Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkdaşlar Sahibinden.com da biriyle konustum o da arkaya 130 öne 100 lük lastik atmıs ama 130 görüyo motorum dedi ! Benim ki neden 110 u geçmiyo !
    Motorun karbüratöründe bulunan hava hortumlarını ve karbirötördeki monifolt lastiğinin sıkılığını kontrol et arkadaşım tek derdin 110 u geçmiyor ise budur...
    Benim yaptığım gibi bujinide iridyum CR9eIX (30 ytl) taktır karbüratör hava ayarını yap (bilmiyorsan tarif edebilirim)
    o zaman 130 u görürsün...
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Buji mi deiştim kardeş ; CR8E taktırdım.. Aynen 35 YTL bayıldım... Diğer dediklerini bakmak lazım da kim bakacak msn den ekledm seni
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bende chopper var ama spor bişi alırsam bunun yanına cbr 125 yada biraz daha yuksek cc sını alırım ne de olsa honda arıza yok herkese kazasız sürüşler güzel bi motor çıkarttı cbr 125 i çıkartmakla

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kullanıcı Galerisi

Genel

GorkeM
    Bikepics Sayfası için tıklayınız...

FireStarteR

blackhawk

melocann

MONTANA72
    Bikepics Sayfası için tıklayınız...

ahmet93

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Vespa LX 125
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkem merhaba büyük ihtimal istanbula gelicem okumaya marmara universitesi teknik eğitim fakültesi ... bu mekan nerede hangi ilçe de ? kampüs nerede ? benim cıbır işi yaş gibi bir türlü alamadım motosikleti.. paramız var bu seferde okumaya gidecek off offf
    Göztepe'de güzel yerde

Motosikleti
    yok yok yook :)
    bize serviste bujinin bişey farkettirmediğini söylemişlerdi.
    hatta görkem biliyordur yüksek devir için olmayan bujiden taktılar ama motor gayet güzel gidiyordu.

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji mi deiştim kardeş ; CR8E taktırdım.. Aynen 35 YTL bayıldım... Diğer dediklerini bakmak lazım da kim bakacak msn den ekledm seni
    arkadaşım paranız bol sanırsam CR8E bujilerin fiyatı 35 ytl değildir.Kanmayın bu bujileri sizlere satanlara.CR9EIX irdiyum bujini fiyatı 35 ytl siz nasıl oluyorda CR8E bujilere bu parayı veriyorsunuz.....

taplodaki en değerli bujiyi görebilirsiniz.Fiyatlarıda sırası ile 8 ytl 17 ytl 35 ytl

Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bize serviste bujinin bişey farkettirmediğini söylemişlerdi.
    hatta görkem biliyordur yüksek devir için olmayan bujiden taktılar ama motor gayet güzel gidiyordu.
    onu sana söyleyen servis halt etmiş.Motordaki en iyi performans araçlarının başında buji gelir.
    AB RH (+) 506 357 7316

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Valla aldık bir kere Seni msn den eklemiştim kabuL etmedin mi???

Bu arada KESER nerelerde arkadaşlar MSN e de gelmiyo bayadır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Evet arkadaşlar bu gün cbr 125 R'a 130/70/17 HF918 duro marka lastik taktık.Bu konuda bir çok arkadaş soru soruyordu..
    Lastiğin avantaj ve dezavantajlarını sıralamak gerekirse ....
    Kalkışta biraz kayıp var ama rahatsız edici değil kesinlikle..
    Benzinde bir fark görmedim.
    Görünüş tatmin edici
    Virajlarda yatmak daha güvenli ve güvenide hissettiriyor..
    1-2 nci vitezdeki ivmelenmelerde sorun yok gibi fakat 3 v3 4 ncü vitezde az da olsa bir ivme kaybı mevcut
    İki kişi ile yaptığımız testte ise performans düşüklüğü yaşadık.Rahatsız ediyor
    Tek işi ile bu kesinlikle söz konusu değil ayrıca şu an eksoz monifolt lastiğim sakat durumda iken bu sonuca ulaştık yarın yeni monifolt lastiğini takınca tekrar test edeceğiz..
    bunlarda resimlerimiz...

SONUÇ MÜKEMMEL !!!!!
    AB RH (+) 506 357 7316

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Arkadaslar selam salı günü CBR ımı devr alacağım allahın izniyle. Yalnız şimdi noter satışı kalktı bu durumda tüm işlem emniyete geçti emniyette gerekli olan evraklar nelerdir ve toplam tutan ücret ne kadardır gerçekten tam bilgi sahibi olan arkadaslar yazarsa sevinirim. İyi geceler

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    1 ocak 2009'a ertelendi devir işlerinin emniyete geçmesiNoterden aynen devam.160-180 ytl arası birşey öperler yanılmıyorsam

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    blackhawk

Bir çok yazıda görmüş olduğum motoruna iridyum buji taktıran arkadaşlar var. Peki iridyum buji nedir, nasıl çalışır ve motora nasıl performans katar?

Buji kıvılcımla ateşlemeli motorlara sahip taşıtlarda en önemli parçalardan biridir. Buji, kıvılcımla ateşlemeli motorların optimum performansını ve güvenilir çalıştırılmasını önemli bir oranda belirler. Bu özellikle bujinin ve onun özel dizaynlarının artarak önem kazandığı modern motor yönetim sistemlerinde kullanılmasını sağlar.

Bujinin görevi, yanma odasına endüksiyon bobini tarafından üretilen yüksek voltajın iletilmesi ve elektrotlar arasında oluşturulan elektrik kıvılcımı vasıtasıyla yakıt/hava karışımının yakılmasını sağlamaktır.

İridyum bujiler yüksek ateşleme sağladıkları için yanma odalarındaki benzin-hava karışımının daha yüksek güçle patlamasını sağlayıp performans artışına yardımcı olurlar. Ancak iridyum bujinin normal bujiye yani içinde bakır yada bakır özlü nikel - krom çubuk elektrot olan bujiye göre daha yüksek ateşleme yapabilmesi için yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Çünkü bujiler tek başlarına elektrik üretmezler onlara bu elektrik akımını motorlarımızda bulunan ateşleme bobinleri sağlar. İşte burada küçük bir sorun baş gösteriyor iridyum buji kullanımında bakıra göre daha yüksek bir özgül kütleye sahip olan iridyumun ( civaya yakın ) ateşlemeyi sağlıklı yapabilmesi için daha yüksek amperli voltaja ihtiyacı vardır. Yani eğer iridyum buji kullanacaksak ateşleme bobinlerimizide ona göre değiştirmemiz lazımdır. Aksi takdirde normal ateşleme bobini iridyum bujiye gerçek randımanla ateşleme yaptıramayacağından performas kaybına sebep olabilir.

Zaten performan yükseltmek için yüksek ateşlemeye sahip bobin sistemleri çoğu motor markası için kit olarak satılmaktadır. İridyum bujiler bu kitler takıldıktan sonra kullanılırsa motora modeline ve gücüne göre 5 ile 20 beygir arasında güç kazandırabilir. Normal ateşleme bobini ile iridiyum buji ise çok büyük olmasa bile 2-3 beygir güç kaybına sebep olabilir..........

Son olarak şunu ekleyeceğim gece yapılan illegal drag yarışlarında risk göze alınarak farlar kapalı yarışılır. Nedeni ise bobinlerin çekeceği ve bujilere göndereceği elektrik akımını biraz olsun arttırabilmek ve daha yüksek ateşleme yaptırabilmektir. Bazılarınıza garip gelebilir ama farları tamamen kapalı bir motor açık olan aynı motordan çok azda olsa daha fazla güç kazanır bu da direk konuyla ilgilidir.

Kaynak: www.fazerturkiye.org
    Ayrıca lastik hayırlı olsun...
    Fakat ben michelin sporty'i daha çok yakıştırıyorum cıbıra.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

tarkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    ps150i ile kapışan yokmu? vaziyet nasıl??
    YAMAHA XMAX 250

Motosikleti
    yok yok yook :)
    bizim farlar hep yanıyo daha 1-0 yenik başlıyoruz..
    valla bize normal buji takmışlardı ama motor gayet güzel gidiyodu.demekki iridyum taksam benim motor uçar

duro lastikte yakışmış valla lastiğin üstündeki şekiller ön lastiğe benzediği için güzel olmuş

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ocak 2009'a ertelendi devir işlerinin emniyete geçmesiNoterden aynen devam.160-180 ytl arası birşey öperler yanılmıyorsam
    Peki Emniyetteki işlemleri noter satışı aldıktan sonra satıcı ile bi ilişkim kalmadan ruhsatı alıp 1 ay (30 gün) içerisinde yaptırabiliyorum değil mi ?

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tabiki yaptırıyorsun.Bir ay boyunca yanında aldığın adamın üzerine olan ruhsatı bulundurarak rahatca dolaşabilirsin

Motosikleti
    CBR 125R
    evet
    1 ay gecerse 20/e cezası yatırmak zorunda kalırsın
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki yaptırıyorsun.Bir ay boyunca yanında aldığın adamın üzerine olan ruhsatı bulundurarak rahatca dolaşabilirsin
    Buna sevindim yani önce bi 150 ödeyip motoru rahat rahat alayım 1 ay sonra 50-60 neyse onu emniyete öderim param bitti yahu motoru zor aldım bide noter çıktı başımıza ne güzel kalkıyordu allahın belası şey neyse ki az önce şöyle bir video izledim biraz keyfim yerine geldi ama ağzım açık kaldı birde siz bakın video ya

http://www.arabacenneti.com/kim-bu-c...kullanis.html/

Motosikleti
    CBR 125R
    bizim orjinal zincirde bakla yokmu arkadaşlar. arka ayar sonda ve zincirim çok gevşek, ya bakla aldırmam lazım ya da değişim. :(
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

tarkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    satılık cbr 125 3500 kmde aklınızda bulunsun isteyen varsa... fiyat 4000 ytl istiyorum. motor siyah resimdeki motor. kazasız ve çiziksiz...
    YAMAHA XMAX 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler