Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı cbr125-rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim biz bundan bahsetmiyoruz işte seninde anlamak istemediğin şey bu biz motosikletin üstüne komple kapanmak istemiyoruz ayrıca her zamanda arkamızda şiddetli esen rüzgar olmuyor ve malum her inişin bir çıkışı olduğu için ülkemizde yokuş bol biz o 150 km hız'ı düz yolda normal oturuş pozisyonunda normal rüzgar şartlarında yapabilmekten bahsediyoruz zaten yarışta değiliz yatalım 130 - 150 km hızla yatarsakta 600cü 1000ci abilerimiz yanımızdan geçerken güler :D 120 - 150 km arası yatsam bana gülmezler mi ayrıca yakışırmı he 200 km hız yapsam yatarım hatta bu hoşuma gider ancak ben aklını başına almamış bir çocuk gibi rüzgarı arkama almak için rüzgarlı havayı bekleyip sonrada deli gibi yatmak istemiyorum çoluğum çocuğum var benim o yüzden bu motosikletin max. yapabileceği hız bellidir ..

Evet bende eski kasa var ve 6 ay 1 ay gibi sürelerdir değil 2008 yılından beri bende ;) test etmediğim şey kalmadı.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Egsoz'a çok gönül verme derim çünki ben 500 TL verdim sıfırını aldım akrapovic egsoz taktım 3 ay kadar kullandım gözle görülebilecek kadar ne iyi bir ses nede performans gösteriyor hız'da 5-10 km arası oynuyor çünki bizim motosikletler 4 zamanlı olduğu için sıkıştırma ile hızlanabilen bir motosiklet o yüzden modifiye egsoz'un 5-10 km gibi bir faydası var sese gelince hani bu 100lük cup'lara takılan 5'tL'lik egsozlar var ya kafa sadece işte bu egsozları takan 17-18 yaşında çocukların motosikleti gibi oluyor ve emin ol gözden düşüyor çin malı gibi oluyor bence hiç hiç hiç orjinalliğini bozmayın en ideal egsoz üzerindekidir test ettim gördüm ve tecrübemi paylaşıyorum.
    Hay ağzına sağlık arkadaşım. Motor üzerine kapanarak son hız ölçmek ne ifade ediyor anlayamadım gitti. Önemli olan normal, konforlu şürüş pozisyonundaki hızdır. Bir de işte 2. viteste bilmem kaç km sürat yaptı ne demek onu da anlamıyorum. Ben koyarım sana 6. vites dişlisi oranında 2. vites dişlisi, 130 yaparsın. Bir şeyleri konuşurken veya karşılaştırırken koşulları da yazmak gerekir. Sen motorun üzerine yatıp 150 yapıyorsun ben dik oturup 130 yapıyorum. Hep yazarım, biribirinin aynısı 125 cc iki motosikletin maksimum hızları arasındaki fark 20 km/saat olamaz. Oluyorsa bunda motorun performasnından başka şeyler de vardır. Nedir bunlar ? Rüzgar, eğim, üzerine yatma, rüzgara karşı koyan yüzey alanı (bu da cüsse oluyor işte). Sürücülük, motor açma falan demeyin, yok öyle birşey.

Egsoz konusu da hikayedir. Saatte 5 km daha hızlı gitmek için boru gibi sesle neden gezeyim ? O Akrapoviçlere falan verilen paralara yazık doğrusu. Adam ne yapıyor da o paraları istiyor o egsozlara ? Çirkinliği de başka bir konu zaten. Böyle gereksiz şeyler için motorların orjinalliğini bozmayın. Ben ikinci el motor bakarken egsozları değiştirilmişleri direk eliyorum. Egsoza on para harcamam.

Unutmayın ki adamlar aylarca düşünüp her türlü yol koşulunu ve yükü hesaba katarak bu dişli oranlarında karar kılıyorlar. Sadece otoban sürüşü yaplacak olsaydı dişlileri ona göre seçerlerdi ama ilk yokuşta çuvallardınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Eyvallah kardeşim para olursa katılırım aranıza belki
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı nere.f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim para olursa katılırım aranıza belki
    Insallah dostum.

Leo vince nin Turkiye de satisi yapilan bi yer var mi arkadaslar ?

http://www.leovince.com/en/catalog-h...i_e_2011/14539

Bu egzostu buldum.Verdigim linkte ses testide var,gayet guzel.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insallah dostum.

Leo vince nin Turkiye de satisi yapilan bi yer var mi arkadaslar ?

http://www.leovince.com/en/catalog-h...i_e_2011/14539

Bu egzostu buldum.Verdigim linkte ses testide var,gayet guzel.
    Ben normalde 9-10 binden aşşa vites değiştirmiyorum bide bunu takarsak motor çatlar aga.Ben bitane buldum egzoz uygunda fiyatı.
    Nedir ne değildir bilmiyorum ama güzele benziyo linki bulup atarım sana fiyatı 400 lira two brotherstı herhalde.

.....
    Bahsettiğim egzoz..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3785922/detay/
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben normalde 9-10 binden aşşa vites değiştirmiyorum bide bunu takarsak motor çatlar aga.Ben bitane buldum egzoz uygunda fiyatı.
    Nedir ne değildir bilmiyorum ama güzele benziyo linki bulup atarım sana fiyatı 400 lira two brotherstı herhalde.

.....
    Bahsettiğim egzoz..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3785922/detay/
    Dostum bir zarari olur mu ki bu egzoslarin motora ust devirde filan ? Verdigin linkteki egzostu bilmiyorum ama simdi gidipte uzerinde gormedigim sesini duymadigim bir egzost almak istemiyorum.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ixil egzoz çok yakışıyo bence
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ixil egzoz çok yakışıyo bence
    Bulamiyoruz ki

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir zarari olur mu ki bu egzoslarin motora ust devirde filan ? Verdigin linkteki egzostu bilmiyorum ama simdi gidipte uzerinde gormedigim sesini duymadigim bir egzost almak istemiyorum.
    benim 1 aydır bu egzoz'u almamamın sebebide o zaten Topakta herkes biri alsada baksak bizde alsak diyo bence
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 1 aydır bu egzoz'u almamamın sebebide o zaten Topakta herkes biri alsada baksak bizde alsak diyo bence
    hahaha aynen oyle dostum.Ama mototal e mail attim o leovince egzostu getirebilirse hemen alcam

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ebay.com dan alın,burda 1000 tl dedikleri egzoz hemde 500 tl bile değil
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay.com dan alın,burda 1000 tl dedikleri egzoz hemde 500 tl bile değil
    Yokki yeni kasa icin

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    bende motorda dik giderek düz yolda 125 130 u geçemiyorum zaten motorumun sizinkinden bi farkı yok ben kapanarak son hızımı söyledim sadece ve dişliyi değiştirdikten sonraki görüşlerimi yazmak istedim neyse. arkadaşlar bende bi eksoz arıyorum ama bulamıyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motorda dik giderek düz yolda 125 130 u geçemiyorum zaten motorumun sizinkinden bi farkı yok ben kapanarak son hızımı söyledim sadece ve dişliyi değiştirdikten sonraki görüşlerimi yazmak istedim neyse. arkadaşlar bende bi eksoz arıyorum ama bulamıyorum
    Suan arrow ve leo vince nin yeni kasalara gore urettigi egzostlar var ama Turkiye de yok henuz.Leo vince icin mototal e mail attim ama donmediler.Feyizogluna da attim onlarda uretime gecmedigini soylediler.

Motosikleti
    Önümüzde ki yazz (=
    Herkese merhaba (=
    Önce kendimi tanıtayım ben Bartu Düzer
    16 yaşında Lise öğrencisiyim
    İzmir / Karşıyaka'da hayatıma devam ediyorum.

6 yaşımdan beri süren motor hevesimi önümüzde ki yaz ehliyetimi alınca CBR 125 ile taçlandırıcam inşallah (=

Uzun süredir forumu bu konu başlığını takip ediyorum. Hepinizin motosikletleri gerçekten ayrı ayrı çok güzel ve gerçekten cok yararlı şeyler öğrendim sizlerin sayesinde.
    Özellikle söylemeden duramıycam zippo's 'un motoru tam benim hayal ettiğim gibi (=

Bundan sonra aranızda bende varım tabi kabul ederseniz (=
    İzmir'de ki buluşmalara katılmayı cok isterim bu sene artçı olarak : )
    Ehliyetimi alıp motosikletimle gezmek için gerçekten cok sabırsızlanıyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Oncelikle aramiza hos geldin dostum,basimizin ustunde yerin var.Demekki zevklerimiz bir,bende tam
    Hayalimdeki motoru aldim ve hayalimdeki gibi degisiklikler yapmaya calisiyorum abartmadan Bende alana kadar cok bekledim sabrettim seni cok iyi anliyorum.İnsallah en kisa zamada cbrnla aramiza katilirsin..Bende bircok seyi bu paylasim
    Basligindan ogrendim ogrenmeye devam ediyorum.İyi gunler dilerim kardesim

Motosikleti
    kardeşim bende izmir bucadayım istersen artçı olarak gelebilirsin. izmirdeki tüm cbr cı arkadaşlar bi gün toplanıp gezelim ne dersiniz ?

Motosikleti
    çelik yuan f5
    arkadaslar 2. el arka sol kuyruk lazım.bide zincir koruması lazım ama üst değil alt koruma saseye yani masfala zincir carpmasını önleyen plastik yada oyle bi seydi... yardımlarınızı bekliorum

Motosikleti
    Önümüzde ki yazz (=
    zippo's sıcak yaklaşımından dolayı cok teşekkür ederim : ) Hatta düşünüyorum bakıyorum senin fotograflara aynısı yapıcam yani (= Sabretmek o kadar zor geliyor ki anlatamam daha 1 senem var umarım çabuk geçer

tolga1994199 bulusmalar olursa en azından 1 seneligine artçı olarak katılmayı isterim teşekkür ederim : )
    [I][COLOR="#FF0000"]Motorla giden en iyi müzik,rüzgarın ve motorun sesidir:thumleft:[/COLOR][/I]

Motosikleti
    önemli değil kardeşim ne demek. izmirli arkadaşlarda tamam derse buluşalım bi gün güzel olur

---------- Post added at 04:19 ---------- Previous post was at 04:12 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=RM_Yi...eature=related cbr 125 ve 250 hızlanmaları

---------- Post added at 04:57 ---------- Previous post was at 04:19 ----------

teknoali kardeşim açtım istekelri ekliyebilrsin . http://www.facebook.com/profile.php?...1692299&type=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler