Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende 1 aydır baktıgımdan artık insan bılıyor ortamı, ankarada antalyada kat be kat ıyı motorlar buldum lakin otobusle getırsem bıle eve kadar kullanıcak tecrubem yok. Bu yuzden ıstanbuldan bakıyorum daha pahalıya malesef ama sahıbınden ıstegım oturdugum ılceye getırmesı olacak
    Yakın illere bak, Tekirdağ,Edirne, Kocaeli gibi. Pick-up tarzı arabası olan bir tanıdığınızla gidersiniz, alıp gelirsiniz. Temiz ve uygun fiyatlı olursa otobüsle de getirebilir bence. Ama 8 bin çok para bana göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Oyle bı arac tanıdıgım yok bendekıde spor araba, otobusle 40 50 km otedekı garaja getırıp ordan evıme getırmem sorun işte yoksa ben ankaradan bıtane cok guzel buldum otobusle onu getırırım. 8 bınım zaten yok 7 bıne ıstanbuldan 2 motora bakıcam bugun

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyle bı arac tanıdıgım yok bendekıde spor araba, otobusle 40 50 km otedekı garaja getırıp ordan evıme getırmem sorun işte yoksa ben ankaradan bıtane cok guzel buldum otobusle onu getırırım. 8 bınım zaten yok 7 bıne ıstanbuldan 2 motora bakıcam bugun
    Evine getirdikten sonra ne yapacaksın , karşına alıp ikna mı edeceksin Hocam şaka bir yana benim de vitesli motor deneyimim yok ama otogardan evine her türlü götürülür bence ,sağ şeritten yavaş yavaş. Tabi senin kararın , en iyisi işi garantiye almak ve sağ salim eve varmak. Bayram dolayısıyla bi hafta yokum ama takipteyim.

Motosikleti
    XJ6N
    Anlaştım bugun tertemız bır 6000 km dekı cbr la 7100e. evet kapıma kadar getırıcek noter burada burdan ustume gecırıp halledıcez ıstanbulda uskudardan getırecek sahibi

Merhabalar,

Ben 21 yaşında bir öğrenciyim. 180 boyun var yaklaşık 75 kiloyum. Motor tecrübem hiç yok. Ancak motor almaya niyetliyim paramı da biriktirdim. Yeni öğreneceğim için Honda Cbr125r almak istiyorum. İkinci el alacağım. Alırken nelere dikkat etmeliyim ? Bir eğitim kursuna da katılmayı düşünüyorum çünkü canıma kıymet veriyorum. Bunun yanında kask mont gibi malzemeleri nereden alabilirim. Motor sevdasına yeni başlayan biri için önerilerinizi ve Cbr125r hakkındaki düşüncelerinizi duymak beni mutlu eder.

Herkese teşekkürler.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Beyler CBR 125R Repsol 2005 25.000 KM alınır mı ? 3600 tl değer mi ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Anlaştım bugun tertemız bır 6000 km dekı cbr la 7100e. evet kapıma kadar getırıcek noter burada burdan ustume gecırıp halledıcez ıstanbulda uskudardan getırecek sahibi

hayırlı oolsun allah kaza bela göstermesin..
    YouSuffer ve C&T bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı demirkask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler CBR 125R Repsol 2005 25.000 KM alınır mı ? 3600 tl değer mi ?
    sen 25 000 km de olduğuna inanıyorsan alınır dikkat et hep geri sarıyorlar nasıl kullandıkları bakımlarını yapıp yapmadıkları belli değil
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı oolsun allah kaza bela göstermesin..
    Eyw. gelsin fotosunu paylaşıcam, hepimize göstermesin.
    Sokollu bunu beğendi.

mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar aranıza katılmama çok az bir süre kaldı 2014 model 3000 km yaklaşmış cbr 125r var sizce bunun ederi nedir ortalama fiyat ona göre pazarlık yapacağım.
    Teşekkürler. .

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı Whisperer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben 21 yaşında bir öğrenciyim. 180 boyun var yaklaşık 75 kiloyum. Motor tecrübem hiç yok. Ancak motor almaya niyetliyim paramı da biriktirdim. Yeni öğreneceğim için Honda Cbr125r almak istiyorum. İkinci el alacağım. Alırken nelere dikkat etmeliyim ? Bir eğitim kursuna da katılmayı düşünüyorum çünkü canıma kıymet veriyorum. Bunun yanında kask mont gibi malzemeleri nereden alabilirim. Motor sevdasına yeni başlayan biri için önerilerinizi ve Cbr125r hakkındaki düşüncelerinizi duymak beni mutlu eder.

Herkese teşekkürler.
    hakkında hayırlısı olsun dostum.

bende yaklaşık 1.5 yıldır motor kullanıcısıyım ilk motorum scooter di ve motoru almadan önce abartısız tek kuruş altı değil 2000 tl ekipmana para verdim motomax şirinevlerden 2 yazlık, 2 kışlık mont, 2 eldiven 1 çanta , sağlam bir zincir (yaklaşık 200tl değerinde) o esnada gis akademiden eğitim hediyesi verdiler başlangıç eğitimiydi eğer devam ediyorsa tavsiye ederim her 1000 tl 'lik alışverişe bir kupon veriyorlardı şahsen bana makul geldi.
    hem ekipman hemde eğitim olayını başlangıçta aradan çıkartırsın, çünkü genel olarak motoru alıp 1/2 vites değişikliğinden sonra tamam ya öğrendim gerek yok eğitime diyebiliyor insan bu yanılgıya kapılma...
    eğitim candır!!!

yeni alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı uğurlu olsun

bu arada muayene olayı fırsat bulamadığım için hala beklemede varmı yakın zamanda yaptıran kaça maal oluyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı mtnsyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza katılmama çok az bir süre kaldı 2014 model 3000 km yaklaşmış cbr 125r var sizce bunun ederi nedir ortalama fiyat ona göre pazarlık yapacağım.
    Teşekkürler. .
    valla piyasa aşağı yukarı belli olsa da şehirler arası bile fark ediyor yanıltmış olmıyım ama 7.500 den 8000'e kadar tırmanır egsoz ve lastikler için ortalama 350 şer lira ekleyebilirsin birisi çıplak aksesuarsız 7.500 der diğerinde aksesuar vardır 7750der pahalı olan ucuzdur aslında km çizik vs çok antin kuntin kriterler var allah yardımcınız olsun zor iş.
    gönül isterki kmsi düşük çiziksiz aksesuarlı cillop gibi makineyi 6.000 tl ye alın .... ama yok yok almayın bizimkilerin değeri düşer şaka bi yana fiyatlar oynak biraz kısmet işi
    Sokollu bunu beğendi.
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    Teşekkürler. .
    7500 miinimum ederi var..
    C&T bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    7630 anlaştık sabah satışı yapacağız inşallah bir sorun çıkmazsa dikkat etmem gereken bir şeyler varmı arkadaşlar ilk defa motor alıyorum. Hem plakasını hemde sigortacı arkadaştan şase nodan sorgulattım problem yok.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    7630 anlaştık sabah satışı yapacağız inşallah bir sorun çıkmazsa dikkat etmem gereken bir şeyler varmı arkadaşlar ilk defa motor alıyorum. Hem plakasını hemde sigortacı arkadaştan şase nodan sorgulattım problem yok.
    hayırlı uğurlu olsun şimdiden....

herhangi bir borcu olduğunda satış yapılmıyor eğer olurda borç çıkarsa ödedikten sonra satış yapılır önceki dönem borçları her zaman satıcıya aittir 7. ay vergisi yaklaşık 48 tl ödetmeyi ve garanti belgeleri ile periyodik servis kağıtlarını almayı unutma... yedek anahtarı da söylemeden geçmiyim ....

sonraaaaaa ver çoşkuyu tekerin düz baassın

Motosikleti
    XJ6N
    Selam arkadaşlar motoru aldım. Gerçekten dehşet güzel ve dikkat çekici ve buradan gis parka selamlar aldığım eğitim sebebiyle çok rahat 20km kullandım şaşırtıcı şekilde zorlanmadım çok sevdım çok alıştım.

Birkaç sorum olacak. Sahibi castrol 10 40 yağ koyduruyormuş ustasına ben yağa bakmalımıyım degıstırmelımıyım (iphone motul dusunuyorum ben) evetse cevabınız nasıl bi bilgim yok?
    Zinciri yağlamış ama 200 km sonra felan bende yağlıycam motul veya iphone racing yağ ile ama zıncırı zıncır temızleme spreyi ile mi temizliyeyim gaz yağı mazot zarar vermez mi bu zincire?

Motoru ılk calıstırıcagım zaman çalışmadı 5dk 3 sebeb var hangisi acaba?
    Ayaklıktaydı motor kaldırmamıştım.
    Debriyajı tam sıkmamıştım motor vıtesdeydı.
    Bu sanırım gerçek sebep, motorda alarm var açma kapama ve birde elektrık şimşeği sembolu. Bu marş motorunu kapatma gibi birşey mi yapıyor. Motorda kontak açık işte marş tusuna basıyorum basıyorum olmuyor ayaklıktan cıkardım o tuşa alarmı felan kapattım debrıyajı sıktım calıstı ama ne yaptım tam anlamadım neyi kapattım

Başka yorum ve tavsiyelerinize minnettar olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Birde yağı servıste gotursem iphone var mıdır kendım mı alıp gıdeyım çok kazıklarlar mı ?
    Tank padi mat siyah ile değiştirmek istiyorum kendım duzgun yapabılır mıyım bıyerden alsam serviste var mı bu uygulama?
    Ön camı mat siyah kaplatıcam buda serviste var mıdır?
    Arka frene basarken bi fren sesi geliyor bu normal mi?
    C&T, Sokollu ve Sam@ bunu beğendiler.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Selam arkadaşlar motoru aldım. Gerçekten dehşet güzel ve dikkat çekici ve buradan gis parka selamlar aldığım eğitim sebebiyle çok rahat 20km kullandım şaşırtıcı şekilde zorlanmadım çok sevdım çok alıştım.

http://i.hizliresim.com/Y3kV4A.jpg

Birkaç sorum olacak. Sahibi castrol 10 40 yağ koyduruyormuş ustasına ben yağa bakmalımıyım degıstırmelımıyım (iphone motul dusunuyorum ben) evetse cevabınız nasıl bi bilgim yok?
    Zinciri yağlamış ama 200 km sonra felan bende yağlıycam motul veya iphone racing yağ ile ama zıncırı zıncır temızleme spreyi ile mi temizliyeyim gaz yağı mazot zarar vermez mi bu zincire?

Bu sanırım gerçek sebep, motorda alarm var açma kapama ve birde elektrık şimşeği sembolu. Bu marş motorunu kapatma gibi birşey mi yapıyor. Motorda kontak açık işte marş tusuna basıyorum basıyorum olmuyor ayaklıktan cıkardım o tuşa alarmı felan kapattım debrıyajı sıktım calıstı ama ne yaptım tam anlamadım neyi kapattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Birde yağı servıste gotursem iphone var mıdır kendım mı alıp gıdeyım çok kazıklarlar mı ?
    Tank padi mat siyah ile değiştirmek istiyorum kendım duzgun yapabılır mıyım bıyerden alsam serviste var mı bu uygulama?
    hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin inşallah... darısı ''mtnsyn'' ın başına oda şuan motorun keyfini sürüyordur

ben bakım ile alakalı şimdiye kadar hep bu işlerden anlayan bi arkadaşımdan yardım aldım fazla vakit bulamadığım için detaylara girmiyim ama gaz yağı ile temizlenmesinde sıkıntı yok hatta adım adım zincir bakımı diye arama yaparsan karşına çıkan hep gaz yağı olacak bende sonraki hata yağlama ve temizlik işine gireceğim için notlarını aldım. diğer arkadaşlar cevap verirse bende seninle birlikte öğrenmiş olurum

camı kaplamak için reklamcılardan yardım alabilirsin fiyatı çok cüzzi internette bile kaplamaları satıyorlar ama ben kendimi bildim bileli ne tel ekranı kaplamayı nede cama her hangi bir giydirme yapmayı beceremedim ben olsam uğraşmazdım anlayacağın aynı durum tank pad içinde geçerli

güvenlik sebebi ile vitesdeyken motoru direk marşa basıp çalıştıramazsın, boşta iken çalıştırman gerekiyor. hem ne gerek var vitese tak debriyajı çek çalıştır flan kasma kendini bir iki haftaya alışkanlık olur boşta bırakır tak diye çalıştırırsın insan yeni aldığı zaman basit hataları çok yapıyor ama geçecek merak etme (mesela eve girmeden önce son park edeceğin yere çekerken kaldırım garaj vs çalışır vaziyetde park etme boşda olsa bile reflex icabı gaza asılırsın çıkan sesten panik yaparsın )

neyse çok uzattım hadi görüşürüz

Motosikleti
    XJ6N
    Teşekkürler, boşta olup olmadıgını öğlen anlamadım cunku N lambası ya gunesten gozukmedı yada ben alamadım boşa vs bılmıyorum neyse. Tank pad ve bu camı mat folyoyu kım yapar saglam acaba honda servisi yapar mı? 100 150 km sonra yag ıcın gıderım artık servise felan sorarım.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    34ju7430 plakanin sahibi buralarda mi. Arkadas 1 hafta once halic köprüsünun orda maddi hasarli kaza yapmisti. Motoru otoparka alindi ama hala gelip motorunu götürmemis. Neden acaba

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Çok teşekkür ederim hiçbir sıkıntı çıkmadı çok şükür şuan çok mutluyum dediğiniz gibi aldıktan sonra tadını çıkardım bayıldım renginide çok beğendim.
    Ayrıca bir şey soracağım aldığım arkadaş ısıtmalı elcik takmış aküden kablo çekmiş garanti de bir sorun olurmu yada ben onları geri söksem serviste anlayamaz sanırım.
    Alıntı C&T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun şimdiden....

herhangi bir borcu olduğunda satış yapılmıyor eğer olurda borç çıkarsa ödedikten sonra satış yapılır önceki dönem borçları her zaman satıcıya aittir 7. ay vergisi yaklaşık 48 tl ödetmeyi ve garanti belgeleri ile periyodik servis kağıtlarını almayı unutma... yedek anahtarı da söylemeden geçmiyim ....

sonraaaaaa ver çoşkuyu tekerin düz baassın

Motosikleti

http://i.hizliresim.com/Y3kV4A.jpg

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. bu gün günlerden cbr...

biraz bineyim bari yavrucak satılacağını anladığından beri mazlum laştı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler