Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: RUS MOTOSİKLETİ KULLANIRMISINIZ

Katılımcı sayısı
20. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

17 85.00%
  • HAYIR

3 15.00%
3. sayfa BirinciBirinci 123

İZH ve PLANET

Motovento
    REKLAM ALANI
    VOGGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iJ JüPiTER5,ROMET CHART 50,HARKOV ZiM350 ATV
    helal olsun
    sana bi sorum olacak,ij lerin vites geçişleri seninde bildiğin gibi çok sert,bide boş vitese atmak çoğu zaman ızdırap oluyor benim motorda,bunun için ne önerirsin?motosikletim 90 model jüpiter5 bu arada,çift silindir,cevap verirsen çok makbule geçer
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker;
    Gökten ecdad inip öpse o pak alnı değer;
    Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;
    Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ya Bu motor geçekten süper bişi.Ben kastamonu nun tosya ilçesinde doğup büyüdüm.tosyalı olanlar bilir bu motru.benim bi akrabamda vardı nasıl bi çekiş var anlatamam süper. mesela bi kere bi akramda ızh 350 lik olandan vardı yanda septli 3 tane 50 kg lik un çuvalını ben (80kg) kuzenim (75kg) bide bayram abi (80kg) rampa yukarı dinlemiyo tırmanıyo şaştım kaldım o kadar yükledikki egzost nerdeyse yere değicek o biçim 500 kg den fazladır. Bide 160 ibre var ibreyi patlatanlar olmuş. :d
    iyi forumlar

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    İstanbulDA bu motoru çingeneler kullanıyor hep nedense ve çoğu da sepetli.sABAH Bitanesiyle E5 de kapıştık,arkada bildiğin sülalesi vardı
    ne oluyo lan dedim
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    IZH PLANET 5 DELUX
    zamanında bizim de vardı 1994 model İzh planet 5 ahh ahh ne motordu :D

Bizim bi vişne bahçesi vardı :D (ben o zamanlar küçüktüm) ben dahil 4 kişi binmiştik :D bana mısın dememişti :D

Sonra işte bana geçti motor :D

Ve planet 5 in en güzel özellgi cikle vardı :D baktım sokakta kızlar var çıkarırdım motoru tam kızların ordan geçerken bi çekerdim trıssss diye bi ses kızlar bana bakıyor :D vay
    nasıl motor felan derlerdi :D Bende özel sistem derdim :D O trısss sesi sayesinde Bilecik/Gölpazarında baya bi havam olmuştu :D

pLANET 5

Selamün aleyküm ismim ibrahim Nevşehirliyim yaşım 25
    abilerim arkadaşlarım sorun çok acil oldugu için hiç bir kişisel imza ayarlarını yapmış değilim
    sitenizdeki bilgi paylaşımını çok güzel buldum. Kesin bir yardımcı banada bulunur maksadıyla üye oldum.
    Benim motor ızh planet 5
    1994 model senelerdir binerim yalnız arkasına 2,5 ton yükü bağlamış gibi birşery oldu motor piston burcunu tutan sekmanı kırdı pistonu yardı. O yüzden kedim rektefe ettim .Geri topladım
    Motoru taktım bastım 6-7 basışımda çalıştırdım pistonu takarken güzelce yağlayıp alıştırmıştım yani Kopmresyon felan gayet yüksek.
    herneyse motor çalıştı normal devirler ile 30 km yol yaptım geldim 30 dak. falan dinlendi yine çalıştırıp bindim kısaca herşey normaldi
    sabah oldu motor bir daha çalışmadı, buji ateşliyor platin ateşliyor.
    onlarda normal ama motor birtürlü çalışmıyor.
    piston değişmiştim krank kolundada oynama vardı yatağı çizmesin diye motoru dağıtıp krank kolunuda değiştim.
    şimdi 94 model gibi oldu yalnız bu Rus niye çalışmıyor.
    Karbüratöre bakmış değilim
    acil cevap yazarsanız çok memnun kalırım .
    BU hafta gidip motoru toplucam yine çalışmaz ise sebebini şimdiden bileyim.
    motor tamircisi değilim ama hepsini yaptım . Kulun yaptığını bir başka kulda yapar niyetiyle .

Motosikleti
    MONDİAL 125 UKT
    slm arkadaslar bendede bu planet motordan var 350 cc olan tek sılındır cıft egsoz olan modelı bıt tanıdıktan ucuz fıyata alıdm bana sadece motoru lazım geri kalanı ıse hurda

benım bılmek ıstedıgım bu motora marş eklenıyormus bunu nasıl yapılıyor bılgısı olan varmı bugy yapıyorum motoru ona takacagım sımdıuden yardımlarınız ıcın tesekkurler

mehmet_onay_@hotmail.com bu adres benım bu ısten anlayan yada benım gıbı acemı olum bu ıslerle ıugrasanlardan yardım almak ıcın yazdım saygılar

valla bugun koyde gordum bi ij planeta 5 hayranlıkla baktım. o yaşta ve o durumda kalabiliosa bir motor epey ovguyu hak edebiliyor demektir

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İlk motorum kırmızı izh planet 5 ti çok fena yakıyordu.

xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Planet 7 çıkmış kasa aynı 250cc 4 zamanlı yapmışlar.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Planet 7 çıkmış kasa aynı 250cc 4 zamanlı yapmışlar.
    şasi görünüm olarak hiç değişmemiş galiba. motor bloğu cg gibi. ohc olsa daha iyi olurmuş ama izh'nin ölmediğini görmek güzel.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Bende görünce çok sevindim kasa şase olarak sepetsiz kullanılırsa 20 senede dağılmaz fakat motoru bilemiyorum

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden babamda jawa 350 vardı kırmızı,bir seferinde ayak marşıyla çalıştırmak istedim 2 defa denedim 3. denemede çalıştı ama az kalsın ayağımı kıracaktı o neydi öyle ya eşşek tepmişe döndüm kaldırıp attı beni

Motosikleti
    minsk,puch maxi ,hero puch
    selamün aleyküm kardeşim puchun duruyor mu? bende puchcuyum facebookdaki hero puch maxi magnum Türkiye grubuna katılırsan oradan motorlarımız hakkında konuşabiliriz.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rus motor sevenlere...

IZH Planet 7 > http://forum.donanimhaber.com/m_104746294/tm.htm

AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    2 yıldır yazan yok bu nasıl iş arkadaş

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler