Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı sparrow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor gelmez gelirse en az 12-13 lira
    Malatya CBR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    arkadaşlar 2-3 bayi ile görüşücem ozaman ben bu mevcut kasa sadece varsa yanı yenı kasa gelmıcekse almim dicem bırısı eski aldıgım bayi yarın sorarım söyler zaten bılgısı varsa inşallah gelmez gelmezse en geç 1 hafta sonra konu açıcam çıtır repsol geldi diye

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Arkadaşlar ben A1 ehliyeti almayı düşünüyorum başvuru süremden sonra ortalama kaç ay gibi bir sürede ehliyetim elimde olur?

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    arkadaşlar yağını kendisi değiştiren
    ve diğer başka bakımlarını kendisi yapan var mı?
    servise fazla para vermek istemiyorum.
    Ayrıca güvenimde yok ne yağı koyuyor nereden bileyim
    Hava filtresini temizledik dedi mesela nereden bileyim temizlediğini ?(tırsıyorum bu konularda napayım)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

birde arkadaşlar bizim motorlarda yağ filtresi var mı ?

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Slm arkadaslar bugun motorumu sattim honda cbf 150 2014 model trafik cikis tarihi 2015.01.28 5000 tl verdim niyetim cbr 125 alip araniza katilmak sizce pisman olurmuyum

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke katlanır plaka biri yaptıran şöyle fotosunu atsa ne güzel olur bizde görürdük
    birde kırmızıda geçenlere bir sorum olacak ben Malatya'dayım ve kırmızılarda geçiyorum (müsaitse) ama hiç ceza yazmadılar şimdiye kadar
    sizde de öyle mi kırmızıda geçen var mı arada ceza geldiği oldu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

beyler soğutma suyunun seviyesi en alt seviyede kendim değiştirebilir miyim veya kendim ilave yapabilir miyim? aramızda kendi bakımı kendisi yapan var mı? mesela ön arka fren hidroliklerini kendisi değiştiren var mı ? veya ufak tefek küçük bakımlarını kendisi yapan var mı acaba?
    dostum hidroliklere kesinlikle karışma onlar bi hava aldı mı motorcular bile zor alıyo havasını bnden sölemesi soğutma suyuna ilave edebilirsin sıkıntı olmaz

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Hondacbf250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar bugun motorumu sattim honda cbf 150 2014 model trafik cikis tarihi 2015.01.28 5000 tl verdim niyetim cbr 125 alip araniza katilmak sizce pisman olurmuyum
    oturma pozisyonu dışında pişman olacağın bir konu yok. grenaj ları pahalı o kadar cbf parçalarından sonra. taKOZu koyunca sıkıntı çekmezsin. birde egzoz hafiften sesli devam et git.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Alıntı nihat34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hidroliklere kesinlikle karışma onlar bi hava aldı mı motorcular bile zor alıyo havasını bnden sölemesi soğutma suyuna ilave edebilirsin sıkıntı olmaz
    hiroliklerede ekleme yapabilirsin ama değiştirmeye sakın kalkışma

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Saol arkadas sorumu cevapladigin icin ama takoz meselesini anlamadim ????

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hondacbf250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol arkadas sorumu cevapladigin icin ama takoz meselesini anlamadim ????
    Grenajlari olasi bi yere dusmede korumak icin koruma takozu takmani onermis arkadas.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Oğlumla hafta başında vedalaştım, 5 yılın ardından ayrılmak ne kadar da zormuş arkadaş.
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi iletirim.Sıkıntı sorun durumunda elimden geldiğince tecrümelerimi aktarmaya hazırım

Sokollu, Malatya CBR ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı nihat34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay mı ki hocam hiç yaptın mı?
    direk norma su koysak olur mu başka özel bir su mu koymak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlumla hafta başında vedalaştım, 5 yılın ardından ayrılmak ne kadar da zormuş arkadaş.
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi iletirim.Sıkıntı sorun durumunda elimden geldiğince tecrümelerimi aktarmaya hazırım

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...09a7dd87b282d8
    hocam 5 yıldır kendi bakımınızı onarımınızı kendiniz mi yapıyordunuz kolay mı yoksa hiç uğraşma git servise götür mü diyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Soğutma Suyu Tavsiyeleri
    Araç sahibi donmayı harareti ve korozyonu önlemek
    için soğutma suyunu titizlikle muhafaza etmelidir.
    iyi kaliteli ve içinde korozyona karşı koruyucu
    madde bulunduran ve özellikle alüminyum motorlar
    için tavsiye edilen glikoz antifriz kullanılmalıdır.
    (ANTİFRİZ KUTUSUNDAKİ ETİKETE BAKINIZ)
    Sadece antifriz karışımı ile saf su veya düşük mineralli
    içilebilir su kullanınız. Yüksek mineralli su
    içinde tuz ihtiva edebilir ve bu da alüminyum motora
    zarar verebilir.
    Soğutma suyunu silikat inhibitörler ile beraber kullanmak
    devridaim pompası contalarının erken aşınmasına veya radyatör kanallarının tıkanmasuna yol
    açar.
    Musluk suyu kullanmak motora zarar verebilir.
    Fabrika çıkışında motosikletiniz 50/50 karışım oranında saf su ve antifriz ihtiva eder. Bu karışım çeşitili
    çalışma sıcaklıklarında tavsiye edilir ve korozyona
    karşı çok etkilidir. Yüksek antifriz oranı soğutma sisteminin performansını azaltır ve sadece
    donmaya karşı ilave koruma gerektiğinde tavsiye
    edilir. 40/60 (%40 antifriz) oranından daha düşük
    bir karışım korozyona karşı iyi koruma sağlamayacaktır
    Donmanın meydana gelebileceği soğuk dönemlerde
    soğutma sistemini sık sık kontrol edin ve
    gerektiğinde antifiriz miktarını (maksimum %60’a
    kadar) arttırınız.

Arkadaşlar soğutma suyuna ilave yapmak istiyorum en alt seviyede şuan tavsiyeleriniz varsa beklerim daha önce yapmadım bu işi nasıl yapılır biraz araştırdım da anlatan olursa çok memnun olurum her türlü tecrübeniz benim için önemli bir sorum olacak kullanıcı kitabında yazan yukarıdaki mavi ile yazdığım yer ne anlama geliyor acaba? silikat inhibitör nedir?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hocam arka seleyi açıp ordan kendi selemizi açacağız takım çantasındaki aletlerle girişi orda bi yerde plastik kapakla kapalı görürsünüz

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arka seleyi açıp ordan kendi selemizi açacağız takım çantasındaki aletlerle girişi orda bi yerde plastik kapakla kapalı görürsünüz
    içine ne koyacağız hocam bir yerden sıradan bi antifiriz ve saf su mu alacağız %50 ondan %50 ondan öyle mi
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

Motosikleti
    içine ne koyacağız hocam bir yerden sıradan bi antifiriz ve saf su mu alacağız %50 ondan %50 ondan öyle mi
    Hocam bana 1kere hondada ekleme yaptılar çok değil oda zaten.Bildiğin 500ml içme suyunu açıp döktü içine.Detay çok sormadım ama ben.Bi Hondayi arayıp sorsan cevap verebilirler mi acaba veya kitapcikta yazar mi?

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bana 1kere hondada ekleme yaptılar çok değil oda zaten.Bildiğin 500ml içme suyunu açıp döktü içine.Detay çok sormadım ama ben.Bi Hondayi arayıp sorsan cevap verebilirler mi acaba veya kitapcikta yazar mi?
    %50 antifiriz %50 saf su veya içilebilir düşük mineralli su koyun diyor da yapan var mı diye merak ettim böyle okumayla olmuyor sonuçta tecrübe şart keşke tecrübesi olan birileri ayrıntılı bir şekilde anlatsa aynı şu verdiğim linkteki gibi mesela adam ne kadar güzel hidrolik değişimini anlatmış

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/131306-fren-hidrolik-yagi-degisimi-resimli-anlatimli.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

kullanıcı kitabında yazmayan bir şey daha sormak istiyorum soğutma suyunu değiştirin diyor da nereden boşaltacağız bunu tahliye borusu nerede? nasıl adımları izleyeceğiz yok mu bir bilen?

Motosikleti
    %50 antifiriz %50 saf su veya içilebilir düşük mineralli su koyun diyor da yapan var mı diye merak ettim böyle okumayla olmuyor sonuçta tecrübe şart keşke tecrübesi olan birileri ayrıntılı bir şekilde anlatsa aynı şu verdiğim linkteki gibi mesela adam ne kadar güzel hidrolik değişimini anlatmış

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/131306-fren-hidrolik-yagi-degisimi-resimli-anlatimli.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

kullanıcı kitabında yazmayan bir şey daha sormak istiyorum soğutma suyunu değiştirin diyor da nereden boşaltacağız bunu tahliye borusu nerede? nasıl adımları izleyeceğiz yok mu bir bilen?
    Azicik kurcala bulursun ya

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    bu bizim kullanıcı kitabında geçen ''Yedek Depo'' ifadesi genleşme kabı mı oluyor ? bilen ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Arkadaşlar 2-3 yıldır soğutma sıvısı ve ön, arka fren hidroliği değişmeyen arkadaşlar siz ne yaptınız acaba?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    [QUOTE=Malatya CBR;3842755]kolay mı ki hocam hiç yaptın mı?
    direk norma su koysak olur mu başka özel bir su mu koymak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

hocam 5 yıldır kendi bakımınızı onarımınızı kendiniz mi yapıyordunuz kolay mı yoksa hiç uğraşma git servise götür mü diyorsunuz[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

24 bin bakımına kadar servise götürdüm, ortalama 100 150 arası bayılıyordum.
    1 kez servis dışıan gitti onda da 80 lira civarı para vermiştim aynı işlemlere, hiç kendim yapmaya kalkışmadım açıkcası
    Maddi durumun el veriyorsa hiç uğraşma derim.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

bilgeturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 Rally
    26 şubatta Ergo sigorta dan 102 tl te sigorta yaptırdım. Yaş 30 . Yer burdur. Geçen yıl 40 tl idi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler