Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam vites atmadan özellikle boştan 2 ye atacaksan veya 1den 2ye atacaksan kısaca 2.vitese atacaksan muhakkak gaz ver devri 4-5 lere getir öyle at kesinlikle hiç ses çıkmayacağını görürsün çünkü aslında bütün vitesleri atarken yapmak lazım ama böyle yaparsan dişliler daha rahat birbirine geçer vites kutusundaki parçalar aşınmaz bi dene
    Tmm ustam bi deneyecegim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Geçen hafta Çağlayan medyanın oralardayken Krank kırdım. 10km hız ile büyük başarı. Hatta 1000km öncede full servis bakımı yaptırmıştım motoruma. Defalarca tenbih ettim ustaya da iyice bak motora..
    Velhasıl esengüle götürdüm yakın diye ama onlarda son bakımı yakın tarhde başka servisde yaptırdığım için motoru kabul etmediler ve konşuk motora kadar çekici götürdü motoru. 25binde Krank in kırılması ve servislerin böyle çalışması beni gerçekten soğuttu Hondadan. Var mı başka Krank kıran?

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam bende aranıza katıldım
    İlk motor sevdamdan bahsedeyim
    Herhangibir ilgim yoktu motora taa ki geçen ay bayramda memlekete gideni kadar
    Dayımın mz 251 motoru var tarlaya felan gidip gelmek için kullanıyor genelde . bende sürmek istedim öğretti biraz saten b sınıf ehliyetim var ilk günden sonra tek binmeye başladım baya sardı beni bayada zevk aldım üstünde oturmak bile yetiyordu yani :D hergün pratik yaptım kalkış felan 3 hafta boyunca kullandım trafiğe çıkmadan saten karamanda trafikmi olur kendimce baya öğrendim ön bile kaldırdım yanlislikla yerler toprak bayada arka kaydırdım düşmeden.
    köyden geldiğim gibi a2 için kayıt yaptırdım eylülde direksiyon sınavına gireceğim.
    Supersport bi modelde karar kıldım aklımda cbr 250 yada 125 olanı var. babam motorun tipini felan görünce biraz tedirgin oldu motor tecrübesi kazası olan bi arkadasıyla görüşmemi istedi daha buluşmadık ama telefonda su sogutmalı onlar atak motorlardır şöyle stooter bi motorla başla trafik öğren gibisinden konuştu. bende o tip bi motor istemiyorum cc olarakta 125 lik düşük gelceğini düşünüyorum hatta köyde kullandıgım 250 ligin bile yeteneceğinden şüpheliyim tabi tecrübem yok sizin tavsiyeleriniz nelerdir ne yapmalıyım ? bütce olarak 2 side uygun ilk temiz 2.el arayacağım olmazsa sıfır. + yarında bi yüzyüze konuşcam babamın arkadasıyla o konudada ne yapmalıyım ? :D
    evet atak bir motor ama kontrolden çıkacak kadar değil epi topu 125 cc rahat sürersin gözünde büyütme. Ben sürmeyi bilmeden almıştım babanın arkadaşıyla konuşup napabilirsin ki dikkatli git falan diyicek o kadar.

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Kimler burada bi görelim bakalım

Motosikleti
    CBR 500 2015
    günler geçmiyor 45 gün var ehliyet almama :( motoruda ehliyetten sonra alırık diyor peder.. geçmiyor günler pakizeeeeeeeeee :(

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    [QUOTEys;3698306]günler geçmiyor 45 gün var ehliyet almama :( motoruda ehliyetten sonra alırık diyor peder.. geçmiyor günler pakizeeeeeeeeee :([/QUOTE]

Senin yine 45 gün benim daha 4 ay var bide benim pederde aynı şekilde önce ehliyet sonra motosiklet diyo

ben ehliyet alalı 1 yıl oldu hala motor için para biriktiriyorum. kıymetini bilin pederlerin

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı klonlayn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ehliyet alalı 1 yıl oldu hala motor için para biriktiriyorum. kıymetini bilin pederlerin
    Helal olsun

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı klonlayn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen yazmaya bile gerek yok gölgesi yeter babalarımızın.
    Demin konuştum babamla onun arkadaşı tamam derse 1000 lik bile alırmış :D
    yalnız ben geçen konuşmam gerekiyordu astıydım biraz buluşmadım şimdi yesede yemesede konuşmam lazım durum vahim eline düştüm haberi yok :D
    okuduğum için pek çalışmama sıcak bakmıyor yoksa bende çalışır biriktirirdim de o zamanlar motordan bi haberdim neyse bugün 13ü kaldı 44 gün

Merhabalar arkadaslar izmir çeşme ilçesinde yaşıyorum okula gidip gelmek için kullanıcam motoru yani eylül 15 itibari ile satın alıcam sizce o zamana kadar bekleyeyim mi yaz sonu fiyatlar düşebiliyor. biraz kalıplı olduğum için 2011 üstü kasayı istiyorum ne kadarlık bir bütçe ayarlamam gerekli ve bu bölgede satılık motoru olan varsa ulaşabilir mi

merhabalar. yaz sonu fiyatlar dediğiniz gibi düşebilir ancak bu sene her ay sıfır km ye zam geliyo nasıl oluyo anlamıyorum honda çıldırdı. bi zam daha gelirse 2.el fiyatları tekrardan yükselişe geçebilir. ben olsam zam gelecek mi gelmeyecek mi net bilgim olmadan ne sıfır nede 2.el almam bu aralar çok sakat duruyo. (parası olmayana konuşması kolay tabi diyebilirsiniz) :D hani para yok para :(

byossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Arkadaşlar benim cbr 125 motorum var 2013 model. Temiz baya iyi durumda. Eylülde kurban bayramında İstanbul dan samsuna bir gezi planlıyorum köyüme gideceğim arkamda artçı da olacak artçı 60 kilo civarında ve haliyle 1 hafta orada tatil yapacağız 2 tane büyük sırt çantasıyla gitmek istiyorum. sizce bu motor bu kadar yükü kaldırabilir mi gideceğim yer 800 km yakın. Rota daha belirlemedim ama sizce nasıl olur ? Bu motor bu yükü yolu kaldırabilir mi ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı byossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim cbr 125 motorum var 2013 model. Temiz baya iyi durumda. Eylülde kurban bayramında İstanbul dan samsuna bir gezi planlıyorum köyüme gideceğim arkamda artçı da olacak artçı 60 kilo civarında ve haliyle 1 hafta orada tatil yapacağız 2 tane büyük sırt çantasıyla gitmek istiyorum. sizce bu motor bu kadar yükü kaldırabilir mi gideceğim yer 800 km yakın. Rota daha belirlemedim ama sizce nasıl olur ? Bu motor bu yükü yolu kaldırabilir mi ?
    Hocam o o tarz yük ve yolları bisikletle gidiyor insanlar, azim meselesi. Zor olur ama olur millet ybr i eşşek gibi yükleyip gidiyor

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o o tarz yük ve yolları bisikletle gidiyor insanlar, azim meselesi. Zor olur ama olur millet ybr i eşşek gibi yükleyip gidiyor
    Doğru söylüyorsun dostum aslında ama dediğim gibi yol uzun motor hacmi küçük yük fazla. Bana sıkıntı çıkabilecek durumlar neler olabilir sizce görüşünüz nelerdir ?
    Cbr 125 Satışta.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/151532-2-el-honda-cbr-125r.ht
    ml

Gidilmez...Giderseniz canınız çıkar.. Hem artçı ile hem yüklü olarak CBR 125 le 2. saatten sonra deli olmaya başlarsın.. Hem otobanda deli olursun hemde bazı yollarda kamyonların arkasına takıldığında...

YBR 125 bu tip seyahat için daha makul motor. Oturus pozisyonu ve sele açısından özellikle..

1 hafta için eziyet olur çok..125 cc ile..Gerçekten çok yorar uyarayım..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Doğru söylüyorsun dostum aslında ama dediğim gibi yol uzun motor hacmi küçük yük fazla. Bana sıkıntı çıkabilecek durumlar neler olabilir sizce görüşünüz nelerdir ?
    yorgunluk ve sabırsızsanız yaşıyacagınız fiziksel ruhsal tramwalar
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    2009 - 2010 teniz satan varsa bana ulaşırsa sevinirim.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motor yolu ve yükü kaldırır da sen kaldıramazsın. Zaten artçı için rahatsız bir motor. E son hızda ortada o yüzden hiç girişme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı caglarari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar izmir çeşme ilçesinde yaşıyorum okula gidip gelmek için kullanıcam motoru yani eylül 15 itibari ile satın alıcam sizce o zamana kadar bekleyeyim mi yaz sonu fiyatlar düşebiliyor. biraz kalıplı olduğum için 2011 üstü kasayı istiyorum ne kadarlık bir bütçe ayarlamam gerekli ve bu bölgede satılık motoru olan varsa ulaşabilir mi
    Min. 6500 tl+lastik parası. Fiyatlar düşmez hiç bekleme o yüzden şimdiden al da motora alış.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el arayan 2-3 arkadaşın da yazmasıyla konu biraz hareketlenmiş.

Zamlarla da cbr 8.850 - 9.100 - 9.250 diye gitmiş yaz boyunca.

Şimdi birkaç yorum yazıyım bende. ergonomisi hatalı 125 lik YZF(güzel motor ama) 13 bin olmuşken cbr125 artık sınıfında mantıklı motor hatta tek motor. cbr250 den 5 bin YZF125 ten 4 bin ucuz.

bide bu durumda sıfırından 1.500 tl ucuza(7.750) sezon içinde kimse size 2014-2015 5-6 bindeki motorunu vermez. 2. el istiyenler de sahibindenki uçanları aratmıyor gördüğüm.

Amaç ekmek yemekse 2. elde lastik zincir(az para degil)olmayan temiz2012 -2011 leri 6.500-7.500 a kadar değerlendirin.

8.500 de ikinci ele vericeğinize sıfır olsun sizin olsun derim.

Motor binmek isteyenler için sınıfındaki en mantıklı motor kısaca ama apaçi sahipli ve elinden geçmiş motorlardan ve tüm bakımları birikmiş(1000 tl yi aşar örnekleri var) uzak durun.

Düzgün bakılmış cbr ın motor ömrü ölümsüz kulağınıza küpe olsun, sıfırına okadar para bağlamak zorunda değilsiniz

Motosikleti
    Cbr 250r
    Arkadaşlar son dakika değişikliği olarak artçımda motoru ile gelecek büyük ihtimal ve ayrı 2 motor olarak gideceğiz ama yol yinede bana eziyet gibi gelecek görünüyor çünkü deyim yerindeyse pire için yorgan yakan cinstenim acayip kolay sinirleniyorum. Sizce yinede gitmelimiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler