Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    uzun bir geziye çıktım nedense sağ gözündeki far (ampül) tahminimce patldı servise götürmeden kaç para ya patlar...
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı washburn24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama oluyo işte yokuş çıkarken sürekli sorun yaşıyorum artçım olduğunda peki bu durumda vites mi büyütsem daha iyi olur vites mi küçültsem?
    motorun zorlandıgı yerde her zaman düşük vitese gecmelisin motor hızlandıkça vites yükseltmeni bekler yavasladıkcad egil......eger sen rampada ,egimine göre degişir ,ancak genelde 1 yada ikinci vitesler kullanılır ,artcın oldugu zamanda motorun tasıdıgı yük üstüne rampanın motorda yarattıgı yük nedeniyle 1 yada 2.viteste cıkmalısın
    2.viteste yetmeyebilir dik bir rampaysa o zaman 1.vitese düsürüp deviri arttırıp rampadan tırmanacaksın baskada yolu yok....
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun bir geziye çıktım nedense sağ gözündeki far (ampül) tahminimce patldı servise götürmeden kaç para ya patlar...
    bildiğim kadarıyla 13/55watt beyaz ampuller bizim motorlara uyuyor.Elektrik aksamını biraz zorluyormuş haberin olsun.Opet shoplarda var fiatı 4.5tl.Ben kendi başıma takmayı denedim ama grenajları sökünce bile gidon'un aşağıya doğru giden ayakları bana engel oldu yani servislik işi var kanımca..İşçilik ne kadar alırlar bilemiyorum.Buarada orjinal ampulu de 20 tl civarında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun zorlandıgı yerde her zaman düşük vitese gecmelisin motor hızlandıkça vites yükseltmeni bekler yavasladıkcad egil......eger sen rampada ,egimine göre degişir ,ancak genelde 1 yada ikinci vitesler kullanılır ,artcın oldugu zamanda motorun tasıdıgı yük üstüne rampanın motorda yarattıgı yük nedeniyle 1 yada 2.viteste cıkmalısın
    2.viteste yetmeyebilir dik bir rampaysa o zaman 1.vitese düsürüp deviri arttırıp rampadan tırmanacaksın baskada yolu yok....
    katılıyorum.Bence Cbr 125'çilerin canını sıkan tek konu bu olsa gerek.Dik yokuşları 2.vitesle de alırsın ama bence zorlamanın anlamı yok ben o yokuşu 2.vitesle zorlayacağıma 1.viteste yavaşça çıkmayı tercih ederim..

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı hondateam34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla 13/55watt beyaz ampuller bizim motorlara uyuyor.Elektrik aksamını biraz zorluyormuş haberin olsun.Opet shoplarda var fiatı 4.5tl.Ben kendi başıma takmayı denedim ama grenajları sökünce bile gidon'un aşağıya doğru giden ayakları bana engel oldu yani servislik işi var kanımca..İşçilik ne kadar alırlar bilemiyorum.Buarada orjinal ampulu de 20 tl civarında.
    sağolasın hemen yaptırmıcam zaten zevk amaçlı kullanıyorum motorumu , servise gitmeden, düzgün bir şekilde yapan varsa yazsın inşallah
    ...

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler fatih,
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten sorular genelde aynı cogu sayfada aynı şeyler var

bence tum sayfalara bi goz gezdir bu şekilde gene sormak istedigin olursa muhakkak cevap verilir suphen olmasın
    bir sorum daha olacak, bugün yine biraz turladım. çoook önceki sayfaların birinde 2000-3000 devirde kullanmak zinciri ya da motoru yorar gibi birşey yazıyordu. Bu ne kadar doğru? Sormamın sebebi ben en çok 3000devirde öylesine yavaş yavaş gezmeyi seviyorum.

bir de benim motorun sanırım rolantisi düşük 1000 1200 civarında. motoru tanıyayım deneyim diye jikleyi çektim. motor stop etti. jikle çekili iken çalıştırıncada en fazla 1500 oluyor rolanti. bu neden kaynaklı olabilir?

motorum 6000 km'de. alırken adam son bakımını yaptıramadım demişti ama son bakım derkende 5000bakımını yaptıramadım dedi. kitapçıkta da rutin bakımın 4000 km de olduğu yazıyor. siz kaç kmde bi bakıma götürüyorsunuz. yarın ilk kez bir motoru bakıma götürücem. nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

bi sorayım dedim üç olmuş

selamlar, saygılar...

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler fatih,

bir sorum daha olacak, bugün yine biraz turladım. çoook önceki sayfaların birinde 2000-3000 devirde kullanmak zinciri ya da motoru yorar gibi birşey yazıyordu. Bu ne kadar doğru? Sormamın sebebi ben en çok 3000devirde öylesine yavaş yavaş gezmeyi seviyorum.

bir de benim motorun sanırım rolantisi düşük 1000 1200 civarında. motoru tanıyayım deneyim diye jikleyi çektim. motor stop etti. jikle çekili iken çalıştırıncada en fazla 1500 oluyor rolanti. bu neden kaynaklı olabilir?

motorum 6000 km'de. alırken adam son bakımını yaptıramadım demişti ama son bakım derkende 5000bakımını yaptıramadım dedi. kitapçıkta da rutin bakımın 4000 km de olduğu yazıyor. siz kaç kmde bi bakıma götürüyorsunuz. yarın ilk kez bir motoru bakıma götürücem. nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

selamlar, saygılar...
    2 sorunun cevabı öncelikle bu motorların rutin bakımları 0 km'den itibaren 1000 km bakımı sonra 4000 km bakımı, 8000 km bakımı diye gidiyor.
    1.soruna gelcek olrsak ; motor çalışır vaziyette jikle çekilmez çekersen stop etmesi normal olur.motor çalışmadan çekiceksin sonra motoru çalışır vaziyete getiriceksin.jikle normalde 2200 2000 devirleri arası tutar motoru.senin motorda niye 1500de tutuyor onu hiç bilmiyorum ama bi problem yaratıcağını düşünmüyorum.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler fatih,

selamlar, saygılar...
    Bakımlar 1000-4000-8000-1200 diye gider senin dediğine göre en son bakım 1000 km de yapılmış bence sen yarın servise götür motoru ne olur ne olmaz..Rolanti benim 1300 civarında motor sıcakken..

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlar 1000-4000-8000-1200 diye gider senin dediğine göre en son bakım 1000 km de yapılmış bence sen yarın servise götür motoru ne olur ne olmaz..Rolanti benim 1300 civarında motor sıcakken..
    alla alla bende 2000 lerde oluo genelde 2000de nie acaba

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı hondateam34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alla alla bende 2000 lerde oluo genelde 2000de nie acaba
    Onun düşürüp yükseltmek aslında çok basit fren manetinin üstünden motora doğru bakınca bir tür vida gibi bişey var ondan ayar yapılıyor benimkide biraz düşük zannedersem..

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun düşürüp yükseltmek aslında çok basit fren manetinin üstünden motora doğru bakınca bir tür vida gibi bişey var ondan ayar yapılıyor benimkide biraz düşük zannedersem..
    bugün 2009 cbr 125'ime müşteri geldi 3.600e bıraktım motoru yarın servise götürcez baktırmaya. bi sorunu çıkmazsa yarın satışı veriyorum kızımı terkediyorum ne yazıkki :(

Motosikleti
    ninja 250 '11
    hocam 2009 model biraz ucuza gitmiyo mu?

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı washburn24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2009 model biraz ucuza gitmiyo mu?
    gidiyo tabi ama vermek zorunda kaldığım bi durum var o nedenle bu fiyata veriyorum.İçin gidiyo mu diye sorarsan evet gidiyo :(

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şu an ki cbr piyasasına göre ii fiyata gidiyor arkadasım...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    HoNdA CbR 125-R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an ki cbr piyasasına göre ii fiyata gidiyor arkadasım...
    aslnda bakarsanız ötv durumu da var. yani neticesinde ötv düşük o nedenle cakalaz'ın da dediği gibi şuanlık piyasasına göre iyi gidiyor.ama tertemiz motor yürürü de motoru da tertemiz.alan arkamdan küfür etmicek bundan eminim

Motosikleti
    ninja 250 '11
    ya ben alalı bir ay oldu ben bakarken 2008modeli 4000ytl den aşağı kimse vermiyodu

KamilOZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    2006 ve ustu modellerın seklı bıraz degısıkmı yoksa banamı ole geldı..?

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı KamilOZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 ve ustu modellerın seklı bıraz degısıkmı yoksa banamı ole geldı..?
    sana öle hehe
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

KamilOZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Vaybe..bana ole geldı demekkı

Motosikleti
    ninja 250 '11
    2008 modellerin gidonu birazcık daha yüksek dikkatle inceledim bana öyle geldi: )

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondateam34, ahmet93 teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler