Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğruya ikimizde aynı tarihlerde kavuşacağız ehliyete Sen yine biliyorsun kullanmasını... Ben bilmediğimden ötürü illaha ehliyeti bekliyeceğim diyorum... Eğitimini almış olsam bende sabredemezdim. Şimdi bile sabırsızım ama bi o kadar çaresizim Sürüş eğitimi olmadan alamıyorum malesef... Eğitim şart bana anlıyacağın ;)
    o kadar gözünde büyütme almak istersen al boş yerlere gideriz beraber çalışırız kalkış duruş sağa sola dönmeler kendine güvendikten sonra sürersin yani

bak ben ilk sürüşümü hatırlıyorum kuzenim verdi arkama dedim binme sen göster viteslerini bi kaçta taktik ver git dedim sen olursan daha çok heyecanlanırım boş bi yerde bi kaç kere stop ettirdim kaldırırken yarım saat 1 saat sonra tıkır tıkır sürüodum sonra arkama oturdu şehir içinde gezdirdim

heves oldumu kavraması kolay oluyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar gözünde büyütme almak istersen al boş yerlere gideriz beraber çalışırız kalkış duruş sağa sola dönmeler kendine güvendikten sonra sürersin yani

bak ben ilk sürüşümü hatırlıyorum kuzenim verdi arkama dedim binme sen göster viteslerini bi kaçta taktik ver git dedim sen olursan daha çok heyecanlanırım boş bi yerde bi kaç kere stop ettirdim kaldırırken yarım saat 1 saat sonra tıkır tıkır sürüodum sonra arkama oturdu şehir içinde gezdirdim

heves oldumu kavraması kolay oluyo

Heves çokta herşeyi nizami yapmayı seviyorum Sağlam eğitimini alıp ehliyette cebimizde olursa mazallah bi aksilik olursa başımız ağrımaz... Inşallah alınca ankaradayız ikimizde buluşup bol bol gezeriz... Artık hafta sonu bizde geziler organize ederiz :p Istanbul mt nin gezilerini çok beğeniyorum ve bir o kadarda hevesleniyorum. Keşke istanbulda olsaydık
    Bir garip yolcu...

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    ben ehliyeti alalı 2 ay oluyor işte. bence en temizi eğitimini, ehliyetini alıp sonra ekipmanları ve Motosikleti almak dediğine katılıyorum. Hevese gelirsin uzun yola çıkmak istersin çıkamazsın içinde kalır insanın
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    honda cbf 150
    Heves çokta herşeyi nizami yapmayı seviyorum Sağlam eğitimini alıp ehliyette cebimizde olursa mazallah bi aksilik olursa başımız ağrımaz... Inşallah alınca ankaradayız ikimizde buluşup bol bol gezeriz... Artık hafta sonu bizde geziler organize ederiz :p Istanbul mt nin gezilerini çok beğeniyorum ve bir o kadarda hevesleniyorum. Keşke istanbulda olsaydık
    tabi hocam en mantıklısı sizin ki aslında Allah tan sağlam bi işim felan yok sizin gibi mantıklıyı değilim abuk subuk işler yaparım

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ehliyeti alalı 2 ay oluyor işte. bence en temizi eğitimini, ehliyetini alıp sonra ekipmanları ve Motosikleti almak dediğine katılıyorum. Hevese gelirsin uzun yola çıkmak istersin çıkamazsın içinde kalır insanın
    Uzun yol olmazsa olmaz ki Alacaksın sırt çantanı güzelce güzelim Türkiyeyi gezeceksin... Hele bi alalım Allahın izniyle motorlarıda.. Hep beraber evliyaçelebinin izinde gezeriz, geziler üzenleriz inşallah ;)
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    ya söylemeyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi arkadaşlar bi bakın isterseniz konunun başlığına CBR 125 kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı diyor.fantazilerinizi msn den yazsanız nasıl olur.bir sayfa önce motoru vurdurmak hakkında konuşalım dedik içine ettiniz kusura bakmayın.lütfen rica edecem cbr kullanıcıları bilgi paylaşmak amacıyla bişeyler yazsın...

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Uzun yol olmazsa olmaz ki Alacaksın sırt çantanı güzelce güzelim Türkiyeyi gezeceksin... Hele bi alalım Allahın izniyle motorlarıda.. Hep beraber evliyaçelebinin izinde gezeriz, geziler üzenleriz inşallah ;)
    inşallah her zaman varım hocam

ya söylemeyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi arkadaşlar bi bakın isterseniz konunun başlığına CBR 125 kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı diyor.fantazilerinizi msn den yazsanız nasıl olur.bir sayfa önce motoru vurdurmak hakkında konuşalım dedik içine ettiniz kusura bakmayın.lütfen rica edecem cbr kullanıcıları bilgi paylaşmak amacıyla bişeyler yazsın...
    plazaya gidip burada yeni model cbr125r görüşlerimizi paylaşmak fantezi ise diyecek bişi bulamıyorum sana arkadaşım.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alakası var kardeş görmüyomusun gittiğimizi geldiğimiz yazıyoruz boy diyoruz bu boya göre ufak diyoruz felan diyoruz fişman diyoruz ne var iki ehliyetle ilgili mesaj atıldıysa ayıp yani senin yaptığın anladığımız bişeyse senin konuyla ilgilide konuşuruz

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Hocam sıkmayın canınızı hayırlısı ile bir hal çaresi bulunur... Bende sözleşmeli olarak ösymde çalışıyorum, sözleşmem eylül gibi bitiyor. Bari ağustosta ehliyeti alır almaz sigortam bitmeden hemen başvurayım motoru almak için... Gerçi bir yandan parada biriktiriyorum nakit alabilmek için... Umarım en kısa sürede sende bende ve tüm istiyen arkadaşlar kavuşurlar istedikleri motorlara...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 ----------

Dostum senin boyun kaç? Sende gayet şık duruyorsun motorun üzerinde ;)
    benim motor üstünde resmim yok ki avatar hariç bi de gece resmim var
    ben kısayım ya 170-175 arası bişeyim galiba kaç senedir hiç ölçmedim

Uzun arkadaşlara tek tavsiyem sakın sıfır cbr 125 almayın.çünkü uzun arkadaşlar kısa sürede büyük motor ihtiyacını hissedecekler ve sıfır cbr ikinci el olarak satmak için şuan sıkıntılı bir dönem.arada az farkla satmaya kalksanız kimse almaz ikinci el diye.gider az daha koyar sıfır alır.en iyisi ikinci el bi cbr alıp motoru öğrenmek sonra fazla zarar etmeden satıp 5500-6000 tl ye temiz bi hyo 250gtr almak.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Merhaba arkadaşlar

19 Mayıs'ı fırsat bilip bugun 4 motor ufak bir gezi yaptık. Bende böylece ilk uzun yol tecrübemi edinmiş oldum. Cbr 125 hakkındaki izlenimimi paylaşmak istedim.

Motorumun son sürati hakkında endişelerim vardı zira düz yolda 105'in üzerine çıkamıyodumki bugun rampa aşağı 130u vurduktan sonra yavaşlayıp tekrar gurubun arkasına geçtim, baya dik bi rampaydı muhtemelen 150'yi görürdü motor ama hız beni tatmin ettiği için vede gruptakilerden kopmamak için daha yukarı çıkmadım.

Kesinlikle ama kesinlikle bu motor tozlu yada toprak yolu sevmiyor. Seyahatimiz sırasında yer yer toprak ve mıcırlı yollara girmek zorunda kaldık, bazı yerlerde yol çalışmaları vardı. Çukurdan kaçayım derken bi anda motoru yanlarken buldum. Toprakta kaymak için ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmıyor 20 ile bile gitseniz her an kayabilirsiniz.

Grupta Yamaha Tenere 660, Yamaha XT 650(1993 Model) ve Aprilla Pegasso 650 vardı, anlayacağınız en düşük CC'li motor benimkiydi. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum gruptakilere ayak uydurmakta (toprak yollar hariç) hiç güçlük çekmedim.

Rampalara doğru vitesle girmezseniz kendinizi bi anda 3. viteste gazı köklerken buluyorsunuz, bu benim için acı bi tecrübe oldu ama gezinin sonlarına doğru işi iyice kaptım.

Dönüşte Ağva'daki dağ yolundan geldik. Motorun limitlerini ordaki virajlı yollarda baya zorladığımı düşünüyorum, zira yollar bozuk arkadan surekli arabalar sıkıştırıyor ve bende öndeki motorla araya araba almamaya çalıştım bazı yerlerde 3 metre ara ile takip edip düzlüklerde gazı kökleyerek arabalardan uzaklaşıyorduk. Motor virajlarda son derece güvenli fakat Türkiye yol şartlarında bu motorla seyahat etmek zor. Asfalttaki bozukluklar, yamalar ve tümseklerden çok etkileniyor. Bence Türkiye yol şartlarına en uygun motor tipi enduro (neyse bu ayrı bir mevzu)

Seyahatin sonunda motorun açıldığını farkettim. Motor sesi değişti ve ben daha öne sadece düzlükte 100km'nin üzerine çıkabilirken rampa yukarı 110'a çok yaklaştım. Bu benim için bir surpriz oldu, 300km sonra motorun yağını değiştirip hava filtresini temizleyip o zaman performansta bir fark olup olmadığını tekrar yazarım.

Farkettiğim bir diğer şey ise, rutin şehir hayatında düşük tempolu ev - iş - ev rotasında motorun köreldiği, motorsikletteki performans artışını ancak buna bağlayabiliyorum. Zira Ağva dağ yolunda sürekli vites değiştirerek devirli kullandım.

6. vites düz yolda ve yokuş aşağı ekonomi amaçlı kullanılabiliyor, hız artışı beklemeyin. Son sürati 5.viteste yaptım.

Bir depo ile 243KM yol yaptım benzin alırken gösterge Kırmızı çizginin hemen yanındaydı. Sanırım 1 - 1.5lt benzin kalmıştı. Tahmin ediyrumki bir depo ile rahatlıkla 280km yol yapabilirdim, siz yinede riske girmeyip gösterge yarıya gelince benzin alın

Gezinin rotasını ve diğer detayları daha sonra anlatırım şu an çok yorgunum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Sende haklısın şuana kadar muhabbeti koyulaştıracak bir yazını görmedim hep birşeyler paylaştın yardımlaştın.
    Ama şu da var bazen olayı muhabbete döküp arkadaşl olma fırsatını bu forumun satırlarında yakalıyor herkes.direk özelden msn at kaynaşalım diyemezsin.önce forumda biraz sohbet ediyor herkes sonra da özelleşiyor msnde falan.Fazla büyütmemek gerek böyle konuları.
    burak beykurt

Bu ne şiddet, bu celal ?

Bu sayfalara; ben cbr125 almak için yazarım başka bir arkadaşım satmak için yazar. Bir başkasıda yaşadığı sorunu, problemi yazar, çözüm önerisi olan paylaşır.
    Bu şekilde "Gidin başka yerde konuşun" tarzı yaklaşımlar ne yazık ki hoş değil.

Ankaradan bir grup heyecanlı arkadaşımız CBR125 almak için kolları sıvamış, fikir alışverişinde bulunuyorlar. Bunda kime ne zarar var ?
    (Keza aynı tipteki yazışmalar daha önceki sayfalarda bolca mevcut)

Marka model ne olursa olsun 2 teker kardeşliği denilen bir şey vardır. Ben şimdi CBF150 kullanıyorum diye bu topiğe girişim yasaklansınmı ?

Bir kaç sayfa önce denk geldi bildiğim bazı sorulara cevap verdim. Yapmayalımmı yani bunları ?

Anlıyorum sizleri fakat biraz sakin olmakta yarar var bence
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

19 Mayıs'ı fırsat bilip bugun 4 motor ufak bir gezi yaptık. Bende böylece ilk uzun yol tecrübemi edinmiş oldum. Cbr 125 hakkındaki izlenimimi paylaşmak istedim.

Motorumun son sürati hakkında endişelerim vardı zira düz yolda 105'in üzerine çıkamıyodumki bugun rampa aşağı 130u vurduktan sonra yavaşlayıp tekrar gurubun arkasına geçtim, baya dik bi rampaydı muhtemelen 150'yi görürdü motor ama hız beni tatmin ettiği için vede gruptakilerden kopmamak için daha yukarı çıkmadım.

Kesinlikle ama kesinlikle bu motor tozlu yada toprak yolu sevmiyor. Seyahatimiz sırasında yer yer toprak ve mıcırlı yollara girmek zorunda kaldık, bazı yerlerde yol çalışmaları vardı. Çukurdan kaçayım derken bi anda motoru yanlarken buldum. Toprakta kaymak için ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmıyor 20 ile bile gitseniz her an kayabilirsiniz.

Grupta Yamaha Tenere 660, Yamaha XT 650(1993 Model) ve Aprilla Pegasso 650 vardı, anlayacağınız en düşük CC'li motor benimkiydi. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum gruptakilere ayak uydurmakta (toprak yollar hariç) hiç güçlük çekmedim.

Rampalara doğru vitesle girmezseniz kendinizi bi anda 3. viteste gazı köklerken buluyorsunuz, bu benim için acı bi tecrübe oldu ama gezinin sonlarına doğru işi iyice kaptım.

Dönüşte Ağva'daki dağ yolundan geldik. Motorun limitlerini ordaki virajlı yollarda baya zorladığımı düşünüyorum, zira yollar bozuk arkadan surekli arabalar sıkıştırıyor ve bende öndeki motorla araya araba almamaya çalıştım bazı yerlerde 3 metre ara ile takip edip düzlüklerde gazı kökleyerek arabalardan uzaklaşıyorduk. Motor virajlarda son derece güvenli fakat Türkiye yol şartlarında bu motorla seyahat etmek zor. Asfalttaki bozukluklar, yamalar ve tümseklerden çok etkileniyor. Bence Türkiye yol şartlarına en uygun motor tipi enduro (neyse bu ayrı bir mevzu)

Seyahatin sonunda motorun açıldığını farkettim. Motor sesi değişti ve ben daha öne sadece düzlükte 100km'nin üzerine çıkabilirken rampa yukarı 110'a çok yaklaştım. Bu benim için bir surpriz oldu, 300km sonra motorun yağını değiştirip hava filtresini temizleyip o zaman performansta bir fark olup olmadığını tekrar yazarım.

Farkettiğim bir diğer şey ise, rutin şehir hayatında düşük tempolu ev - iş - ev rotasında motorun köreldiği, motorsikletteki performans artışını ancak buna bağlayabiliyorum. Zira Ağva dağ yolunda sürekli vites değiştirerek devirli kullandım.

6. vites düz yolda ve yokuş aşağı ekonomi amaçlı kullanılabiliyor, hız artışı beklemeyin. Son sürati 5.viteste yaptım.

Bir depo ile 243KM yol yaptım benzin alırken gösterge Kırmızı çizginin hemen yanındaydı. Sanırım 1 - 1.5lt benzin kalmıştı. Tahmin ediyrumki bir depo ile rahatlıkla 280km yol yapabilirdim, siz yinede riske girmeyip gösterge yarıya gelince benzin alın

Gezinin rotasını ve diğer detayları daha sonra anlatırım şu an çok yorgunum
    Ellerine yüreğine sağlık paylaşımların için.hoş bir gezi ve tecrübe olmuş.3 temmuz sınavıyla ehliyeti alacak olan arkadaşlarla birlikte ben de dahilim bu gruba bir gezi ayarlayacağım.onun dışında gezi de yapılır mı o zamana kadar bilmiyorum 3 temmuz sınavını bekleyen çok arkadaş var.yani ağustosun ilk haftası ramazan girmeden tüm cbr 125 ler bir toplanıp güzel bir istanbul gezisi yada sakarya civarına bir gezi düşünüyorum.
    O zaman geldiğinde tam olarak herşeyi planlayıp yazacağım.Tüm arkadaşların severek katılacağı bir gezi olacaktır
    Tabi o zaman gelmeden de ehliyetli olanlardan başka organizasyonlar bekliyoruz
    burak beykurt

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    unutmadan, sırtçantanıza bir yere mutlaka mutlaka mutlaka bir takım yağmurluk alın ve asla çıkartmayın. kıyafetlerim olmasına rağmen 20dk'lık sağnakta paçalarımdan akan yağmur suyu ayakkabılarımın içine doldu
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

mrb. Arkadaşlar foruma derdimizi nasıl yazıyoruz :((

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    mrb sezgin hoşgeldin.önce kendini tanıt tanıyalım seni yeni katılmışsın aramıza.sonra derdinin çözümünü bilen varsa yazacaktır
    burak beykurt

Motosikleti
    honda cbf 150
    hocam siz ne yaptınız gittiniz mi baktınız mı aldınız ne yaptınız dünyadan bi haber oldun valla

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    sezgin yazdı ve gitti ?
    burak beykurt

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz ne yaptınız gittiniz mi baktınız mı aldınız ne yaptınız dünyadan bi haber oldun valla
    dedim ya bugün gittim diye honda bayi dışındada bir kaç yere gittik. Büyük ihtimal alıcam motoru işte kredi için bakacağım diğer bankalara da faizi en uygunu hangisiyse ondan çekeceğim. Honda efe plaza 12 aylık 549tl taksitle alınabileceğini söyledi. dosya parasıda 350 tl miş toplam 7.000 liraya geliyor bana fazla geldi kendi bankam var faizi düşükse oradan çekeceğim. Honda efeden çekilen kredi de motora rehin koymuyorlarmış

Motosikleti
    honda cbf 150
    dedim ya bugün gittim diye honda bayi dışındada bir kaç yere gittik. Büyük ihtimal alıcam motoru işte kredi için bakacağım diğer bankalara da faizi en uygunu hangisiyse ondan çekeceğim. Honda efe plaza 12 aylık 549tl taksitle alınabileceğini söyledi. dosya parasıda 350 tl miş toplam 7.000 liraya geliyor bana fazla geldi kendi bankam var faizi düşükse oradan çekeceğim. Honda efeden çekilen kredi de motora rehin yokmuş bu arada.
    12 ay az ama faizi az olur taksitleri yüksek olur 12 aya bulabilirsen kredi kartı ona böldür bence peşin fiyatına bölen yerler var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler