Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim milim şaşma yoktu valla göstergede
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ TaRKoo :

Fiyatı biraz daha cazip hale getir istersen ki koLay gitsin
    fiyatı gayet güzel bence aceleside yok zaten ne zman satılırsa... bu arada yeni motor olarak Yamaha XCITY 250 düşünüyorum.bu motola ilgili bilgisi olan varmı???
    yardımcı olursanız sevinirim...
    YAMAHA XMAX 250

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yya arkadaşlar bu devir saatindeki oynama başka kimsede oluyomu. benim devir saati 8000 e falan geldiğinde titriyo oynama yapıyo neden acaba..
    görkem herşeyi bildin bi bunu bilemedin ya.
    bu olay benimde başıma geliyor o devirlerde sapıtıyor titreme yapıyor benim devir ibreside,birde yavaş giderken 10km ile 30 km arasında bir titreşim yapıyor,
    artık delidir ne yapsa yeridir diyorum

bir ara servisten orjinal 0 kilometre teli alıp takayım diyorum yağlamayla felan uğraşmayım,ee 42bin km oldu yazık günah sıfır bi tel iyi gider artık,belki düzelir
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim devir saatim de titreme yapıyor... 6 vites 110 ile giderken 8 000 devirde titreme yapıyor Normal bişey sanırım !!!
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tuğper
    Ben bu gün sipariş verdim , 2 gün sonra elimde olacak... Fabrika stoklarında var.
    29 yetele...
    Bir arkadaşın km telini koparmıştım da

Devir saatinin titreme yapması normal birşey değil arkadaşlar...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Görkem

nasıl başardın onu aylardır kullanmamanın acısı olsa gerek
    normal bir şey değilse kesin değiştiririm fiyattada uçmamış honda çok iyi fiyatta bence.
    abi hızır gibisin senden soruluyor stoklar felan valla,ist'ye gelince alırım takarız seninle üst taraf vidalı fakat alt tarafı bilmiyorum nasıl takılır bir şekilde takarız
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    yok yok yook :)
    titremesi kronik bi sorun o zaman
    olley bizim motorunda kronik sorunu varmış.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Devir saati titremesi dedidiğiniz nedir tam anlayamadım?

Göstergenin titremesi mi yoksa devir ibresinin titremesi ve kendini kaybetmesi mi?

Benimde bir sorum var benim rölanti devri sabit değil yani kafasına göre durduğumda 1500 de ceviriyor daha fazlada ceviriyor daha az da neden oluyor bu çok hızlı kullandığımda rölanti yükseliyor bi problem mi var acaba?
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Günaydın! Ey CBR-125 topiği camiası !
    Sonun da bunu başardım ve artık bir CBR-125 Repsol sahibiyim motoru bugün kocamustafa paşa dan alıp taksimden işyerime PERPA ya gelicem plakam
    34 UE 6337 beni gören arkadaslar durdursunlar tanışalım. Henüz ilk motorum ve bayağı borcun altına girerek aldım şimdilik koruma olarak sadece kaskım var başka bişey alamadım motor için bi tanıdık otopark ayarladım ŞİRİNEVLER-ATAKÖY civarında motor için otopark arayan arkadaşlara da yardımcı olabilirim borçlarım bitene kadar gezilerinize katılamayacağım için çok üzülüyorum ama borçlar yaklaşık 3-4 içnde biter inşallah işte o zaman sizlerleyim fotoğraf eklemek burada biraz meşakkatli iş ama çeker çekmez ya görkem e gönderirim o ekler yada ben eklerim.Bugün Motoru alana kadar topic deyim almaya gidince haber veririm belki eşlik etmek isteyen çıkar

Motosikleti
    yaya
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı MONTANA72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler..
    Teşekkür ederim montana aynı seninkine benziyor bizim kerata da Ama bi tek sen cevap verdin buna üzüldüm ya ben dedim ben aldığımı söyleyince tebrikler hayırlı dualar eksik olmaz ama heralde millet yeni uyandı ondan neyse hayırlısı olsun

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hayırlı olsun..
    devir saati titremesi ilginç bizim canavarın devir saati görkemin bozuk aküsünün taktığımız zaman hariç hep mükemmel çalışırdı...

not:cbrla 200 gördüm..akü bozuk olunca çok kolay oluyo
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonun da bunu başardım ve artık bir CBR-125 Repsol sahibiyim motoru bugün kocamustafa paşa dan alıp taksimden işyerime PERPA ya gelicem plakam
    34 UE 6337 beni gören arkadaslar durdursunlar tanışalım. Henüz ilk motorum ve bayağı borcun altına girerek aldım şimdilik koruma olarak sadece kaskım var başka bişey alamadım motor için bi tanıdık otopark ayarladım ŞİRİNEVLER-ATAKÖY civarında motor için otopark arayan arkadaşlara da yardımcı olabilirim borçlarım bitene kadar gezilerinize katılamayacağım için çok üzülüyorum ama borçlar yaklaşık 3-4 içnde biter inşallah işte o zaman sizlerleyim fotoğraf eklemek burada biraz meşakkatli iş ama çeker çekmez ya görkem e gönderirim o ekler yada ben eklerim.Bugün Motoru alana kadar topic deyim almaya gidince haber veririm belki eşlik etmek isteyen çıkar
    öncelikle hayırlı olsun şu an ne kadar sabırsız ve de heyecanlı olduğunu tahmin edebiliyorum. aman dikkat et kazasız belasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadaşım ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

NOT: ilk günlerde ön freni işaret parmağınla sık... arabaların sağından sollama yapma... korumasız 10mt bile gitme...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ CBR 125 :

Hade hayırlı oLsun Kazasız sürüşler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Bana CBR-125 de en uygun frenlemeyi hız a göre gruplandırıp söyleyebilirmisiniz ya bunu hiç bilmiyorum

Örneğin 60 ile gidiyorken ani fren yapmak için şunu şunu yap

90 ile gidiyorken yavaşlamak için bunu bunu yap gibi bilgilere ihtiyacım var

Bide 1. viteste kalkarken güzel kalkamıyorum ya öne fırlıyor yada çok yavaş kalkıyor bunun içinde yardım bekliyorum

Birde ayaklarımın motor üzerindeyken yere tam basmasını istiyorum şimdilik sadece parmak uçlarım basıyor bu motoru alçaltmak için bişeyler yapılıyormuş o konuda da bilgisi olup da yazandan allah razı olsun.

Herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Daha bilgili arkadaşlar da vardır ama ben de bildiklerimi yazayım..

Birincisi Kesinlikle Belli bir hızla giderken Arka frene asıLmamalısın.. Lastik kilitlenmesi sakatlıklar doğurabilir.. İki freni aynı anda be belli bir uygunlukta kullanmalısın ki arac yola uygun yavaslasın... Ben sürekli vires düşürerek Yani motor fren ile yavaslarım... 60 la gidiyorum ; önüme arac çıktı hemen ön frene dokunu anında vitesimi düşürürüm; daha emniyetli bir yavaslama sağlıyor...

Kalkıs esnasında ise ; Senin sorunu debriyaj ile ilgili.. Unutma debriyaj aracların beyin noktasıdır.. Debriyajsız ; durma ; kalkma ; vites atma ; vites azaltma vs yapılamaz... Eğer hafif gazı duyup debriyajı yavasca bırakırsan gayet güzel bir kalkıs yaparsın.. Hareket edinceye kadar bırakıp hareket edince öyle tutup 1 metre sonra tamamen bırakıp sadece gazla devam ediyosun.. Olay bundan ibaret
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bilgili arkadaşlar da vardır ama ben de bildiklerimi yazayım..

Birincisi Kesinlikle Belli bir hızla giderken Arka frene asıLmamalısın.. Lastik kilitlenmesi sakatlıklar doğurabilir.. İki freni aynı anda be belli bir uygunlukta kullanmalısın ki arac yola uygun yavaslasın... Ben sürekli vires düşürerek Yani motor fren ile yavaslarım... 60 la gidiyorum ; önüme arac çıktı hemen ön frene dokunu anında vitesimi düşürürüm; daha emniyetli bir yavaslama sağlıyor...

Kalkıs esnasında ise ; Senin sorunu debriyaj ile ilgili.. Unutma debriyaj aracların beyin noktasıdır.. Debriyajsız ; durma ; kalkma ; vites atma ; vites azaltma vs yapılamaz... Eğer hafif gazı duyup debriyajı yavasca bırakırsan gayet güzel bir kalkıs yaparsın.. Hareket edinceye kadar bırakıp hareket edince öyle tutup 1 metre sonra tamamen bırakıp sadece gazla devam ediyosun.. Olay bundan ibaret
    Debriyaj olayını biliyorum ama fren kısmını bilmiyordum boş yolda bu değdiğini bir iki kez yapıcam bakalım nasıl oluyor hafif ön fren sonra hemen debriaj 3. viteste iken 2. ye atıp deriyajı bırak ve gaz verme heralde olay bundan ibaret sonra da tam durmak için ön ve arka fren

Motosikleti
    CBR 125 R
    fren ilgili eğitim tadında konulara arama butonunu kullanarak ulaşabilirsin... çok ani bişey olursa ve kaçabileceğin bi boşluk varsa frene değil gaza bas kaçamıyosan 2 frenide aynı anda önü kaydırmadan sıkmalısın önün kayma noktasınıda motoru kullanarak bulabilirsin....

kalkış konusunda motor rolantideyken debriyajdan elini gaz vermeden yawaşça çek motor ileri ufak bi hamle yapacaktır, hamle yaptığı noktayı el hafızana kaydet dicem oda deneyimle olur... hamle esnasında gazı çok az açman rahat bi kalkış yapmanı sağlar... ama rebriyaj çok yukarılarda kavrama yapıyorsa debriyajını gidip serviste ayarlatman lazım çok yukarıda kavraması şehir içi trafikte sol kolunu yorar ve debriyaj balatası için de çok iyi bişey değil....

motorun alçaltılması ile ilgili bi bilgim yok...

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Ben şu sorularımı tekrar sorayım bilgisi olan arkadaslar yine esirgemesin yazsınlar araya kaynamasın sorular.

Bana CBR-125 de en uygun frenlemeyi hız a göre gruplandırıp söyleyebilirmisiniz ya bunu hiç bilmiyorum

Örneğin 60 ile gidiyorken ani fren yapmak için şunu şunu yap

90 ile gidiyorken yavaşlamak için bunu bunu yap gibi bilgilere ihtiyacım var

Bide 1. viteste kalkarken güzel kalkamıyorum ya öne fırlıyor yada çok yavaş kalkıyor bunun içinde yardım bekliyorum

Birde ayaklarımın motor üzerindeyken yere tam basmasını istiyorum şimdilik sadece parmak uçlarım basıyor bu motoru alçaltmak için bişeyler yapılıyormuş o konuda da bilgisi olup da yazandan allah razı olsun.

Herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler