Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dostlar,bugün bir fiyat sorayım dedim servise,yağ değişimi-buji-hava filtresi-ön balata-fren hidrolikleri-debriyaj maneti için 300 lira fiyat çıktı. İş başa düştü,malzemeyi toplayıp ben halledicem mecbur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler rosso 2 taksam motora sizce eksileri nolur

birde şu kedi gözlerini değiştiren varmı aramızda varsa kaç kuruş garantıyı bozarmı bi deyin hele :D
    Rosso 2 140lık var michelin pilot street varken boşa masraf.

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yine kuruş demişsin,beni benden aldın sabah sabah. neyse, ortalama 70-80 km'si 2 kişi ile. geri kalan km'ler otoban,emniyet şeridi vs.trafiğin içine çok girmedim.

3. yakıt ölçümü ; 7,65 lt ile 317 km
    Kuruş hesabı veya 100kmde x litre daha anlaşılır oluyor çünkü.

Alıntı SametSenel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar,bugün bir fiyat sorayım dedim servise,yağ değişimi-buji-hava filtresi-ön balata-fren hidrolikleri-debriyaj maneti için 300 lira fiyat çıktı. İş başa düştü,malzemeyi toplayıp ben halledicem mecbur
    Fren hidroliklerini ilkkez değiştiriyorsan dikkat et hava yapmasın ve çok koyma sıkışmasın.
    Servisin çıkardığı fiyat çok uçuk değil.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Beyler rosso 2 taksam motora sizce eksileri nolur

birde şu kedi gözlerini değiştiren varmı aramızda varsa kaç kuruş garantıyı bozarmı bi deyin hele :D
    rosso 2 nin eksiği yok fazlası var taktır gitsin

Konu çok cansız arkadaşlar biraz fotograflarinizi görmek isteriz özellikle repsollerin :D

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR125 düşnüyorum başlangıç için uygunmudur

konuyu canlandırmak lazım mis...

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Herkese merhabalar forumu uzun süredir takip ediyorum özellikle 'A.Türker' adlı kullanıcı arkadaşın yorumlarını bilgilendirici buluyorum.
    bir kaç sene içinde bende honda cbr 125r almayı düşünüyorum. motor fiyatlarını araştırdığımda maksimum 8000 tl vererek bi motor alıcam bu konuda sıkıntı yok gibi ama GİYİM KUŞAM konusu kafa karıştırıyor. sizler giyime ne kadar harcadınız ??

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende CBR 125R almayı düşünüyorum şu yeni yasa ile birlikte ehliyeti aldıktan sonra. Giyim konusuda benim merak ettiğim konu

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 düşnüyorum başlangıç için uygunmudur

konuyu canlandırmak lazım mis...
    çok uygundur hemde ben ybr ile başladım direk cbr125 le de başlayabilirmişim şimdi 2013 cbr var tavsiye ederim
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bu CBR 125 lerde 2012-2013-2014-2015 aralarında ne farklar var tam söyleyen olursa çok harika olur, sağolun.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu CBR 125 lerde 2012-2013-2014-2015 aralarında ne farklar var tam söyleyen olursa çok harika olur, sağolun.
    sadece renk farkı var başka birşey yok. hatta 2004 cbrla 2015 cbr arasında bile sadece enjeksiyon-karbüratör farkı var.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    o

Ve motor bu durumda yarın honda bayisinr götürüyorum

Aslında bizim motorfan naked olurmuş

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı kaan5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar forumu uzun süredir takip ediyorum özellikle 'A.Türker' adlı kullanıcı arkadaşın yorumlarını bilgilendirici buluyorum.
    bir kaç sene içinde bende honda cbr 125r almayı düşünüyorum. motor fiyatlarını araştırdığımda maksimum 8000 tl vererek bi motor alıcam bu konuda sıkıntı yok gibi ama GİYİM KUŞAM konusu kafa karıştırıyor. sizler giyime ne kadar harcadınız ??
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende CBR 125R almayı düşünüyorum şu yeni yasa ile birlikte ehliyeti aldıktan sonra. Giyim konusuda benim merak ettiğim konu
    Giyim kuşam konusu sonsuz bir konudur. Giyim kuşam değil asıl adı ekipmandır çünkü bunların asıl amacı sizi korumaktır ve tabiki para konuşur. 100 liraya kask varken 3000 liraya da vardır. Ayrıca olay şık görünmek değil iyi korunmaktır en önemli nokta kask konusudur ve şuan piyasadaki en ucuz ama en sağlam kask;
    300 tl ile mt revenge ve mt bladedir. kask denenmeden alınmayacak bir ekipmandır ve ne kadar paranız varsa o kadar iyi kask alın pişman olmazsınız.
    ucuz ama sağlam montlar venomdur. sırt koruması yetersizdir. 300-400 arası fiyat vardır. 4 mevsim montlar yazın giyilmez yazlık mont gerekir. Bunun dışında rev it ve dainese montlar daha pahalı daha şık ve daha sağlamdır tabiki.
    dizliklerin çoğu birbirine benzer 60 tl ile 200 tl arasında değişir.
    eldivende sonsuz seçenek vardır ama olmazsa olmazı el üstü ve avuç içi korumalardır.

ekipmanda sakın ama sakın çok ucuza kaçmayın hem rahatsız eder hem korumaz ve mutlaka motoru almadan önce alın parayı daha kolay harcarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

http://i.hizliresim.com/8QJP1A.jpgo

http://i.hizliresim.com/7P47am.jpg

Geçmiş olsun bu aralar patlayan patlayana bende pazar günü kıyısından döndüm. Kaza nerde nasıl oldu? Egzozu boyayan arkadaş sendin sanırım.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Eyvallah sağolasın valla ben viraja girdim bura köy viraj çıkışında kamyon harfiyat kamyonu benım şeridimden geliyo direk benim şeritten kurtaramadım kafadan geçirdim çiziğim bile yoj allaha şükür ama motor patladı gitti şaşi kaymış gibi dimi onden vurum vites atmıyor motor babamlar motoru iterek arabaya koymuş valls dedim o motor ya 4'5 deydi nasıl olurda ittinmi gider baktım vites atmıyo teker dönüyo birde jant yamulmuş nasıl yamulmus on taraftan vurdum arka taraf bile hasar almış çözemedim

Egzoz boyuyanım aynen

Motosikleti
    CBR 125R
    Eyvallah sağolasın valla ben viraja girdim bura köy viraj çıkışında kamyon harfiyat kamyonu benım şeridimden geliyo direk benim şeritten kurtaramadım kafadan geçirdim çiziğim bile yoj allaha şükür ama motor patladı gitti şaşi kaymış gibi dimi onden vurum vites atmıyor motor babamlar motoru iterek arabaya koymuş valls dedim o motor ya 4'5 deydi nasıl olurda ittinmi gider baktım vites atmıyo teker dönüyo birde jant yamulmuş nasıl yamulmus on taraftan vurdum arka taraf bile hasar almış çözemedim
    Vites atmaması zincir kilitlenmesi ve vites kolu yamulmasındandır. Arka maşa kırık, kafa demiri kırık grenaj zaten perişan. Sigorta %80 perte çıkarır sende iyice bastır perte çıksın. Yapılmaz değil elbette yapılır ama çok büyük masrafı var. Arkanın yamulması şasi şokundan olabilir. Whatsaptan yazdım sana.

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    http://i.hizliresim.com/8QJP1A.jpgo

http://i.hizliresim.com/7P47am.jpg

geçmiş olsun :( içim gitti görünce

kafkef09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 2012 beyaz
    bende cbr kullanıcısıyım 43 bin km yol yaptım 2012 model debrajdan ses geliyor debrıyaja basınca,bırakınca ses kesiliyo bidaha basıyom bidaha geliyor hiç bir şekilde yan kapaklar acılmadı herşeyi orjinal sizce neden olabilir tahminim debraj rulmanı var onlar bozulmuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim servise giden falan sürekli varsa sorarmısın arkadaşlar )))

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kafkef09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbr kullanıcısıyım 43 bin km yol yaptım 2012 model debrajdan ses geliyor debrıyaja basınca,bırakınca ses kesiliyo bidaha basıyom bidaha geliyor hiç bir şekilde yan kapaklar acılmadı herşeyi orjinal sizce neden olabilir tahminim debraj rulmanı var onlar bozulmuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim servise giden falan sürekli varsa sorarmısın arkadaşlar )))
    baskı yayı gitmiş. balatalar iş görüyor ama 43 bin de isen komple debriyaj da yenilenebilir. şuan servis kampanyası varekn daha uyguna yaptırırsın

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı kafkef09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    43bine kadar debriyaj seti değişmediyse ses de yapar küfür de eder

Motosikleti
    CBR 125R

Cbr 125 Vites Kolu Yamulması/ Vitese geçmemesi

Benzer durumu yaşayan arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Cbr 125i sola yatırınca zarar gören ilk parça vites pedalı oluyor. Diğer motorlardaki gibi düz çubuk yerine pedalımızın N harfi gibi abuk subuk bir yapısı var ve yamulunca ayaklığa veya üst çubuğa çarpıyor. Elle çekip düzeltseniz bile sürtme yapıp özellikle birinci vitese girmemeye başlıyor. Böyle durumlarda ya vites pedalını değiştirin yada boru anahtarıyla ayaklık kapalıyken vites pedalının rahat hareket edebileceği şekilde düzeltin. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer durumu yaşayan arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Cbr 125i sola yatırınca zarar gören ilk parça vites pedalı oluyor. Diğer motorlardaki gibi düz çubuk yerine pedalımızın N harfi gibi abuk subuk bir yapısı var ve yamulunca ayaklığa veya üst çubuğa çarpıyor. Elle çekip düzeltseniz bile sürtme yapıp özellikle birinci vitese girmemeye başlıyor. Böyle durumlarda ya vites pedalını değiştirin yada boru anahtarıyla ayaklık kapalıyken vites pedalının rahat hareket edebileceği şekilde düzeltin. Tekeriniz düz bassın.
    bana da bir taksici soldan çarptı Allah'tan düşmedim yere soldan sol ayağıma çarptı ve vites pedalı da yamuldu aynen dediğin gibi vites pedalı adeta ayaklığa yapıştı ve vitesi 2-3-4-5-6 ya atabiliyordum fakat 1.vitese atamadım yani vites aşağı doğru ayaklığa yapışınca doğal olarak aşağı inmiyor ondan dolayı 1.vitese geçmiyor neyse 2.viteste servise kadar gittim basit bir penseyle vites pedalını eğip bükerek düzeltti ücrette almadılar onlardan da burada deneyimlerini paylaşan herkesten de Allah razı olsun
    A.Türker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler