Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam herkes yağı kendin değiştir demiş ama serviste değiştirilmediği zaman garanti dışına atıyorlar.adanada ki servisten de hiç memnun değilim ama bugün gittim usta çok ilgilendi.çok yüksek bir enjeksiyon sesi var ve kesilmiyor.pislik kaçmıştır dedi söker temizleriz olmadı garantiden değişir zaten.bugün bırakırsam pazartesiye kalacak diye boş zamanında getir,o zamana kadar kullan bir problem olmaz dedi.ilk defa içime sindi dedikleri mutlu mesut ayrıldım.2012 modeli de inceledim.benim motorun stickerlısını da beğendim gerçekten yalnız aynalarda bir değişiklik yoktu.her konuya değindim cb 125 i de inceledim fotoğraftakilerden çok güzelmiş.ybrden ve cbf den daha güzel geldi gözüme.
    motosiklet veya motosiklet malzemeleri satan yerlere girince sarhoş gibi oluyorum nedense..:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bence Konsuk.un servisine git ama tekrar yag degistirme. Durumu anlat bi sikinti olursa degistireyim falan de eger ki olur derse git o servisin agzina sic. Biz sonucta buna para veriyoruz. Hakkini ara ki bi dahakine de boyle yapamasinlar. Ona gore de sikayet edersin.
    Öyle yapıcam zaten önce sorucam Fikri.Ama ben zaten Hoda TR ye şikayet ettim.Ne olursa olsun motorun sahibine sormadan scooter yağı koyulur mu ya ?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam herkes yağı kendin değiştir demiş ama serviste değiştirilmediği zaman garanti dışına atıyorlar.adanada ki servisten de hiç memnun değilim ama bugün gittim usta çok ilgilendi.çok yüksek bir enjeksiyon sesi var ve kesilmiyor.pislik kaçmıştır dedi söker temizleriz olmadı garantiden değişir zaten.bugün bırakırsam pazartesiye kalacak diye boş zamanında getir,o zamana kadar kullan bir problem olmaz dedi.ilk defa içime sindi dedikleri mutlu mesut ayrıldım.2012 modeli de inceledim.benim motorun stickerlısını da beğendim gerçekten yalnız aynalarda bir değişiklik yoktu.her konuya değindim cb 125 i de inceledim fotoğraftakilerden çok güzelmiş.ybrden ve cbf den daha güzel geldi gözüme.
    motosiklet veya motosiklet malzemeleri satan yerlere girince sarhoş gibi oluyorum nedense..:D
    Üzerindeki gri-beyaz gibi olan bölümler, depodaki logo vs boyama mı sticker mı acaba?

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki gri-beyaz gibi olan bölümler, depodaki logo vs boyama mı sticker mı acaba?
    sticker hocam.burada ki bayii de görünce şok oldum geçen sene bana getirmeyeceklerini söylemişlerdi.hem getirmişler hemde satılmamış.umarım forumdan biri satın alır :D veya alan kişi foruma gelir.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangı bayıden alıyorsun fıyat ne konustun hos hıcbırı fıyat garantısı vermıyor su gun zam gelse aynen yansıtıcaklar zaten oyle bırsey olsa almam gıdıp ıkıncı el cbr 250 alıcam
    güngör motordan fakat cbr250 aldım ben , farklı motosiklet fakat spariş durumu aynı oldugu için sana yazmak istemiştim, fiyat normal sadece plaka ruhsatı hediye ettiler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Cihan ayıpsın ya ne rahatsızlıgı, insan çok ilgi duyduğu birşeyi alacağı zaman her yerde onun muhabbetini yapmak istiyor
    Ekrem geçmiş olsun, bizim motorlarda debriyajda motor yağı ile yağlanıyor scooter yağını hangi zihniyet koyduysa onun ayarları karışmış bu çok belli. Ama korkma hiç birşey olmaz sonuçta bu yağla 1000 lerce km yapmayacaksın, yarın değiştirirsin olur biter.
    Beyler dikkatimi birşey çekti; eskiden cbr kullanıcılarından apaçi tipler çok çıkardı, komik komik modifiye yaparlardı ama şuan bizim topicte hiç öyle tipler yok, modifiye yapanlar çok yerinde güzel şeyler yapıyorlar. 125 cc kullanıcıları olmalarına rağmen belirli olgunluğa erişmişmiş kişiler var bu topicte ve bu yüzdende diyaloglar dahi diger 125 cc topiclerinden daha kaliteli.
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan ayıpsın ya ne rahatsızlıgı, insan çok ilgi duyduğu birşeyi alacağı zaman her yerde onun muhabbetini yapmak istiyor
    Ekrem geçmiş olsun, bizim motorlarda debriyajda motor yağı ile yağlanıyor scooter yağını hangi zihniyet koyduysa onun ayarları karışmış bu çok belli. Ama korkma hiç birşey olmaz sonuçta bu yağla 1000 lerce km yapmayacaksın, yarın değiştirirsin olur biter.
    Beyler dikkatimi birşey çekti; eskiden cbr kullanıcılarından apaçi tipler çok çıkardı, komik komik modifiye yaparlardı ama şuan bizim topicte hiç öyle tipler yok, modifiye yapanlar çok yerinde güzel şeyler yapıyorlar. 125 cc kullanıcıları olmalarına rağmen belirli olgunluğa erişmişmiş kişiler var bu topicte ve bu yüzdende diyaloglar dahi diger 125 cc topiclerinden daha kaliteli.
    İnşallah şu dialog muhabbetini alınmazlar

Motosikleti
    Honda
    arkadaşlar motorda arkada oturanın düşmemek adına tutundugu bişe varya arka stop üstünde onun tam adı nedir ya bana ondan gerek 2.el temiz bişede olur

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    sticker hocam.burada ki bayii de görünce şok oldum geçen sene bana getirmeyeceklerini söylemişlerdi.hem getirmişler hemde satılmamış.umarım forumdan biri satın alır :D veya alan kişi foruma gelir.
    Teşekkürler.

Arkadaslar Kararsizim.. !

Kac gundur dusunup arastirip duruyorum birden bu formu yakaladim lutfen biraz yardimci olursaniz memnun olurum.. Oncelikle Yamaha 125 r almaya karar vermistim ancak cbr nin 250 cc lik olani yamahanin 125 lik fiyatinda oldugunu gorunce baya sogudum.. hondayi baya bi arastirdim 125 ile 250 modellerini aralarinda cok buyuk bi fark varmi.. ? 125 ligin surati nekadar 100 km diyeni ve 125 km ile son suratinin oldugunu soylediler bu dogrumu 120 yapiyor ise yolda cok titriyormu 2 saatlik yolculuga 120 km ile skntisiz cikabilirmiyim lutfen beni kullanicilari olarak bilgilendirirseniz sevinirim.. Biraz uzun oldu k.bakmayin lutfen...

Herkese Hayirli Geceler..

Motosikleti
    Honda cb125e
    bır rıvayete gore cbr 125r 145 gordugu soylenıyor ama saklıksılısı 120 cıvarında bu ıse yenı baslıyor gıbısın sanırım bende cbr 125 basla yzf bılmıyorum denedın mı ama cok rahatsız bır oturus pozısyonu var tavsıye etmem acemı ıcın hele

Motosikleti
    CBR 125R'11
    2 saat boyunca seyredebilcegin hizi etkileyen bircok faktor var dostum. Ben sana soyle aciklayayim evet 145 km hiz gordu bu motor ama yokus asagi duz yolda tek kisi saglikli seyir hizi 100-110 diye dusunuyorum 2 kisi de 90-100 arasi. Daha fazlasini beklersen hayal kirikligi olabilir. Yzf.de de bundan fazlasini beklememeni oneririm.
    Titresim konusuna gelince de, motorla 2 kisi uzun yola ciktik artcim yarim saatte bir mola istedi titresim var ama koltugun sertligi dayanilmaz kiliyo, care bulunabilir. Kullanici olarak ben artci kadar titresimden etkilenmiyorum. Yani eger tek basina kullanicaksan sikinti yok.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    2 kişi denemedim ama tek başına uzun yolda hiçbir şekilde sıkıntı olmuyor kesinlikle(titreşim).

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzde top speed'i 125 km...

Yokuş aşağı kop speed'i 150 km 6. vites Peygamber vitesi
    Pain bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorda arkada oturanın düşmemek adına tutundugu bişe varya arka stop üstünde onun tam adı nedir ya bana ondan gerek 2.el temiz bişede olur
    arkadaşlar bunu bileniniz bi yardımcı olsun ya

---------- Post added at 01:44 ---------- Previous post was at 01:42 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzde top speed'i 125 km...

Yokuş aşağı kop speed'i 150 km 6. vites Peygamber vitesi
    çok dogru

Motosikleti
    arkadaşlar 2 gün önce 400 km lik yolculuğumla ilgili bilgi paylaşımı yapmıştım 200 km tek gittim 200km artçılı geldim.ben aşırı derece de yoruldum ama artçım hiç rahatsız değildi titreşimi de hiç hissetmiyorum diyordu.belki çinli crossumla karşılaştırarak öyle bir kanıya varmışta olabilir ama ben titreşimi hiç hissetmiyorum.yolculuk sırasında 147 max hıza ulaştım hafif bir eğim vardı.ama düz yolda 124 de kalıyor uzun süre geçtikten sonra çok ağır bir şekilde artıyor belki rüzgar veya yol eğimi etkili olabilir ama farkedemedim 132 lere kadar çıkıyor.yolculuk sırasında sanırım enjeksiyona pislik girmiş aşırı bir enjeksiyon sesi var motorda,bunun dışında beni üzen bir tarafı yok.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı OK4Y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kac gundur dusunup arastirip duruyorum birden bu formu yakaladim lutfen biraz yardimci olursaniz memnun olurum.. Oncelikle Yamaha 125 r almaya karar vermistim ancak cbr nin 250 cc lik olani yamahanin 125 lik fiyatinda oldugunu gorunce baya sogudum.. hondayi baya bi arastirdim 125 ile 250 modellerini aralarinda cok buyuk bi fark varmi.. ? 125 ligin surati nekadar 100 km diyeni ve 125 km ile son suratinin oldugunu soylediler bu dogrumu 120 yapiyor ise yolda cok titriyormu 2 saatlik yolculuga 120 km ile skntisiz cikabilirmiyim lutfen beni kullanicilari olarak bilgilendirirseniz sevinirim.. Biraz uzun oldu k.bakmayin lutfen...

Herkese Hayirli Geceler..
    eğer yzf alıcak bütçen varsa direk cbr 250 al derim, her konuda cbr 125'ten üstün(egsoz görüntüsü hariç)

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Günaydın herkeze arkadaşlar.
    Birşey sorucam sizlere bakalım yaşayan varmı.
    Motorumu 3 aylık aradan sonra dün çıkarttım dışarıya.Son sürüşümde yağmurlu bir gündü ve sulanmıştı motor baya bi.Bu gün tanzikli su ile yıladım pakladım fakat gözüme çarpan birşey şu ki, egzoz korumalığının en alt bölümleri(ince gelip de enzoz a doğru büyüdüğü bölüm) tanziği yiyince boyasını attı çok enteresan bir şekilde.ne yapacağımı şaşırdım.korumalık ucuz birşey diyordu geçen arkadaşın birisi ama tekrarlamayacağının garantisi yok.üzeri de iyiden iyiye paslanmış durumda.can sıkıcı bir durum.

Diyeceğim o ki yaşayan varmı ve ne gibi bir çözüm üretebiliriz.Nasıl bir kaplama yapsak dayanıklı olur acaba?
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda cb125e
    arkadaşlar 2 gün önce 400 km lik yolculuğumla ilgili bilgi paylaşımı yapmıştım 200 km tek gittim 200km artçılı geldim.ben aşırı derece de yoruldum ama artçım hiç rahatsız değildi titreşimi de hiç hissetmiyorum diyordu.belki çinli crossumla karşılaştırarak öyle bir kanıya varmışta olabilir ama ben titreşimi hiç hissetmiyorum.yolculuk sırasında 147 max hıza ulaştım hafif bir eğim vardı.ama düz yolda 124 de kalıyor uzun süre geçtikten sonra çok ağır bir şekilde artıyor belki rüzgar veya yol eğimi etkili olabilir ama farkedemedim 132 lere kadar çıkıyor.yolculuk sırasında sanırım enjeksiyona pislik girmiş aşırı bir enjeksiyon sesi var motorda,bunun dışında beni üzen bir tarafı yok.
    yazınzı okuyunca anladım kı ıst trafıgı ıcın bu verıler fazlasıyla yeter (gece cıkıp bos otobanlar gazlamıcaksan) tek merak ettım 0-100 hızlanması otoyol cıktıgımızdan serı mı acaba sanırım 1.4 benzınlı bır arac kadar performans alırız oda yeter acemi birine dusuk yakıtta karımız olur

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazınzı okuyunca anladım kı ıst trafıgı ıcın bu verıler fazlasıyla yeter (gece cıkıp bos otobanlar gazlamıcaksan) tek merak ettım 0-100 hızlanması otoyol cıktıgımızdan serı mı acaba sanırım 1.4 benzınlı bır arac kadar performans alırız oda yeter acemi birine dusuk yakıtta karımız olur
    0-100 değilde 0-80 çoğu arabadan iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler