Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Kimisi demiş 150 yi görmüyor düz yolda kimisi demiş 170 gören var...

150 görmüyor diyen arkadaşlarla buluşalım artçı alıyım.

130 gördüm artçıyla eğimli yolda tek başıma 150 yi eğimli yolda çok rahat görüyorum fakat 155 en fazla gideceği yani ondan sonra zaten devir kesici giriyor bende.

Düz yolda ise 2 kişi 125i rahat görüyorum tek başıma ise düz yolda 140 ı geçemedim daha.Yağını değiştiriyim tekrar deniyeceğim.

170 görme hikayesini çok duydum 2 tanesiyle çıktım köprü çıkısı yokuş aşağı 2 side geçemedi beni ne yazık ki hayallerinizi yıkmak istemem ama.Yok karbüratörü deldik yok iridyum buji var yok kit var 170 görüyorum diyen arkadaşlar da varsa buyursun gelsin 1.köprü çıkışı yokuş aşağı gidelim benim motorun görüp görebilceği en yüksek hız 155 tir ve üstüne Rossi de binse en fazla hafif olduğu için 156 görür o kadar fark etmez.

170 görende varsa nolur şuraya bi video koysunda bende benim motorun üstüne benzin döküp yakıyım onun videosunu koyıyım millet eğlensin.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen diosunki:
    ben cbr 125 le falconu tokatlarım..(söylediğin süratler itibariyle)
    bende 2 sini kullanmış biri olarak bunun bence imkanı yok..
    derim
    Arkadaşım kendine gel 125 CC makine ile 400 CC makineyi kıyaslıyorsun iyimisin. Falconun torku hacmi ivmelemesi ile bunun ki ile bir mi Falcon CBR dan daha hafif ve Sport Touring sınıfı Elma ile Armutu kıyaslama lütfen.

Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimisi demiş 150 yi görmüyor düz yolda kimisi demiş 170 gören var...

150 görmüyor diyen arkadaşlarla buluşalım artçı alıyım.

130 gördüm artçıyla eğimli yolda tek başıma 150 yi eğimli yolda çok rahat görüyorum fakat 155 en fazla gideceği yani ondan sonra zaten devir kesici giriyor bende.

Düz yolda ise 2 kişi 125i rahat görüyorum tek başıma ise düz yolda 140 ı geçemedim daha.Yağını değiştiriyim tekrar deniyeceğim.

170 görme hikayesini çok duydum 2 tanesiyle çıktım köprü çıkısı yokuş aşağı 2 side geçemedi beni ne yazık ki hayallerinizi yıkmak istemem ama.Yok karbüratörü deldik yok iridyum buji var yok kit var 170 görüyorum diyen arkadaşlar da varsa buyursun gelsin 1.köprü çıkışı yokuş aşağı gidelim benim motorun görüp görebilceği en yüksek hız 155 tir ve üstüne Rossi de binse en fazla hafif olduğu için 156 görür o kadar fark etmez.

170 görende varsa nolur şuraya bi video koysunda bende benim motorun üstüne benzin döküp yakıyım onun videosunu koyıyım millet eğlensin.
    Şirinevler Yamaha Aydın Motor a gelebilirmisin ? Beraber gitsek ?
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Melocan :

gerçi sende yalancısın olum sende 140 gördüm diyon(şaka deyerum ha yanlış anlama)

Valla Tünelde 140 gördüm sonra tünel bitti ibre direkt 110 a düştü Nası oldu ben de anlamadm

Bu arada senin motorun hızı ne durumda ; Düzeldi mi ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirinevler Yamaha Aydın Motor a gelebilirmisin ? Beraber gitsek ?
    Benim motorun şu anki hali.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=205&i=fotoraf0006vv3.jpg][IMG]http://img205.imageshack.us/img205/985/fotoraf0006vv3.c360506a56

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=205&i=fotoraf0007qn5.jpg][

Ama motor toplandıktan sonra en kısa zamanda gelirim grenaj çatladı onu yaptırıyorum şu anda farları ve sinyalleri falan sökük trafiğe çıkmıyorum bu halde.Orda mı görcez 170 i acaba?
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun şu anki hali.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=205&i=fotoraf0006vv3.jpg][IMG]http://img205.imageshack.us/img205/985/fotoraf0006vv3.c360506a56

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=205&i=fotoraf0007qn5.jpg][

Ama motor toplandıktan sonra en kısa zamanda gelirim grenaj çatladı onu yaptırıyorum şu anda farları ve sinyalleri falan sökük trafiğe çıkmıyorum bu halde.Orda mı görcez 170 i acaba?
    Yok 165-170 i göreni göreceksin sana nasıl gördüğünü ve senin nasıl görebileceğini anlatacak

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bence cbr 125 ile 170 yapmak imkansız benim cıbır 6100 kmde herşeyi orjinal daha 150 yi geçemedim
    CBR-125 senin cbr ın km saati filan bozuk olmasın

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    arkadaslar yapmayın lutfen cıbır 170 görse ne olur görmese ne olur siz motorlarınızın keyfini cıkartın

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence cbr 125 ile 170 yapmak imkansız benim cıbır 6100 kmde herşeyi orjinal daha 150 yi geçemedim
    CBR-125 senin cbr ın km saati filan bozuk olmasın
    Benim egzoz, arka lastik, plakalık, buji dışında herşey orjinal ama makine 30000 Km de ve sayısız uzun yol yapmış bu yüzden motoru düz yolda çok rahat 150 yi gösterdi bana

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yapmayın lutfen cıbır 170 görse ne olur görmese ne olur siz motorlarınızın keyfini cıkartın
    Katılıyorum

ahhn burda motor almak için uraşıom siz 170 yapar yapamaz diosnz=)=) bncede motorunz var keyfini çıkartın

serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    gösterge panelini değiştirelim arkadaşlar....
    hemde mil olsun...
    o zaman rahat 150 mil bile yapar

[IMG][/IMG]

Ben 150 yi gördüm kendi görüğüme şahid olurum başkalarının söylediğini savunmuyorum
    görmüş olabilirsiniz çok normal de olabilir bu ... şunu deneyebilir mi cbr si olan kişiler...
    motorun arka tekeri kaldırıp iyi bir desteğe koyup tekeri boşta döndürerek hızlansınlar bu deney sonucunda motorun kesiciye girmeden dişli çaplarının el verdiğince en fazla ne kadar hız yapabileceğini görmüş oluruz.

tabi yoldaki rüzgar +üstundeki yük+yer sürtünmesi eklenince zaten iyice iner maksimum hız...

çok fazla etkene bağlı(rüzgar+rodaj+kilo+aerodinamik duruş) deneylerde sonuç yanıltıcı olur...çok farklı şeyler çıkar
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yok benim kastim hiz olarakti..
    ben falconla daha o hizi gormedim o acidan soledim
    yoksa 2 motoru kiyaslamak zaten manasiz
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ cbr 125 :

oLum sen motoru alalı 1 ay olacak nerdeyse HaLa 30 000 km de

KM Saatin bozuk valla
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Falcon CBR dan daha hafif ve Sport Touring sınıfı
    neyney?

bunca zamandir bircok cibir kullandim;
    egimli yolda;
    150 yaptim... zar zor ... inanirim...
    155 Ertekin yapti... inanirim...
    160 cok cok zor... ama yine de inanabilirim... belki...
    170... ASLA!
    Standart bir cbr125ile (disli degismemis, kapak taslanmamis, gostergelerle oynanmamis) 170 imkansizdir...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yok
    oo falcona sport touring denmis onu kacirmisim mac heycanina yahu:D
    ya hayatinda falcon gormedinki bu mesaji okursan solda kuma gomulmus halde gorursun yada motordan anlamiosun
    ben a secenegini dusunuorum
    sevgiler..

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    Alıntı serkan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge panelini değiştirelim arkadaşlar....
    hemde mil olsun...
    o zaman rahat 150 mil bile yapar

[IMG][/IMG]

görmüş olabilirsiniz çok normal de olabilir bu ... şunu deneyebilir mi cbr si olan kişiler...
    motorun arka tekeri kaldırıp iyi bir desteğe koyup tekeri boşta döndürerek hızlansınlar bu deney sonucunda motorun kesiciye girmeden dişli çaplarının el verdiğince en fazla ne kadar hız yapabileceğini görmüş oluruz.

tabi yoldaki rüzgar +üstundeki yük+yer sürtünmesi eklenince zaten iyice iner maksimum hız...

çok fazla etkene bağlı(rüzgar+rodaj+kilo+aerodinamik duruş) deneylerde sonuç yanıltıcı olur...çok farklı şeyler çıkar

bnm bildiğim km sayıcı kablo içindeki çelik tel ön tekerleğe gidiyo takıp ederek buldum yani ön kaldırsak ole gitsek km yerınden oynamaz dedıgın bnce pek mümkün deil
    ___MeKaN SKL___:bounce:

merhaba arkadaşlar bende cbr125 almayı düşünüyorum fakat çok ufak geliyo gözüme ama çokta beğeniyorum boyum 1.82 kilom 72 ilk motorum olcak yardım eder misiniz?

Motosikleti
    yok
    neye yardim edelim?
    onu aciklasan biraz..
    small modelimiz kalmamis medium verelim?

arkadaslar motorda islevsellik arayin biraz bence,,
    ayni sekilde on yargiyla bakarsaniz zaten bastan olmaz bu motor size..
    2 yil aslanlar gibi kullandim bu motoru imkanim olsa asla satmiyacagim bi motordu..
    hala bi problem olsa cbr alirm..
    boyum x kilom y diyerek bu motoru almayin bence..
    zaten motorun ustune oturdugunuzda o motor icinize sinmezse almayin..
    bu icinde gidin bi honda bayisine(sehrinde honda bayisi olanlar icn) bakin su motora..
    baskalarinin soledikleriyle hareket etcekseniz hemen su orneklerle basliyim

soyak sitesi girisi: burgman 650 iceri girer(bilmeyenlere normal vitesli gibi kullanilabilen maxi scooter) 2 3 bilmeyen insan : aha pizzamiz geldi..
    farkli bi ornek..
    yuvarlak farli her motoru kurye sanan insanlarin ducati monster 900 e kurye motoru demesi gibi..

bu gibi insanlarin aaa bu motor sana cok kucuk lan bisiklet gibi olmus lan soylemleriyle bu motoru almayin..

benim tek kriterim: oturunca o motordan bi elektrik almak ve icime sinmesidir..

asyamda da bole oldu cbr dada falconda da..
    sevgi ve saygilar

serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    yaa çok merak ettiğim bir şey var..

diyelim ki 170-180 yaptı eeeee...
    sonra....

o hızda protection kullanmayı bırakın her yanınızda çift kat airbag olsa bile ölürsünüz....neden hız?

istiyorsan 1000cc al di mi ama...
    hiç eşeği at yarışına sokup vurup kırbacı wurup kırbacı"senin rodaj ın süper geçti ne yollar gördün eşek kardeş..bu atların hızında sende koşarsın"diyorlar mı????

120-130 neye yetmez cbr 125 [(125cc)!!!!!!!!!!!] te.....

iyi günler
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Melocan :

gerçi sende yalancısın olum sende 140 gördüm diyon(şaka deyerum ha yanlış anlama)

Valla Tünelde 140 gördüm sonra tünel bitti ibre direkt 110 a düştü Nası oldu ben de anlamadm

Bu arada senin motorun hızı ne durumda ; Düzeldi mi ?
    yok abi hala aynı değişen bişey yok 6.vitesi yemiyo 5'te 115-120 arası oynuyo

inan hızı pek düşünmüyorum ama milletin 140-150 görğyorum demesi beni acaba motorda bişeymi var demekten alamıyorum o yuzden yani
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    CBR 125
    Dün motorun 4000 bakımını yaptırdım. Yağı değişti, hava filtresi ve bujiler temizlendi. 1.5 aydır motor kullanıyorum ancak dün bakımdan sonra daha önce motor kullanmadığımı anladım. Alet kaymak gibi gitmeye başladı.

Ayrıca yağ olarak ful sentetik Mobil 1 15-50W yağ kullanıyor honda bayileri, bilginiz olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler