Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    [QUOTE=mus2aktas;1156381]
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol sorun değil pendikte oturuyorum.

vay dostum.pendikte nerede oturuyosun.bende orda oturuyorum.
    ben pendik köprüsüne yakın oturuyorum,sen nerde oturusyosun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar şu ön rüzgarlığın yüksek devirlerde çıkardığı zırıltıyı kesmenin bi yolunu bulan varmı? yoksa çıkarıp atıcam acayip sirimi bozmaya başladı...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    At at lazım değil o...

Camı vidalarından çıkar , sonra göstergenin yanındaki vidaları çıkarıp plastik parçaları sök... en son gösterge somunlarını sök , göstergenin arkasına elini atıp km telini çıkardıktan sonra göstergeyi yana al... ön camın en altındaki vidayı da çıkar , ve titreşim yapabileceğini düşündüğün yerlere çok ince sünger veya yumuşak bant çek. Titreşim yapan bölgeler daha çok plastiğin plastiğe deydiği ve camın altındaki üçgen orta grenajın ucu oluyor...
    Buralara yalıtım yaptığında belirli ölçüde zırıltının azaldığını göreceksin...
    Ayrıca göstergenin arkasındaki geçme sıkılığını kaybettiyse de göstergen öne arkaya oynar ve zırıltı yapar...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR 125 R
    saol görkem ben bu işi bilen birine tarif ediyim... olmadı komple göstergeleri ve rüzgarlığı çıkarıp atıyım

ama işin sinir olduğum tarafı o sesler 7000 devirde başlıyo 9000 devire kadar devam ediyor... 9000 devirden sonra 12000 devirde 1 daha ötmeye başlıyor... hadi biri beni uyarıyo hızlı gitmemem için dicem ama 9000 devirden sonra düzeliyo anlam veremedim

:D sende bir acayipsin dostum... :D bende ybr war.. cbr param yok henüz ama aynı sorun bendede war :D devir arttıkça başıma geliyor... :D 7000-9000 dewirde ses gelip 9000-1200 devirde sesin kaybolması çok garip :D ama sen bir üst vitese takıyorsundur 9bin devirde... onun için rahatlıyordur bence... sallantı sarsılma azalıyordur.. ondan olablr hıı?

Motosikleti
    CBR 125 R
    cbr grenajdan ibaret bi motor o yüzden tüm herşeyi söküp bağlantı yerlerine çift taraflı bant yada ona benzer ince bi sünger çekmek lazım ben plakaya kadar her yeri sıktım ses azaldı ama ön tarafa bi çözüm bulamadım şahsen... daha bugün otoseverde kontak anahtarını sıktırdım komple direksiyon falan söküldü yani... ama yine ses var yine ses var oradaki usta ince bant çekmiş ön rüzgarlığa ama hala ses geliyo fıttırıcam bu arada sol ön sinyalimi değiştirdim 150 ytl haşırt

Her motorun belirli bir -adınıunuttum- noktası vardır ... rezonans diyelim.
    Bu motor da o devir aralıklarında senkron'undan çıkar ve titreşim yaratır... Normal bir olaydır 12.000'den sonrası da malum...
    sinyaller 150 mi olmuş... 137 idi... kırmayın peki neden değiştirdin fotosu var mı eskisinin?
    Ben eski motorumda titreşim yapabilecek yerlere ince sünger çekmiştim zırıltı makul seviyede azdı...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorun belirli bir -adınıunuttum- noktası vardır ... rezonans diyelim.
    Bu motor da o devir aralıklarında senkron'undan çıkar ve titreşim yaratır... Normal bir olaydır 12.000'den sonrası da malum...
    sinyaller 150 mi olmuş... 137 idi... kırmayın peki neden değiştirdin fotosu var mı eskisinin?
    Ben eski motorumda titreşim yapabilecek yerlere ince sünger çekmiştim zırıltı makul seviyede azdı...
    bi taksici abimiz çarpmıştı bana da o zaman kırılmıştı, geçen hafta perşembe günüde motoru park ediyodum salak bi herif geldi sürttü sinyale yere düştü sinyal bide üstünden geçti japonla tutturacak posizyon olmayınca herifle birbirimize girdik bakalım cumartesi gidicem yanına vermezse bi kaskı geçiririm suratına en azından rahatlarım

sol sinyal 138 ytl 12 ytl de işçilik 150 ytl görkem modifiye tarzı bi değişiklik değil yani mecburiyetten

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    [QUOTE=cem_ali;1157578]
    Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben pendik köprüsüne yakın oturuyorum,sen nerde oturusyosun?
    Benim işyeri e-5 kenarında.Kartal köprüsüne gelmeden 200 metre geride solda Levi's-Dockers-Quiksilver mağazası var.Oranın sahibiyim ben.Ve Bütün gün orada oluyorum.Adım Musa.Bi çayımı içmeye beklerim.Tabi burdaki herkesi de.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ehliyet sınawını gectim aranıza honda beatimi babama werip cbr125 mi ehlıyetımı aldıktan sonra aranıza katılıyorum arkadaslar bir de 20 binde bi cbr buldum sizde km faz lamı bıraz cbr ıcın nası bı km sızce ?

Anladım Darkkiller , tamir edilebilecek bir pozisyonu var mı merak etmiştim ama üzerinden geçtiyse sorumun cevabını aldım

ruckerpark , 20.000 bir motor için hiçbirşey değil. Yeter ki bakımlı , temiz kullanılmış olsun... 20.000'de motor yeni yeni ergenlik çağına giriyordur

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    arkadaşlar herkese merhaba. cbr 125 in kasko raiç bedeli ne kadardır ? bilen var mı ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Şunuda belirteyim.Avrupadan gelirken Kartal Köprüsünü 200m geçince sağda.Gebze istikametinden gelirken Kartal köprüsüne 200m kala solda.ALHAN SPORTSWEAR (Levi's-Dockers-Quiksilver-LCW-LCWaikiki).Uğrak yeriniz olsun.Bi çayımı içmeye herkesi beklerim arkadaşlar.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ruckerpark , 20.000 bir motor için hiçbirşey değil. Yeter ki bakımlı , temiz kullanılmış olsun... 20.000'de motor yeni yeni ergenlik çağına giriyordur [/QUOTE]

tmm o zaman o motoru dusunebılırım tessekur ederım bu arada

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet sınawını gectim aranıza honda beatimi babama werip cbr125 mi ehlıyetımı aldıktan sonra aranıza katılıyorum arkadaslar bir de 20 binde bi cbr buldum sizde km faz lamı bıraz cbr ıcın nası bı km sızce ?
    hic sorun değil temiz ve bakımlı olduktan sonra. ben de 20K da aldım..

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba. cbr 125 in kasko raiç bedeli ne kadardır ? bilen var mı ?
    kasko bedeli 2005 icin 3650, kaskosu da yaklasık 380 lira tutuyor, gecen gun hesaplattım.
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    2006 model olanı da 100 ytl fazladır herhal.. bilgi için tşk ler
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    [QUOTE=mus2aktas;1158194]
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim işyeri e-5 kenarında.Kartal köprüsüne gelmeden 200 metre geride solda Levi's-Dockers-Quiksilver mağazası var.Oranın sahibiyim ben.Ve Bütün gün orada oluyorum.Adım Musa.Bi çayımı içmeye beklerim.Tabi burdaki herkesi de.
    biliyorum orayı,teşekkür ederim gelirim birgün çayınızı içmeye oranın önünden gelip geçiyorum zaten sürekli

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tekrar Merhaba arkadaşlar.. Bugün bi Repsol baktım... 2006 model 11456 km de... 2.600 YTL ye anlastık...

Yalnız ; Muayenesi yok ; Ne kadar tutuyo muayenesi biLen war mı acaba ???

Bi de Devri kesin alman gerekiyo dedi ; devir işlemi tam olarak ne kadar tutuyo ( Noter trafik dahil ) ???
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125R
    50 lira muayene, devrine de 200 lira gider
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anaa ben de gitmiyorum harbi bak bilmiyordum
    Satılık 2 adet saha içi Metalica bileti!!!
    (2 adet yazdım sen de gelirsin belki diye)
    O ışık hikayesi bizi kırdı geçirdi zaten... Otobüste hala gülüyorduk. Çok yorulduk ... Ben baştan aşağı yandım güneşten çok acı çektim Organizasyon aksaklıkları da vardı ama yinede iyiydi... Geceleri hiç açmıyorum zaten
    Sonra msn'den daha detaylı konuşuruz...
    Abi daha yarışlar olacak ama sanmıyorum ki metallica TR'ye gelip de konser versin...O yüzden başka bahara BG'de pist şampiyonası organizasyonu...İçime doğmuştu ama aynı hafta olacağı
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler