Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 irom max den sonra Versys 650 'e geçmeyi düşünüyorum. Aklımda hep NC750 X DCT vardı ama Versys daha bir iyi gelecek zannediyorum. Çünkü sürekli uzun yolda kullanıyorum. Şehir içi sıfır kullanım olacak. Ayrıca arka sele bagajı kullandığım için NC750 de benzin almak problem.

Versys turuncu renk düşünüyorum. Bir sorum olacak. Çok araştırmadım. Şu an sıfır satılan Versys 650 ile 2015 modelleri arasında fark var mı? En son ne zaman yenilendi Versys 650
    2016 Ekim ayında aynı sizin gibi ironmax'ten Versys'e geçiş yaptım. Gayet memnunum. Nc 750'nin de kendine göre artıları var ancak gerek dış görünüş gerek teknik donanım olarak versys daha tatmin edici. 2015 ile 2016 modeller arasında da bir fark yok. Sadece emin değilim ama bildiğim kadarıyla 2016 modellerde ABS standart hale geldi. ABS li olmayan model kalmadı.

Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin tavsiyesi üzerine yarı sentetik olarak Motul 5100 aldım. Lastiklerin değişmesi gerekiyor. Önümüzün kış ve benim acemi bir sürücü olmamı göz önüne alarak ne tavsiye edesiniz?
    Hocam eğer maddiyatı düşünmüyor ve stabilize yola çok girmiyorsanız rosso III gayet iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 irom max den sonra Versys 650 'e geçmeyi düşünüyorum. Aklımda hep NC750 X DCT vardı ama Versys daha bir iyi gelecek zannediyorum. Çünkü sürekli uzun yolda kullanıyorum. Şehir içi sıfır kullanım olacak. Ayrıca arka sele bagajı kullandığım için NC750 de benzin almak problem.

Versys turuncu renk düşünüyorum. Bir sorum olacak. Çok araştırmadım. Şu an sıfır satılan Versys 650 ile 2015 modelleri arasında fark var mı? En son ne zaman yenilendi Versys 650
    Merhaba ,
    2016 turuncu renk için takas düşünür iseniz ilanlarda benim motoru bulabilirsiniz .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı oguzhan045 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 Ekim ayında aynı sizin gibi ironmax'ten Versys'e geçiş yaptım. Gayet memnunum. Nc 750'nin de kendine göre artıları var ancak gerek dış görünüş gerek teknik donanım olarak versys daha tatmin edici. 2015 ile 2016 modeller arasında da bir fark yok. Sadece emin değilim ama bildiğim kadarıyla 2016 modellerde ABS standart hale geldi. ABS li olmayan model kalmadı.

Hocam eğer maddiyatı düşünmüyor ve stabilize yola çok girmiyorsanız rosso III gayet iyidir.
    Teşekkür ederim. Buradaki tecrübeli kişilerin ve internette okuduğum/izlediğim kişilerin yorumlarına dayanarak ve tabii ki satıcının tavsiyesi üzerine Pirelli Angel GT aldım. Lastikler takıldığı andan itibaren motosikletin yol tutuşu ve virajlara girişi düzeldi. İlk izlenimlerim oldukça olumlu.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Teşekkür ederim. Buradaki tecrübeli kişilerin ve internette okuduğum/izlediğim kişilerin yorumlarına dayanarak ve tabii ki satıcının tavsiyesi üzerine Pirelli Angel GT aldım. Lastikler takıldığı andan itibaren motosikletin yol tutuşu ve virajlara girişi düzeldi. İlk izlenimlerim oldukça olumlu.
    Hayırlı olsun. Rosso lardan daha uzun ömürlü bir lastik. Şahsen kullanmadım ama merak ettiğim lastiklerden. Angel Gt ve Scorpion Trail. Bu ikisini de öven çok.

Motosikleti
    Alıntı oguzhan045 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Rosso lardan daha uzun ömürlü bir lastik. Şahsen kullanmadım ama merak ettiğim lastiklerden. Angel Gt ve Scorpion Trail. Bu ikisini de öven çok.
    Teşekkür ederim. Scorpion Trail kullanan arkadaşımın tavsiyesi üzerine almaya karar vermişken, satıcının sadece asfaltta kullanılacaksa Angel GT almamın daha iyi olacağını söylemesi üzerine araştırıp kararımı bu yönde verdim. Satıcı, Scorpion Trail'in karkas yapısının stabilize yol şartlarına daha dayanıklı olduğunu, asfalt sürüşü için Angel GT'nin konfor ve ömür açısından daha iyi olacağını söyledi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Selamlar NC başlığına da aynı soruyu sordum.Ankara'da ikamet ediyorum, yeni sezon için tracer700, versys 650 ve NC 750X'den birini almayı planlıyordum.Tracer 700'ün görünüşüne bir türlü ısınamadığım ve Baydar'ın (ankara bayisi) negatif etkisi dolayısıyla eledim.Siz ne dersiniz versys ve nc750x için? Açıkçası önceden de kawasaki kullandım parça fiyatları gerçekten çok pahalı hondaya göre ama versys'in de görüntüsü çok hoşuma gidiyor.

Kısaca Versys gönlüme honda da aklıma hitap ediyor.Çok kararsız kaldım, tabiki versys konusunda bu soruyu sormak biraz abes kaçabilir ancak objektif yorumlara ihtiyacım var teşekkürler..

Motosikleti
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar NC başlığına da aynı soruyu sordum.Ankara'da ikamet ediyorum, yeni sezon için tracer700, versys 650 ve NC 750X'den birini almayı planlıyordum.Tracer 700'ün görünüşüne bir türlü ısınamadığım ve Baydar'ın (ankara bayisi) negatif etkisi dolayısıyla eledim.Siz ne dersiniz versys ve nc750x için? Açıkçası önceden de kawasaki kullandım parça fiyatları gerçekten çok pahalı hondaya göre ama versys'in de görüntüsü çok hoşuma gidiyor.

Kısaca Versys gönlüme honda da aklıma hitap ediyor.Çok kararsız kaldım, tabiki versys konusunda bu soruyu sormak biraz abes kaçabilir ancak objektif yorumlara ihtiyacım var teşekkürler..
    Sizinle aynı durumdaydım. İkisinden birini alacaktım ama ikinci el olacaktı. Versys istiyordum. Ama NC 750 X'in düşük yakıt tüketimi, ön kask koyma yeri, yüksekliğinin fazla olmaması gibi artıları vardı. Buna karşılık önde tek disk fren ve zayıf amortisörleri yüzünden vazgeçtim. 2013 Versys aldım. İyi ki bunu almışım. Tüketimi yüksek ama gerçekten hakkını veriyor. Aldığımda lastikler bitikti. Buna rağmen bana bir tehlike yaşatmadı. Tek kötü yanı 3000-4500 arası titreşim oldukça fazla. Ama zamanla alışıyorsunuz.

Siz de benim gibi sürüşten zevk almak istiyorsanız kesinlikle Versys derim. Yok, az yaksın, çok eşya taşıyabileyim derseniz NC 750 X daha doğru bir seçim olacaktır.
    Sokollu bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Merhaba arkadaşlar bende motorumu geçen hafta aldım, sym wolf 250 ile takas ettim.
    İlk sürüş izlenimi olarak beklentilerimi karşılamadı
    Sym den çok titriyormuş bu ben daha az titrer diye bekliyordum, tabi bu nedenle de her yerinden zırıltılar geliyordu

Bende işe koyulup duruma el attım

Gösterge, kafa karenajı, yan karenajlar ne varsa söküp ses yapan yerlerini düzelttim, bazı yerlere çift taraflı bant, bazı yerlere de silikondan conta yaparak topladım. Seslerin çoğu gitti
    Kışa hazırlık içinde jak ve fişleri wd40 layıp temizleyip yağladım.

Sonra yapmam gereken ilk iş ise paslı egsoz borusu onada iyi çözüm bulmam lazım

Bakımların devamı gelecek, görüşmek dileğiyle
    polemos, vitalx ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende motorumu geçen hafta aldım, sym wolf 250 ile takas ettim.
    İlk sürüş izlenimi olarak beklentilerimi karşılamadı
    Sym den çok titriyormuş bu ben daha az titrer diye bekliyordum, tabi bu nedenle de her yerinden zırıltılar geliyordu

Bende işe koyulup duruma el attım

Gösterge, kafa karenajı, yan karenajlar ne varsa söküp ses yapan yerlerini düzelttim, bazı yerlere çift taraflı bant, bazı yerlere de silikondan conta yaparak topladım. Seslerin çoğu gitti
    Kışa hazırlık içinde jak ve fişleri wd40 layıp temizleyip yağladım.

Sonra yapmam gereken ilk iş ise paslı egsoz borusu onada iyi çözüm bulmam lazım

http://i.hizliresim.com/m45QN1.jpg

http://i.hizliresim.com/DB9Q56.jpg

http://i.hizliresim.com/8PQVLQ.jpg

http://i.hizliresim.com/YqJYEl.jpg

Bakımların devamı gelecek, görüşmek dileğiyle
    Elinize sağlık. Yapmayı planladığım şeyi yapmışsınız. Bugünlerde Hava filtresi ve buji değişimi için karenajları ve depoyu sökeceğim için bağlantı yerlerindeki titreşimi absorbe edecek birşeyler koyacağım. Servis manueline ihtiyacı olan varsa paylaşabilirim.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Açıkçası NC ile Versys arasında kaldıysanız yakıt tüketimini düşünmeyin. Çünkü NC az yaksa da vergisi neredeyse 3 kat fazla, oradan kaybediyor. Gücü tracer dan iyi olmasa da teknik donanım ve görüntüsü en iyi olan Versys bencede. Yılda 20-30 bin km yapmıyor iseniz bence NC yerine Versys düşünülebilir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    2015 Versys 1000'im satılık, ilgilenen olur ise bilgisine..

20 bin bakımı yapıldı, 21.000 km'de..

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Elinize sağlık. Yapmayı planladığım şeyi yapmışsınız. Bugünlerde Hava filtresi ve buji değişimi için karenajları ve depoyu sökeceğim için bağlantı yerlerindeki titreşimi absorbe edecek birşeyler koyacağım. Servis manueline ihtiyacı olan varsa paylaşabilirim.
    Teşekkürler Çok titiz biriyim böyle şeyler elimden geldiği içinde düzeltmeden duramıyorum
    Servis manuel bana lazım paylaşırsan sevinirim
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Teşekkürler Çok titiz biriyim böyle şeyler elimden geldiği içinde düzeltmeden duramıyorum
    Servis manuel bana lazım paylaşırsan sevinirim
    Şuradan paylaştım. Olmazsa mail atarım.

https://www.dropbox.com/s/ikyrya1mh4...ANUAL.pdf?dl=0
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Şuradan paylaştım. Olmazsa mail atarım.

https://www.dropbox.com/s/ikyrya1mh4...ANUAL.pdf?dl=0
    Türkçesi yok mu meretin acaba, olsaydı çok iyi olurdu

Motosikleti
    Türkçesi yok mu meretin acaba, olsaydı çok iyi olurdu
    Maalesef. Genelde yönergeler benzer. Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Dostlar grupta egsoz değişimi yapan var mı?

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen yukarıdaki soru arada kaynamasın diye bir alıntı yapayım,

Dostlar grupta egsoz değişimi yapan var mı?
    Ben de bir soru sormak isterim:

Sevgili dostlar,

Bi tur binebilir miyim?

Eski kasa (2009 model)(2015 ve sonrasına param yetmiyor) Versys alma arefesindeyim ama sizlere de sormak isterim, "bir de şu motosiklete bakabilirsin" diyeceğiniz bir marka/model var mı? Tenere(çok enduro), V-Storm(çok büyük) ve 650GS(çok tek silindir) seçeneklerini eledim, kendimi en çok Versys'e yakın hissediyorum. BMW R50, Honda Shadow, Yamaha Virago 535, BMW F650GS tecrübelerim oldu, 10 sene motosikletsiz kaldıktan sonra geçen sene 200'lük gariban Bajaj ile maceraya tekrar atıldım, şimdi de %90 uzun yol asfalt, %10 da çadır kampı için stabilize yolda (artçılı) kullanmak üzere, Versys tavsiye eder misiniz? Tecrübelerinize dayanarak yaşama ihtimalim olan olası sorunlar, dikkat etmem gereken noktalar var mıdır? "Şunu yap, bunu yapma, Versys alma şunu al" diyeceğiniz konular varsa duymak isterim.

Şimdiden teşekkürler.
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

verdiğiniz %ler olarak bu motorun size uyacağını düşünüyorum. Ben Versys'i oldum olasıya sevdim ama benim alacağım zamanlarda Versys pek bulamıyordum ve Honda XL700 Transalp'e de bakıyordum. Baktım da şuan Transalp fiyatları biraz uçmuş.
    Yine 650 700 cc civarı motosiklet alacak olsam ve bütçem Triumph Tiger'a yetmezse önce Versys'e bakarım sonra Transalp

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen yukarıdaki soru arada kaynamasın diye bir alıntı yapayım,

Ben de bir soru sormak isterim:

Sevgili dostlar,

Bi tur binebilir miyim?

Eski kasa (2009 model)(2015 ve sonrasına param yetmiyor) Versys alma arefesindeyim ama sizlere de sormak isterim, "bir de şu motosiklete bakabilirsin" diyeceğiniz bir marka/model var mı? Tenere(çok enduro), V-Storm(çok büyük) ve 650GS(çok tek silindir) seçeneklerini eledim, kendimi en çok Versys'e yakın hissediyorum. BMW R50, Honda Shadow, Yamaha Virago 535, BMW F650GS tecrübelerim oldu, 10 sene motosikletsiz kaldıktan sonra geçen sene 200'lük gariban Bajaj ile maceraya tekrar atıldım, şimdi de %90 uzun yol asfalt, %10 da çadır kampı için stabilize yolda (artçılı) kullanmak üzere, Versys tavsiye eder misiniz? Tecrübelerinize dayanarak yaşama ihtimalim olan olası sorunlar, dikkat etmem gereken noktalar var mıdır? "Şunu yap, bunu yapma, Versys alma şunu al" diyeceğiniz konular varsa duymak isterim.

Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba, bende yeni bir versys kullanıcısı olarak bir şeyler söylim. Daha önce Sym wolf 250 15 bin km kullandım. Versys bence ağırlıklı asvaltta kullanalar için ideal bir motor. Kullanımı kolay manevra kabiliyeti yüksek, fazla ağır değil. Eğer hem asvalt hemde stabilze yolda binecekseniz ve bütçeniz varsa Pirelli mt 60 rs corsa tam ideal lastiktir. Yumuşak hamurlu olması nedeniyle asvaltta ok iyi yol tutar, dişli olması nedeniyle de stabilize yolda da iyi iş görür.

Benim de beklentilerim sizin gibi idi ve tercihim versys oldu. Yukarıda saydığınız modeller de belirttiğiniz nedenlerle tercihim olmadı. Versys ideal

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Versys 300 alınır mı acaba gerçekten versys midir?

REKLAM ALANI
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler