Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki NİNJA 250 R (Alternatif olabilirmi)...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletimi almadan önce başlangıç yada geçiş için önümde pek seçenek yoktu Honda CBF 250 CBR 125 yada Hyosung GT-GT R 250.Açılan topicleri okudukça bu markaların üzerine olan kıyas tartışmaları sürecek gibi görünüyor.CBR 250 artık üretilmiyor,ancak Kawasaki Ninja 250 R hala üretilmeye devam ediyor.Üzerinde 2999 Dolar fiyat etiketi var.Tayland üretimi bu motosiklet eğer ithal edilirse piyasada şu an satılan CBF 250 GT-GT R 250 fiyatı civarlarında satılırsa çok kullanıcının aklını çelebilir diye düşünüyorum.Her ne kadar bazı yedek parça sıkıntıları yaşasada depodaki Kawasaki yazısı insanı cezbediyor...

Paralel Twin DOHC 4 zamanlı sıvı soğutmalı çift karbüratörlü (Keihin CVK30) elektronik ateşlemeli bir motora sahip,aktarma 6 vitesli bir şanzıman ile sağlanıyor önde çift arkada tek disk frenler var ön süspansiyor teleskopik...

2005 modelinin kullanıcılar tarafından yapılan testlerinden ortalama olarak(100 üzerinden)...
    http://www.bikez.com/bike/rating.php?idbike=21472
    Motor performansından:75
    Fiyat olarak :80
    Problemsizlik :77
    Dizayn :72
    Off road kabiliyeti :46
    Racing kapasitesi :64
    Touring kapasitesi :63
    yaklaşık ortalama puanlar almış...

Boyut olarak daha büyük hacimli racing makinelerede yakın gözüküyor göz tırmalamıyor ...

Bu lastik çapına göre hazırlanmış hız hesap makineside çok ilginç ....
    http://ninja250.kingston.net/speed.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    walla alet güzel ama acaba fiyatı ne kadar birde en son kaça çıkıyo

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Ninja 250R (aka EX-250R, GPZ-250, ZZR-250, Ninjette) yillar boyunca sport (racing) motosikletlerden hoslanan yeni biniciler icin guzel bir alternatif olarak onemli bir boslugu doldurmustur.

Lakin bence neredeyse 20 yillik uretim tarihiyle artik miyadini da doldurmustur. Gunumuzde bu kesime hitap eden oldukca basarili alternatifler mevcuttur. Senin de iyi bildigin GT250R bunlardan baslica.

Ninjette'nin Amerika'daki fiyati $3000 olarak gayet uygun ama buraya o fiyatlarla gelecegini hic zannetmem.
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

Kesinlikle 3000 dolar asacaktir ama mesela ABD de 4800 dolara satilan KX 250 F 6750 ytl ulkemizde satiliyor Ninjanin fiyati 3000 dolar 2004 model ikinci el bir ninja vardi Subat ayinda 6500 ytl fiyat istiyordu Su an GT R fiyati 9400 YTL oldu makineyi biraz daha modernlize etseler dizaynini yenileseler bence satacaktir

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    HYOSUNG GT 250 R 9400 YTL OLMUŞ. BuGüN BAYİDE ÖĞRENDİM. BENCE GT 250 R BU FİYATI İLE GEREĞİNDEN FAZLA PAHALI. zam gelirde bu kadar da olmaz. Bu fiyat politikası ile zor olur artık satış diye düşünüyorum. Hatta bence , Bu kawasaki gelse bile ülkemiz de 9400 ytl den ucuz olur. Bu da tercih sebeblerimizi kaydırabilir. . .
    Everything goes the way it should...

nickjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inilmeyen inilirse tekrar binilemeyen bi yerden
    tamam alet güzel hoşta aklıma takılan bişey var kawasakinin yedek parça problemi yokmu türkiyede?

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    lacivert olanı günümüz grenajına benziyo ama.. diğerleri için 1990-1999 arası diyebilirim...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    abi bu motorlar şu an üretiliyor olamaz sanirim, dizaynı çok çok eski gibi gözüküyor. bu nasil r motor bi de sele bile bitişik orta sehpa var...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motorlar şu an üretiliyor olamaz sanirim, dizaynı çok çok eski gibi gözüküyor. bu nasil r motor bi de sele bile bitişik orta sehpa var...
    Kawasakinin efsane zzr serinin hepsinde koltuk yekparedir. Sebebi bu motorların race değil sport touring olmalarıdır. kaldı ki bu motosiklet eski teknolojili olmakla suçlansa da 40 bg gücü rahat oturuş pozisyonu ile motosikleti şekil değil de kalite için alanlar için güzel bir alternatif oluşturacaktır.

race seçenekleri için turbo destekli 45 bg lik zxr-250 ye bakmaları tavsiye edilir.

Eğer Türkiye'ye gelseydi Tercihim bu motordan yana olurdu.

Not: Bu aralar bir zzr 600 le flört etmekteyim, huyunu suyunu beğenirsem benim şekilden baret hyomu verip 1 kutu hacıbekir lokumuyla görücüye gidebilirim.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Efet touring motorlardır bular erturul-öz lafı ağzımdan almış.Bende bi okuyayım öle cevap vereyim dedim...Bence cc önemli deil elde edilen hp ve tork önemlidir...
    AKIN FİDAN

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    onceden ithal edilmis bir motor bence gelme ihtimali diger unlu 250 lerden daha yuksek

Üstteki kırmızı motosiklet Kawasakinin kendi sitesinden alınmış 2007 model ve şu anda satışı yapılmakta olan motosiklettir.İncelemek isteyenlere altta linki siteyi veriyorum...Ancak gerçekten görünüm olarak eski bir model izlenimini veriyor kesinlikle modernlize edilmeli...
    http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=200
    Sitedeki tanıtımdan görüleceği üzere Kawasaki bu modelini sport başlığı altında sport bike diye sınıflandırmış,eğer ülkemize ithal edilmiş olsaydı benimde seçimim büyük ihtimalle bu motosiklet olacaktı...Beygir gücünü bulamadım Ertuğrul 40 beygir olduğunu ifade etmiş 140 kilo ağırlığı var.Altta bu modelin 500 cc versiyonunun bir resmini ekledim,fiyatı 5050 Dolar...

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Ninja 500R, bizim burdaki ER-5 ile ayni motor + arka disk fren + grenaj. Satis fiyati 6000 Euro.

Bu durumda Ninja 250R Turkiye'ye geldigi takdirde fiyati 3500 - 4000 Euro seviyelerinde beklenebilir... ki o da gelirse... Ben yine de pek zannetmiyorum.

Artik gercekten eskimis bir model. Amerika'da satabiliyor(du) cunku orada 250cc motor alternatifi zaten cok az war. Honda Rebel 250, Nighthawk 250, bir de simdilerde Hyosung (UM) GT250.

Specleri de soyle:

Specifications
    Engine 4-stroke Parallel twin, DOHC, Liquid cooled, 8-Valve, w/ counterbalancer
    Displacement 248 cc
    Starting Electric
    Bore x stroke 62.0 x 41.2 mm
    Compression ratio 12.4:1
    Carburetion Keihin CVK30 (2), Constant velocity, diaphragm-type
    Ignition CDI (electronic advance)
    Spark_plug NGK CR8HSA, CR8HIX, CR8HVX
    option CR7HSA, CR7HIX
    Transmission 6-speed, Constant mesh, Return shift
    Clutch Wet, Multi-disc, Manual, Cable-actuated
    Frame Tubular Diamond design
    Rake/trail 27 degrees/3.3 in (84 mm)
    Suspension, front Hydraulic telescopic fork
    Suspension, rear UNI-TRAK� system with single shock
    Wheelbase 55.1 in (1400 mm)
    Wheel travel, front 5.5 in (140 mm)
    Wheel travel, rear 5.1 in (130 mm)
    Tire, front 100/80x16
    Tire, rear 130/80x16
    Brakes, front/rear Single hydraulic disc
    Overall length 80.1 in (2034 mm)
    Overall width 28.0 in (711 mm)
    Overall height 43.1 in (1095 mm)
    Ground clearance 6.1 in (155 mm)
    Seat height 29.3 in (744 mm)
    Weight dry/wet 304/355 lb (138/161 kg)
    Max load 340 lb (154 kg)
    Fuel capacity 4.8 US gal (18 L)
    Fuel type Min 91 Research / 87 avg. octane unleaded
    Oil capacity 1.9 L
    Oil type SE-SG Class SAE 10W40-20W50
    Performance stats
    0-60 mph (0-100 km/h) 5.75 s
    1/4 mile 14.6 s @ 88 mph
    Maximum speed 105 mph (160 km/h)
    Max horsepower 36 bhp (27 kW) @ 12000 rpm, 26 hp (19 kW) @ rear wheel
    Max Torque 18 ft.lbf (24 Nm) @ 10000 rpm, 14 ft.lbf (19 Nm) @ rear wheel
    Fuel Efficiency 55-75 mpg US

Daha fazla bilgi icin http://www.ninja250.com/home.htm
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    yaww kawasaki neden böyle yapıyo yaa.bi modelleri var süper,dehşet bi modeller var hiç alakasız eski 95-96 model eski motorları andırıyo yeni üretilmesine rağmen.bence buda onlardan.95-96 eski kasa bi racing gibi görünüyo..

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    alet güzel biraz ucuz olsa ?
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler