Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı lacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol birde onu deniyim ben. Birde istasyonların biri elektronik diğeri kadranlı olanlardan dı ikisinde de aynı sonucu aldım. İkiside Bp'ydi gerçi maslakta. Sorun bende anlaşılan. Hiç böyle bişeyle karşılaşan yokmu ya, yada benden başka meraklı yokmu acaba doğrumu basıyor diye?
    valla ben bir kaç kere bozuk pompayla 40 ı geçmişim balanscıda ölçtürdüm adam 41 dedi .
    ama hata bendeydi ben genelde fazla vuruyordum pompa da bozuk olunca baya fazla olmuş baktım motorda hafif sallama var bir de arka teker frene basınca zıplıyordu. ölçtüreyim dedim işte 41 çıktı. şimdi 30dan az yukarı vuruyorum tabi pompaya kalmış ama işte 35 ten fazla olunca da hissediyorum virajlarda çukurda birazını geri indiriyorum sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben bir kaç kere bozuk pompayla 40 ı geçmişim balanscıda ölçtürdüm adam 41 dedi .
    ama hata bendeydi ben genelde fazla vuruyordum pompa da bozuk olunca baya fazla olmuş baktım motorda hafif sallama var bir de arka teker frene basınca zıplıyordu. ölçtüreyim dedim işte 41 çıktı. şimdi 30dan az yukarı vuruyorum tabi pompaya kalmış ama işte 35 ten fazla olunca da hissediyorum virajlarda çukurda birazını geri indiriyorum sonra
    Yarın dediğin gibi bi lastikçiye gidip ölçtüreyim en iyisi. Birde şu kalem gibi satılan basınç ölçerler var onlarda da almak lazım pahalıda birşey değil aslında bole benzinci benzinci dolaşmaktan iyidir.

Yarın dediğin gibi bi lastikçiye gidip ölçtüreyim en iyisi. Birde şu kalem gibi satılan basınç ölçerler var onlarda da almak lazım pahalıda birşey değil aslında bole benzinci benzinci dolaşmaktan iyidir.
    iyi dedin bir de ben bakayım ona ucuza bulursam bi tane de ben alayım kenarda dursun

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    iyi dedin bir de ben bakayım ona ucuza bulursam bi tane de ben alayım kenarda dursun
    Reklama girmez heralde bu linkte baya var. 2 lira fiyatı güvenilir mi acaba
    http://www.hepsiburada.com/search.as...3%a7me%20saati

Reklama girmez heralde bu linkte baya var. 2 lira fiyatı güvenilir mi acaba
    http://www.hepsiburada.com/search.as...3%a7me%20saati
    fiyat çok güzelmiş ben alyım o zaman bundan bi tane en azından havası azalınca ne kadar olduğunu öğrenirim

http://www.hizlial.com/oto/oto-konfo....8098.0131.htm

hizlial a da bakabilirsin oto ürünlerinde kargo bedava bir tane bunu alırsam da ayıp olur yanına bir şeyler ekleyeyim

500gb samsung harddisk 83 lira aklında olsun hizli al da 5400 devir ama 90 mb saniyede okuma yazma ortalaması var

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    fiyat çok güzelmiş ben alyım o zaman bundan bi tane en azından havası azalınca ne kadar olduğunu öğrenirim

http://www.hizlial.com/oto/oto-konfo....8098.0131.htm

hizlial a da bakabilirsin oto ürünlerinde kargo bedava bir tane bunu alırsam da ayıp olur yanına bir şeyler ekleyeyim

500gb samsung harddisk 83 lira aklında olsun hizli al da 5400 devir ama 90 mb saniyede okuma yazma ortalaması var
    sadece hava ölçeri 12 taksitle alsak 0.22 TL den. Kargolayan baya kulak çınlatır heralde

sadece hava ölçeri 12 taksitle alsak 0.22 TL den. Kargolayan baya kulak çınlatır heralde
    kapitalizme darbe indirirsin

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ameliyat oldum 1.5 ay kadar cbr ımdan uzak kalacagım

geçmiş olsun arkadaş üzüldüm senin adına motoruda yeni almıştın hayırlısı yapcak bişe yok umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    saol arkadaşım ya valla öyle oldu nabalım artık buda nazarımız olsun cok tesekkur ederim
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet dostum sarıları söküp renkli led takıyosun olup bitiyo yani extra girecek yeri yok

nasıl taktığıma gelince km tablasını komple söküyorsun zaten altındaki led girişleri göreceksin oto süsü satan yerde led vardır 1 tane örnek al git bundan alacam dersin ve isteğin rengi söyle depo ve hararet göstergesinin oradakilerle beraber 4 tane var yani 4 tane alacaksın söküp takması zaten kolay asıldınmı geliyo

anlatmayı beceremedim ama ksr bkm
    4 tane lamba var ama onlardan 2 si sadece kadranı ısıklandırıyor.biri bos vitesi gosteriyor diğeri uzun farları.kadranı aydınlatan sey led değilki normal kücük ampul.onların yerine renkli ampulmu aldın yoksa led mi aldın?? orasını anlayamadım.resimlerde karanlık olduğu için herhalde gosterge iyi gozukmuyordu.normalde nasıl cıplak gozle baktığında gostergeyi rahat okuyabiliyormusn kırmızı ısıkta.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

deniz_k2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar ince yağ ile yağladın mı km telini sonra?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 PM ----------

30-32 çok fazla olması lazım... Hatırlamıyorum ama kitapçıkta yazar... 29-32 olabilir mi acaba...
    Evet yağladım ama sorun devam ediyor . Büyük ihtimal yüksek hızda sıyırıyor heralde . Birde hazır konu açılmış ken şimdi bende karbratör sorunu var . Yolda giderken motor birden stop ediyor .Durup bastığımda gaz yemiyor , sadece jikle çekince motor gaz almaya başlıyor indirince tekrar stop ediyor yeni hava filitres takmıştım , çıkardım eskisini taktım sorun yok derken yine aynısını yaptı şimdi karbratör temizleyici aldım zanedersem karbratörde pislik var .
    cbr 125 R
    Gezdim Gördüm Yayınladımhttp://akira-berk.blogspot.com/
    http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/index.htm

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Arkadaşlar bu motorun sol alt tarafında bulunan yaklasık olarak ayaklık ve vitesin ordan geçen ucunda siyah tıpa olan beyaz biraz kalın bi boru var.. Arada sırada benim vitese takılıo tam olarak nerden geçirilmeli o benimki sanki biraz boşta gibide??
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    o boru havalandırma borusu diye biliyorum ancak diğer arkadaşlar daha saglıklı cevap verebilir
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Alıntı ekuzdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorun sol alt tarafında bulunan yaklasık olarak ayaklık ve vitesin ordan geçen ucunda siyah tıpa olan beyaz biraz kalın bi boru var.. Arada sırada benim vitese takılıo tam olarak nerden geçirilmeli o benimki sanki biraz boşta gibide??
    o hortumlar aşağı salınıyor. küçük bir iple kelepçeyle bir kenara tuttur . bir tanesi soğutma suyunun fazla suyunu tahliye ediyor bir tanesi karter havalandırması bir de sanırım depo havalandırması var

deniz_k2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R
    Alıntı deniz_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yağladım ama sorun devam ediyor . Büyük ihtimal yüksek hızda sıyırıyor heralde . Birde hazır konu açılmış ken şimdi bende karbratör sorunu var . Yolda giderken motor birden stop ediyor .Durup bastığımda gaz yemiyor , sadece jikle çekince motor gaz almaya başlıyor indirince tekrar stop ediyor yeni hava filitres takmıştım , çıkardım eskisini taktım sorun yok derken yine aynısını yaptı şimdi karbratör temizleyici aldım zanedersem karbratörde pislik var .
    Karbratör temizleyici spreyi bu gün sıktım arkadan baya bir siyah duman attı .Biraz motor kendine geldi sanki sıfır alınmış gibi yüksek devirde biraz titreşim yapıyor ama zamanla düzelir sanırım biraz test ettim ama uzun yolda daha çok kendini belli eder diye düşünüyorum.Hava filitresini ve buji deyiştirdim bu arada.Sizde bu işlemi yaparsanız bujiyi çıkartıp temizleyin kurum bağlıyor.
    cbr 125 R
    Gezdim Gördüm Yayınladımhttp://akira-berk.blogspot.com/
    http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/index.htm

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tane lamba var ama onlardan 2 si sadece kadranı ısıklandırıyor.biri bos vitesi gosteriyor diğeri uzun farları.kadranı aydınlatan sey led değilki normal kücük ampul.onların yerine renkli ampulmu aldın yoksa led mi aldın?? orasını anlayamadım.resimlerde karanlık olduğu için herhalde gosterge iyi gozukmuyordu.normalde nasıl cıplak gozle baktığında gostergeyi rahat okuyabiliyormusn kırmızı ısıkta.
    dostum takılı olanlar ewet lamba onlar kadaranı aydınlatıyo sen led takacaksın renkli lamba yok o yuzden

benzin ve hararet göstergesinide değiştir derim tam uyum olsun kadran değişik benzin ve hararet değişik oldumu ben iyi görüneceğini zannetmiyorum

dostum tam karanlıkta net görebiliyorsun ama az bi ışık vurdumu led'i bastırıyo ama kadran hala net gözüküyo yani sarı gibi olmuyo
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

KamilOZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Selam arkadaslar bende bir cbr 125r hastasıyım benım ılk moturm scooter oldu. Ilk vitesli motor olarak CBR125 i dusunuyorum sızce uygunmudur ?

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı KamilOZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bende bir cbr 125r hastasıyım benım ılk moturm scooter oldu. Ilk vitesli motor olarak CBR125 i dusunuyorum sızce uygunmudur ?
    bence başlamak için ideal motor sana şimdiden hayırlı olsun diyorum
    kafana takılan olursa eminim herkes yardım eder
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

KamilOZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Galiba ben bu motoru ehliyet almadan once alcam belkı ehlıyetı aldıktan sonra bıraz daha buyulte bılırım...melocan dusuncen ıcın saol

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı deniz_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbratör temizleyici spreyi bu gün sıktım arkadan baya bir siyah duman attı .Biraz motor kendine geldi sanki sıfır alınmış gibi yüksek devirde biraz titreşim yapıyor ama zamanla düzelir sanırım biraz test ettim ama uzun yolda daha çok kendini belli eder diye düşünüyorum.Hava filitresini ve buji deyiştirdim bu arada.Sizde bu işlemi yaparsanız bujiyi çıkartıp temizleyin kurum bağlıyor.
    umarım sorunun tamamiyle hallolmuştur kaç kmde bir bujiyi temizlemek gerek acep
    Alıntı KamilOZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok uygun bir motordur ki bende yaklaşık 18 gün önce bu motorla motor kullanmayı öğrendim birbirimize gayet çabuk alıştık öneririm tek kötü yönü yedek parçası biraz pahalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler