Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    sağolun bi açıp bakayım...lastik olayını şöle açıklayayım gezide eneste vardı ikimizde de artçı vardı kilolar hemen hemen aynı diyebiliriz ikimiz aynı anda bastığımız zaman enes beni yakalayamıyodu...onu lastik arka lastik 130 luk...
    bu arda benım ibrede 120 de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    deneriz bi ara

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 almak yerıne 2.el ekstralı almayı dusunuyorum sizce ?
    ilerde değiştirme gibi bir düşüncen şimdiden varsa 2.el daha iyi oluyor.Satarken fazla zararın olmaz ama ben satmam dersen sıfır daha iyi

[QUOTE=djsalih;2059736][QUOTE=casillas00;2058893]
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben prohelin bir montunu almayı düşünüyorum.2oo TL magazada deniycem güzelse sende ondan alırsın

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44841[/QUO

denedınmı mont gercekten kıyak duruyor eğer olursa alalım vala ihtiyac var boyle güzel bir montaa kardeş
    Ben bu ay sonuna doğru alıcam bu montu Salih ama işte benimde vicud biraz dengesiz belim ince kollar uzun s denedim tshırt gibi oldu M denedim eh idare eder.Ama yanlardanda genişleyince korumaları birşeye yaramaz.Ne dengesiz bir vicudum var ya

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten motoru ilk çalıştırdığında motor soğuk olduğundan bir kaç dakika stop edebilir ya cikle çek 45 saniye kadar yada hafif hafif 1 dk kadar gaz ver 3000 devir civarı motor zaten hemen ısınır ama ısındıktan sonra yine stop ediyosa ozaman rölanti ayarını biraz yükselt çok kolay sen bile yapabilirsin,deponun alt tarafında altın sarısı gibi bi vida var onu elinle çevirip ayar yapabilirsin normali 1500 devirden biraz daha azdır...
    Teşekkürler sarsılmaz.Yoldayken de oluyor.ışıkta duruyorum debriyajı sıkıyorum.pat devir düşüyor istop ediyor.Bir dahaki bindiğimde rolnati ayarına bakarım tekrardan sağol
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler sarsılmaz.Yoldayken de oluyor.ışıkta duruyorum debriyajı sıkıyorum.pat devir düşüyor istop ediyor.Bir dahaki bindiğimde rolnati ayarına bakarım tekrardan sağol
    Benimde ilk çalıştırdıgımda istop ediyor.Jikleyi çekip 3.ooo Rpm'de biraz bekletince(30-40 saniye)istop etmiyor o zaman ama senin motor hergün çalışmadıgı için bu süreyi biraz uzatırsın abi

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öne 100'lük, arkaya 110'luk lastik motoru zorlar mı? bununla ilgili bir çok farklı yorum okuyorum kimi motoru zorlar diyor kimi ise yol tutuş için değiştir diyor kararsız kaldım. Sizler ne önerirsiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:15 ----------

Dostum senin problemin bahsettiğim gibi elektrik soktenin gevşek olması. Bende aynı şeyi yaşamıştım. İşin ilginç yanı devir saatindeki kesilmeler her zaman olmuyordu. Daha çok yuksek devirlerde oluyordu. Gösterge panelinin sağ tarafındaki kıvrımlı plastik parçayı sök, altındaki soketi iyice sıkarak birbirine kenetlendiğine emin ol. Plastik parçayı tekrar takmadan önce motoru bi çalıştırıp deneme yap.
    Benim Ön Lastik:orjinal arka lastiği
    Arka Lastik:130luk cbf250nin ön lastiği

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ilk çalıştırdıgımda istop ediyor.Jikleyi çekip 3.ooo Rpm'de biraz bekletince(30-40 saniye)istop etmiyor o zaman ama senin motor hergün çalışmadıgı için bu süreyi biraz uzatırsın abi
    Ben ilk aldığımda bi dokunmayla marş alır çatır çatır çalışırdı motor.
    Şimdi o yüzden sıkıntı ediyorum neden şimdi çalışmıyor diye.
    Zaten 16000 km bakımına götürcem bir ara.ilk servis kazığımı yiyeyim istiyorum
    burak beykurt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

2 qünde bozdun motoru
    Şakası bir yana senin motor yatıyor ya bence ondan buraya donunce fulle depoyu bi yol yap kendine gelir motor.Benim motor 6200Km de şuan.Yagını suyunu ıvırını zıvırını aldıgım gün değiştirdim.35 TLçık

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    bende ehliyet yok ki deli dana gibi aynı yolda dönüp duruyorum.o da sıktı artık.annemi kardeşimi gezdiriyorum 2 3 tur.sonra eve giriyorum.dün alışveriş merkezine gittim o kadar.fazla da çıkmam ehliyetsiz trafik olan yere.zaten yolda istop edip duruyor kalmayayım caddenin ortasında kazık gibi neyse hadi size iyi forumlar.ben ders çalışcam.görüşürüz sercan
    burak beykurt

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefon açtım ben krediyi onlar bizim adımıza çıkartıyomuş ne gerekiyo dedim kimliğinle gelsen yeter dedi hafta içi gelin dedi biyere bağlı çalışmıyorum ama hiç bi bankaylada vukuaatım yok yani 3 4 tane kredi kartım var sorunsuz ödemeler maaş bodrosu felan isterlerse sonradan o iş yatar işte

dostum sen başvurursan prosedürlerle ilgili bizide bilgilendirirsen sevinirim. ben temmuzda ehliyeti alınca başvurmayı düşünüyorum. Banada hafta içi kimlikle gelirsen kredi talebi yaparız bankaya dedi... Sanırım bordro, kefil şu bu aramıyorlar... Başka yere borcun harcın yoksa veriyorlar diye duydum. Ama sen yinede öğrenince bizide bilgilendirirsen sevinirim...
    Bir garip yolcu...

bende ehliyet yok ki deli dana gibi aynı yolda dönüp duruyorum.o da sıktı artık.annemi kardeşimi gezdiriyorum 2 3 tur.sonra eve giriyorum.dün alışveriş merkezine gittim o kadar.fazla da çıkmam ehliyetsiz trafik olan yere.zaten yolda istop edip duruyor kalmayayım caddenin ortasında kazık gibi neyse hadi size iyi forumlar.ben ders çalışcam.görüşürüz sercan
    Aynen abi bizim burda hiç görmediğim yerlere gittim artık sarmıyo ehliyetı alıp yeni yerler keşvetmem lazım.Yanıma birinide buldum R6 yetişemiyorum ama ona genede arada bir arkadan gördügüm oluyor

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp

Lastik konusunda verdiğiniz bilgi için teşekkürler, tam da aklımda olan boyutlardı bunlar

Yakında 16bin bakımına götürcekmişsiniz, birde şunu sorayım; sübab ayarı kaç km'de yapılır? şu an 8800 km'deyim en son 7500de servise girdi ama subab ayarı yapılmamıştı.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    bende yeni motorcuyum anlamıyorum o sübap ayarı konularından overcloud.
    Tecrübeli olan kişiler yazarsa bende öğrencem sen sorduğun için
    benim lastikler hoş duruyor.Resimleri de var 1000. sayfanın biraz öncesinde.ordan bakabilirsin motorda nasıl duruyor diye.
    Dün motor kayıyor diye konuşmuştuk bugün ben kaydırdım trafikteyken dönüyordum.ayağımı unutmuşum frende basılı halde.biraz daha basılca kitlendi arka teker.baktım yan yan gidiyorum sonra koydum ayağımı yere de toparladım Allahtan.Bir ara düz yolda hızlanıp arka ön birlikte frenleme tekniklerine ısınmam lazım.Acil durumlarda arka frene hemen yüklenebiliyorum ve teker kitleniyor yada direk ön frene asılıyorum takma atma ihtimali oluşuyor.Çok hassas ve can kurtaracak bir tecrübe frenleme konusu.Doğru frenleme yapamamak kazaları arttırıyor.
    Yeni motorcu arkadaşların ibre kaça çıkar yerine frenleme nasıl yapılır diye uğraşmaları en doğrusu.
    burak beykurt

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    beyler kabloları kontrol ettim herhangi bir anormallik yok sanırım akü ömrünü tamamladı...yada aküyü şarj eden dalga (adını unuttum) o arızalı

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kabloları kontrol ettim herhangi bir anormallik yok sanırım akü ömrünü tamamladı...yada aküyü şarj eden dalga (adını unuttum) o arızalı
    hmm en kısa sürede şu basit ama uğraştırıcı sorundan kurtulursun inşallah
    burak beykurt

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Megelli Ne ayak arkadaslar
    Güzel bir alternatif
    haklısın çok gözüm tuttu aletleri hele sport olanı
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir :):queen:

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bugün motosikletle güzel bir kaç video çektik fakat facebooktan yüklesem aileden birisi görücek, motosiklet hayatım biticek.

Bildiğiniz fazla ünlü olmayan video ekleme sitesi var mı?

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    4shared.com a yükle biz ordan indirip izleriz

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Evet videoyu ekledim.

Dikkat bu video profesyonel kişiler tarafından çekilmiştir evde denemeyiniz.

Şaka tabiki videodan fazla bir şey beklemeyin. Sdace bir kaç ön kaldırma.

http://www.4shared.com/video/9_UGnfcp/Cbr_125_004.html

bende yeni motorcuyum anlamıyorum o sübap ayarı konularından overcloud.
    Tecrübeli olan kişiler yazarsa bende öğrencem sen sorduğun için
    benim lastikler hoş duruyor.Resimleri de var 1000. sayfanın biraz öncesinde.ordan bakabilirsin motorda nasıl duruyor diye.
    Dün motor kayıyor diye konuşmuştuk bugün ben kaydırdım trafikteyken dönüyordum.ayağımı unutmuşum frende basılı halde.biraz daha basılca kitlendi arka teker.baktım yan yan gidiyorum sonra koydum ayağımı yere de toparladım Allahtan.Bir ara düz yolda hızlanıp arka ön birlikte frenleme tekniklerine ısınmam lazım.Acil durumlarda arka frene hemen yüklenebiliyorum ve teker kitleniyor yada direk ön frene asılıyorum takma atma ihtimali oluşuyor.Çok hassas ve can kurtaracak bir tecrübe frenleme konusu.Doğru frenleme yapamamak kazaları arttırıyor.
    Yeni motorcu arkadaşların ibre kaça çıkar yerine frenleme nasıl yapılır diye uğraşmaları en doğrusu.
    Arka fren bişeye yaramıyo abi.Ben vites düşüp durmayı çalışıyorum.Arka freni ne kadar azda bassan kayıyor.Yada biz odunuz yapamıyoruz.motor frenı +ön fren.
    Varsa yanlışımız abilerimiz uyarsın çok ihtiyacımız var bilgilerinize.Bide vites düşerken arka tekeri kitliyorum.Nasıl kitlemeden motor frenı yaptırcam ben bu merete bir acıklaması var mıdır yoksa yapa yapa mı alışcaz ?
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet videoyu ekledim.

Ben yapamam cıbırıma öyle ilk aldıgım gün 70 80 derecelik bir arka kaldırma anım var ön frene bi asıldım taklaya geliyorduk nerdeyse

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Motoru aldıgımdan beri ilk defa fulledim.Pompacıya fulle demekte çok havalıymış yavvv

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet videoyu ekledim.

Bir garip yolcu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler