Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chn.snl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 Repsol
    Arkdaşlar Selam.
    Dün itibariyle bir motor la anlaştım ve kaporasını bıraktım inş salı akşamı üstünde olacam motorun. Fakat motor yaklasık 3 5 aydır yatıyor garajda. dolayısıyla akü bitik. bunu nasıl çalıştırabilirim ve çalıştırdıktan sonra bir süre dursa kendini şarj edermi ? yoksa değiştirmelimiyim aküyü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beykurt : bencede öyle saçmalık olmaz hiç değilse plkasını falan verirsin değişeni ve bakımları yapılmışmı diye bakarlar yerinde olsam hondaya şikayet ederdim hemen iglileneceklerdir
    bencede çok saçma.neymiş daha önce sorun yaşamışlar o yuzden bakmazlarmış. başka hangi servisi önerirsiniz kontrol için istanbulda o civarlarda?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 ----------

motorun vergi borcu yok motorun 2.sahibiyim 8 ay dır motor bende herhangi bi kazası yok servis geçmişi olarak 1 kez servise gitmiştir genel bakım için ben aldığımda motor 10.000 km deydi sonraki bakımlarını ben yaptım zaten bakım denilen olayda motorun yağı değişir yağ filtresine bujisine ve hava filtresine bakılır ortalama 200 tl isterler bu işlemler için ama ben götürmedim servise çünkü motor üzerinde iridyum buji var yani bitmeyen bakım gerektirmeyen bi parça ayrıca ngk hava filtresi var buda bakım gerektirmeyen özel performans hava filtresidir servis olayı tamamen gereksiz bu motora verdiğin paraya yazık çin malı motor olsa doğru elin kulağında sürekli servislere gidersin tabi senin bileceğin iş motoru aldıktan sonra hiç sorun yaşamadım sadece yağ değiştirdim zincir fren ayarlarını yaptırdım rutin olarak onun haricinde motoru aldığımda garajda yatıyordu bu yüzden aküsü belli bi zaman sonra bitti servisinden yenisiyle değiştirdim lastikler ve egzos zaten ilanda yazdığı gibi bu tarz motorlarda çok fazla detaya girmene gerek olmaz motoru gördüğünden zaten anlarsın bindiğinde diğerlerinden daha performanslı olduğunu anlayabilirsin bende 16 yaşından beri motor kullanırım acemi sürücü değilim zaten kaza da olmadı çok şükür zaten şuan motor 16.000 de geçen hafta yağ vs bakımlarını yaptırdım tanıdığım motorcular olduğundan en ufak bi ses duysam gider baktırırım sen gelince istanbula bakarsın ama dediğim gibi motor düz cbr 125 değil lastikleri egzos hava filtresi aynaları vs hepsi özel kullanıma göre değiştirilmiş görünce kararını verirsin zaten haberleşiriz mail adresim bu msn de bu eklersen konuşabiliriz görüşmek üzere
    Motorla ilgili en son şu bilgileri verdi siz ne düşünüyorsunuz dedikleri hakkında arkadaşlar?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

kimse yok mu forumda neder bizim cıbırcılar heeeyyyy
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    selam chn.snl aynısını cbr125imle ilgili ben de yaşadım. ilk sahibi uzun zaman çalıştırmamıştı ve aküsü boştu. şarj cihazı aldım şarj ettim, bu arada aküyü tak-çıkar deneme yaparken buji ıslanması denen olay olmuş (ustanın yalancısıyım ) buji değiştirdik neticede önceki akünün randıman vermediğine karar verip yeni akü taktık. orjinali galiba yuasa aküydü ve pahalıydı bunun yerine 40 TL civarı bosch akü aldım taktım. o zamandan beri motosikleti sık sık kullandığım için hiçbir problem yaşamadım.
    uzun lafın kısası 3,5 aydır yattığı için akü ölmemiştir diye tahmin ediyorum. ölmüşse de orjinalini almanı önersem de çok fazla para harcamak istemezsen en kötü ihtimalle benim gibi yaparsın (hayırlı olsun bu arada.)
    ek: benimkinde marş çok zayıftı. motor çalışıyorsa birkaç gün 15'er dakika falan kullanırsan kendini toparlar diye zannediyorum.

chn.snl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 Repsol
    Alıntı inanck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam chn.snl aynısını cbr125imle ilgili ben de yaşadım. ilk sahibi uzun zaman çalıştırmamıştı ve aküsü boştu. şarj cihazı aldım şarj ettim, bu arada aküyü tak-çıkar deneme yaparken buji ıslanması denen olay olmuş (ustanın yalancısıyım ) buji değiştirdik neticede önceki akünün randıman vermediğine karar verip yeni akü taktık. orjinali galiba yuasa aküydü ve pahalıydı bunun yerine 40 TL civarı bosch akü aldım taktım. o zamandan beri motosikleti sık sık kullandığım için hiçbir problem yaşamadım.
    uzun lafın kısası 3,5 aydır yattığı için akü ölmemiştir diye tahmin ediyorum. ölmüşse de orjinalini almanı önersem de çok fazla para harcamak istemezsen en kötü ihtimalle benim gibi yaparsın (hayırlı olsun bu arada.)
    ek: benimkinde marş çok zayıftı. motor çalışıyorsa birkaç gün 15'er dakika falan kullanırsan kendini toparlar diye zannediyorum.
    saol dostum bilgilendirdiğin için. Sadece marş ı almıyor çalışmıyor. sonuçta elbette değiştirmek en temizi ama yeni aldığım için kısa bir süre masraftan kaçınmaktan yanayım bu yüzden alternatıf bir çözüm üretme çabasındayım yoksa bayılacağız akü parasını
    vurdurma oluyormu bu aletlerde yoksa şarj etmek gerekecek mi ilk çalıştırmada? Birde şarj oalyını nasıl yapıyoruz bunuda açıkalrsan çok makbule geçecektir
    Eyw bu arada.

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    ya beyler bana şöle sesi tok çıkan gür çıkan kalın çıkan bi egsoz önerirmisiniz lütfen !!!!
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı chn.snl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol dostum bilgilendirdiğin için. Sadece marş ı almıyor çalışmıyor. sonuçta elbette değiştirmek en temizi ama yeni aldığım için kısa bir süre masraftan kaçınmaktan yanayım bu yüzden alternatıf bir çözüm üretme çabasındayım yoksa bayılacağız akü parasını
    vurdurma oluyormu bu aletlerde yoksa şarj etmek gerekecek mi ilk çalıştırmada? Birde şarj oalyını nasıl yapıyoruz bunuda açıkalrsan çok makbule geçecektir
    Eyw bu arada.
    rica ederim. motosiklet aküsü için özel şarj cihazları var. hatta kışın motorunu 3-4 ay garajda falan yatıran kişilerin aküyü söküp 2-3 haftada bir bikaç saat bu cihazlarla şarj ettiğini duymuştum. (hatta ve hatta bunun akü dolunca akımı kesip boşalmaya başlayınca tekrar vereni bile var ama ben ucuzundan aldım) problem akünün zayıflaması ise işini görür.
    ya da bu işe girmeyip sanayide eski akünü motosiklet aküsü satan yerlerde akü şarj eden bi vatandaş ararsan bulursun. tekrardan hayırlı olsun Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    beykurt : sen sorununu hondaya bildir onlar seni yönlendirir bence saçmalık resmen servisin yaptığı.

Alıntı kazukki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler bana şöle sesi tok çıkan gür çıkan kalın çıkan bi egsoz önerirmisiniz lütfen !!!!
    valla usta bekirde yani sarsılmazda tiger vardı maşallah baya tok bir sesi vardı pek araştırmadım ama egsoz falan tiger iyi gibime geldi

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Boşuna egzoz a para verme arkadasım ne takarsan tak istediğin sesi alamazsın CBR dan...tek silindir ve 125 CC bi motor sonuçta. Ben el yapımı bile taktım ama yine o cılız ses vardı... Tiger egzoz lar tok sesden ziyade bağırma sesi çıkarıyor kötü bi sesi var hoşuma gitmemişti zamanında...

Ama yinede sen bilirsin... CBR 125 e Akrapoviç, Two Brothers, Mivv, İXİL, Yoshimura (Orj.) takmaya değer diyorsan bi dene ama o kadar parayı verip CBR a o masrafı yapmaya değmez bence bu egzozlardan 2 tane alsan 2.el CBR 125 parası ediyo
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    selam cbrciler uzun zamandan sonra yazmak nasip oldu malum marka olarak suzukiye geçiş yaptım,,benim cbr 125 e 2.el 120 lik bi arka lastik taktırdım,lastik yusyuvarlak,yol tutuşu baya bi arttı,hayretler içinde kaldım makinayı devirmeye çalışıyorum olmuyor şimdi sıra suzukide anladım ki orijinal lastik hiçbir işe yaramıyormuş,hemen değiştirmek lazım,hani bazıları diyor ya 120lik lastik takma motora hamallık ettirirsin hiç alakası yok,2 kişi binince bile sağlam oluyor,tuttum bu işi beyler herkese tavsiye ederim,kaç paraya taktırdığımı merak ediyorsanız malum çıkma lastik ama tertemizzzz sadece 80 tl..........

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    tiger miger hikaye tüpleri ısınıyor arkadaşta hyoda var çakma filan da değil!bende LeoVince var tavsiye ederim aradığın ses
    http://www.sahibinden.com/leo_vince_...QQdisplayitem?
    ikinci el de bulabilirsin ama komple boğazdan olması gerek inan verdiğin paranın karşılığını alırsın
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    S.a Arkadaşlar Bende uzun zamandır Giremiyordum Nasılsınız iyimisiniz Bu arada Leovince en güzel sesi verir bizim makinalar için. bi ara sahibindende 2. el vardı 350 tl ye denk getirirseniz ordan alın derim ben..
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    cevap lar için saolun beni aydınlattınız...
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    cbr 125 için beyaz renkli sinyalleri nerden temin edecez

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaşın birisi doğru söylemiş,eksoz olarak tiger de alsan yoşi de alsan ne alırsan al 600 lük gibi bi ses bekleme,400 tl lik tiger dende hemen hemen aynı ses çıkıyor 1000 tl lik yoşi den falanda hemen hemen aynı ses çıkıyor aynı ses derken marka eksozlar hemen hemen aynı sesi veriyolar,oyüzden hem en ucuz tiger hemde sesi bence çok güzel makinadan 250 cc gibi ses çıkıyo,tiger i tavsiye ederim çok güzel çok tok bi sesi var,mert ve halil benim eksozun sesini dinlediler onlardan bilgi alabilirsin,ama 1000 tl verip yoşi leovinci faln alma git tiger al hemen hemen aynı ses çıkıyo 400-500 tl de cebinde kalsın,ayrıcada 1 günde 500 km yol yaptım eksoza elini yapıştır hayatta elini yakmaz,arkadaşın birisi çok ısınıyo demiş ama benimkinde kesinlikle öyle bişey yok ama belkide hyo da nasıldır onu bilemem...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    slm benimde bir sorum olacak , ön arka dişli + zincir seti için servise sordum 205 + işcili 30 toplamda 235 TL istediler bana çok geldi http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...2&kategori=163 sitesinde böyle bir set buldum tavsiyeniz var mı? şimdiden teşekkürler ..

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Yaza yaklaşırken cbr125 topiğide bakıyorum coşmaya başlamış ,Arkadaşlar Ngk diye bir hava filtresi yoktur ilk önce bunu bilin.Honda da ekseprtiz yapmama saçmalığıda cok komiğime geldi Honda sıfır araca mı ekseprtiz yapıyor bu kadar saçma bir açıklama olamaz .Egzost içinde takmaya değmez,takcaksanız da öyle 200 lira üstünde para vermeyin derim motor belli güç belli.

Lastik konusundada ya arkaya çıkma 120/70 pist lastiklerinden yada pirelli MT75 ön arka çift olarak taktırın.Ben sattığımda arka 130 ön 90 vardı accaip şekilde yol tutuşunu hissediyordunuz.

Dişli seti de 200 civarı normal bir fiyattır orjinali DID marka hondada bunu kullanıyor.

Debriyaj balatası deiştirecek arkadaşlar var ise Ybr125in orjinal debriyaj balatası Cbr125 ile aynıdır.Hondaya bir ton para vermenize gerek yok arkadaşlar
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    bu dişli setini http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...2&kategori=163 markasından 100 e taksak sence nasıl olur, bir de bu pirelli MT75 lastiklerin güncel fiyatını ve temin edeceğimiz yeri söyliyebilirmisin ?

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    bu markayı önermiyorum o-ringli DID bak,Lastik ben yaklaşık 4-5 ay önce taktırmıştım 290 liraya gelmşti bana toplam.Ancak ben izmirde ikamet ediyorum
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    ya ben araştırdım da beyler LASER HOTCAM diye bir egzos markası var hoşumada gitti yani sesi güzel nasıl sizce değer mi 600 tl filan vermeye??

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ya ben araştırdım da beyler LASER HOTCAM diye bir egzos markası var hoşumada gitti yani sesi güzel nasıl sizce değer mi 600 tl filan vermeye??
    bence sıfır değil ikinci el çıkma egzoz bak derim fazla zarar etmezsin...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler