Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

hyosung gt250r alıcaktım çok araştırdım ama işler biraz değişince cbr a bakmak zorunda kaldım aslında o bile riskli artık alabilmek için ...Motor üstündeyken küçük olduğunu hissettiriyor mu insana,yolda dikkat çekiyor musunuz artistlik bakımından yani :D uzun yola çıkılabiliyor mu...üstündeyken racingde gibi hissediyor musunuz kendinizi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt250r alıcaktım çok araştırdım ama işler biraz değişince cbr a bakmak zorunda kaldım aslında o bile riskli artık alabilmek için ...Motor üstündeyken küçük olduğunu hissettiriyor mu insana,yolda dikkat çekiyor musunuz artistlik bakımından yani :D uzun yola çıkılabiliyor mu...üstündeyken racingde gibi hissediyor musunuz kendinizi
    her motorun kendine has bi cizgisi vardır öncelikle onu söyliyim... uzun yolda dikkat çekiyorsun ama 120 km hızla motorun üstüne tamamen yatmış bi haldeyken yanından geçen arabadaki çocuk sana el sallayabiliyor artık slm vermek için mi güle güle demek için mi onu çocuğa sormak lazım ... ist dönüşte orta yaşlarda bi abi yengeyide arkasına almış zevk yapıyolardı yanlarından geçtim yarıştık biraz ama onun altında kawasakinin bilmediğim bi modeli vardı 600 cc civarı bişey sanırım... silivri tarafında ışıklarda durduk çok iyi motorun maşallah fazla zorlama ama dedi bende abi dalgamı geçiyosun gaz sonuna kadar açık 120 yapabiliyorum dedim olsun iyi gidiyo dedi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni farkettim motorda arka frene az bastığım zaman stop lambaları yanıyo sonuna kadar bastığımda sönüyo servise gitmeden önce bu yoktu acaba benim fren ayarıylamı oynadılar
    arka frenin müşörü var fren pedalının arkasında ayarı var onun, büyük ihtimal ayarı bozuktur.
    kullanma kılavuzunda ayarın nasıl yapılacağı yazıyor kendin yapabilirsen dene fakat istersen serviste bir kaç dk'da yaparlar.
    benimki değişmişti fren müşörü bir kaç ytl bir şey,senin makina yeni heralde seninkinin ayarı bozuktur.
    sağa ve sola çeviriliyor çevirdiğin tarafa göre arka fren koluna basınca erken yada daha geç yanıyor.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    arkadaşım uzun yolda hiç kafana takma ben daha yenice 800-1000 km arası yaptım tık demedi racing havası var tabiki şahsen ben racing havası hissediyorum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ŞöYLe söyleyeyim ; Eğer boyun 1.70 ten fazlaysa motor biraz ufak gelebilir sana... Üzerine yatma konusunda kendiliğinden race hissi vermiyor ybr 125 hissi veriyor çünkü dik oturma pozisyonuna sahip bir motor.. Yalnız kollarını kırıp üzerine yatarsan o zaman biraz race kullanıyormus gibi hissediyorsun... Yalnız o zaman da belin ağrıyor... Dikkat cekmek derken ince lastikleriyle arkadan pek iyi gözükmediğini belirtmeliyim ; Yalnız 130 luk lastikle biraz daha sexy gözüküyo ; Dikkat cekiyo Çünkü hem ufak hem race

Uzun yola cıkabiliyor ; Hiç korkma cık yolda bırakmaz ama cok yoruyor insanı...AMA Herşeye rağmen bir cok büyük motordan daha avantajlı Seviyorum keratayı

Bunlar benm düşüncelerim ; diğer arkadaşlar daha farkLı düşünebilir..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ist dönüşte orta yaşlarda bi abi yengeyide arkasına almış zevk yapıyolardı yanlarından geçtim yarıştık biraz ama onun altında kawasakinin bilmediğim bi modeli vardı 600 cc civarı bişey sanırım...
    silivri tarafında ışıklarda durduk çok iyi motorun maşallah fazla zorlama ama dedi bende abi dalgamı geçiyosun gaz sonuna kadar açık 120 yapabiliyorum dedim olsun iyi gidiyo dedi
    Adam acıma ve babacan bır duyguyla teselli etmiş sanırım

olsun Cabbar yine de iyidir bakmayın siz

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cakoo abi motorunu vitrinlere mi kiralıyosun

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    öYLe bi tekLif aldm Bastım hemen ilanı ama daha veremedm ; Korkuyorum düşer müşer diye
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

bu kavram görecelidir ama sizce en iyi renk hangisi cbr da...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben mavi olanını beğeniyorum.. En tatlı o renk olmuşş !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar 2008 model cıbırın yeni kasası

• 2008 Honda CBR125R

It's light. It's nimble. It costs only a few loonies to run. Hey, it's even easy on the environment! Say hello to the Honda CBR125R, the fun and friendly sportbike that makes it super simple to enjoy all the cool things about motorcycling. You can't miss the exotic styling — from the sleek fairing with twin cat's-eye headlights to the race-style cast wheels, it's pure eye candy. And what's underneath the sweet exterior is just as exciting. The CBR125R includes all the features you're looking for in your first bike or your next bike, all combined in an amazingly light and compact package.

Engine/Drivetrain

- The 125cc SOHC four-stroke engine delivers excellent low-end and midrange power that makes getting going from a stop super easy.

- Liquid-cooling ensures consistent performance in hot or cold weather, or city or highway riding, while also improving reliability.

- Honda's advanced PGM-FI fuel-injection system delivers the precise amount of fuel for optimum performance. You get easy starting, accurate throttle response, better overall performance, and even lower emissions and improved fuel economy compared to a bike that uses a carburetor.

- A balancer shaft inside the engine reduces vibration for a ride that's all-day comfortable.

- The close-ratio six-speed transmission shifts smoothly and helps keep the engine in the meat of its powerband.

- A catalyzer in the exhaust system keeps performance high, and emissions low. In fact, the CBR125R exceeds the stringent Euro3 emissions standards for 2008.

- The clutch and throttle have a light operation that makes them easy to use.

Chassis/Suspension

- Powerful front and rear disc brakes mean sure, predictable stopping power and light effort at the brake lever and pedal.

- A slim yet sturdy twin-spar steel frame and a box-section swingarm reduce unwanted flex for better control during spirited riding.

- 17-inch U-section six-spoke cast aluminum wheels mounted with high-traction sport tires look great and ensure excellent traction.

- A short wheelbase combined with carefully calibrated suspension components mean sporty handling, reassuring control, and excellent comfort.

- High-tech chassis components contribute to the CBR125R's easy-to-handle weight.

Additional Features
    - The racing-style seat blends smoothly into the tank and side panels, providing a secure perch for sporty riding plus superb comfort for when you're just cruising.

- Flip up the lockable passenger seat and you'll find a spacious storage area for a spare pair of gloves, a light rain suit, or even your lunch.

- The riding position is sporty without feeling cramped, and the low seat height means most riders can easily put their feet flat on the ground.

- You can't miss the CBR family resemblance in the CBR125R's sleek fairing and racy pair of Line Beam headlights. The fairing also cuts cleanly through the wind for excellent aerodynamics and weather protection.

- A true sportbike needs a fully featured instrument panel, so you'll find a speedometer, tachometer, fuel gauge and temperature gauge tucked neatly behind the CBR125R's windscreen.

- The CBR125R comes with Honda's renowned quality and reliability built right in.

- Almost every component of the CBR125R is recyclable.

Engine Type Liquid-cooled single-cylinder four-stroke

Displacement 124.7 cc

Bore & Stroke 58 mm x 47.2 mm

Compression Ratio 11:1

Valve Train Chain-driven SOHC, 2 valves per cylinder

Fuel Delivery PGM-FI fuel injection

Transmission Six-speed

Final Drive O-ring-sealed chain

Front Suspension 31mm telescopic fork; 109 mm (4.3 inches) travel

Rear Suspension Single shock; 120 mm (4.7 inches) travel

Tires 80/90 - 17 front; 100/80 - 17 rear

Brakes Front 276 mm disc with dual-piston caliper; rear 220 mm disc with single-piston caliper

Seat Height 776 mm (30.5 inches)

Wheelbase 1,294 mm (50.9 inches)

Dry Weight 127.3 kg 280.6 lb including required fluids and full tank of gas - ready to ride

Fuel Capacity 10 litres

Colour Fireblade Red, Nighthawk Black, Hurricane White

Specifications and features are subject to change

burada verilen renkler özellikle Beyaz Türkiye'ye gelecek mi ve ne zaman gelecek ? ve mavi rengin resmi var mı ?

Motosikleti
    CBR 125 R
    ön rüzgarlık hariç bütün herşey tamamen aynı sadece vibrasyonu biraz daha azaltmışlar onuda yanlış çevirmediysem tabi ingilizcem çok iyi değilde...

bulabildiğim renkler bunlar... zaten amerikada bir siteden buldum sanırsam bu yeni kasa buraya 2 seneden önce gelmez...

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    dün aksam cıbırımla sahil yolunda bostancıdan maltepe seagarden a kadar yine cıbırlı tahminimce bi bayanla onlu arkalı gittik. Bayanın benden daha hızlı ve daha guzel surdugunu gorunce hem sasırdım hem biraz bozuldum hemde taktir ettim ama sonra bir yanlış anlamaya mahal vermemek icin yanasıp bu fikirlerimi kendisine iletmedim. Eger aramızdan biriyse burdan iletmiş olayım.
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

Arka lastik için birşey yapılmamış sanırsam ..

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Millet dün CıBıR ım kendini aşarak ilk defa 140 ı geçti.Yokuş aşağı gidiyordum.142 -143 gibi bir hız gördüm.Redline a girdim biraz ama merak ettiğim için gaz kısmadım.Ben 150-155 gibi hızlar yazanlara motosikletleri standartsa inanmıyorum artık.Çünkü 140 ı geçtiğimde zaten redline a baya girmiştim.Yola çıkmadan önce bilmediğim bir shell istasyonundan benzin aldım.10 liralık aldığımda genelde 2.88-2.86 litre falan oluyordu.Burdan aldım 2.66 litre verdi.Kıllanıp adama biraz yüklendim.Benzin 95 oktandı.Neyse artık diyip yola çıktım.Sonrada olanlar oldu ve 140 ı geçtim..Tabi bu esnada karşıdan gelenler motoru kendi kendine gidiyo sanıyodur herhalde.Beni görmeleri için baya yaklaşmaları gerekiyodu.
    Son hız denemesi yaparken acayip eğleniyorum.Uzun süreden beri motosiklete bişeyler yapmayı düşünüyorum vazgeçiyorum.Ama bu sefer gerçekten bişeyler yapmaya karar verdim.Motosikletimi uzun bir süre daha kullanacağım sanırım.Özellikle performans için yapılacak bişeyler bulduysanız lütfen beni haberdar edin.Ben e-bayda cbr 125 kit diye bişeyler buldum.İçinde bazı parçalar vardı.Almanca bişeyler yazıyodu anlamadım ama parçalar tahrik miline ve karbüratöre benziyordu.Bikaç parça daha vardı.Ayrıca daha önce bizim sitemizde de konusulmus yurt disinda bi eleman vardi.O beni de msn e eklemişti.Cbr 125 icin kuyrukalti egzos,piston kiti vs gibi parçalar satıyordu.(msn deki nicki praves di sanırım).Ondan hiç alışveriş yapan oldu mu?Arka dişliyi küçültmeyi de düşündüm ama ara hızlanmalarımın da düşmesini istemiyorum.Ayrıca yokuşlarda da sorun yaşamama neden olabilir diye düşündüm.+hp sağlayacak fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Hadi görkem sen biliyosundur bişeyler

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet dün CıBıR ım kendini aşarak ilk defa 140 ı geçti.Yokuş aşağı gidiyordum.142 -143 gibi bir hız gördüm.Redline a girdim biraz ama merak ettiğim için gaz kısmadım.Ben 150-155 gibi hızlar yazanlara motosikletleri standartsa inanmıyorum artık.Çünkü 140 ı geçtiğimde zaten redline a baya girmiştim.Yola çıkmadan önce bilmediğim bir shell istasyonundan benzin aldım.10 liralık aldığımda genelde 2.88-2.86 litre falan oluyordu.Burdan aldım 2.66 litre verdi.Kıllanıp adama biraz yüklendim.Benzin 95 oktandı.Neyse artık diyip yola çıktım.Sonrada olanlar oldu ve 140 ı geçtim..Tabi bu esnada karşıdan gelenler motoru kendi kendine gidiyo sanıyodur herhalde.Beni görmeleri için baya yaklaşmaları gerekiyodu.
    Son hız denemesi yaparken acayip eğleniyorum.Uzun süreden beri motosiklete bişeyler yapmayı düşünüyorum vazgeçiyorum.Ama bu sefer gerçekten bişeyler yapmaya karar verdim.Motosikletimi uzun bir süre daha kullanacağım sanırım.Özellikle performans için yapılacak bişeyler bulduysanız lütfen beni haberdar edin.Ben e-bayda cbr 125 kit diye bişeyler buldum.İçinde bazı parçalar vardı.Almanca bişeyler yazıyodu anlamadım ama parçalar tahrik miline ve karbüratöre benziyordu.Bikaç parça daha vardı.Ayrıca daha önce bizim sitemizde de konusulmus yurt disinda bi eleman vardi.O beni de msn e eklemişti.Cbr 125 icin kuyrukalti egzos,piston kiti vs gibi parçalar satıyordu.(msn deki nicki praves di sanırım).Ondan hiç alışveriş yapan oldu mu?Arka dişliyi küçültmeyi de düşündüm ama ara hızlanmalarımın da düşmesini istemiyorum.Ayrıca yokuşlarda da sorun yaşamama neden olabilir diye düşündüm.+hp sağlayacak fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Hadi görkem sen biliyosundur bişeyler
    k&n hava filtresi leovince veya devil full system eksoz arrow full system türkiyede yok e-bay dan sipariş edebilirsin ngk iridyum buji, ngk buji bağlantı elemanları (fişler) ve son olarak titanyum piston yapabileceğin başka bişi yok

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer ark.ın yanında senin söylediklerin altın değerinde.Ayrıca 2 frenede bi anda yüklenmemek en iyisi kesik kesik köklemeden bastığınızda fren basıncı yükseliyor yani en azından arabadaki sistem bu bildiğim kadarıyla motorda da prensipte aynı sistem.

Bende 0 2007 Cbr aldım daha yeni arka tekeri büyütcem böle olmuo çünkü fren falan işe yaramıyo ya
    Arka tekeri kalınlaştırmak frenlemeyi iyileştirmez sadece çekişten düşüreceği için öyle hissettirir Ama ben değiştirmiştim , son hız benim için çok da önemli değildi... Değiştireceksen michelin sporty öneririrm.

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.sahibinden.com/emsallerin...o&photo=2#mega

Görkem bazıları çabuk geçiş yapıyor baksana Senin motor el değiştirecek istersen yine sen al
    Lan benim sattığımdan da pahalıya satılığa çıkarmış...

FİYATI DÜŞÜRDÜM!!!!!!!!!!!!!!!!! ACİL SATILIK!!!!!! SON FİYAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    yazmış bide

Adam kuyruğu geri takmış...
    Bir de altına neon takmış ...

duygulandım şimdi bak
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    dostum ben şu 176 cclik kiti de düşünüyorum.ayrıca cbr 150 kitinide uyguluyorlarmis.ama taiwanda satılan 176 lık kitler daha ucuza geliyormus.egzantrik mili de satılıyor.Sorun şu ki adamların internet sitesi çok dandik.Ana sayfalarında parçalar güzelce sıralanmış ama fiyatları yok.Online shop a tıkladığımda ise burda cbr 125 basligi bile yok ve genel sıralamanın içindede ana sayfada sıralanan parçaların sadece bazıları var.bahsettiğim site:

http://www.aseanmoto.com/main.html

Bu da online store a tıklayınca açılan site:

http://www.aseanmoto.com/engshopping/home2.php

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben şu 176 cclik kiti de düşünüyorum.ayrıca cbr 150 kitinide uyguluyorlarmis.ama taiwanda satılan 176 lık kitler daha ucuza geliyormus.egzantrik mili de satılıyor.Sorun şu ki adamların internet sitesi çok dandik.Ana sayfalarında parçalar güzelce sıralanmış ama fiyatları yok.Online shop a tıkladığımda ise burda cbr 125 basligi bile yok ve genel sıralamanın içindede ana sayfada sıralanan parçaların sadece bazıları var.bahsettiğim site:

http://www.aseanmoto.com/main.html

Bu da online store a tıklayınca açılan site:

http://www.aseanmoto.com/engshopping/home2.php
    buradaki malzemelerle cbr 125 değil cbr 300 olur bu motor 30 hpnin üstüne kesin çıkar yani bana öyle geldi ama acayip tuzluya çıkar gibime de gelmiyor değil 3000 ytl den fazla bi fiyat çıkarırlarsa hiç şaşırmam....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler