Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet paylaşımların hat safada.1 haftadır fotoğrafları bekliyoruz.
    bravo Ahmet
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    İdeal devir aralığı nasıl 4-5 bin arası oluyor anlamış değilim 11binde redline başlıyor ben buna kesinlikle katılmıyorum 4-5 bin devir aralığı çok düşük bence. Başka fikri olan?
    8 binde maksimum torku, 10 binde ise maksimum gücü veriyor cbr yanlış hatırlamıyorsam.Rodaj da oldugu için 6-7 bin arası bence iyidir.

Mevlüt yakıt konusunda gerçekten ciddi fark var kullanımdan bu kadar da farkeder mi? bilimiyorum sen bi dynner ı dinleyip servise uğra istersen.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeal devir aralığı nasıl 4-5 bin arası oluyor anlamış değilim 11binde redline başlıyor ben buna kesinlikle katılmıyorum 4-5 bin devir aralığı çok düşük bence. Başka fikri olan?
    8 binde maksimum torku, 10 binde ise maksimum gücü veriyor cbr yanlış hatırlamıyorsam.Rodaj da oldugu için 6-7 bin arası bence iyidir.

Mevlüt yakıt konusunda gerçekten ciddi fark var kullanımdan bu kadar da farkeder mi? bilimiyorum sen bi dynner ı dinleyip servise uğra istersen.
    ben motorun rodaj süresi boyunca izlenmesi gereken ideal devir arasından bahsettim rodaj süresinde kalkıp da redlinea girecek değil yani arkadaş
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorun rodaj süresi boyunca izlenmesi gereken ideal devir arasından bahsettim rodaj süresinde kalkıp da redlinea girecek değil yani arkadaş
    Zaten bende redline girsin demedim kaldı ki 7bini geçmemesini de söyledim
    KADir ZEngin

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Zaten bende redline girsin demedim kaldı ki 7bini geçmemesini de söyledim
    hmm peki o zaman yanlış anlaşılma oldu galiba kusura bakma
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm peki o zaman yanlış anlaşılma oldu galiba kusura bakma
    Yok estğ hemfikiriz
    KADir ZEngin

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hayabusa bu kadar yakmaz hepinizden allah razı olsun bakalım hele şu rodaj bi bitsin kendinize ii bakın
    Bence motorda bir sorun var.30 km'de 10 tl'lık benzin çok fazla.Kullanımdan bu kadar fazla yakacağınızı sanmıyorum.

selam beyler bnde cbr alcm bu şubat fakt vites devrlri nasl oluo onu bri anlatblr mi bnm yakn arkmn var fakt o anlatnca bn anlamıom yanlz şöle debriyaja bas flan deil aşaı basnca aratar yukarı kaldrnca şu vtiese geçr gblerndn bri yardm ederse sevnrm

Motosikleti
    bence mevlut kırmızıya gelnce bitti sanıyor mevlut kırmzıya gelcne motor 100km daha gdıor habern oosun

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı CenqiZHaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler bnde cbr alcm bu şubat fakt vites devrlri nasl oluo onu bri anlatblr mi bnm yakn arkmn var fakt o anlatnca bn anlamıom yanlz şöle debriyaja bas flan deil aşaı basnca aratar yukarı kaldrnca şu vtiese geçr gblerndn bri yardm ederse sevnrm
    İlk önce forum kurallarını oku derim ben.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125le bu kadar debelenen de ilk defa görüyorum arkadaş...pes valla
    R1 alsan yandık ki ne yandık
    cok guldurdun benı ya

kadze cok haklı arkadaşlar bu motor nakedmı kı siz 4-5bin diyorsunuz zaten 2.vitesı guzsuz bi motor cbr 2.vitesde kolay kolay gaz yemez bu motorlarda dediği gibi6-7binde vites atılması idealdir zaten biraz mantıklı dusunelım

bi motorda devir yukselirse daha fazla benzın yakar aynı şekilde dusuk devirde motorun gitmesını saglamak için gazı iyi bi şekilde yemesı için gene zengın benzın hava karışımı alır gene cok yakar ideal devir redlinenın yarısıdır daha dogrusu devir kesicinin ve buda cbrda 6-7bine gelir

benım cgl ise 10cevirir fakat 4-5i ben o motorda kullanırım cunku sıkıştırma oranı farklı beygırı torku verdigi devirler dusuk yanı naked bi motordur ve idealdir

ayrıca mevlut motorunun saglıklı bi rodaj gecirdiğini dusunmuyorum cunku cok etkilenıyorsun her konusulandan ben sana yeterınce acık anlattım ki o radaj tarzı en iyi rodajdır omur ve performans en iyi o şekilde saglanır diğer bi şekilde arkadaşların anlattıgı yuksek devire gelme emesı klasık halk rodajıdır uzun omur için yapılır motorun sagır kalır o istedıgın hızlara gelemezsın

zaten bu motor hız motoru değildir race tipli 125cc fakat racıngımsı bi motordur bu motorda bence onemli olan 110-120 sabit gidebilmektir uzun sure ki rahat bi şekildede yapar

gene cok konustum galiba

siyahbeyaz(ali)abi cok geçmiş olsun motoru gormedım ama anlatılana gore galiba baya hasta gibi inş en kısa zamanda yapılır

ahmet kardeşim arkaya bence almaktan cok babanla biraz dusun eger elinizden geliyorsa yapın gelmıyorsa sanayıde yaptıracagınızı dusunmekteyım eger almaya kalksan pahalı olur

şimdiden tum musluman alemının bayramını kutluyorum
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    tvs ( apache )
    arkadaşlar uzun yolda bel ağrısı yapmıyormu
    ::sefereee

Motosikleti
    cbf150
    hemde nasıl 100kmde bir en az 15dk dinlenmek sart bence eger artcıysan zaten yandın

Motosikleti
    Valla ben durmadan 180km gittim gayet rahattı

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence mevlut kırmızıya gelnce bitti sanıyor mevlut kırmzıya gelcne motor 100km daha gdıor habern oosun
    neee gerçektenmi 100 km dahamı gidior yok artık yaaa canım kullanma kitabında 2.1 litre kalıyor diyor kırmızıya geldinmi 2 lt benzinde götürsün 50 ama bnde:D 10 km götürür:(:(:(

Motosikleti
    2.1 litre ile o motor 100e yakın km gider bi dene istersen

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guldurdun benı ya

kadze cok haklı arkadaşlar bu motor nakedmı kı siz 4-5bin diyorsunuz zaten 2.vitesı guzsuz bi motor cbr 2.vitesde kolay kolay gaz yemez bu motorlarda dediği gibi6-7binde vites atılması idealdir zaten biraz mantıklı dusunelım

bi motorda devir yukselirse daha fazla benzın yakar aynı şekilde dusuk devirde motorun gitmesını saglamak için gazı iyi bi şekilde yemesı için gene zengın benzın hava karışımı alır gene cok yakar ideal devir redlinenın yarısıdır daha dogrusu devir kesicinin ve buda cbrda 6-7bine gelir

benım cgl ise 10cevirir fakat 4-5i ben o motorda kullanırım cunku sıkıştırma oranı farklı beygırı torku verdigi devirler dusuk yanı naked bi motordur ve idealdir

ayrıca mevlut motorunun saglıklı bi rodaj gecirdiğini dusunmuyorum cunku cok etkilenıyorsun her konusulandan ben sana yeterınce acık anlattım ki o radaj tarzı en iyi rodajdır omur ve performans en iyi o şekilde saglanır diğer bi şekilde arkadaşların anlattıgı yuksek devire gelme emesı klasık halk rodajıdır uzun omur için yapılır motorun sagır kalır o istedıgın hızlara gelemezsın

zaten bu motor hız motoru değildir race tipli 125cc fakat racıngımsı bi motordur bu motorda bence onemli olan 110-120 sabit gidebilmektir uzun sure ki rahat bi şekildede yapar

gene cok konustum galiba

siyahbeyaz(ali)abi cok geçmiş olsun motoru gormedım ama anlatılana gore galiba baya hasta gibi inş en kısa zamanda yapılır

ahmet kardeşim arkaya bence almaktan cok babanla biraz dusun eger elinizden geliyorsa yapın gelmıyorsa sanayıde yaptıracagınızı dusunmekteyım eger almaya kalksan pahalı olur

şimdiden tum musluman alemının bayramını kutluyorum
    Eğer o ara demiri söylüyorsan sanayi filan yok.Babam zamanında sanayide 15 yıl dükkan işletmiş ziraat aletleri üzerine.Alet edavat konusunda da sıkıntı yok zaten.

Motosikleti
    cbf150
    ahmet93

tekrar baktım 2 foto daha buldum

bencde kolay kolay aparat bulamazsın gibi yuksek ihtimal el yapımı olacaktır eger alet varsa bi deneyın derim ben

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    hiç oldu mu şimdi bu ya motorun tüm albenisi gitmiş yerine semer vurulmuş eşşek gelmişmotoru bu hale sokmayın yazık valla illa böle bişi istiyorsanız gidin endro vb alın hiç olmadı ybr alın apache alın ama cıbıra bunu yapmayın
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    80 le 90 la 4 5 vitesde gidiyorum bi anda motordan bi ses gelior vınnnnnnn diye devir saati bi anda 13 bine geliyor kitlenme gibi bişi oluyor motor frenlemesi yaaprızya salarız debriyajı küçültürüz vitesi vınn eder aynı ona benzer bişi yapıyor nedir bu??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler