Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    linkinpark
    Tesekkur ederim. Motor icin soyundum
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Aha mod soyunmuş
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    CBR 125R
    cakalaz orjinal ziincir mi taktın
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Motosikleti
    CBR 125
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    thecrasher
    melocann
    Takoz takilabilir fakat uyarlama yapmak gerekiyor. Bunu da bilen birinin yapmasi sart. Aksi taktirde hicbir koruma saglamayacaktir. Parca ekleyerek sasiden grenajdaki hava cikisina takoz yerlestirebilirsiniz.

Bence gerek yok. Grenajlarin parcalanacagi yada cizilecegi bir kazada zaten uydurma takilan takoz pek korumayacaktir.
    Ornegin bu yaz yapilan Motosiklet Sampiyonasi'nin Bulgaristan ayaginda , Kawasaki Zx-6 'nin oldugu yerde yan yatmasi sonucu uydurma takilan takoz geri egilmis , egildigi yerden grenaji parcalamis ve aksine zarar getirmisti.
    Görkem selam,

İnternetten okuduğum kadarıyla grenajın motora bağlanan kısmını, takozun çapı oranında matkap ile deliyorsun. Sonra grenajı tekrar takıyorsun ve takozu yerleştirip, vidasını takıyorsun. Aslında hiç te zor değil ben kendim bile yapabilirim ama grenajla fazla oynayıp, orjinalitesiini bozmak istemiyorum.

Yine de gaza gelip yapabilirim.
    Ayrıca ön sinyalleri de daha zarif birşeyle değiştireceğim. Yurtdışında çifti 15-20 dolara çok güzel sinyaller satılıyor. Bizim sinyaller 600 ve 1000liklerle aynı olduğu için sorun da yaşamayız gibime geliyor.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı dookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz orjinal ziincir mi taktın
    Hayır Orjinal zincir takmadım.. Ama dünden beri 200 km yol yaptım ; daha sorun yasamadım bu zincirle de !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    çako hadi hayırlı olsun zincir kaça aldın inciri bende alcak gibiyim

görkem hayırlı olsun dostum editörlüğün
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Takoz konusunda bende fikrimi belirtiyim bence boşuna girişmeyin takoz olayına astarı yüzünden pahalı çıkar söylemedi demeyin kullanıp memnun kalan yok mu var ama motor yere sağlam düşerse o takoz elbet bi yere girer elbet bi yerden çıkar ayrıca şasi demirini delmekte pek hoş bi olay değil.

Kaza yaptığınızda takoz şasiye zarar verebilir bunu sakın ama sakın unutmayın
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

thecrasher
    Grenaja oyuk acmak pek de kolay bir is degil. Delmeye calistigin yerden catlayabilir veya kirilabilir. Bu sefer buyuk bir masrafa girersin. En sagliklisi dedigim gibi saglam bir ek demir yapip bosluktan disariya dogru vermek. Fakat saglikli olmayacaktir. Ben yaptirmayin derim.

Sinyal konusunda da , honda servisinden 1000lerdeki gibi seffaf sinyal kapagi ve turuncu ampul alip takarsan cok guzel gorunecektir.
    Benim dusuncem , sinyalleri hic kucultmeyin. Motor zaten ince, bir de sinyalleri kuculttugunuzde iyice inceliyor. Once 2 sinyali de cikarip bakin , motor ne kadar ince gorunuyor.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Pek güzel değil bence model olarak. (:
    [B][COLOR="Orange"]Türk Genci Devrimlerin ve Rejmin Sahibi ve Bekçisidir..![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Mustafa Kemal ATATÜRK.[/COLOR][/B]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu degerli yorumun icin tesekkurler..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    CBR 125
    thecrasher
    Grenaja oyuk acmak pek de kolay bir is degil. Delmeye calistigin yerden catlayabilir veya kirilabilir. Bu sefer buyuk bir masrafa girersin. En sagliklisi dedigim gibi saglam bir ek demir yapip bosluktan disariya dogru vermek. Fakat saglikli olmayacaktir. Ben yaptirmayin derim.

Sinyal konusunda da , honda servisinden 1000lerdeki gibi seffaf sinyal kapagi ve turuncu ampul alip takarsan cok guzel gorunecektir.
    Benim dusuncem , sinyalleri hic kucultmeyin. Motor zaten ince, bir de sinyalleri kuculttugunuzde iyice inceliyor. Once 2 sinyali de cikarip bakin , motor ne kadar ince gorunuyor.
    Bu işin aletleri var görkem, bu nedenle pek de çatlayacağını sanmıyorum. Daha önce çok delme vs. gibi işlemler yaptım ama dediğim gibi orjinalitesi bozmak istemiyorum.

Sinyallerimin 2si de kırıldı. 1 tanesi sarkıyor ve artık uğraşmak istemiyorum. İnternet üzerinde çok güzel modeller var. Aalcağım bir tanesi. Arakdaşımın cbr 125'inde zaten sinyaller çıkık bu nedenle sorun olmaz. Motor zaten ince, biz daha zarif hale getirmeye çalışıyoruz. Honda'nın ciddi bi revizyona gitmesi lazım 2009 modellerinde...

Biliyorum kasik ile oyulmadigini , fakat grenajin sekli itibariyle yine de saglikli olmayacaktir oyuk acmak. Tabi bir de orjinalligi var dedigin gibi.

Motorun inceligi bence istanbulda dezavantaj degil avantaj.

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    görkem kasko fiyatlarından haberin varmı dostum bizim cbr'leri kaça yaparlar veya yaparlarmı bi bilgin varmı ya

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben zinciri 30 YTL ye aldım... Dişlilerim bitmemişti henüz ; O nedenle usta değişmeye gerek yok dedi... Bu zincir bitince komple deişcem
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bendede az kaldı bu gidişle 2 ay demez sanırsam çako o yuzden sordum markası ne bi bilgin varmı belki senden isterim koçum burada öle istediğini bulamıyorsunda

melocann
    Su an kasko fiyatlarindan bir haberim yok , ama belki forumda yaptiran vardir.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kasko konusunda gecen sene cbr varken teklif almistim
    900 ytl ile 1100 ytl arasi bi rakam cikmisti ortaya(net hatirlamiorum)
    ve calinti kapsam disiydi
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aga KMC gibi bişeydi markası... Sorun olmaz sen haber et hemen alırız
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga KMC gibi bişeydi markası... Sorun olmaz sen haber et hemen alırız
    oldu güzelim salı motoru almaya gidiyorum bakayım oradan buraya 100 km yol yapcam hoşuma gitmezse sana hemen haberdar ederim alırız birtanede bana

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasko konusunda gecen sene cbr varken teklif almistim
    900 ytl ile 1100 ytl arasi bi rakam cikmisti ortaya(net hatirlamiorum)
    ve calinti kapsam disiydi
    Bak bunu duyduğum iyi oldu ama neden çalınmaya karşı korumuyorlar

melocann
    Su an kasko fiyatlarindan bir haberim yok , ama belki forumda yaptiran vardir.
    saol görkem allah razı olsun

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    uzun zamandır giremiyodum arkadaşlar bi bakıyım dedim noluyo ne bitiyo
    ve bidebi soru size sizce hangisi x-enon :D:D:D
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler