Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: RUS MOTOSİKLETİ KULLANIRMISINIZ

Katılımcı sayısı
20. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

17 85.00%
  • HAYIR

3 15.00%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İZH ve PLANET

Motovento
    REKLAM ALANI

motorun en guzelleri bence bunlar.dag tas teptiler,yuk cektiler.katır gibi gittiler.bunlara sevgi duyulur.ruhu var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    ızh planet bızım burada kıyamet gıbı. Motrsıkletın reno toros versıyonu jıp gıbı gıtmeyecegı yol yok. Cok dayanıklılar ama su gıbı ıcıyor benzını
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Benzini içiyor ama hakkınıda veriyor, helal olsun benden yana...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    IZH Planet,lerin halihazır piyasası nedir, Foruma katılan arkadaşlar muhakkak gerekli bilgiye sahiptir. Bir zahmet bizleri aydınlatırsanız memnun oluruz.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    planet 5
    ellerinize saglık bende planet kullanıyorum. babam danda bildigim bir cok motosikletle anılarımı hatırladım 68 jawa dan 52 bmw den 57 bsa kadar depo üz
    erindeki seyahatlerimizi hatırladım.hayırlı bayramlar erremar67hotmail.com

Motosikleti
    Velespit :)
    ya bir de CZ vardı. "ce-ze" denirdi. çekoslovak malı mıydı? bulgar mı, rus mu hatırlamıyorum şimdi. java'lardan daha küçüktü motorları. yoksa java'nın 125'liği miydi..

artık kalmamıştır herhalde

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    cz konyada hala var
    350cc cezet yazıyor 350 jawadan biraz daha farklı bir silindiri var
    keşke resmi olsa da göstersem çok güzel bir motor.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Cz

Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bir de CZ vardı. "ce-ze" denirdi. çekoslovak malı mıydı? bulgar mı, rus mu hatırlamıyorum şimdi. java'lardan daha küçüktü motorları. yoksa java'nın 125'liği miydi..

CZ, Çekoslavak malı ve Jawa ile aynı fabrikanın üretimiydi, Cm3 olarak hatırladığım kadarıyla 150cc. idi.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım Çz ler 175,185,250ve350 olarak vardılar ve işte benim 1989mod.Çz em.üstündeki benim ve arkadakide emektar izj.1969mod.ve hala ayakta ve hala babam kullanıyo.

bu başka bi resim anca bunları bulabildim.

buda başka bitane başka da bulamadım.

benden bukadar başka resim bulursam koyarım.bunlar bulgaristanın en meşur ve büyük motosikletleriidi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

fiyatları bilen yokmu yav.

arkadaşlar gazipaşa anamur arasında bu motorlardan istemediğiniz kadar görebilirsiniz yollarda oraları bilenler bilir zaten
    kim hortlatıyor bu başlıkları yav

beyazpapagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yıllarca planet modellerini kullanmış bir arkadaş bana 4 zamanlı 350 cc lik planet 7 nin de ülkemize girdiğini hatta 2000 ytl gibi bir fiyatla satıldığını söylemişti. Hatta Gaziantepte satılmaya bile başlamış.
    Daha fazla bilgisi olan bu konuda yazarsa sevinirim.
    www.izhmoto.ru

Ben de de var bir 94 model

Ben bu Planet-5'i 2002 Şubatında bir motor tamirhanesinde gördüm. Eski sahibi içip içip birinci viteste bağırta bağırta binmiş, alet de bozulmuş. Rektefiye edilecekmiş. Sordum ne kadar diye, 500 milyon dediler. Daha önce ne motora binmişliğim var ne bir şey. Alıyorum dedim. Saydık parayı ellerine.

Aleti aldık ama egzozdan bir ses çıkıyor. Dedim herhalde egzoz patlak falan. Yenisini aldık, ses nerdeyse aynı. Anlaşıldı.Bu alet biraz gürültülü...

Ankara caddelerinde (ki o zaman Ank. Ü. Hukuk Fak. öğrencisiyim) arkada kız arkadaşım (şimdiki eşim) mavi dumanımızı tüttüre tüttüre geziyoruz. Aldırmadım "yahu sen deli misin, koca motoru nasıl zaptedicen?" diyenlere. Bu arada ehliyete başvurdum, sınavı bekliyorum ama sabırsızlık, bir yandan kaçamak kaçamak biniyoruz motora.

Neyse, sınav günü geldi. Pratik sınavın yapılacağı yere gidiyoruz kız arkadaşımla ve motorla. Seyran ya da Esat'ta bir yerdi sanırım. Biz de Abidinpaşa'dayız. Neyse, baktım yaklaşıyoruz, etraf motorcu kaynıyor. Dedim ufak bir şovla başlayalım olaya. Karşıda yarım metre yükseklikte bir duvar, duvarın önüne sıra sıra motorlar parketmiş. Harleyler, BMWler Honda'lar...Dedim buraya mahcup girmem. Benimkinin ön amortisörü biraz havalıdır. Sıktın mı ön freni şöööyle bir tıslar eğilir ve kalkar. Cafcaflı yani. Dedim duvar dibine doğru girelim, kısalım ön ferni yapalım şovu. Biraz hızla girdim meydana. O yarım metrelik duvara doğru gidiyorum, gidiyorum...Sıktım ön freni...Sıktım ama... Ulen durmayacak galibaaa!... Gümmm..! diye geçirdik duvara iyi mi. Motor bi yana biz bi yana...Uçmuşuz duvardan, motor kaldı geride. Allahtan duvarın arkası uçurum falan değil...hafif iniş. Koştu geldi millet iyi misiniz diye. Topladık motoru ama ne olay. Yapalım derken şovu, madara olduk. Hatırladıkça gülerim...

Bir de Ankara-İzmir-Kuşadası-Fethiye-Denizli gezimiz vardı bu Planet'le. Anlatıcam sonra...

VOGGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iJ JüPiTER5,ROMET CHART 50,HARKOV ZiM350 ATV
    bendede 90 model orjinal sovyet yapımı ije jüpiter5 var,bu ikinci jüpiter5 im,ilkini 10000 km de sattım,motosikleti 2003 yılında gümrükten sıfır km de aldım,haliyle durumu beklemekten içler acısıydı fakat ona rağmen bana hiçbir sorun çıkarmadan üzerindeki orjinal parçalarıyla 10000 km hizmet etti,şimdikinide 2006 da yine gümrükten aldımyine 90 model,şu an 2500 km de maşallahı var. öne 21 dişli çark taktım,orjinali 19 dişli idi.bu sayede yakıt tüketimi bir miktar azaldı,özellikle uzun yolda.2003 ten beri bilfiil ije üzerindeyim,sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldiğince cevaplarım.yakında resimlerinide koymaya çalışırım

kırklareli gezimizden bir fotoğraf:
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker;
    Gökten ecdad inip öpse o pak alnı değer;
    Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;
    Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın...

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    selam kardeşim cezeler 125 lik ve tamamen çekoslavak ve ızh(ije)ile birlikte ben de 1 tane var.hala tandında ve hala adını yaşatıyor.
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    ızh Planeta 5 Nnahema Ahh Ahh Yük Canavarı 1 Ton Yükle Banamısın Demez çeker Ağırdır Ama 2 Zamanlı Gücü Sayesinde Taşıyamayacağı Yük Yapamayacağı Yol Yoktur
    Yamahaşk 😍

yaw arkadaşlar herşey bir tarafada benim gözümde jawa 350 farklı ses yetiyor bana gidişi ise ..........? cezb ediyor. javacılar nerdesiniz?

11 yıldır izh planet kullanıyorum.çok memnunum.cazibesine kapılıp 150 cclik dayun aldım 1 yılda döküldü.az yakıyo ama parça arızası cep yakıyo.

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    planett:D:D:Daz bi bindik sepetıne:D
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

Motosikleti
    IZH P2 1965

eski motosikletleri yeniden canlandirmak ayri bir zevktir

mrhaba arkadaslar benim adim Sezgin bulgaristan razgrad bolgesi zavet,tenim (deliorman)ilk motorum ve hala kulandim motosiklet IZH Planeta2 1965mod.gerceyi babamdan veya dedemden kalma degil bizim koye yakin bir ihtiyardan aldim benim motosikleti nediyem gercekten eski ama yasina bakmiyor yol istiyor ele karada tabi sepeti de var doldur istediyinkadar nediyem rus motosikletleri kadar dayanikli motosiklet yok

http://www.album.bg/sezgin/ motosikletleri tamir etmek yeniden can vermek benim icin gercekten zevkli

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler