Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    ben bursadan izmire gittim ve geri döndüm bel aprısı yapmıyo ama ayıptır sölemesi gıçım ağrıdıydı bi gün yüzüstü yattım..oturma pozisyonu değiştirmeden sürekli eğilerek gidersen elbette bel ağrısı yapar ama dikkat ediyorum ben motorun üzerinde eğilmiyorum ybr yi nasıl sürüyosam bunuda öyle sürüyom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım kişiye göre değişir bu sorunun cevabı. Bu topic'in eski sayfalarında bir abi vardı İstanbul'dan Van'a gitmişti.
    Ben tüm gün bineyim motora hiç inmeyeyim eve gelince sırtım ağrıyor yoruluyorum. ama benim sırtım bilgisayar ve hareketsizlik yüzünden de ağrıyor. Kısacası vücudunuz sağlıklıysa ağrı yapmaz. Yorulmaksa uzun yolda her motor yorar, kimisi 100km de kimisi 300 km de..

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutmadan, bugün zinciri temizleyip yağladım. gaz yağı ile temizlemek isteyenler için; gaz yağı hem zor bulunuyor hem üst baş kolayca batıyor hem de kafa yapıyor yağlamak için de castrol ün zincir spreyini kullandım. o kısmı zevkliydi. eğer paranız varsa yine castrol'ün zincir temizleme spreyini alın derim. arka sehpa olmadan bunları yapmak ayrı bir işkence ona hiç girmiyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:15 ----------

evet valla. dizel olanıyla. bu arada o araba çok ağır kalkarken zorlanıyor ama sonra yanımdan hızlı bi şekilde geçti.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

atmaca, kitapçıkta var diye yazıyor. ben de koyacaktım sonra orayı okuyunca vazgeçtim.
    ben repsolun spreyini kullanıyorum gayet memnunum

eski veya yeni motorlarınıza göre de kıyaslama yapar mısınız arkadaşlar bel ağrısını

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski veya yeni motorlarınıza göre de kıyaslama yapar mısınız arkadaşlar bel ağrısını
    Senin hiç ağrımıyor değil mi.**
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ SerdarMert ;

Merhabalar ; CBR 125 Supersport gibi gözüküyor fakat dik oturus pozisyonuna sahip bir motor! Bel ağrısı ; bilek ağrısı vs. ağrılar yapmıyor.
    YaLNız ; Kalıbı dar bir motor modeli olduğu için uzun yolda KıÇ Ağrıtmaya başlıyor belli bir kmden sonra. En farkettiğim kötü yanı buydu; aksi halde mükemmel bir motor...

Zincir Konusunda; En sağLıklı temizleme yöntemi gazyağı veya temizleme spreyleridir
    Ben de Castrol Kullanıyorum su an; Castrol yağı kulanmak için cok iyi bir temizlik ve kurulama işlemi gerekiyor. Aksi halde zincir iğrenc bir görünüme bulanıyor...

Ben 1.5 saat temizlik ve kurulama işleminden sonra mükemmel parlayan bir zincire kavustum

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-386.html Bu linkten temizlediğim zincirimi görebilirsiniz...
    Üstteki zincir bana ait değildir; temizleme ve kurulama işlemü güzel olmayan bir arkadasa aittir.
    Alttaki fotolar benim zincirimin fotoları
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin hiç ağrımıyor değil mi.**
    buı şekilde normal oturuş pozisyonunda sürerken herhangi bir rahatsızlık söz konusu değil. 500-1000 km diğer motolar gibi kullanılır hatta benim kullandığım tvs apache ve ybr den daha rahat geliyor bana. cub lara göre zaten çok rahat.

ama aşağıdaki gibi racing gibi üzerine yatarsanız beliniz ve her yer yeriniz ağrıyabilir.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ooh millet uçmuş gitmiş biz test çözerken.
    Benim geçtiğim araçlar:
    Ben 80 e kadar çoğu arabaya fark atıyorum fakat 80 den sonra fark kapanıyo, en çok 100-110 da geçiyo çoğu arabalar.
    ama genel olarak palio, albea, 1.3 doblolar, ufak motorlu araçlar sıkıntı yaratmıyo cıbırda.
    Ayrıca ww cady ile(amcam) bir kez denedim uçtu gitti, 1.4 vvti 97 beygir corolla(oda babam olur) her yan yana geldiğimiz zaman denedik ama 80 de yetişiyo corolla.

0-100 km akselarasyonuda acemi olduğum zamanlar bir kaç kez denemiştim 12-13 sn gibiydi yanlış hatırlamıyosam.(rüzgar biraz fazlaydı)

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ooh millet uçmuş gitmiş biz test çözerken.
    Benim geçtiğim araçlar:
    Ben 80 e kadar çoğu arabaya fark atıyorum fakat 80 den sonra fark kapanıyo, en çok 100-110 da geçiyo çoğu arabalar.
    ama genel olarak palio, albea, 1.3 doblolar, ufak motorlu araçlar sıkıntı yaratmıyo cıbırda.
    Ayrıca ww cady ile(amcam) bir kez denedim uçtu gitti, 1.4 vvti 97 beygir corolla(oda babam olur) her yan yana geldiğimiz zaman denedik ama 80 de yetişiyo corolla.

0-100 km akselarasyonuda acemi olduğum zamanlar bir kaç kez denemiştim 12-13 sn gibiydi yanlış hatırlamıyosam.(rüzgar biraz fazlaydı)

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Valla sizin geçtiğiniz arabalar gayet basmıyorlar bence.

13 beygir motor sonuçta hadi kalkışta 40-50ye kadar önde ol ardından herturlu tokatlar arabalar.
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

valla 1-2 sayfa önceydi sanırım, 0-100 ü cbr'nin 11-12 saniye diyorlardı. ben hiç ölçmedim. şimdi siz olaya şüpheyle yaklaşınca baktım c4 110hp'in 0-100'üne. 11,2saniye. bu da linki

bence cbr 100km/s hıza kadar, 1600cc aile otomobillerini geride bırakabilir. hani performansa yönelik üretilmeyenleri... yani karşıma 106 gti crx vti ya da 1.4 tsi ile çıkmayın :p

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bir önceki sayfada ; CBR Hangi araçları gecer ; Nasıl gecer ; 0-100'ü nedir diye açıklamaya calıstım; arkadaslar da anladılar sağolsunlar
    Yanlıs bilenler de düzelttiler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bu motorun hız ve birilerini geçme ,yarış motoru vs olmadığını üstüne binipte hala anlamamakta inat edenlere sesleniyorum altımızdaki 4silindir yada 600cc filan deil bırakın onu geçtim bunu geçerim şu kadar saniyede şu kadar yapar muhabetlerini çok istiyosan hızlı olmak git abilerini al tabi kendine ve cebine güveniyorsan...ben honda markası için aldım sağlam bi motorum olsun az yaksın istiyordum ve aldım sana küçük dediler bile bile aldım ok küçük geliyor olabilir ama bana yetebildiğini bildiğim için aldım hiç son hızı görmek için kasmadım bırakın şu muhabetleri güzel güzel binin motorunuzda sizde sağlıklı kalın gerisi hikaye,lafım meclisten dışarıdır kimse üstüne alınmasın aranızda muhabetim olanda var olmayanda var...bu motoru seviyormuyuz bakıyormuyuz önemli olan bu o zatan bize bakacak kaliteye sahip hadi iyi geceler sizlere hoşçakalın
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hyo'yu satarsam cbr 125 mi alsam diye düşünmüyo değilim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo'yu satarsam cbr 125 mi alsam diye düşünmüyo değilim
    abi hala anlamış değilim anasını satayım bana cbr diye başka bi alet mi kakaladılar anlamadım gitti bi gün yaktıracaksınız bana bu aleti

değilmi çako

dostlar sizinle her türlü iddasına girerim 100 beygirlik bi alet verin daha ilk viteste yemezsem ne olayım adamlar kendini kasmıyor sen kendini uçak zannedip basıyorsun etmeyin beyler şu zıkkımı öve öve bi hoş oldunuz ha sağlam iyi güzel motor ama performans konusunda çok abartıyorsunuz
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

yok benim de derdim değil zaten hız, geçme vs. Hayatta bir kere böyle bir deneyimim oldu, onu da paylaştım...

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    yav başka bi sitede bu motoru şehir içi 150 sehir dışı 120 krş yaktığını idda ediyor

bende yok binim motor 100kr yakıyor diyorum yok senin motorda sorun vardır diyor

şimdi size soracam siz 100krs'tan az diyeceksiniz

yok yok ben cbr125 kullanmıyorum abi bana yutturmuşlar cbr125' diye
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    MeLo cuğum;

Benim CBR 80-90 KRŞ yakıyordu; zaten biliyosun söylemiştim... ONa bakarsan Hyo için 160-180 kurus yakıyo diyorlar; ben o kadar devirli kullandım yine 130-140 kurusu geciremedim...
    Hyosungta da yakıtım 110 ila 140 kurus arası...
    Performans konusuna gelince; ben de 2 sayfadır onu anlatmaya caLısıyorum Sonucta 125 cc gezmek dolaşmak için üretilmiş bir motosiklet...
    Çok övülecek bir performansı yok;

Hatırlar mısın Melo ; zamanında herkes motorum 140 yapıyor derdi; bizim haytalar 125 i geçmezdi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr ile tokatladığım arabalar :

- Seat Leon
    - Audi A3
    - Peugeot 106 GTI
    - Cvic Type-R
    - Honda S2000
    - BMW 330 Cİ
    - BMW Z4 3.0
    - Mustang GT-Turbo
    - Subaru İmprezza WRX-Turbo
    - Porsche Boxter

Ama cbr 600F ile

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    selamunaleykum beyler herkese günaydın. arkadaşlar inşallah nasip olursa ikinci el bi cbr 125 alacağım fakat iki ilan arasında kararsız kaldım sizin de görüşlerinizi almak istedim. her iki ilanda da motorsikletler aynı fiyat ve 2008 model. 1. ilanda motorsiklet 5000kmde fakat yana yatması varmış olduğu yerde düşmüş ve depoda direksiyonun yarattığı hafif bi göçük oluşmuş, diğer ilandaki motorsiklette ise herhangi bi çizik yatma yok yalnız motorsiklet 10000 kmde sizce ne yapmalıyım 5000km fark sizce cbr'da çok fark eder mi??? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar arkadaşlar...
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler