Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz
    senin arka lastiğin yanak olcusu kac cok yuksek geldi bana.

yalova festivalinde içime seytan girerek yaktım lastiği kısmetse yarın değiştiriyorum.
    motorun orjinal yanak ebatlarını 10 rakam düşürerek kalınlığıda 20 rakam yukselterek korumaya calısıcam.100\80 olan arka lastiği 120\70 on lastiğide 80\90 olan ebatlarını 100\70 yapicam. bakalım neye benzicek.eskisine nazaran daha yere yakın olucak diye hesaplıyorum ama bakalım

BaturSKL

dostum sen avcıların neresindensin bakiim gel senide bizim ceteye alalım.hemen hemen heraksam avcılar sahildeyiz.cayı besiktasta yemeği tekirdağda yeriz.
    Bende Şirinevlerdeyim Avcılara gelebilirim beni çeteye değil de aranıza alırsanız sevinirim Çete felan hoşdeğil biz akıllı uslu motosiklet sürücüleriyiz dimi Güneybatı daki motosiklet çeteleri değiliz

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördün mü sana fazla benzin veren adamı Motoru aldığın adama söle hemen ; Senin işi halleder
    Depoma koyulan yakıt BENZİN İLE KARIŞIK MAZOT muş Bunu Yapan İstasyon Beşiktaş Balmumcu İstasyonu.

Dün akşam hemen aşağı indik bir hortum ve bir bidon ile içindeki MAZOTu çektik abinin motorundan benzin koyduk çalıştırdık sonra gidip benzin aldık geldik şimdi iyi normal çalışıyor bu gün de bakımı yapılacak yağ,zincir,su vs... çok kötü oldum yaa
    Ofisten çıkınca o istasyona gidip motorun egzozunu o adamın gö..zünee sokucam
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz etin yahnisi
    Depoma koyulan yakıt BENZİN İLE KARIŞIK MAZOT muş Bunu Yapan İstasyon Beşiktaş Balmumcu İstasyonu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    cakalaz
    senin arka lastiğin yanak olcusu kac cok yuksek geldi bana.

yalova festivalinde içime seytan girerek yaktım lastiği kısmetse yarın değiştiriyorum.
    motorun orjinal yanak ebatlarını 10 rakam düşürerek kalınlığıda 20 rakam yukselterek korumaya calısıcam.100\80 olan arka lastiği 120\70 on lastiğide 80\90 olan ebatlarını 100\70 yapicam. bakalım neye benzicek.eskisine nazaran daha yere yakın olucak diye hesaplıyorum ama bakalım

BaturSKL

dostum sen avcıların neresindensin bakiim gel senide bizim ceteye alalım.hemen hemen heraksam avcılar sahildeyiz.cayı besiktasta yemeği tekirdağda yeriz.
    Bende hergün sahildeyim ama daha motoru oraya gelıcek kadar ii kullanamıyorum :D ama bı ara ugrarım saat kac gıbı orda oluosunuz
    ___MeKaN SKL___:bounce:

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Yaptıktan sonra fotoğraflarını atar mısın buraya bende lastiği kalınlaştırmak istiyorum görüntü için değil ama yol tutuşu için Allah ın emri oldu bişey yapmak 3.kez düştüm motordan dün.

3 kazamda 10 km nin üstünde bi hızda değildi dizimde hala açık yara var bandajlı şu anda üstüne zor basıyorum motor kayıp düşünce yemin ediyorum benzin döküp yakmak geldi içimden bıktım artık bi çare bulmak şart Allah korusun hızlı girsem ıslak viraja direk öldüm.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    sorularım varrrr..
    1-yokusta kaça takıyım
    2-kac bın devırde 2 ye atıyım
    3-duz yolda gıderken elım kaydı 1. vıteste 12.000 devıre cıkardım motor daha 100 kmde bi zararı oldumu
    4-kalın lastık taksam suda kaymaz ozellıgı kazanırmı azda olsa
    5- bana motorumu kötüleyebilirmisiniz eksi taraflarını biliyim

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı _BaturSKL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorularım varrrr..
    1-yokusta kaça takıyım
    3-duz yolda gıderken elım kaydı 1. vıteste 12.000 devıre cıkardım motor daha 100 kmde bi zararı oldumu
    Nacizane yanıtlarım

1) Yokuşta motorun sesine göre vites düşürülebilir/ yükseltilebilir. Zorlanıyorsa düşüreceksin.

2) Motorun sesi ile alakalı . Motorun sesinden anlarsın ne zaman takman gerektiğini. Bir deviri düşünme yani. Yolun durumuna göre de değişir. En kesini sese göre değiştirmektir bence

3) Zararı olabilir. Rodaj bitmeden 7000 8000 devirden yukarı çıkılmaması önerilir

4) Lastiğin çok kalın olması ıslak suda kayıp kaymayacağını pek belirlemez. Önemli olal lastik üzerindeki suyun tahliye edilimidir. Buda lastik üzerindeki kesiklere göre değişir.

5) Kullanmadım

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    kullandım kullanıyorum inş kullanıcam
    motorun eksiz tarafı olduğunu düşünmüyorum ama iki kişi binerken artçın zayıf olursa daha iyi olur
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    lastiğin kalınlığının yol tutuşuyla alakası yoktur..
    hele ıslak yoldaki tutuşla kalınlıgın hiç alakası yoktur..
    tamamen lastik üzerindeki desenler,lastiğin hamuruyla alakası vardır..
    (tabi bi sürü bileşen daha var)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    sorularım varrrr..
    1-yokusta kaça takıyım
    1-Motor kaçta çıkabiliyorsa o viteste çık motoru zorlama düşük viteslerde çıkmaya çalış.

2-12 bine kadar devir var istediğinde atarsın sana kalmış illa şu devirde at diyemem ama rodajda olduğunu düşünürsek 7 bin devir bence maksimum vites değitirme devrin olsun.

3-1 kere böyle bi olay oldu diye motor bitmez ama dikkat et bi daha yapmamaya çalış motora zararı var.

4-Bu soruyu bende bilmiyorum onu araştırıyorum tahminimce yere temas eden alan çoğaldıkca motorun yol tutuşu artar ama hala araştırmaktayım.

5-Bana göre tek kötü yanı motorun ince olmasından dolayı kaymasıbaşka kötü yön bulamıyorum
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    HoNdA CbR 125 R
    hımm çook teşekkürler hepinize .
    ben birşey öğrendim dün motoru açması için abime verdim motor biraz savruluyomus 100 km hız dan sonra

beyler bu motorun soz hızı 120 yı gecmıor demısler dogrumu kac yapıor en fazla aradım bulamadım

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı zikkimkökü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu motorun soz hızı 120 yı gecmıor demısler dogrumu kac yapıor en fazla aradım bulamadım
    ben 140ı gördüm.hafif eğim vardı amaburda 140ı geçen arkadaşlarda var
    Orgazma Dudak Büktürür

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Burda 140 'ı iki kişi iLe gecen arkadaşlarımız war; nası eçiyolar haLa anlamış değilim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    yav ben cbf 150 ile 138 km hız yapıyorum cbr 125 nasıl yapmaz
    98 Beygir.....

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav ben cbf 150 ile 138 km hız yapıyorum cbr 125 nasıl yapmaz
    Senin motorun kaç binde ?

Ben 30000 Km de bi CBR 125-R aldım ve 3 gün önce haliç köprüsünde 130 u Gebze yolunda da 140 ı gördüm benim motor uzun yolda kullanılmış ve motoru açılmış bastın mı köpek gibi gidiyor.

Bu gün yağını değiştirdik , Zincir gerginliğini ayarladık, Zinciri yağladık Bebek gibi oldu aşkım

Ayrıca o bana BENZİN yerine MAZOT veren Balmumcu SHELL istasyonuna gittim müdülerine şikayet ettim 7 ytl ye aldığım MAZOT yerine 10 YTL lik 95 oktan koydular ve kalan Mazot da bana kâr kaldı geri istemediler. Yine kârlı çıkan ben oldum ama az kalsın motoru kitliyormuş konulan MAZOT aman arkadaslar alırken dikkat edin

Motosikleti
    o pompacıda amma öküzmüş ee hangi motora mazot koymuş

benim cbf 150 şu an 19500 de hafif rampa da 138 km hızı görüyorum
    zaten düz yolda 120 yi direk görüyor
    98 Beygir.....

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    o pompacıda amma öküzmüş ee hangi motora mazot koymuş

benim cbf 150 şu an 19500 de hafif rampa da 138 km hızı görüyorum
    zaten düz yolda 120 yi direk görüyor
    CBR 125 e ucuza çok yakıt koyucam dedi bana koyduğu meğer MAZOT muş O.....Çocuğu işte ne diyim ama onun salaklığı yüzünden 3 ytl Kâr dayım

Senin motor daha açılmamış
    uzun yolda bass biraz açılır 25000 de felan

Motosikleti
    benim motor daha açılmaz açıldı açılacagı kadar
    ama cbr 125 cbf 150 den hızlı gidiyor olması lazım sen nasıl 140 ı geçemiyorsun,
    bir arkadaş var istanbul mt den bursa gezisi yapmıştık ve ben 125 km hızla giderken yanımdan çok hızlı geçti yani en az 145 km hızla geçmiştir,
    sonra kensine sordum kaç basıyor maksimum dedim 155 i gördügünü söyledi
    98 Beygir.....

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar ; 155 km/h ancak redline da yapar bu motor.. 12 000 devire cıkacağını sanmıyorum.. cbr 125 in max hızı 150 oLur anca O da en ii rodajlı ; en iyi açılmış olanı ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    benim motor daha açılmaz açıldı açılacagı kadar
    ama cbr 125 cbf 150 den hızlı gidiyor olması lazım sen nasıl 140 ı geçemiyorsun,
    bir arkadaş var istanbul mt den bursa gezisi yapmıştık ve ben 125 km hızla giderken yanımdan çok hızlı geçti yani en az 145 km hızla geçmiştir,
    sonra kensine sordum kaç basıyor maksimum dedim 155 i gördügünü söyledi
    abi bana öle şeyler sölemeyin yaf motoru yakasım geliyooooo

ben neden 120'i geçemiyom
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    sorularım varrrr..
    1-yokusta kaça takıyım
    1-yokuslarda motorun devrine gore hareket et araba kullanmayı biliyorsan motorun hangi vitesi istediğini anlarsın zaten.(yokuslarda mumku
    n olduğunca gaz ac bizim makine yokusu pek sevmez)

2-1. maddenin iicnde sorunun cevabı var zaten.10.000 devirde motor maksimum beygir gucu sağlıyor.10.000 devri pek fazla gecme.ekonomik kullanmak istiyorsan 6000-8000 devir aralığını kullan.8000 once vites değiştirme 4000 devrin altınada motoru düşürme vites kucult.(bugun deneme yaptım sehir içinde 100km de 2.9litre benzin harcamısm)

3-bişi olmaz olmaması için muhendisler devir kesici koymuslar bizim motora sanırım 11.500 devir kesiyor.12000 devire cıkamasssın.

4-suda kaymayan lastık yoktur sudan cıktıktan sonra kuru zemine geldiğinde cok dikkatli ol ani gaz acısında patinaj cekersin bazen eğlenceli oluyor ama sen yeni olduğun için dikkat etkalın lastiğim olmadığı için yol tutusla ilgili bişi soyleyemicem buhafta içinde takıcam ozman soylerim.

5-5000km den sonra belkide motor senin beklentilerini karsılayamıcak daha hızlı gitmek isticeksin.600 luk makileri gorunce bende istiyorum diceksin.tek kotu yanı bu değerini bilmiyoruz sonradan anlıcaz ama
    bugun 100km yaptım taksim besiktas ortakoy bebek sarıyer gezdik.sonra firuzkoy gole gittim topraklı yol bilirsin belkide 600 luk makine oraya mumkunu yok giremezdi benzin desen 100km 10ytl benzin verdim.arkdamda arcı olmasına ramen.yolda bunları dusunuyodum 600f im olsaydı acaba kac para benzin verirdim diye.istediğin hertarafa girer cıkar az harcar.tek kotu yanı arcılar arkada rahatsız oluyorlar.100 km den sonra ayağa basmakta zorluk cekiyorlar basen bolgeleri agrıyormus

bizim gelis saatlerimiz belli değil aslında geldiğimiz zaman cicibarın onunde toplanıyoruz.cicibarı onunde repsol jantlarında turuncu şeritli motor gorursen ben ordayım.turgut diye bağır ben sese gelirim

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ; 155 km/h ancak redline da yapar bu motor.. 12 000 devire cıkacağını sanmıyorum.. cbr 125 in max hızı 150 oLur anca O da en ii rodajlı ; en iyi açılmış olanı ...
    benim rodajım cok iyi yapıldı ve 150km\h 11000 devirde gordum.bidaha aynı hızı yakalayamadım ama motorun lastik basıncı ve ebatları temiz hava filtresi ve benzinle olası bi hız.
    bence sen havafilteni ve karburatorunu bi temizlet.belkide lastiklerinden dolayıda yavas gelebilir sana motor.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler