Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım adım onur...
    4 aylık bir cbr125 ım var hemde kırmızı...aşığım ben ona:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı hondateam34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de aranıza bugün katıldım 2009 honda cbr 125 kırmızı siyah var bnde.İstanbul Üsküdar'da oturuyorum ismim doğucan kısaca doğu diyebilirsiniz.Sormak istedikleriniz varsa buyrun.
    hoşgeldin hocam

Alıntı washburn24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 modellerin gidonu birazcık daha yüksek dikkatle inceledim bana öyle geldi: )
    Alıntı KamilOZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 ve ustu modellerın seklı bıraz degısıkmı yoksa banamı ole geldı..?
    evet arkadaşlar banada biraz öyle geliyor ama 2008 2009 öncekilerinden baya farklı

arkadaşlar bide bi sorum olacaktı zinciri yağlarken galiba biraz fazla yağladım bugün ilk kez yağladım ben motor eskisi kadar atik değil sanki belkide psikolojik bilmiyorum ve galiba disk üzerinide biraz gelmiş arka fren hiç tutmuyor gibi çok az tutuyor komple yıkadım yine aynı acemilik işte

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın hemen yaptırmıcam zaten zevk amaçlı kullanıyorum motorumu , servise gitmeden, düzgün bir şekilde yapan varsa yazsın inşallah

CBR125'de kullanılan ampul: 12V35/35W ve HS2 Duy tipi.
    Oto elektrikçilerinde, yedek parça ve aksesuarcılarında, hatta belki benzin istasyonlarında bile bulabilirsin. Fiyat 3-5 TL civarı birşeydir.

Farları beyaz yapmak istersen de, Philips'in alt firması tarafından üretilen: Exelite-Premium Halojen ampullerden bulup takabilirsin. Bildiğim kadarıyla CBR125 için duy tipi uyumlu tek halojen beyaz ampul budur. Bunun da fiyat 35-40 TL civarı olması lazım.

Eğer elinden azıcık iş geliyorsa ampulü kendin değiştirebilirsin, servise gitmene gerek yok.

Öncelikle kadranı tutan 2 plastik parçayı sökmen gerekiyor. Bu parçaları tutan 6 tane vida vardır. 4 tanesi cam üzerinde, diğer ikisiyse plastik parçaların alt uzantısındadır. Yıldız tornavidayla bunları söküyorsun. Yalnız hangi vidayı nereden söktüğünü unutma çünkü hepsi aynı değil.
    Sonrasında kadranı tutan sağda ve solda birer adet; toplam 2 tane kalın vida göreceksin. Anahtarla bunları da söktükten sonra, kadranı alt bağlantılarını sökmeden yana doğru kaydırabilirsin.
    Oluşan boşluktan elini sokup, far ampullerini tutan demir kelepçeyi açarak farı tastan dışarı çıkartıyor ve ampulleri söküp yenilerini takıyorsun. Ampulleri taktıktan sonra duyları yerine takarken, far tasına iyice oturduğundan emin ol ve kelepçeleri kapat.
    Sonrasında aynı işlemleri sırasıyla tersine uygula.
    Alan biraz dar olduğu için belki ilk seferde biraz uğraşabilirsin ama yapamayacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin.

Alıntı KamilOZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 ve ustu modellerın seklı bıraz degısıkmı yoksa banamı ole geldı..?
    Bildiğim kadarıyla renk-desen harici hiçbir fark yok, ben de inceledim ama dikkatimi çeken birşey olmadı.

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bide bi sorum olacaktı zinciri yağlarken galiba biraz fazla yağladım bugün ilk kez yağladım ben motor eskisi kadar atik değil sanki belkide psikolojik bilmiyorum ve galiba disk üzerinide biraz gelmiş arka fren hiç tutmuyor gibi çok az tutuyor komple yıkadım yine aynı acemilik işte
    Zincir gerginliğine bir bakmanı öneririm, belki bollaşmış olabilir.
    Disk üzerindeki yağı, balata temizleyici ile temizleyebilirsin.

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    çok teşekür ederim. hocam peki zincir gevşemesi zincir yağını fazla kaçırdığımda olabilirmi.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rica ederim.
    Hayır, zincir yağını fazla kaçırmakla zincir gevşemesinin pek bir alakası yoktur, en fazla yağ sağa sola sıçrar, jantı, lastiği ve çatalı kirletir.
    Motor kullanıldıkça zamanla zincir kendini salmaya başlar ve belli aralıklarla gerilmesi gerekir.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.
    Hayır, zincir yağını fazla kaçırmakla zincir gevşemesinin pek bir alakası yoktur, en fazla yağ sağa sola sıçrar, jantı, lastiği ve çatalı kirletir.
    Motor kullanıldıkça zamanla zincir kendini salmaya başlar ve belli aralıklarla gerilmesi gerekir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondateam34, ahmet93 teşekkürler.
    ne demek ben teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:57 PM ----------

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin arkadaşım.ya bişi sorucam resimde dikkatimi çekti de.Senin aldığın cbr 125'in kafa grenajı 2005 600rr kafa grenajı gibi mi yani yeni kasa mı yoksa bana mı öle gelior güle güle kullan buarada

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Rica ederim.
    galiba yağı biraz silsem iyi olacak tekrar çok teşekür ederim hocam

hoşgeldin onur sanki avatardaki motor türkiyeye gelmeyen avrupa versiyonu olanlardan dimi

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR125'de kullanılan ampul: 12V35/35W ve HS2 Duy tipi.
    Oto elektrikçilerinde, yedek parça ve aksesuarcılarında, hatta belki benzin istasyonlarında bile bulabilirsin. Fiyat 3-5 TL civarı birşeydir.

Farları beyaz yapmak istersen de, Philips'in alt firması tarafından üretilen: Exelite-Premium Halojen ampullerden bulup takabilirsin. Bildiğim kadarıyla CBR125 için duy tipi uyumlu tek halojen beyaz ampul budur. Bunun da fiyat 35-40 TL civarı olması lazım.

Eğer elinden azıcık iş geliyorsa ampulü kendin değiştirebilirsin, servise gitmene gerek yok.

Öncelikle kadranı tutan 2 plastik parçayı sökmen gerekiyor. Bu parçaları tutan 6 tane vida vardır. 4 tanesi cam üzerinde, diğer ikisiyse plastik parçaların alt uzantısındadır. Yıldız tornavidayla bunları söküyorsun. Yalnız hangi vidayı nereden söktüğünü unutma çünkü hepsi aynı değil.
    Sonrasında kadranı tutan sağda ve solda birer adet; toplam 2 tane kalın vida göreceksin. Anahtarla bunları da söktükten sonra, kadranı alt bağlantılarını sökmeden yana doğru kaydırabilirsin.
    Oluşan boşluktan elini sokup, far ampullerini tutan demir kelepçeyi açarak farı tastan dışarı çıkartıyor ve ampulleri söküp yenilerini takıyorsun. Ampulleri taktıktan sonra duyları yerine takarken, far tasına iyice oturduğundan emin ol ve kelepçeleri kapat.
    Sonrasında aynı işlemleri sırasıyla tersine uygula.
    Alan biraz dar olduğu için belki ilk seferde biraz uğraşabilirsin ama yapamayacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin.

Bildiğim kadarıyla renk-desen harici hiçbir fark yok, ben de inceledim ama dikkatimi çeken birşey olmadı.

Zincir gerginliğine bir bakmanı öneririm, belki bollaşmış olabilir.
    Disk üzerindeki yağı, balata temizleyici ile temizleyebilirsin.
    O ampuller hiç biyeri sökmeden de değiştiriliyo ya ama ufak eller gerek o yayı bulup çekmek zor o kadar geri kalanı kolay biraz çiziliyo tabi eller gidon yüzünden ama kafayı sökmekten iyidir.
    We are many...

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Arkadaşlar motorumu biraz önce sattık

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    cbr125 farkı alıcısı her zaman var hayırlı olsun uzulmeye degmez daha guzellerını alırsınız :D
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh hayırlısı olsun
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kardeş ne almayı düşünüyorsun..çevrem oldukca geniş... sadece ne istediğini söyle bana...

senin için kollarım her yere uzanır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Sağolun arkadaşlar Ne alırsam aliim cıbırın yeri başka Kawa 250 düşünüyorum artık ama hemen değil, sağol Metehan

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    hayırlı olsun anişallah kawa'ya kavuşursunuz

bu arada merak ettim kaça gitti
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kawa 250 bizden değildir apla...neyse beni aşar o zaman...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Hoşgeldin onur

İzmir MT topicine bekleriz
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    zor olsa gerek hayırlı olsun hocam.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ne almayı düşünüyorsun..çevrem oldukca geniş... sadece ne istediğini söyle bana...

senin için kollarım her yere uzanır...
    benım ıcınde uzarmı kolların =) eğer bulabilirsen bana ucuz bi hyo gt 250r :D
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    arkadslar benim bir sorunum var 5 gun once motorun aküsu durdugu yerde bitmiş(7 gun kontak açılmadı) iterek calıstırdım ve 3 km surdum tekrar park ettim kilitledim brandayı giydirdim(5gun kullanmadım) ve bugun gine calısmadı tekrar iterek calıstırdım motor daha 2 aylık nedeni ne olabilir ne yapmalıyım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler