Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün kullandım bişey yoktu sanırım su kaçtı bujiye.Dün akşam motoru bıraktım sabah bi gördüm balcık gibiydi heryeri yollar pis çok kötü oluyo o enjeksiyon temızleme sıvısından bende kullandım.bilmıyorum yararı oldu mu :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    enjektör temizligi 38 bin de yapılıyo ben temizletirdim ama cok pişman oldum ilk 2 bin km ocaguma incir agacı dikti yakıt sebebiyle delikler acıldıgı için cok yakmaya basaldı 2 binden sonra yavas yavas duzelmeye basladı simdi duzgun

37Binde benimki temizlettirim temizlettirmiyim mi

malum türkiyemin nadide benzini enjeksiyona gelince o bile afallıyordur bune ya bi dakka dur felan diyordur
    Biraz önce fulledim 240km 54.99TL 55 lira bile yakmıyo yani ona göre heeee :D:D

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    yakıt işi baş belası, cuma günü az biraz bastım. dönüşün başında yanan yedek varışın sonunda yandı bu sefer bugün dönerkende bol miktarda sıkıladım. düz ara 120-130 güzel düzlük 175 bayaa bi ciğerleri açıldı bugün 50 liralık attım içine şimdi ne kadar boş bilmiyom yarın doldurunca çıkacak toplam fatura :( bu arada 3 ün sonunu denemiştim 136da devir kesiyor. bugün de istemeden 4ün sonunu denedim 160. gaz kesti. 5.vites sanıyodum 4müş siz de deneyin

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

bilanço belli oldu. 70 tlye gidip gelinen yol 85 tl oldu.(360 km) basmanın cezası. gene de iyi. polyanna. 38 binde enjektörmü temizleniyor? bi ton masraf zati. iş çıkarıpdurmayın kardeşim
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

benim motor bu aralar garip geliyo bana gaz tepkisi felan bilmıyorum piskolojıkte olabilir
    Haftaya Pazar günü 11:20'de SKYTürk'de Altın Elbiseli Adamda benim motoru izleyebilirsiniz. Bugün çekimdeydık

zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    benim makina giderken kesiklik yapıyodu benzin bitiyomuş gibi o sebepten temizletirdim ozaman usta oyle demişti zaten enjektör temizlik zamanı gelmiş diye 37 bin 40 bin arasında temizleniyor diye. velaslı kelam bana kalırsa bi sorun yoksa makinada bogulma felan yoksa temizletirmeyin ha zamanı gelmiş temizletireyim diyyorsanız ilk 3 bin km fazla yakıt yakmayı goze almıssınız demektir ama tabi sonradan normal yakıt duzenine kavuşuyorsunuz 3 bin dişinizi sıkmanız gerekiyo bana oyle oldu. ya temizleyen ustadan kaynaklandı bilmiyorum. fazla yakıt yakarken arastırmıştım enjektorculeri onlar temizleyen ustada kabahat demişlerdi deliklerini buyutmüştür dediler.

Alıntı zeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim makina giderken kesiklik yapıyodu benzin bitiyomuş gibi o sebepten temizletirdim ozaman usta oyle demişti zaten enjektör temizlik zamanı gelmiş diye 37 bin 40 bin arasında temizleniyor diye. velaslı kelam bana kalırsa bi sorun yoksa makinada bogulma felan yoksa temizletirmeyin ha zamanı gelmiş temizletireyim diyyorsanız ilk 3 bin km fazla yakıt yakmayı goze almıssınız demektir ama tabi sonradan normal yakıt duzenine kavuşuyorsunuz 3 bin dişinizi sıkmanız gerekiyo bana oyle oldu. ya temizleyen ustadan kaynaklandı bilmiyorum. fazla yakıt yakarken arastırmıştım enjektorculeri onlar temizleyen ustada kabahat demişlerdi deliklerini buyutmüştür dediler.
    Bende takip ediyim kesiklik felan yaparsa artık bi temizlik düşüncez

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benimki 55000 km ye dayandı, daha enjeksiyon falan da temizletmedim. Sorun yoksa dokunmayın, çalışan şeyi bozmayın.

Motosikleti
    660 tenere
    aynen. elleşmemek lazım. casillas meşhur oldun demek. model tanıtımı mı yaptı? öylesine mi görüncek?

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

kabahat temizleyen ustada olabilir de o delikler sonra nasıl küçüldü?

Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen. elleşmemek lazım. casillas meşhur oldun demek. model tanıtımı mı yaptı? öylesine mi görüncek?

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

kabahat temizleyen ustada olabilir de o delikler sonra nasıl küçüldü?
    İnleme köşesinde yer alıcaktı ama sıfırı satılmadığı için 2 el rehberinde yer alıcak gene motordan bahsediliyor bitanede xt600 vardı eskisi ve yenisi

Bende ordan bi rol kaptım Dedim bağla goproyı 2 teker yapıyım onları koyarsa fena olur
    Ama yedek parçası yok bu zıkkımın demeyi unuttum bi kaplin lastikleri için bile bekliyoruz diycektım onu unuttum ya :(

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

İnleme nedir ya İnceleme olucaktı :p

Motosikleti
    660 tenere
    sıfırı nasıl satılmadığı için? var ya sıfırı yok mu?

yok abi 2 yıldır getirilmiyo nette sıfır diye satılanlar ellerinde kalanlar.
    Tenere'yi getiriyorlar artık.

Motosikleti
    660 tenere
    üretim var ama satış yok hemi? bu ne saçma memleket ya

Güzel memleketimde ne mantıklı ki ?

Motosikleti
    660 tenere
    altin elbiseli adamda 250 ninjaya "çelik fren hortumu ister bu" muhabbetine koptum. eleman komik

Abi sen bide onu normalde gör çok küfür ediyo ama acayıp komedi dükkanı bize yakın Atatürk otosanayi 2.kısımda Bu Şakir Şenkalaycının felan oldugu sokaktalar.

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    40.000 km'deyiz! xt kırk binde ben değil enjeksiyonu bende temizletmedim ne ile temizliyecez? Birde ellettirmeyin demeyin bu motorların belli km'lerde ağır bakımları oluyor onları uygulamak şart tabi iyi bir usta ile mesela 50.000 km de eksantirik zinciri ve gergisi değişiyor,gerekiyor diye duymuştum..
    altı''AT''mış

abi bozuk değilse kurcalama mantıgı banada mantıklı geliyo

Ya sizde bazen marşa başınca hemen çalışmama oluyor mu ? arada bi marşa 2saniye felan basarsın ya bazen o 4-5 saniye oluyo

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek seferde alıyor benimki,yalnız şöyle bir sorun var nadirende olsa olmadık yerde stop ediyor! sorun ile ilgili bir konu açılmış bir endurocu sitesinde gayet faydalı bence okuyun;

XT 660 R/X Tekleme sorunu,mutlaka deneyin!

--------------------------------------------------------------------------------

Ben XT 660'ı alalı yaklaşık 1-2 ay oldu.Çok keyifli ve iktisatlı bir makine,lakin aldığım günden beri beni en çok teklemesi rahatsız etti.KN hava filtresi ve İridyum buji aldım fakat pek fark etmedi diyebilirim(performansı artışı dışında).
    Bugün farklı bişey denedim ve şak diye kesti teklemeyi!
    Gaz yemesi yumuşaklaştı ve tepkisi güzelleşti!
    Gelelim sadete:

1-''RESET'' ve ''SELECT'' tuşları basılı tutularak kontak açılır(motor çalıştırılmaz) ''DİAG'' yazısı belirene kadar tuşlar basılı tutulur.

2-''DİAG''Belirince tekrar ''select''tuşuna basılır ''CO'' Ekranda çıkana kadar.

3-''RESET'' ve ''SELECT'' Tuşaları tekrar 3 saniye basılı tutulur ''C1'' seçilir ''SELECT''Tuşu kullanılarak.

4-''C1'' e Getirildikten sonra tekrar ''RESET'' ve ''SELECT''tuşlarına birlikte basılır ve fabrikanın ayarlamış olduğu -128 ile +128 bir değer belirir (bende bu değer ''1'' idi)bunu bir yere not alın!İlerde sorun olduğu zaman geri alabilirsiniz!

5-Artık ayarlamaya başlayabiliriz,''SELECT'' Yukarı ''RESET'' Aşağı indirmek için kullanılır.
    Ben deneme-yanılma yoluyla ''8''Ayarladım.Ve süper oldu.
    Korkmadan +/- 10 değer değiştirebilirsiniz,problemsiz.Kontak kapatıldığında hafızaya alınıyor.

Bu ayarlar hava-yakıt karışımını optimize ediyor.
    Bu uygulama Almanca XT forumundan alınmıştır,orjinal linkini veriyorum.
    Alıntı ''enduroist''
    http://www.xt-660.de/service.htm
    altı''AT''mış

Bende 10'da ayarladım o ayarı bir ara yaptı götürdüm ayarlattırdım usta bindi gitti 10 dk gelmedi bidaha cıktı tamamdır dedi o gunden beride istop etmedi

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler