Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

soru lütfen okuyun
    arkadaşlar 4 senedir motor kullanıyorum dün ikinci kez düştüm. olay şöyle oldu ben hafif sol yaparak anayola çıktım bu sırada ışıklardan kalkan motoru geçmek için gazladım hızım 70-80 arası iken trafik kontrol yapıyormuş tabelayı görünce
    freni kökledim arka frene basarken hep öne de basarım arkamda araç yoktu frene iyice bastım öne de tabi motor durmaya yakın ön lastik kaydı ben dengemi kaybedince sağ elim refleks olarak gidonu kontrol için daha da sıkıldı ve ben düştüm motor 2 metre öne sürüklendi arka teker öne gitti motor yandurdu ayak koyduğum yer kırıldı sinyal kırılmadı gidon hafif yerde sürttü polis görmesin diye hemen kalkıp saniyeler içinde ben diğer yoldan kaçtım.

motorun sigortası geçmişti ve bende kask yoktu bere vardı ayrıca ellerimde orlon eldiven vardı biraz hissiz oluyo

ön frene 4 parmak basıyorum frene basınca motor öne çok yığıldı ve kayınca ben kontrol edemedim elimi de frenden çekemedim anında zaten bugüne kadar ilk kez kaydırdım ön tekeri yerler kuruydu gerçi sizce kurtarılabilirmiydi ön lastik kayınca ve ben frene 1 -2 parmak mı basmalıyım freni bırakabilmek için hangi parmaklarla

ön lastik duro 70 lik arka metzeler lasertec ön teker bu olaydan 4 km önce inşaat çimento harcına iyice bulanmıştı acaba o mu kaydırdı.
    ve siz böyle bi durumda kurtarabilirmiydiniz acaba ben mi hata yaptım

motor çok hafif sola yatıktı acaba ondan da mı ön teker kaydı sola düştüm zaten bende
    üzerimde eldiven ve mont olmasa çok yaralanırdım dizim düşünce asfalta vurdu pantolon yırtıldı içimde içlik de vardı o da yırtıldı. dizimde ufak sıyrık var
    aman dikkat arkadaşlar ben ettim siz etmeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ön lastik 70 lik olduğu için kaymış olabilir bende genelde ön ve arka karışık kullanıyorum zaten arka frenle yavaşlamak dahi zor oluyo ama her zaman kask takmanızı öneririm ve fren konusuna gelince ben 2 parmakla basıyorum daha önce bu konu konuşulnuştu o zaman en iyisi 2 parmak olduğu kanaatine varmıştım

Motosikleti
    cbr 125 r 2006 & yamaha bws 100
    ehliyet sınavını verdim cok sukur
    şimdi iş cıbırımı almaya kaldı bu ay sonu inşş

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar ön camında tıtreşimden şikayetcı olan arkadaslar varsa ufak uygulama ıle gıderebılecegınız bı formulum var ısteyene yazabılırım bende vardı sımdı kalmadı

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya motosikletimizin parçaları çok pahalıysa
    Can maldan önemlidir.

osmaniyeli

Ön lastiğin bırakmasının birçok nedeni olabilir. Ama bu nedenler içinde önün 70lik olmasını veya duro olmasını görmüyorum. 4 km önce bulaştığın çimento da çoktan geçmiştir.
    Ya fren yaptığın yerin asfaltında kaydıracak birşey vardı , ya da gereğinden fazla fren uygulayıp kaydırdın. Eldiven ile hissiz oluyor demişsin. Nedeni bu olabilir.
    Ayrıca , bazı eğitim yerlerinde 4 parmak derler, bazılarında 2. Ben cbr125'de 2 parmak (işaret ve orta) diyorum hep. Dolayısıyla senin motorda da.
    Eğer kaymaya başladığında freni bırakabilseydin %70 toparlardın.

Son olarak , korumasız yola çıkmayın!
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

@ Gorkem teşekkürler tavsiyeler için şu amerikan askerlerinin kullandığı kevlar miğferlerden alsam kask yerine yazın polis ceza yazar mı veya kullanan var mı mt ciler arasında
    kask sürüşü bozuyor gibi şehir içinde yada yarım kasklardan alacam herhalde bu gidişle kafayı sıyırmamak için

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt'ciler arasında kullanan var mı bilmem de , Cbr'cılar arasında yok. Tavsiye de etmiyorum. O tas'ları takacağına hiç takma daha iyi.
    Bilmiyorum hiç büyük kaza geçirdiniz mi? Umarım geçirmezsiniz de.
    Ama biraz düşünün , aşağıdaki adamdan ne farkınız var?

Aşağıdaki adreste adamın hikayesi var ingilizce.
    http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=111566

Adam commuter'den düşmüş. Kask takmıyormuş. Adam , yüzündeki kalıcı izleri saymazsak iyileşmiş. Fakat artık kafasına ayakkabısından daha ağır olan hiçbirşeyi taşıyamayacakmış. Ve tabiki de ömür boyu motosiklete binmesi yasaklanmış...

Yine de siz bilirsiniz. Beyin sizin.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

deniz_k2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R

cbr 125 hız göstergesi ve black& dacker matkabın hızının limiti

cbr 125 hız göstergesi ile matkabın hızının ölçülmesi vayybe bu matkap 120 km. yapıyo
    şaka bir yana nasıl çalıştığını merak edenlere bu arada km sayacı bize giriyor haybeye yol yaptım 11km . ama matkab aynı zamanda ters yöndede dönüyor neyse km. geri aldım
    Google Video
    Hata: Eğer bu videoyu izleyemiyorsanız, Google Video sitesinde hata oluşmuş ya da flash programı bilgisayarınızda yüklü değildir. .

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Gorkem teşekkürler tavsiyeler için şu amerikan askerlerinin kullandığı kevlar miğferlerden alsam kask yerine yazın polis ceza yazar mı veya kullanan var mı mt ciler arasında
    kask sürüşü bozuyor gibi şehir içinde yada yarım kasklardan alacam herhalde bu gidişle kafayı sıyırmamak için
    Evet bende görkeme katılıyorum , bun kasklar korumakta pek tatmin edebileceğini sanmıyorum bence yarım kasktan vazgeç derim
    cbr 125 R
    Gezdim Gördüm Yayınladımhttp://akira-berk.blogspot.com/
    http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/index.htm

hemen kask alıciim adamın kafasındaki ne öyle bide çin malı kask vardı depoya koymuştum düştü ortadan ikiye parçalandı durduğum yerde
    bu arada üstteki yaralı adam bisikletten düşmüş motor daha feci düşünün

Arkadaşlar meraba...birşey öğrenmek istiyorum..Cbf 250 cc 2005-2006 model almak istiyorum ben..artılarını eksilerini az çok bilen varsa yaza bilir mi ?
    21 bg olması ve grenajsız olması gibi avantajları var benim için...taşlı topraklı yola da gidiyorum bazen onun için istemiyorum artık kız gibi cıbırımı... üzülerek satacağım neyse..CBF 250 hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim
    HATTA görkem sen burdayken bildiklerini paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    CBR 125R
    cbr 125 e cbr 600rr gibi byk lastkler takılablr mi ince lastkler cbrın karizmasını azaltıyo :/
    [COLOR="DeepSkyBlue"][U][B][I]Özgrlk için motosklt..![/I][/B][/U][/COLOR] :cat: [B]CBR[/B][COLOR="#FF0000"][B] 125[/B][/COLOR][B]R[/B]

Motosikleti
    130luk lastık takılıyo 600luk gibi olmaz tabiki benım bildigim en kalın lastık cbr 125 için 130luk

140 lık var mı ve takılırmı cbr125 e
    @blacklove arka kampana ve hava soğutmalı cbf 250 seni etkilermi ?sıfır mı alacan sıfır alacaksan ninja 250 nasıl

Motosikleti
    cbr 125
    arkadaşlar motorunuza antifreez koydunuzmu.koydunuzsa normal arabadaa kullanılan antifirizdenmi kullanıyosunuz.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBR'a 140 lık lastik takılmıyor !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    cakalaz sende sınava gırıcektın verdınmı inşallah?

ngk iridyum cr9ehix-9 24 ytl istiyolar bi sitede fiyat nasıl daha ucuza alan oldumu

Arkadaşlar bi fikir sordum yardımcı olacak olan yok mu ? Cbf 250 nasıldır ? Artı eksi yönleri nelerdir ? arka fren kampana olması benim için önemli değil fakat hava soğutmalı olması benim için eksi olabilir gibime gelio..1 depo ile kaç km gidebilirim ve bir depo ne kadar benzin alıyo ? hava soğutmalı olduğu için şişme yapmasından korkuyorum...alırsam tabi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBF 250 Cilere sorsana bunu bize soracağına..
    Ben bildiklerimi yazayım
    Parçası pahalı ; hemen hemen cbr kadar yakıyor ; hava soğutmalı olması korkutmasın seni 250 cc bu motor kolay kolay şişmez...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbf 250 cok iyi motordur,gorkem benden cok kullandi daha iyi bilir..
    ama motor sismez merak etme
    benzin biter sen bitersin yine sismez:D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler