Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

bende uzun zamandır arayış içerisindeydim. gerek 2. el gerek sıfır km baya bir süre bakındım. baktığım 2. el'ler pek içim sinmedi. diğer yandan motora eşim ile bineceğimizden dolayı eşim de sıfır alma taraftarıydı. cumartesi günü honda bayiine gittik ve eşim görür görmez bu motoru kesin alıyoruz başka da bakmaya gerek yok dedi. o gazla sıfır km 2015 model cbr125 'imizi aldık. kısmetse bu hafta içi plaka-ruhsat işlemleri tamamlanacak. bir aksilik olmaz ise önümüzdeki cumartesi günü teslim alacağım.

tekerin(m)iz düz bassın.
    saygılar.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin..
    zapalka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

bende uzun zamandır arayış içerisindeydim. gerek 2. el gerek sıfır km baya bir süre bakındım. baktığım 2. el'ler pek içim sinmedi. diğer yandan motora eşim ile bineceğimizden dolayı eşim de sıfır alma taraftarıydı. cumartesi günü honda bayiine gittik ve eşim görür görmez bu motoru kesin alıyoruz başka da bakmaya gerek yok dedi. o gazla sıfır km 2015 model cbr125 'imizi aldık. kısmetse bu hafta içi plaka-ruhsat işlemleri tamamlanacak. bir aksilik olmaz ise önümüzdeki cumartesi günü teslim alacağım.

tekerin(m)iz düz bassın.
    saygılar.
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum.
    Mümkünse toplam maliyetini öğrenebilirmiyim (ruhsat, plaka, sigorta vs.) toplamda size ne kadara geldiğini sakıncası yoksa yazarsaniz sevinirim.
    Tekeriniz düz bassın.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayirli olsun arkadaslar.

esinizle binecekseniz ve ilk motorunuzsa iyi bir egitim alin ve bol pratik yapin artci almadan once.

Alıntı Sailorr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum.
    Mümkünse toplam maliyetini öğrenebilirmiyim (ruhsat, plaka, sigorta vs.) toplamda size ne kadara geldiğini sakıncası yoksa yazarsaniz sevinirim.
    Tekeriniz düz bassın.
    herkese iyi dilekleri için teşekkürler. eğitim almayı tabiki düşünüyorum,şu anda havalar da daha tam olarak ısınmadı birkaç ay boyunca sokak aralarında falan alıştırma yapmayı düşünüyorum,eşime de söyledim 3 aydan önce seni bindirmem diye. bakalım

masraflara gelecek olursak,

motosiklet+plaka+ruhsat = 8800 TL
    sigorta =384 TL (sigortacı,baya iyi bir fiyat olduğunu, bugün başka birine 1000 TL küsüre yaptırdığını söyledi.hatta benim için de 1000 küsür fiyat verenler oldu,en ucuzu buydu yani,axa sigorta)
    ruhsat ve plaka işlemleri için noter ücreti = 87 TL

*ruhsat ve plaka işlemlerini kendim yaptıracaktım,fakat hangi ilçede ikamet ediyorsanız o ilçenin emniyet müdürlüğüne başvurmanız gerekiyormuş. bunu için de 1 gün işten izin almam ve uğraşmam gerekiyordu, o yüzden vazgeçtim. her ilçede yaptırabiliyor olsaydım iş yerime yakın olan emn. müd. yaptıracaktım,olmadı.

masraflar şimdilik bu kadar, eklenirse yazarım.

birde, motoru teslim alırken koruma takozu taktırmak istiyorum,175 küsür civarıı bir fiyat söylediler sanırım. daha ucuza başka bir şekilde yaptırabilir miyim? bilgi verecek olan varsa çok memnun olurum

saygılar
    Sailorr bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar bende motorumu satıyorum, GV250 ye geçiş yapacağım inş.
    http://http://www.sahibinden.com/ila...03621475/detay

Motosikleti
    Yok :(
    Merhaba arkadaşlar bir arkadaş daha sormuş ama cevap gelmemiş bende aynı konuya cevap arıyorum 40-50 bin km arası 2006 model alınır mı ? Ve parça sıkıntısı yaşar mıyım ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bence alınmaz o kadar eski cbrları dusunmeyin gidin cbf alın daha iyi, parça tabikide sıkıntılıdır

Motosikleti
    Yok :(
    Motorun çok sağlam olduğunu biliyoruz bu açıdan sıkıntı yok geriye parça sıkıntısı yaşanır mı bu sorun kalıyor 10 yıllık motor acaba parça üretimi durmuş mudur ?

Motosikleti
    Alıntı Papelden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun çok sağlam olduğunu biliyoruz bu açıdan sıkıntı yok geriye parça sıkıntısı yaşanır mı bu sorun kalıyor 10 yıllık motor acaba parça üretimi durmuş mudur ?
    Honda servisini arayıp sorarsan en doğru bilgiye ulaşırsın, bizim burada yazacaklarımız sadece tahmin olur.
    Ama eski modelin görüntüsü de çok cılız be dostum, sen bilirsin tabi ki.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    selam arkadaşlar.
    2011 model motorumun kaskosunu geçen yıl 160 a yapmıştım, aynı firma 220 lira istedi bu yıl herhangi bir hasar dahi olmamasına rağmen.Sordur soruşturdum fiyatlar genelde böyle.Sizin çevrenizde de bu şekilde mi ? Ne kadar saçma bi fiyat politikası var anlamış değilim..

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kasko mu trafik sigortası mı?

Motosikleti
    XJ6N
    Sigortadır o fiyata kasko olmaz, motorum 2013 model ben 3-4 yıllık ehliyet sahibiyim yıllık 112 lira oduyorum

Motosikleti
    Bana 270 tl çıkardılar, neye göre hesaplıyorlar ki,
    motor : 2013 model,
    ehliyet : 2013 te almışım,
    kaza : yok,

Sanırım ehliyeti alma yılından kaybediyorum.

yaş,ehliyet,motor çeşidi falan önemli sanırım. ben de yazayım bari bulunsun

motor : 2015 model,(daha teslim alamadım )
    ehliyet : 2014/ aralık
    kaza : yok,

sigorta fiyatı :384 TL (axa sigorta)

Motosikleti
    XJ6N
    Sigorta şirketi onemlı birçok yerden teklif alın hemen yaptırmayın

Motosikleti
    YZF R25
    kasko diye yanlış yazmışım,trafik sigortası olacak doğrudur.
    Bahsettiğiniz şeylerin önemi var mı bilemiyorum, tek bildiğim saçma bi yükseliş içerisinde olduğu
    Benim de ehliyet 2008, motor 2011.

Kasko da bahsetmişken 2011 de aldığımda çalınma da %70 olmak suretiyle 750 liraya yaptırmıştım.2. yıl 1500 lira fiyat çektiler vazgeçmiştim.Yıl ilerledikçe daha çok ... başlıyorlar nedensizce.Kasko da da böyle trafik sigortasında da nedense.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ben geçen sene aldım motoru 186 TL verdim sigortaya. ilk motorumdu ve ehliyeti de 2gün önce almıştım elime. Bu sene yeniledigimde 150TL filan verdim. Bende fiyat düştü aslında sizde niye öyle olmuş anlam veremedim.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Üzerime aldığım 4.motosiklet ilk sigortayı 97tlye yaptırmıştım sonra 121 179 ve bu sene 195 oldu gerçekten ilginç..
    Herkesten hızlı sürmen, yalnız süreceğinin garantisidir.

kafkef09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 2012 beyaz
    cbr 125 kullanıcısıyım bazen motor marşa bastığımda gösterge bidaha gidiyor sarı motor yağı ısıgı yanıyor ve 2 saniyede sonuyor normal çalışıyor bazen hiç yanmıyor sizdede yapıyormu acaba cbr ailesi size sormak istedim aküm zayıf olabilir bilmiyorum kafam da değişik sorular )

Motosikleti
    YZF R25
    sigorta fiyatlarının illere göre farklılık gösterdiğini duymuştum.çanakkale ve burdasaki arkadaşlar, büyük şehirlere nazaran sizlerdeki biraz daha ucuz olması normal olabilir

@kafkef09
    evet bende de ara ara yapıyor.marşa bastığımda gösterge paneli tekrar bi check yapıyor, bu sırada yağ lambası da yanıyor 1-2 saniye civarı ve sönüyor.dikkat ettiğim keskin soğuk havalarda yapıyor genellikle.ılıman havalarda yok şuan(bu sene peydah oldu bu olay da).
    Akü evet olabilir, benim de aküm zayıfladı 4. yılını dolduruyor artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler