Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-yokuslarda motorun devrine gore hareket et araba kullanmayı biliyorsan motorun hangi vitesi istediğini anlarsın zaten.(yokuslarda mumku
    n olduğunca gaz ac bizim makine yokusu pek sevmez)

2-1. maddenin iicnde sorunun cevabı var zaten.10.000 devirde motor maksimum beygir gucu sağlıyor.10.000 devri pek fazla gecme.ekonomik kullanmak istiyorsan 6000-8000 devir aralığını kullan.8000 once vites değiştirme 4000 devrin altınada motoru düşürme vites kucult.(bugun deneme yaptım sehir içinde 100km de 2.9litre benzin harcamısm)

3-bişi olmaz olmaması için muhendisler devir kesici koymuslar bizim motora sanırım 11.500 devir kesiyor.12000 devire cıkamasssın.

4-suda kaymayan lastık yoktur sudan cıktıktan sonra kuru zemine geldiğinde cok dikkatli ol ani gaz acısında patinaj cekersin bazen eğlenceli oluyor ama sen yeni olduğun için dikkat etkalın lastiğim olmadığı için yol tutusla ilgili bişi soyleyemicem buhafta içinde takıcam ozman soylerim.

5-5000km den sonra belkide motor senin beklentilerini karsılayamıcak daha hızlı gitmek isticeksin.600 luk makileri gorunce bende istiyorum diceksin.tek kotu yanı bu değerini bilmiyoruz sonradan anlıcaz ama
    bugun 100km yaptım taksim besiktas ortakoy bebek sarıyer gezdik.sonra firuzkoy gole gittim topraklı yol bilirsin belkide 600 luk makine oraya mumkunu yok giremezdi benzin desen 100km 10ytl benzin verdim.arkdamda arcı olmasına ramen.yolda bunları dusunuyodum 600f im olsaydı acaba kac para benzin verirdim diye.istediğin hertarafa girer cıkar az harcar.tek kotu yanı arcılar arkada rahatsız oluyorlar.100 km den sonra ayağa basmakta zorluk cekiyorlar basen bolgeleri agrıyormus

bizim gelis saatlerimiz belli değil aslında geldiğimiz zaman cicibarın onunde toplanıyoruz.cicibarı onunde repsol jantlarında turuncu şeritli motor gorursen ben ordayım.turgut diye bağır ben sese gelirim

benim rodajım cok iyi yapıldı ve 150km\h 11000 devirde gordum.bidaha aynı hızı yakalayamadım ama motorun lastik basıncı ve ebatları temiz hava filtresi ve benzinle olası bi hız.
    bence sen havafilteni ve karburatorunu bi temizlet.belkide lastiklerinden dolayıda yavas gelebilir sana motor.
    saol abi.Özel mmesaj attım görmedın sanırım bugun 11 e kadar sahılde dolastım''yuruyerek'' baktım cıcının oraya goremedım senı bı ara bı repsol gordum ama sahılın gırısınde o buyuktu heralde
    ___MeKaN SKL___:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    msj şimdi gordum bugun inmedim sahile yeni eve geldim ortakoy taraflarındaydım yeni geldim eve yarın aksam olurum haber veririm ben sana.
    yok bende 1000rr yok 125r repsol var
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    yarın kacta olcagını yazarsan bnde o saate gelırım abi ii geceler

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşalar bu gece avcılardan şirinevlere giderken sefaköy yokuşunda 145 km gördüm depo son damlasına kadar full ben 60 kiloyum viraj olduğundan devir saatine çok dikkat edemedim önüme bakmam lazımdı ama 140 civarında baktığımda 12000 devire çok yakındı... düz yolda zaten 120-130 km hız sabit gibi bişey ve benim motorda sadece standartı bozan iridyum buji var... devirli kullanmak demek motordan pistonların fırlayıp biyerimize gireceği anlamına gelmez motoru nasıl kullanırsanız oda size aynı ölçüde yanıt verir alıştırma meselesi ben 6. vites hariç tüm viteslerde 12000 deviri çok rahat gösteriyorum ve hiç yerinden bişeyler fırlıcakmış gibi bi ses yok ben devamlı devirli kullanıyorum çünki... ve henüz 3500 km civarında motor daha açılırsa standart haliyle bu motor 150 km anca görür...

yani cbr 125 düz yolda 120-130 km hıza çıkabiliyor ve son hızıda 140-150 km şu son hız muhabbeti çok sık tekrar edilir oldu sizede öyle gelmiyormu??

yha bu motorlarda lastik değiştirmek mi iyi yoksa orjnallerimi arka 130 ön 100 lük olsa performansta çok büyük bi değişiklik oluyor mu gerçi kaymaması ve şekil bakımından iyi ama siz hangisini tercih ediosunuz

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha bu motorlarda lastik değiştirmek mi iyi yoksa orjnallerimi arka 130 ön 100 lük olsa performansta çok büyük bi değişiklik oluyor mu gerçi kaymaması ve şekil bakımından iyi ama siz hangisini tercih ediosunuz
    bu motorla deneyim kazandıktan sonra kawasaki ninja 250cc almanı tavsiye ediyorum 5500€ sıfır fiyatı... şekille uğraşma

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ; 155 km/h ancak redline da yapar bu motor.. 12 000 devire cıkacağını sanmıyorum.. cbr 125 in max hızı 150 oLur anca O da en ii rodajlı ; en iyi açılmış olanı ...
    160 ı 10000-11000 devir arası görmüş benim motoru aldığım abi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Drumtoens :

Arkadaşım benim Ön lastik 100'lük ; Arka lastik 130 Luk ; Performansım yaklasık 20 km/h kadar azaLMıs bir durumda 120 yi gecemiyorum yani
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorla deneyim kazandıktan sonra kawasaki ninja 250cc almanı tavsiye ediyorum 5500€ sıfır fiyatı... şekille uğraşma
    darkiller deneyime göre bişi yok para olsa şimdi de alırım ama... :(

@ Drumtoens :

Arkadaşım benim Ön lastik 100'lük ; Arka lastik 130 Luk ; Performansım yaklasık 20 km/h kadar azaLMıs bir durumda 120 yi gecemiyorum yani
    yol tutuşu ve şekili değişiyordur ama demi :D

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet ; Yol tutuşu ine lastiğe göre daha iyi şu an Hiç olmassa Virajlarda yeterince yatabiliyorum motorumla
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125 R
    para sorunu herkezde var malesef türkiyenin durumu belli cebine göre haraket etmek zorundasın dolayısı ile bu motora ne yaparsan yap yan taraflarında 125 yazıyo o yüzden fazla masraf açmayan bi motor honda malum sağlam araç yapıyor bence orjinalliğini bozmadan kullabildiğin kadar kullanıp yükseltmek

haklısın orjinalliğini bozmak pek onayladığım bişi değil ama lastikleri de kalınlaştırmak geri dönüşü olan bişey zaten daha kararımı da vermedim

Motosikleti
    CBR 125 R
    Evet ; Yol tutuşu ine lastiğe göre daha iyi şu an Hiç olmassa Virajlarda yeterince yatabiliyorum motorumla
    ya virajlarda yatabiliyosun da zaten o lastikler olmasa da yatıyosun seni viraj içinde ve sonrasında ayakta tutan motorun tork değeridir bizim motorun torku malum sende zaten kot pantolununla dizini yere deydirebilecek kadar yatırmıyorsundur motoru... benim 1 km hız dahi kaybetmeye tahammülüm yok o yüzden ben sadece görüntü için ki çok bi fark yaratmıyor daha kalın lastik takmamadım takmam da

benim lastikleri değiştirmek istememin neden motoru yatırırken kafamın rahat olması sadece ama çok bişi farketmez diyosan düşünmek lazım tabi

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Peki neden o halde orjinal lastikleriyle yatışlarda kayma yapıyor motor ??? Madem lastik öNeMLi değil diyorsun ???
    Orjinal lastikleri ile viraja girdiğimde arkası kayma yaptı motorun

Hee bu arada ben de değiştirmek taraftarı değilim Hızım ve hızlanma sürem düştü u da iyi bi sonuc değil ; Otobanda sarmıyor motor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim lastikleri değiştirmek istememin neden motoru yatırırken kafamın rahat olması sadece ama çok bişi farketmez diyosan düşünmek lazım tabi
    ya illaki yol tutuşu için faydası var motorun yere temas ettiği alan fazla ama senin yer ile temasını kesip hakimiyetini kaybedeceğin kadar yere yatman demek 160km den fazla bi hızla yaklaşık 50 derecelik uzun bir viraja girmen demek MotoGP ile karştırmayın yatma muhabbetini ben şarköy yolunda bi deneme yapmıştım az kalsın düşücektim çünki hızım az 90 km hızla viraja girip yatınca motor güç kaybına uğruyo ve yer çekimine karşı koyamamaya başlıyosun hızın düşünce ve motorun torku da sana mlesef yardımcı olmuyo doğrulamazsan motor ile birlikte yere yapışıyosun... ben az kalsın düşücektim mesela

birde şu var lastikleri ısıtmadan düşük hızlarda bi viraja girersen kalın lastiğinde olsa arka tekerlek kayar

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    buda benim bitanem
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    siyah-kırmızı cok fena durmuş yaaa.Hasta oldum walla repsolle arasına 500 kaat koymasalardı siyah alıcaktım zaten

Ya bide bişi sorcam, 500 ncu sayfada mı ne bı yerde okudum repsol yazanlara sponsorluk ucretı odenıo diye ole bişi warmı ki

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı _BaturSKL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah-kırmızı cok fena durmuş yaaa.Hasta oldum walla repsolle arasına 500 kaat koymasalardı siyah alıcaktım zaten

Ya bide bişi sorcam, 500 ncu sayfada mı ne bı yerde okudum repsol yazanlara sponsorluk ucretı odenıo diye ole bişi warmı ki
    Yok öyle bişey benim ki de REPSOL ama kuruş ödemiyorum bi yere
    O sadece bizim motorların Yağ sponsoru ve HONDA ona özel bi tasarım yapmış olayı bu başka bi numrası yok mesela MOVİSTAR modeli var o da aynan öyle CBR 125 lerin Orjinal Yağı Repsol'dür Ve 25 ytl 1 litresi

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle bişey benim ki de REPSOL ama kuruş ödemiyorum bi yere
    O sadece bizim motorların Yağ sponsoru ve HONDA ona özel bi tasarım yapmış olayı bu başka bi numrası yok mesela MOVİSTAR modeli var o da aynan öyle CBR 125 lerin Orjinal Yağı Repsol'dür Ve 25 ytl 1 litresi
    way cabbar ya yaktı bizi :D bn benzın koyarım dolasırım dıye hesaplıodum yagı da war bunun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler