Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites kolu kırılırsa 60 tl büyük yan grenaj 170 tl sinyal 50 tl manet 60 tl.
    Bakım ve sigorta maliyetlerini hesapla asıl öğrenciysen.
    Tamam saolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhabalar Arkadaşlar 2013 model Honda CBR 125 kullaniyorum 6 aydır... 21880 orjinal Km de tüm bakimlarini yetkili serviste yaptıriyorum .. Ancak kücük bir sorunum var motorum kış ayindan mi bilemiyorum biraz sesli çalışıyor .Çalışma devri normal ,gidis performans herşeyi normal ancak eski yaz aylarına göre seste artıs var gibi .. Ayrıca ilk çalıştırmada motorun devir göstergesindeki devri sabit durmuyor gibi ... Ama ses olarak bir asenkronluk yok ses senkron geliyor .. Ve son olarak vites gecislerinde önceden 1. Ve 2. Vitesi hissedebilirken 3 4 5 6 nın grcislerini hissedemezdim ama artık 3 4 5 e atarken bile tık diye ses geliyor .. Normal şeyler mi emin olamadım ilk defa kış aylarında motor kullanıyorum çok tepkilerine alıskın degilim normal şeyler mi ?? Servisteki ustam 24000 de yağı değistiririz demisti sizce erken de olsa 22000 de değiştirsem mi ? Suan da kullandığim yağ Repsol 10w40 yüksek performans .. Her sabah motorumda tek diş ısı gösterene kadar ısıtıyorum .. Yağdan kaynaklanıyor olabilir mi değistireyim mi ?

Cbr 125 için hangi benzin almalıyim

Motosikleti
    cbr 125 r
    ben genelde opetten alıyorum benzini ve 95 oktan alıyorum . benzini aynı yerden almaya dikkat et dedi bana usta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

merhaba arkadaşlar benim motor 22.000 km de ve otoban gibi, asfaltın dümdüz olduğu yollarda 90-100 ile giderken elleri bırakınca gidon biraz sağa sola titrer gibi oynayıp duruyo, yalpalıyor.. Servise gittim anlattım durumu bindi motora ordaki eleman; bu dedi gidona rüzgar vuruyo o yüzden oluyo dedi.Fakat eskiden böyle olmuyodu diye hatırlıyom aklımı kurcalıyo hala. Balans ayarı falan mı yapılması gerek acaba. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Arkadaşlar Merhaba;
    Ben Burhan Eskişehirde yaşıyorum.Yaklaşık 2 Senedir Cbr 125 kullanıcısıyım.Motorum. 13 kasa ve 8bin km
    En Son 8bin kmde servise verdeim yaklaşık 150km sonra Motorum ön tekerinin bulunduğu yerden 1-2 saniye arayla
    gırıldı tarzı bir ses geliyor.Yani 50km hızı geçiyorum,debriyajı açıyorum ve gazı kesiyorum.O zaman daha keskin anlaşılıyor.
    Bu sorununu daha önce yaşayan var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.
    Gelen sesi youtube koydum bakabilirsiniz. >>>>> https://www.youtube.com/watch?v=dAX3m9V6eD0&feature=youtu.be

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı mrtknlmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben genelde opetten alıyorum benzini ve 95 oktan alıyorum . benzini aynı yerden almaya dikkat et dedi bana usta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

merhaba arkadaşlar benim motor 22.000 km de ve otoban gibi, asfaltın dümdüz olduğu yollarda 90-100 ile giderken elleri bırakınca gidon biraz sağa sola titrer gibi oynayıp duruyo, yalpalıyor.. Servise gittim anlattım durumu bindi motora ordaki eleman; bu dedi gidona rüzgar vuruyo o yüzden oluyo dedi.Fakat eskiden böyle olmuyodu diye hatırlıyom aklımı kurcalıyo hala. Balans ayarı falan mı yapılması gerek acaba. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
    Gidon topuzlarına dikkat et gevşemiş olabilirler. Ön lastiğin havasına bak hava soğudukça inebiliyor. Belki de lastiğin eskiyip sertleşmiştir.
    Alıntı brhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba;
    Ben Burhan Eskişehirde yaşıyorum.Yaklaşık 2 Senedir Cbr 125 kullanıcısıyım.Motorum. 13 kasa ve 8bin km
    En Son 8bin kmde servise verdeim yaklaşık 150km sonra Motorum ön tekerinin bulunduğu yerden 1-2 saniye arayla
    gırıldı tarzı bir ses geliyor.Yani 50km hızı geçiyorum,debriyajı açıyorum ve gazı kesiyorum.O zaman daha keskin anlaşılıyor.
    Bu sorununu daha önce yaşayan var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.
    Gelen sesi youtube koydum bakabilirsiniz. >>>>> https://www.youtube.com/watch?v=dAX3m9V6eD0&feature=youtu.be
    Videodan bişey anlaşılmıyor ama fren balatalarından geliyor olabilir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites işi basittir, gözünüzde çok büyütmeyin

Motosikletimi satılığa çıkarttım bu arada arkadaşlar, bilginiz olsun.

İlan bilgilerine ulaşın..

Herkes e iyi akşamlar.
    Hayırlı satışlar, CBR125 gibi motorun ilk sahibinden olanıyla 2-3 el değiştirmişi çok farklı oluyor gerçektende, motor çok temiz ve lastik aku olmasıda iyi O kadar fazla apaçi motoru, 2. 3. el olarak apaçiye düşmüş cbr125 ler varki

2011 de ilk partiden alıp, hala ilk sahibinden 2 motor kaldı galiba, biriside bende hiç kazasız, servis bakımlı ve garaj motoru...

Bu yaz satabilirim belki... alırsam bende 250R, 500R değil 650F olacak gibi duruyor. Bi ihtimal yeni 500R veya MT-07 ABS ye şans verebilirim
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    sadece balata ise çok sorun çıkarmaz.
    Ama emin değilim bende

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaşlar 2013 model Honda CBR 125 kullaniyorum 6 aydır... 21880 orjinal Km de tüm bakimlarini yetkili serviste yaptıriyorum .. Ancak kücük bir sorunum var motorum kış ayindan mi bilemiyorum biraz sesli çalışıyor .Çalışma devri normal ,gidis performans herşeyi normal ancak eski yaz aylarına göre seste artıs var gibi .. Ayrıca ilk çalıştırmada motorun devir göstergesindeki devri sabit durmuyor gibi ... Ama ses olarak bir asenkronluk yok ses senkron geliyor .. Ve son olarak vites gecislerinde önceden 1. Ve 2. Vitesi hissedebilirken 3 4 5 6 nın grcislerini hissedemezdim ama artık 3 4 5 e atarken bile tık diye ses geliyor .. Normal şeyler mi emin olamadım ilk defa kış aylarında motor kullanıyorum çok tepkilerine alıskın degilim normal şeyler mi ?? Servisteki ustam 24000 de yağı değistiririz demisti sizce erken de olsa 22000 de değiştirsem mi ? Suan da kullandığim yağ Repsol 10w40 yüksek performans .. Her sabah motorumda tek diş ısı gösterene kadar ısıtıyorum .. Yağdan kaynaklanıyor olabilir mi değistireyim mi ?
    havalar soğuyunca ses değişiyor. Yağın eskimiş belli Motul 5100 öneririm vites geçişlerine baya etki ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı brhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece balata ise çok sorun çıkarmaz.
    Ama emin değilim bende
    Freni yarım sıkıp dene ses artıyorsa ondandır.Bir de motor çalışmazken düz bir yerde elinle yürüt motoru o zamanda gelir balatadansa.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar soğuyunca ses değişiyor. Yağın eskimiş belli Motul 5100 öneririm vites geçişlerine baya etki ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Freni yarım sıkıp dene ses artıyorsa ondandır.Bir de motor çalışmazken düz bir yerde elinle yürüt motoru o zamanda gelir balatadansa.
    Tamam denerim 50km üstüne çıkınca artıyor ses. Sağ ol...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites işi basittir, gözünüzde çok büyütmeyin

Motosikletimi satılığa çıkarttım bu arada arkadaşlar, bilginiz olsun.

İlan bilgilerine ulaşın..

Herkes e iyi akşamlar.

Merhaba 7500 TL 2011 HONDA CBR 125CC için fazla geldi yaklaşık 7 gün sonra 5 senelik motor olacak şuan bu motorun sıfırı 9.600 TL sizden almak pek mantıklı gelmedi

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    cbr 250 aldım hala 125 im den vazgecemiyorum. sen nasıl bişeysin turuncugil <3

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı shpdat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 7500 TL 2011 HONDA CBR 125CC için fazla geldi yaklaşık 7 gün sonra 5 senelik motor olacak şuan bu motorun sıfırı 9.600 TL sizden almak pek mantıklı gelmedi
    Abi kusura bakmayın ama piyasada bir sürü km si oynanmis ,nerelerde servis gördügu belli olmayan ,kaç tane sahip değistirmis, eski sahiplerinin neler yaptigi belli olmayan cbr125lerle dolu hemde fiyatları çok uygun 6500 67500 ... Yanlis anlamayin satan arkadaşla bir tanışıklığım yok ama kızıyorum böyle şeylere..Kendi çevremde çok kisi var o yüzden artık dayanamıyorum ...
    Bende de var 2013 yaklasik 22 binde siyah alindigi günden beri servis bakımlı kaza yatma falan yok araç herşeyiyle orjinal üzerinde bridgestone lastikler araç sürekli 5500-6500 devir araliginda kullaniliyor , bir kere teker yapmayı bırakın denenmemis bile nerdeyse 2000 kmde bir yağ degistirip zinciri sürekli temizleyip bakiyoruz ... Ne zaman bir konu acilip sat bana motoru diyen biri çıksa 7850 ver senin olsun dedigimde yok artık gider sıfır motor alirim o fiyata demeleri garip yani .. Kardesim kimse sana zorla motor satmiyor ki serbest piyasa hem soruyor sat bana diye hemde gelmis artist artist konusuyor sen o motoru o fiyata sat bilmem ne alicam demeler ...Çok sinir oluyor insan vurdum duymaz olup nasilsa 500 tl ucuza verdim mi herkes alir diyip bizim gibi az kalmis 3 5 insanda , motorumuzun anasını ağlatıp redline dan inmeyelim mi ??? O zaman ben benimkini 7000 e bile veririm ...Tekrar soyluyorum bu sozlerim kesinlikle size degil yanlıs anlamayin ama birisi bir makineye fazla para istiyorsa eminim makinenenin hakkını istiyordur ... Ve güveniyordur aracina ..
    !Lk£® bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shpdat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıllık bi cbr 125 in ortalama km si 40-45 bin değiştirdiği sahip sayısı en az 3 kişi. ilk sahibinden 26 bin de cbr125 bebek gibidir emin ol. 100 bine kadar gidersin sadece yağ, balata, filtre ,lastik değiştirerek. 6 bine temiz cbr bulamasssın artık. 5.850 ybr olmuş

apaçi den alırsın 6 bine hor kullanılmış yatıp kalkmış patlamış. Tüm bakımları gelmiştir lastik zincir bunlarada 1200 gider yine 7000 bini geçer
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 125 r
    Izmir ve çevresinde bildiğiniz güvenilir bir servis var mi?

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    arkadaşlar merhaba
    bugün başıma talihsiz bir olay geldi.
    motorumu çalmaya çalıştılar ve direksiyon kilidini kırıp elektrik bağlantısını kesmişler. anahtarı çevirince elektrik hiç gelmiyor.
    bu direksiyon kilidi onarılan bir şey mi ? bilgi bulamadım nette. napacaz şimdi yahu :(

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Geçmiş olsun allah o korkuyu kimseye yaşatmasın.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    arkadaşlar başlangıç motoruna 6.500 den fazla vermeyin derim. İstediği kadar temiz olsun nolcak nihayetinde max 1 sezon bineceksiniz. Zaten bisikletten hallice birşey. Cbr250 ile mukayese bile edilemez. Benim tavsiyem alın bir ybr125 3 bin liraya 3 ay binin satıp cbr250 alın . Ben yapamadım ama uygun fiyata 0 ayarında 125 cbr buldum. aldım. Boşuna cbr ile başlıcam diye kasmayın . Patlak motor satanların kurbanı olursunuz. Sizin gibi çömezleri tokatlamak için pusuda bekliyorlar.
    Malatya CBR bunu beğendi.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    yani temiz motor bulma ihtimaliniz de var cbr125'in temizini de bulan bulur da arkadaşın dediği gibi kazası bol olur bu işin sıyırma yana yatma bunlar acemilikte çok olur ben 1 büyük 3 küçük kaza yaptım acemilikte motor haşat oldu 1150TL ye yaptırdım diğer küçük kazaların masraflarını katmıyorum bile tabi satarken haliyle daha da normal satmam gereken fiyattan daha da düştü 0 YBR almıştım 21.000km kullandım şimdi cbr125im var tavsiyem arkadaşın dediği gibi 2.EL ybr almanız çok mantıklı bir tavsiye bu keşke 2.el ybr ile başlasaymışım

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani temiz motor bulma ihtimaliniz de var cbr125'in temizini de bulan bulur da arkadaşın dediği gibi kazası bol olur bu işin sıyırma yana yatma bunlar acemilikte çok olur ben 1 büyük 3 küçük kaza yaptım acemilikte motor haşat oldu 1150TL ye yaptırdım diğer küçük kazaların masraflarını katmıyorum bile tabi satarken haliyle daha da normal satmam gereken fiyattan daha da düştü 0 YBR almıştım 21.000km kullandım şimdi cbr125im var tavsiyem arkadaşın dediği gibi 2.EL ybr almanız çok mantıklı bir tavsiye bu keşke 2.el ybr ile başlasaymışım
    şimdi cbr125 parçaları ucuz ama racing lere göre ucuz. Ybr ile mukayese bile edilemez biri linea diğeri passat gibi . ninjalarda ferrari gib mukayese etmek gerekirse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler