - iş - ev rotasında motorun köreldiği, motorsikletteki performans artışını ancak buna bağlayabiliyorum. Zira Ağva dağ yolunda sürekli vites değiştirerek devirli kullandım.

6. vites düz yolda ve yokuş aşağı ekonomi amaçlı kullanılabiliyor, hız artışı beklemeyin. Son sürati 5.viteste yaptım.

Bir depo ile 243KM yol yaptım benzin alırken gösterge Kırmızı çizginin hemen yanındaydı. Sanırım 1 - 1.5lt benzin kalmıştı. Tahmin ediyrumki bir depo ile rahatlıkla 280km yol yapabilirdim, siz yinede riske girmeyip gösterge yarıya gelince benzin alın

Gezinin rotasını ve diğer detayları daha sonra anlatırım şu an çok yorgunum
    dostum bizim cbr ların deposu 10lt gösterge kırmızıya geldiğinde deponun içinde 3lt benzin kalıyor bununla da yaklasık olarak 100km yapabilirsin (ama bnm gibi kullanırsan 60km sonra biter ::D :D )
    bir depoyla 400km fln gitmiyor bu motor. bn hiç bi zaman 300ü gecemedim

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    kırmızıdayken 3lt kalması çok fazla değil mi? bu neredeyse yarım depo benzin demek. Aslında bu işin en kesin çözümü benzin bitene kadar kullanmak ama tahmin ediyorumki sen bu rakamları verdiğine göre onuda kesin yapmışındır keşke şeytana uyup pet şişeye benzin alsaydım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    selam gençlik,

uzun zamandır düşündüğüm bir şey var, size danışmak istedim...

ben motoru 2 ay önce aldım, aldığım kişi motoru başlangıçta istanbulda sonrada kocaelinde kullanmış. istanbulda kullandığı dönem trafikte farkedilmek adına egzosun susturucusunu çıkarttırmış. motordan daha yüksek ses alıyormuş fakat kocaeline gelince işler değişmiş, izmitin polisleri abartı egzostan ceza yazınca egzosun çıkışına yarım kapak yaptırarak sesini azaltmış.

Ben şimdi o kapağı çıkartsam çok aşırı bir ses çıkar ve abartı egzostan ceza yer miyim?
    susturucunun çıkartılması performansı ne kadar etkiler?
    egzosun deliğini yarım kapatan parça performansı ne kadar etkiler?
    egzosun sesi trafikte fark edilmeme ne kadar katkı sağlar?
    :queen:

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Egzosun sesi trafikte farkedilmeni kesin sağlar özellikle KÖR yayalar tarafından ama tabiki tek başına yeterli değil. Cbr 125'in orjinal farları çok zayıf. Gece farkedilmek için farlarada el atmalısın.

Motor performansı nasıl etkileyeceği ile aşırı ses yüzünden ceza yemekle ilgili hiç bir fikrim yok.

Eğer yüksek ses seni rahatsız ederse kendini korna çalmaya alıştır. Benim baş parmağım sürekli kornanın üzerinde
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Yeni motosiklet alan arkadaşlara hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
    Yakıt konusuna gelince. İğne kırmızı şeride indiğinde ve araç dikey pozisyonda iken deponun içindeki yakıt mıktarı 2.1 litredir. Kitapçıktaki ifade aynen böyle.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Alıntı jelauraus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam gençlik,

uzun zamandır düşündüğüm bir şey var, size danışmak istedim...

ben motoru 2 ay önce aldım, aldığım kişi motoru başlangıçta istanbulda sonrada kocaelinde kullanmış. istanbulda kullandığı dönem trafikte farkedilmek adına egzosun susturucusunu çıkarttırmış. motordan daha yüksek ses alıyormuş fakat kocaeline gelince işler değişmiş, izmitin polisleri abartı egzostan ceza yazınca egzosun çıkışına yarım kapak yaptırarak sesini azaltmış.

Ben şimdi o kapağı çıkartsam çok aşırı bir ses çıkar ve abartı egzostan ceza yer miyim?
    susturucunun çıkartılması performansı ne kadar etkiler?
    egzosun deliğini yarım kapatan parça performansı ne kadar etkiler?
    egzosun sesi trafikte fark edilmeme ne kadar katkı sağlar?
    Ya bende Yoshimura Oval egzoz var geri sayfalarda videosu var egzozun ama 6-7 Rpm'den sonra sanki racing motor değilde,crossa biniyorum zannediyorum.Cırtlak bir ses cıkmaya başlıyo.Dedik içini acıp kurcalıyalım bıraz oda olmuyo vida yok egzozda açılmıyo.O yüzden boşuna egzoza para vermeyin.Orjinalın sesi nasıl bilmiyorum ama netten dinledigim kadarıyla güzelmiş acaba onu mu taktırsam geri.

Motosikleti
    Honda CBR
    MRB CBR seven arkadaslarım bende bi honda cbr almayı düşünuyorum kafamda çok yer etti birazda takıntılıyım kafaya koydugum şeyı mutlaka yapmalıyım önerebiliceginiz daha yeni bir motor yada ELİNDE satılık CBR ı olan varsa ben almayı düşünuyorum konu altına yorumla yada msjla bana ulaşırsanız sevinirim..

artık bende aranızdayım sevgilerimle..

Alıntı nussu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MRB CBR seven arkadaslarım bende bi honda cbr almayı düşünuyorum kafamda çok yer etti birazda takıntılıyım kafaya koydugum şeyı mutlaka yapmalıyım önerebiliceginiz daha yeni bir motor yada ELİNDE satılık CBR ı olan varsa ben almayı düşünuyorum konu altına yorumla yada msjla bana ulaşırsanız sevinirim..

artık bende aranızdayım sevgilerimle..
    Hoşgeldin aramıza.Kısaca kendini tanıt adın nerde yaşıyorsun.Ona göre yardımcı olucak arkadaşlar coktur.

Motosikleti
    Honda CBR
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza.Kısaca kendini tanıt adın nerde yaşıyorsun.Ona göre yardımcı olucak arkadaşlar coktur.
    hoşbuldum...

haklısın kusura bakmayın

adım turgay edirne dogumlu istanbul büyümlü :D kocaelide yaşıyorum
    çok şükür bi iş sahıbıyım son zamanlarda motor sevdası basmaya başladı arabayı falan unuttum yani Allah kısmet ederse güzel bir motor almayı düşünuyorum öneri ve görüşlerinizi bekliyorum
    Hayatın Anlamı SİYAH BEYAZ'dır ...

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    çarşı cbr a karşı die biliodum ben
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Motosikleti
    Honda CBR
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarşı cbr a karşı die biliodum ben
    yok yaw CBR a karşı olunurmu yapma gözünü sevim
    Hayatın Anlamı SİYAH BEYAZ'dır ...

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediği doğru ama sanki motorun arkası biraz fazla titriyo geldi bana kızma hasan bak
    hayat boş asıl debriyajı coş
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler