Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MeLo cuğum;

Benim CBR 80-90 KRŞ yakıyordu; zaten biliyosun söylemiştim... ONa bakarsan Hyo için 160-180 kurus yakıyo diyorlar; ben o kadar devirli kullandım yine 130-140 kurusu geciremedim...
    Hyosungta da yakıtım 110 ila 140 kurus arası...
    Performans konusuna gelince; ben de 2 sayfadır onu anlatmaya caLısıyorum Sonucta 125 cc gezmek dolaşmak için üretilmiş bir motosiklet...
    Çok övülecek bir performansı yok;

Hatırlar mısın Melo ; zamanında herkes motorum 140 yapıyor derdi; bizim haytalar 125 i geçmezdi
    ewet hatırlıyorum hacı yine aynı hatta bu sezon başında motoru servise götürdüm 6. vitesi yemiyor dedim arka dişliyi büyülttüler şimdi az çok yer oldu ama bu kezde 130-135 civarı redline'ye giriyor hehe

millet orjinal cbr'la rahat 140 yokuş aşağı 150 hatta biri demişki 165 milletinkinde turbo felan mı takılı ki merak ettim

çako bak dostum şu link'i bı tıkla

http://www.a2teker.com/showthread.ph...881#post167881
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum beyler herkese günaydın. arkadaşlar inşallah nasip olursa ikinci el bi cbr 125 alacağım fakat iki ilan arasında kararsız kaldım sizin de görüşlerinizi almak istedim. her iki ilanda da motorsikletler aynı fiyat ve 2008 model. 1. ilanda motorsiklet 5000kmde fakat yana yatması varmış olduğu yerde düşmüş ve depoda direksiyonun yarattığı hafif bi göçük oluşmuş, diğer ilandaki motorsiklette ise herhangi bi çizik yatma yok yalnız motorsiklet 10000 kmde sizce ne yapmalıyım 5000km fark sizce cbr'da çok fark eder mi??? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar arkadaşlar...
    Depoda göçük varsa ben şahsen diğer ilanı düşünürdüm. Tertemiz makina olsun, 5 bin km. fazlası olsun. Bu km.ler hiçbirşey değil bu motor için.

Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet hatırlıyorum hacı yine aynı hatta bu sezon başında motoru servise götürdüm 6. vitesi yemiyor dedim arka dişliyi büyülttüler şimdi az çok yer oldu ama bu kezde 130-135 civarı redline'ye giriyor hehe

millet orjinal cbr'la rahat 140 yokuş aşağı 150 hatta biri demişki 165 milletinkinde turbo felan mı takılı ki merak ettim

çako bak dostum şu link'i bı tıkla

http://www.a2teker.com/showthread.ph...881#post167881
    o arkadas 170 yaptıgını burda iddaa ettigidi sonra video filan koyamayınca bi daha görünmedi
    [B]Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki, Aprilla, Ducati, Bmw tüm model motosiklet anahtarlarını artık yedekliyebiliyoruz Bilgi İçin Pm Atınız[/B]

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı matrixkamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o arkadas 170 yaptıgını burda iddaa ettigidi sonra video filan koyamayınca bi daha görünmedi
    ben bilmem dostum gelip burada milletin kafasını bulandırıyorsaben ona inanmam ha kanıt koyar al işte size der boynum kıldan ince gider o adamın elini öper saygımıda gösteririm

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet baktım linke; biraz sallamıs.. Yakıt konusuna bilmeden atlamıs

CBR 80-90 kurus bişey yakıyor.

Hala itiraz ederse bi sorun o arkadasa Hyosung ne kadar yakıyor diye

Bu arad melo cuğum; Karamürselde bir arkadasımız 150 yi geciyor cbr'ı ile.. Bizzat şahit oldum; artık 150 olabilir gözü ile bakıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr ile tokatladığım arabalar :

- Seat Leon
    - Audi A3
    - Peugeot 106 GTI
    - Cvic Type-R
    - Honda S2000
    - BMW 330 Cİ
    - BMW Z4 3.0
    - Mustang GT-Turbo
    - Subaru İmprezza WRX-Turbo
    - Porsche Boxter

Ama cbr 600F ile
    Sonda cbr 600F demesen abi..
    Bide 600F olsan nolcekti dicektim
    İçime oturdu
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Evet baktım linke; biraz sallamıs.. Yakıt konusuna bilmeden atlamıs

CBR 80-90 kurus bişey yakıyor.

Hala itiraz ederse bi sorun o arkadasa Hyosung ne kadar yakıyor diye

Bu arad melo cuğum; Karamürselde bir arkadasımız 150 yi geciyor cbr'ı ile.. Bizzat şahit oldum; artık 150 olabilir gözü ile bakıyorum
    abi tamam yapsın bende 145 gibi bi hız gördüm ama yokuş aşağı motorun üzerine yattım falan oda 2 kez gördüm motorun canı çıkıyordu benim kafamın takıldığı millet öle bi söylüyorki sanki istedikleri an istediği gibi 140 150 yapıyor

altındaki 125'lik değil senin hyo var

ha yapan vardır ona bişey demiyorum ama burada kimse motoruna toz kondurmuyor herkes yapıyor yada benim motorda sorun var

bilmem anlatabildim mi

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    AsıL hızımız ; redline babaşlamadan önceki en yüksek hızımızdır

CBR da kaçtı hatırlamıyorum yalnız; Hyo'da tam 160 105oo devir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    abi tamam yapsın bende 145 gibi bi hız gördüm ama yokuş aşağı motorun üzerine yattım falan oda 2 kez gördüm motorun canı çıkıyordu benim kafamın takıldığı millet öle bi söylüyorki sanki istedikleri an istediği gibi 140 150 yapıyor

altındaki 125'lik değil senin hyo var

ha yapan vardır ona bişey demiyorum ama burada kimse motoruna toz kondurmuyor herkes yapıyor yada benim motorda sorun var

bilmem anlatabildim mi
    yok melocan yok sende filan sorun yok o yapanlarda sorun var...dediğin gibi sanki her istediklerinde 150 yapıyormuş gibi söylüyorlar bi sefer bu motoru 6. vitese getirene kadar bi ton yol yapıyorsun ışıklara takılıp durmaktan 6. vitesi unuttum ben...
    otobana bi sefer çıktım ilk aldığım gün gelirken onda da zorlamadım iki kişi hafif eğimli yolda 120 gördük yeter dedim,ben hep 120ye getirip gerisini görmüyorum (yol&hava kosulları söz konusu birde 80kgım) benden daha zayıf birisinin 150 görebileceğine lafım yok amma abartıp sanki heran150 yapabileceklermiş gibi anlatmak saçma bu motor bi sefer rampalarda bayılıyor (gücü ne? 125cc )
    şöförden şöföre değişir amma ben neredeyse 15 yıldır motora biniyorum az çok dilinden derdinden anlarım...ne gerek var 150 yapmaya hala çözemedim gitti,paşa paşa binin dostlar kıymetini bilin gerisi boooşşşş

olur yukarıda yazan dreamdark abimiz gibi 600f iniz yazarsınız geçtiğiniz arabaları böbürlenerek o zaman anlarım ama bununlada s... yarıştırılmaz ki
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    cakalaz.. yaz başında ilk motorumu cbr125'i almıştım... daha 15 aylık motordu.. 5000 km'de kusursuz bi motordu... eskihisar-topçular feribotunan çıktım, yalova yolunda (bilirsin o yolu. dümdüz, pürüzsüz, kaymak gibi yol) 120'yi geçmedi. bir kere hafif yokuş aşşağı bi yerde 130'a yaklaştım...

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    hah bak ne güzel anlaşıyoruz ya dilimden anlayan çıktı çok şükür

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    hah bak ne güzel anlaşıyoruz ya dilimden anlayan çıktı çok şükür
    anlamak istemeyen bizmişiz gibi gözüksek de istisnaları anlaya bilirim 150 yapmaz demiyorum ama her daim ve her yolda yapmaz ha oynanmıştır orasına lafım yok ama bu şase ile zaten 120-130dan fazlası sakat bi rüzgarda motor gezmeye başlıyor...ya bu konuyu bir türlü kapatmadılar gitti ibre 200 diye 200 yapabileceğini sananlar bile vardır hala

yok mu gezi buluşma bişey izmir de olanlarla bi gezi yapsak karaburun filan havalar bi süre yağışsız ama kuru soğuk sıkı giyinir çıkarız yola bizim buranın deli rüzgarı da bir kaç gün kesildi tek gezmek sıkıyor,kankam hyoyu rektefeye verdi alamadı henüz benimki de sehpasında yatıyor zavallı
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    biz de onu diyoruz işte 120-130 yapıyor düzde

melo; bizden taraflar cıkıyo tektek
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    biz de onu diyoruz işte 120-130 yapıyor düzde

melo; bizden taraflar cıkıyo tektek
    çok şükür kendimizi ifade edebildik yani

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    bi de ben yazayım bari,arkadaşlar benim motorum 5500 km de,2.viteste 60,3.viteste 80 4.viteste 100 5.6. ve 1. viteslere dikkat etmedim,ayrıca 0-100 değilde olaya 400 metre olarak bakmak lazım,tamam motorun kalkışı güzel,cbf 250,gt250 yi kalkışta geçer,çünkü ağır motorlar,100 kmden sonra bilemem,cbr nin son hızı belli,ayrıca uzun süren yolculuklarda adamın beli ağrıyor,ama sıcak suyla yıkanınca bişeyin kalmıyor bizzat denenmiştir,redline girersem 2.viteste 70 3.viteste 90 4.viteste 110 diyor ama redlinede gitmek ne kadar sağlıklı bilinmez,ayrıca gt250 7 saniyede nasıl çıkar.ben şahsen inanmıyorum,ben kendi motorumla da denemedim ayrıca,uzun yolda kapışırsan toros bile geçer

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca gt250 7 saniyede nasıl çıkar.ben şahsen inanmıyorum,
    nedendir bilinmez. hiç merak etmemiştim 0'dan 100'e kaç saniyede çıkacağımı.. zincir ayarı yaptırıp müsait bi zaman müsait bi zeminde deniycem. sağol. sayende merak ettim.

Motosikleti
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedendir bilinmez. hiç merak etmemiştim 0'dan 100'e kaç saniyede çıkacağımı.. zincir ayarı yaptırıp müsait bi zaman müsait bi zeminde deniycem. sağol. sayende merak ettim.
    videolarını bekleriz,ben de denicem benim motorla bakalım

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de ben yazayım bari,arkadaşlar benim motorum 5500 km de,2.viteste 60,3.viteste 80 4.viteste 100 5.6. ve 1. viteslere dikkat etmedim,ayrıca 0-100 değilde olaya 400 metre olarak bakmak lazım,tamam motorun kalkışı güzel,cbf 250,gt250 yi kalkışta geçer,çünkü ağır motorlar,100 kmden sonra bilemem,cbr nin son hızı belli,ayrıca uzun süren yolculuklarda adamın beli ağrıyor,ama sıcak suyla yıkanınca bişeyin kalmıyor bizzat denenmiştir,redline girersem 2.viteste 70 3.viteste 90 4.viteste 110 diyor ama redlinede gitmek ne kadar sağlıklı bilinmez,ayrıca gt250 7 saniyede nasıl çıkar.ben şahsen inanmıyorum,ben kendi motorumla da denemedim ayrıca,uzun yolda kapışırsan toros bile geçer
    Senin cevapların bende dostum! İki motoru da kullanan birisi olarak sana en güzel cevapları vereceğim, Özellikle Hyo ile CBR karsılastırmıssın, Ben de ona göre cevap vereceğim!

1.si ; Sen cbr 125 ile nasıl GTR yi karsılastırabiliyosun ki ; kalkısta CBR, Hyo'yu gecer diyebiliyosun?
    Böyle bir mantık olabilir mi arkadaslar ? Beygirleri farklı; hızlanmaları farklı; arkadas ağır diye hyo geride kalır diyor
    Unutma dostum; motor ağır olabilir; mekaniği ona göre hazırlanmıstır!Sana şöyle bir örnek vereyim; senin redline girerek 2. viteste yaptığın 70 i; GTR redline girerek 1. viteste yapıyor

2.si ; GT 250 R ın 0-100 'ü arastır ve videolarda takip et bakalım kaçmış...
    Sonra da kendi elinde gel yaz buraya
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Senin cevapların bende dostum! İki motoru da kullanan birisi olarak sana en güzel cevapları vereceğim, Özellikle Hyo ile CBR karsılastırmıssın, Ben de ona göre cevap vereceğim!

1.si ; Sen cbr 125 ile nasıl GTR yi karsılastırabiliyosun ki ; kalkısta CBR, Hyo'yu gecer diyebiliyosun?
    Böyle bir mantık olabilir mi arkadaslar ? Beygirleri farklı; hızlanmaları farklı; arkadas ağır diye hyo geride kalır diyor
    Unutma dostum; motor ağır olabilir; mekaniği ona göre hazırlanmıstır!Sana şöyle bir örnek vereyim; senin redline girerek 2. viteste yaptığın 70 i; GTR redline girerek 1. viteste yapıyor

2.si ; GT 250 R ın 0-100 'ü arastır ve videolarda takip et bakalım kaçmış...
    Sonra da kendi elinde gel yaz buraya

hacı sen çöpe at o motoru hatta gel üste para ver değişelim benim cbr senin hyo'yu yer

millet işte tekçe onlar kullanıyo bu cbr denen aleti

Motosikleti
    yuh be 1.viteste 67 km yapıyo,ne makinaymış bee,kısaca oha,hyoyu siliyorz o zaman,184 km,toplam hız,ama hondadan şaşmam,hyo 200 bassa boş benim için,hiç aramızda gt650r sahibi varmı acaba,hondanın adı yeter benim cbr bana yeter,gerisi boş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler