Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
72. sayfa BirinciBirinci ... 2262707172

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Arkadaşlar amortisörleri motordan söktüm fakat kovandan korom kolları ayırmak için çok uzun bir alyana ihtiyacım var borunun içinden alyanla tutarken dışarıdan karşılıklı gevşetmek gerekiyor yoksa sadece dışardan çevirince boşta dönüyor.
    Ankara'da bu malzemeyi bulabileceğim bir yer biliyormusunuz .70cm uzunluğunda bir alyan anahtarı... Hazırını bulamazsam düz bir alyanı demir bir çubuğa kaynattıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

İç taraf alyan değil galiba farklı bir metodla ayrılıyor iki parça.. nasıl olduğunu çözemedim videolarda felanda göremedim.
    Son durum bu şekilde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hocam amortisör kovanlarının altında sökmek için allen vida olur genelde onu söktüğünüzde boşa çıkması gerekiyor diye düşünüyorum. ama ona da bakmışsınızdır yakınlarda bir 660 da yokki gidip bakayım

https://youtu.be/IaiqdT41Yr4?t=482
    burdaki arkadaşın gösterdiği gibi ama içeriden tutulması gerekiyormuş sanırım haklısınız. burdaki xt600 amortisörü fakat sizinkidende de aynı heralde,
    sizde ayırmadan değiştirebilirsiniz keçeyi eğer uygun bir alet bulamazsanız?

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam amortisör kovanlarının altında sökmek için allen vida olur genelde onu söktüğünüzde boşa çıkması gerekiyor diye düşünüyorum. ama ona da bakmışsınızdır yakınlarda bir 660 da yokki gidip bakayım

burdaki arkadaşın gösterdiği gibi ama içeriden tutulması gerekiyormuş sanırım haklısınız. burdaki xt600 amortisörü fakat sizinkidende de aynı heralde,
    sizde ayırmadan değiştirebilirsiniz keçeyi eğer uygun bir alet bulamazsanız?
    Hocam alttaki allen aparat olamayınca boşta dönüyordu. Servis manuelindede aparatla içerden tutup alttan çeviriyorlardı. Farklı bir yöntemle açtık amortisörü karşıda biri sağlam çekerken havalı matkapla söktük. Aparatı olsa çok kolay aslında.
    Sizede çok teşekkür ederim.
    Çok şükür bitti ��

Motosikleti
    Geçtiğimiz pazar günü Ankara'dan arkadaşlarla yaptığımız Tuzgölü gezisinde benim Xt nin epey ısındığını farkettim. Teşhis için soydum motoru

Zaten birinci nedeni biliyordum antifiriz oranının yüksek oluşuydu. Bir kısmını tahliye ederek saf su ilavesiyle halloldu.

İkinci sebep ise önceki yağ değişimlerinde muhtemelen üsteki kapak tam sıkılmadan çalıştırılmış veya bir şekilde yağ taşırılmış vs. oda radyatöre gelerek orada ızgaraların arasında toz toplayarak hava kanallarında tıkanma yapmıştı. Uygun yumuşak bir fırça bulaşık deterjanı ve suyla temizliğini yaptım.

sonra fanın devreye girişini kontrol ederek topladım tekrardan.
    tommygun bunu beğendi.

xt grubu terkedilmiş sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

arkadaşlar bana ön cam ve arka çanta demiri lazım elinde olupta iş görsün isteyen varsa ücreti karşılığında alabilrirm

Motosikleti
    Nedir bendeki bu Xt tutkusu dönüp dolaşıp aynı yerdeyim. Varmı böyle rahatsızlığı olan )) Fz6 ,R6 bindim şimdi afrika var ama gezinin keyfini katlamak ve özgürlük hissiyatı için Xt ye biniyorum.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
72. sayfa BirinciBirinci ... 2262707172

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler