Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor alan herkese hayırlı olsun bu aralar çok cbr görmeye başladım yolda yaz gelmiş anlaşıldı.

Moto_drag da gelmedi bi türlü 175le kanatlandı galiba inemedi bilgisayar başına hala video beklemesindeyiz ve yanıtlanmayan sorular var.

Alıntı ahmet yavuz durmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    schuderia 06 motorunun YBR 125 olduğunu sonradan okudum.Eğer senin mootorda bir problem yoksa cbr 125 i her zaman yersin.Bunu birkaç defa test ettim.YBR ler iyi gidiyor.Ancak konu benim sürat yapamadığımı ima etmek se bu konuda az yukarıda söylediklerim geçerlidir.
    Öncelikle hoşgeldin.Fakat söylediğin kadar tecrübeliysen şu yukarıda yazdığını sen yazmadın biri senin hesabından girdi yazdı galiba.Ya da sen bahsettiğin hızlara;motora bindin çalıştırdın düz yolda çıktın bastın indin yaptım falan dedin herhalde.Çünkü yazdıklarından sonra burda çok fena uçmuşun o anlattığın tecrübeli adam imajı yalan oldu.

Cbr 125in teknik verilerine bak daha sonra Ybr nin teknik verilerine bak yan yana bi koy sence bu dediğin doğru olabilir mi?

Tüm dünyada kullanılan 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0 rakamlarını okumayı biliyorsan çok rahat bu söylediğinin saçma olduğunu fark edeceksin.

Ha yok ben hala ısrarcıyım bu dediğimde diyosan gel ben sana numaramı veriyim ist. e gelirsen uğra istediğin ybr yide al gel denemesi bedava benden sana cbr 125 yanında bide motor tamirhanesi ok(modların bilgisine sokak yarışına davet değil veri alışverişi için deneye davettir bu).
    We are many...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (modların bilgisine sokak yarışına davet değil veri alışverişi için deneye davettir bu).
    veri alışverişi demek

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    ahmet yavuz durmaz

abi bende jubaa'ya katılıyorum ybr konusunda gitmiyor dediksede o kadar değil yani

bu güne kadar kimseyle yarışmadım ve yarışmak için almadım ben bu motoru ama bi kaç kez denk geldi iş yolunda adam gidiyo ben yanından rahat geçiyorum daha sonra aynaya baktığımda adam motorun üzerine yatmış yetişmeye çalışıyo
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Böyle yaşamaya devam edin.Nasıl olsa kimsenin kimseyle karşılaşıp birşey yapacağı da yok zaten.Atış serbest oluyor bu durumda.Sallayın bakalım bol keseden.

Böyle yaşamaya devam edin.Nasıl olsa kimsenin kimseyle karşılaşıp birşey yapacağı da yok zaten.Atış serbest oluyor bu durumda.Sallayın bakalım bol keseden.
    abi ybr kaç beygir.

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    abi hız konusunda seni destekliyorum ama ybr konusunda veriler bile cbr diyor

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    arkadaşlar ybr 125 nasıldır gidişat hızlanma olarak belki veriler aynı olabilir ama cbr 125r süpersport katagorisine giriyor ybr 125 commuter eğer ikisinede hemen hemen aynı dıyorsanız ybr almak çok daha mantıklı geliyor (bu arada ybr 125 hiç kullanmadım)

ybr 9.5 beygir 110-120 yapar. 2 kişi binersen rüzgar hafif esse 80e düşersin hatta 70 e

cbr 13.2 beygir 140-150 yapar. 2 kişi binersen rüzgar da hafif eserse 110 u geçmeyebilir bazılarında 120 der bazılarında ise 100 der

işte fark bu nokta da çıkıyor. bazı cbr lar tek kişi üstüne yatınca 120 yi geçmiyor bazıları da 150 yi buluyor(daha fazla diyenler var ama ben görmedim)

120 yapanla -150 yapan cbr 125 arasındaki fark özellikle 2 kişi uzun yolda bize avantaj kazandırıyor. motorun temizliğini sorunsuz bakımlı olduğunu gösteriyor 150 yapan.

150 ile gidelim ille de demiyorum sadece üzerine eğildiğinde 150 yapan cbr 125 2 kişi giderken 110-120 yaparak avantaj sağlar diyorum

anlatabildiysem ne mutlu

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    çok güzel anlattın halil sağolasın benim motorda umarım 1000 bakımından sonra açılr.

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 9.5 beygir 110-120 yapar. 2 kişi binersen rüzgar hafif esse 80e düşersin hatta 70 e

cbr 13.2 beygir 140-150 yapar. 2 kişi binersen rüzgar da hafif eserse 110 u geçmeyebilir bazılarında 120 der bazılarında ise 100 der

işte fark bu nokta da çıkıyor. bazı cbr lar tek kişi üstüne yatınca 120 yi geçmiyor bazıları da 150 yi buluyor(daha fazla diyenler var ama ben görmedim)

120 yapanla -150 yapan cbr 125 arasındaki fark özellikle 2 kişi uzun yolda bize avantaj kazandırıyor. motorun temizliğini sorunsuz bakımlı olduğunu gösteriyor 150 yapan.

150 ile gidelim ille de demiyorum sadece üzerine eğildiğinde 150 yapan cbr 125 2 kişi giderken 110-120 yaparak avantaj sağlar diyorum

anlatabildiysem ne mutlu

benim motoru bilenler bilir
    komple yanmıştı birdaha baştan topladım heryerini yanan cbr aralık ayında...

ben üzeirne yatınca hafif rüzgarlı havada 140 kmh hızla düz yolda sabit giiyor rüzgarsız ise tamamen 145 - 150 arası
    ozaman benimki halen ii durumda iki kişi geöen ay ankaraya gititk çok soguk ve rüzgarlıydı düz yolda 100 km ile 110 km zaman zaman 90 kmh hız ile gitttik çünkü rüzgar beklemediğimiz kadar fazlaydı:....

gece oldugu içinde ii esiyordu boynumagrımıştı rüzgara karşı direnmekten...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:47 PM ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.
    ben katılmıyorum deniz 130 zor basar diyor ben 160 bastım napıcaz şimdi yalanmı sölicez ahmet yavuza he hız demiyorum ama düz yolda sabit 145 ile uzun bir süre gidiyorum yol yokuş olmazsa senide her zaman geçiyorum bu arada hız yapmak iidr diye demiyorum ama ahmet yavuz olyı biraz abartmış...
    www.sesofset.com
    www.sesinoks.com.tr

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hala hız konusunu mu tartısıyosunuz arkadaslar :D

Ya bırakın kim ne derse desin; 160 yapar diyen yüklesin video sunu beraber izleyelim...

Max 145 görür CBR düz yolda; o da orjinal ise... Ortalama 120-130 CBR ın ideal hızıdır...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    ahmet yavuz durmaz hocam hoşgeldiniz, yazdıklarınız bence tamamen doğru. bu motorun olayı hız değil. daha bugün benzin alırken hesapladım, son 110 kilometrede 10 milyonluk benzin harcamışım. honda cbr 125 ekonomik, kendi çapında seri ve yakışıklı bir motosiklettir. sık sık uzun yola çıkacak ya da yüksek hız denemesi yapacak arkadaşlar, ne olur bu motosikleti boşuna yıpratmayın diyorum sadece

ekleme : bu arada benim gördüğüm son sürat 120. fazla vibrasyon yaptığı için zorlamak istemedim. 120 kilometrede titreşim böyleyse 150-160 bastığını söyleyen arkadaşları azimlerinden dolayı kutlarım

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar,
    İstemeyerek de olsa cıbırımızı satma kararı aldık. Durumları düzeltince tekrar alacağız İnşallah.

Bizim motorumuza nasıl baktığımızı az çok tahmin ediyorsunuzdur. Şimdiden alacak kişiye hayırlı olsun.

İlan detayları aşağıdadır:

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

Şimdi çıkacağım bahçeye kıracağım benim motorun biyerlerini vallaha.Hala 150-160 diyenler var.Yada satın aldığım mağazaya gidip sataşacağım adamlara bana çürük mal mı kakaladılar diye.Hangisini yapayım sizce?Piyasada herhalde 2 tür cbr 125 var.Kimileri 120 basıyor, kimileri 160.Kesin kazıklandım.Sonra benim servis te da problem var galiba.En son gidişimde abi vallaha buraya gelen en temiz motor seninki dediler.Herhalde yıkayıp gitmiştim onu kastetmişler.Birde anlaşılamayan asıl konu ise hep arka plana itiliyor.O da bu motorun 200 bassa bile kendini bilen biriinin zaten 120 yi geçmemesi gerektiği konusu.Ne diyeyim Allah selamet versin ( bazı arkadaşlara).

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hiç kusura bakmayın ama ;ne ybr125 nede cbr 125 hız motoru değil hele hele cbr125 i süpersport katagorisinden çıkarmaları gerekir. 125lik bir motordan benim fikrim süpersport olmaz. olamaz.
    103 hp

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Şimdi çıkacağım bahçeye kıracağım benim motorun biyerlerini vallaha.Hala 150-160 diyenler var.Yada satın aldığım mağazaya gidip sataşacağım adamlara bana çürük mal mı kakaladılar diye.Hangisini yapayım sizce?Piyasada herhalde 2 tür cbr 125 var.Kimileri 120 basıyor, kimileri 160.Kesin kazıklandım.Sonra benim servis te da problem var galiba.En son gidişimde abi vallaha buraya gelen en temiz motor seninki dediler.Herhalde yıkayıp gitmiştim onu kastetmişler.Birde anlaşılamayan asıl konu ise hep arka plana itiliyor.O da bu motorun 200 bassa bile kendini bilen biriinin zaten 120 yi geçmemesi gerektiği konusu.Ne diyeyim Allah selamet versin ( bazı arkadaşlara).
    Ahmet bey size, kendini bilen birinin 120 yi gecmemesi gerektiği konusuna sonuna kadar katılıyorum bende bu konularda hassasım yalnızca siz benım asıl demek istedigimi anlamadınız demek istedigim arkadasımın cbr125'i 150 goruyor bunda sorun yok en son gorustugumde rampada 170 gordugunu soledı artık bu yalanmı dogrumu onu bılemıcem(benimde inanasım gelmiyor) ancak 150 garanti cunku satın aldıgı arkadasta 150 yi görüyordu sonuc olarak hız derdım yok sadece bazı cbrler neden bılmem bu hızları gorebılıyor onun yanında bu motorun cüssesine göre tabiki tehlikeli hızlar...umarım anlasabilmişizdir ben daha yenı motorcuyum ybrm var seyir hızı bana göre maksımum 90 olan bir motor 100 110 yapar ancak sürüş güvenliği her seyden önemlidir...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Yeschim, siz mektep cad. orda mı oturyorsunuz ?
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar,
    İstemeyerek de olsa cıbırımızı satma kararı aldık. Durumları düzeltince tekrar alacağız İnşallah.

Bizim motorumuza nasıl baktığımızı az çok tahmin ediyorsunuzdur. Şimdiden alacak kişiye hayırlı olsun.

İlan detayları aşağıdadır:

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem
    bir hafta önce koysaydın satmış olrak görebilirdin ama motor aldık be dostum tuh yaa

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeschim, siz mektep cad. orda mı oturyorsunuz ?
    Yakın sayılırız, Altıntepedeyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler