Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sen beni bişeye benzetemedin galiba yağın ne zaman değiseceğini biliyorum o kadar salak değilim ben parça olarak dedim yağ 16000 km'de değiştirmeyecek kadar değil yani

ben parça olarak kasdetmiştim
    Yav pardon melocan ben seni şu yeni gelen CBR cılarla karıştırdım özür dilerim bu çiçekleri kabul et özür niyetine
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadslar acıl cvp beklıyorum... rıca etsem acele yardımcı olurmusunuz

bence tabi ki 1900 km de olan daha ii...fakat depoda ezik var gibi duruyor

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav pardon melocan ben seni şu yeni gelen CBR cılarla karıştırdım özür dilerim bu çiçekleri kabul et özür niyetine
    mühim değil önemli olan hatayı anlamak

Alıntı devran31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadslar acıl cvp beklıyorum... rıca etsem acele yardımcı olurmusunuz
    dostum senin yerinde olsam gider bakarım motora olmadı birde gider ustaya götürürüm rahat edrim öle buraya link verip olmuyo inan bana

illede yorum istersen 3100'de depo çökmüş temiz motora benziyor ama kaza ihtimali olabilir

2900'lük daha cazip geldi lastikler biraz eski değişmesi gerek gibi gördüm ve aynalar sor orjinal aynaları varmı diye

hadi sana şimididen hayırlı olsun
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

gıdıp bakıcam zatende ılk once sızın gıbı deneyımlı arkadaslara bı danısayım dedım

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sana şunu söleyim bari benim alet 16000'De hangilerinin değişmesi lazım
    ...bujin degisecek... ama seninki degismisti.. birdaha degistirirsen cr9e al.
    ...hava filtren 12.000de degismemisse o degisecek. k&n sorustur.
    ...yag tabiki degisecek. (bu arada servis periodunda 8.000de bir yazar ama 4.000de bir degistirmekte yarar var, ben 2.000de bir degistirirdim , cikan yagi baska motora koyabilirdik )
    ...diger kontroller yapilacak vs... (zincir,antifriz vs...)

serviste motor bakimini yaptirmadan veya degisecek parcalari degistirmeden once mutlaka ne kadar tutacagini sorun!!!
    siz onaylamadan parcalar degistirilirse ve yuksek fiyat cikarilirsa parcalari geri sokturme hakkiniz vardir!

unutmayin ekstra parca degisimi daha fazla zaman alacagindan iscilik ucreti artacaktir.

standart bir bakim (yag degisimi, hava filtresi temizligi, endustriyel temizleyiciler) yaklasik 35 ile 50 ytl arasinda tutmaktadir.
    ekstra her parca hem kendi fiyati hem de islicilik olarak toplami arttiracaktir.

devran31
    2900lukte aynalar nerede
    egzos degismis orjinali de verilecek miymis
    kafa grenajindaki turuncu yapistirma kisimlar altinda cizik var mi sor
    motoru saga dusurmus sanirim manet (on fren tutacagi) yamuk
    sakalda ufak bir yapistirma soyulmasi var

temiz gorunuyor.
    not: amacim motoru kotulemek degil eksiklerini bildirmek.

3100luk motorda...
    evet depo ezik , ama catlak yok sanirim. boya catlamadikca sorun olmaz. catlarsa , catladigi yerden pas baslar.
    aynalar nerede?
    diger detaylari goremedim fotolar cok kucuk...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR 125R
    ivmelenme esnasında 5000-6000 devir gibi bir duraksama oluyor gibi millet. sebep ne olabilir .. bugun basladı yapmaya
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...bujin degisecek... ama seninki degismisti.. birdaha degistirirsen cr9e al.
    ...hava filtren 12.000de degismemisse o degisecek. k&n sorustur.
    ...yag tabiki degisecek. (bu arada servis periodunda 8.000de bir yazar ama 4.000de bir degistirmekte yarar var, ben 2.000de bir degistirirdim , cikan yagi baska motora koyabilirdik )
    ...diger kontroller yapilacak vs... (zincir,antifriz vs...)

serviste motor bakimini yaptirmadan veya degisecek parcalari degistirmeden once mutlaka ne kadar tutacagini sorun!!!
    siz onaylamadan parcalar degistirilirse ve yuksek fiyat cikarilirsa parcalari geri sokturme hakkiniz vardir!

unutmayin ekstra parca degisimi daha fazla zaman alacagindan iscilik ucreti artacaktir.

standart bir bakim (yag degisimi, hava filtresi temizligi, endustriyel temizleyiciler) yaklasik 35 ile 50 ytl arasinda tutmaktadir.
    ekstra her parca hem kendi fiyati hem de islicilik olarak toplami arttiracaktir
    sanırım hava filitrem değişcek ilk sahibinede sormadım ama servise gittiğimde soracam eğer değiştir derlerse değiştiririm

teşekkür ederim dostum iyiki varsın demekten kendimi alamıyorum

standart hava filtresi yerine k&n takmani tavsiye ederim.
    ha neden dersen , "ooo bi hava filtresi yapmisim motor ucuyo , herkesi tokatliyorum" gibi bir yorum bekleme , fakat k&n filtre yikanabiliyor. yani degistirmek yerine yikayabiliyorsun.
    heryerde k&n bulamazsin... hele sizin oralarda zor. bizim tayfaya bir sor , olmadi sana kargolarlar bulurlarsa... kucucuk birsey.
    ben ozgurcan'a amerikadan getirtmistim sagolsun...

hos bulamazsan da uzulme , zaten birdahaki degisim 12.000 -16.000 km sonra olacak... o zamana kadar kim olee kim kala. fakat orjinal filtre k&n den biraz daha pahali...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur 15.30 a kadar serviste adam gidebiliriz. Anlatsın sanada şirinevler yamaha aydın motoru biliyorsan direk oraya gel bilmiyorsan 15.00 da merter mc donalds ın oraya gelirsin ordan alırım seni gideriz ??
    Otoseverin az gerisindeki yer değil mi orası benim bildiğim bi ora var ama emin değilim?
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoseverin az gerisindeki yer değil mi orası benim bildiğim bi ora var ama emin değilim?
    Evet orası Oto Sever'e gelmeden sağda Yamaha Aydın Motor
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    standart hava filtresi yerine k&n takmani tavsiye ederim.
    ha neden dersen , "ooo bi hava filtresi yapmisim motor ucuyo , herkesi tokatliyorum" gibi bir yorum bekleme , fakat k&n filtre yikanabiliyor. yani degistirmek yerine yikayabiliyorsun.
    heryerde k&n bulamazsin... hele sizin oralarda zor. bizim tayfaya bir sor , olmadi sana kargolarlar bulurlarsa... kucucuk birsey.
    ben ozgurcan'a amerikadan getirtmistim sagolsun...

hos bulamazsan da uzulme , zaten birdahaki degisim 12.000 -16.000 km sonra olacak... o zamana kadar kim olee kim kala. fakat orjinal filtre k&n den biraz daha pahali...
    peki performasn hava filitresi diye bişey olurmu olursa nasıl olur dostum

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Beyler benim zincir son kısma geldi artık.. Zinciri değiştirmem mi gerekiyor ???

Peki zincir değişeceği zaman dişliler de değişmeLi mi ???

Artı hava filtresi ve zincir fiyatı ne tutar ???
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    zincir+dişli beraber değişmeli..
    bu da yaklaşık 290 ytl ydi sanırm görki bilgi verir..
    hava filtresi 50 60 ytl civarıydı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Oy oy oyy 260 YTL mi Motor yatacak anlasılan
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

peki performasn hava filitresi diye bişey olurmu olursa nasıl olur dostum
    olur... k&n olur performans filtresi diye gecer... ama tek basina cibirda hicbir ise yaramaz.

cakalaz
    Zincir-disli takimini birlikte degistirmek daha saglikli olacaktir...
    Fakat dislilerin henuz asinmamissa sadece zincir de degisebilir.
    dislilerin asinip asinmadigini kontrol etmek icin , disli uzerinde hasar meydana gelmis mi veya disli uclari sivrilesmis mi diye bir bak.
    Honda'da sadece zincir , zincir-disli takimindan daha pahali. Bu yuzden alacaksan takim al. Yaklasik 200 ytl.
    Ama zincir kritik durumda ve butcen elvermezse sanayiden ayni ozellikte cek mali zincir alip taktirabilirsin simdilik...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    sağoL Görkem'cim En sağlıklısı bekleyip ; takım değiştirmek serviste
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

selam millet...gecen gün küçük bi kaldırımdan ineyim dedim ama hiç tahmin etmedim sakalın değeceğini..tık dedi o geçmeli papuçlar kırıldı birini bulabildim diğerini bulamadım...yapışırıcı ile tutturdum..şu 2 yapıştırıcının birbiri ile karıştırılarak yapıldığı yapıştırıcı...çok sağlam oldu ama öteki ne olacak ? bilginiz varsa sevinirim

Benim sansima midir nedir jillian'da ne yaptim ne ettiysem de sakali kiramadim.
    Yuksek kaldirimdan mi atlamadim , caddede orta refuje mi cikmadim , arazide tumseklerden mi ucmadim, merdivenden mi cikip inmedim...
    (bunlar ozel sartlar altinda profesyonel suruculer tarafindan yapilmistir , yolda denemeyin )

black kirilan parcanin fotografini ceker misin?

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    olur... k&n olur performans filtresi diye gecer... ama tek basina cibirda hicbir ise yaramaz.
    görkem tek başına değilde başka nelerle kuvvetlendirebilir hem o dediğin hava filitresini nerden nasıl ve kaça temin edebilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler