Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Hadi, madem konu yok deniliyor, ben başlatayım
    Güncel lastik öneriniz ne olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Angel gt derim ben

Anlas kullanan var mı aramızda?

Arkadaşlar, hayırlı Cumalar,

Versys imi teslim aldım.

Vites göstergesi 2017 lerde standart mış. Sürpriz oldu.

Ekstralar:
    Givi çanta, park lambasına bağlı led ışıklandırma entegre
    Uzun tur camı
    Elcik koruma
    Sis farı
    Koruma demiri

Fakat fotoları ekleyemedim. Bilgisayar üzerindeki fotoları ekleme konusunda yardımcı olan olursa onları da ekleyeceğim.

Hayırlı olsun
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - 2015
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın😁
    Justforfun bunu beğendi.

Bu gün 60-70 km civarı yol yaptım. Versys e yeni geçmiş birisi olarak ilk ve en taze izlenimler,

0 motorda dahi vites geçişleri falan gayet rahat, düşük devirlerde forumda daha önce sıkça bahsedilen ve benim de çekindiğim silkeleme olayı hiç yok. Hatta bu silkeleme muhabbetinin aslını merak ettim diyebilirim. Her devirde gazı açtıkça gidiyor makine.

Motor rodaj devirlerine uyarak kullandığım halde biraz fazla ısındı. Hatta inerken fan açtı.Suzuki İnazuma F den geçen birisi olarak bu havalarda fan açma olayı biraz garip geldi. Öne tur camı taktırmıştım, ilk etapta gözümü yordu biraz ama alışmakta zorlanırsam orijinal camını tekrar takabilirim. Gaz tepkisi ve dozlaması söylendiği gibi gayet iyi.

Bununla birlikte sıkıntılı tek konu, bu motoru durduğu yerde ve kısa manevrada tutmak hakikaten bir naked veya racing kadar kolay değil. Durduğu yerde rahatlıkla yere yatırılabilecek bir motor. Bu açıdan son bir değerlendirme yapmak gerekirse 175 in altı boylardaki kişilerin bu modeli seçmemesini tavsiye ederim. 1.80 boyla eğimli yerlerde ve motoru evirip çevirirken zorlandım. Bu motorda ayaklarını pedlere koydunmu biraz gideceksin.

Sele çok rahat bence. Az biraz artçılı kullanımda iki yapılı insan için bile çok konforluydu diyebilirim. Amortisörler İnazumaya göre biraz sert.

Motosiklet görüntü olarak göz dolduruyor, baktırıyor, fazlasıyla dikkat çekiyor. Allah herkesi kem gözden sakınsın, kazasız, belasız, sürüşler versin.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün 60-70 km civarı yol yaptım. Versys e yeni geçmiş birisi olarak ilk ve en taze izlenimler,

0 motorda dahi vites geçişleri falan gayet rahat, düşük devirlerde forumda daha önce sıkça bahsedilen ve benim de çekindiğim silkeleme olayı hiç yok. Hatta bu silkeleme muhabbetinin aslını merak ettim diyebilirim. Her devirde gazı açtıkça gidiyor makine.

Motor rodaj devirlerine uyarak kullandığım halde biraz fazla ısındı. Hatta inerken fan açtı.Suzuki İnazuma F den geçen birisi olarak bu havalarda fan açma olayı biraz garip geldi. Öne tur camı taktırmıştım, ilk etapta gözümü yordu biraz ama alışmakta zorlanırsam orijinal camını tekrar takabilirim. Gaz tepkisi ve dozlaması söylendiği gibi gayet iyi.

Bununla birlikte sıkıntılı tek konu, bu motoru durduğu yerde ve kısa manevrada tutmak hakikaten bir naked veya racing kadar kolay değil. Durduğu yerde rahatlıkla yere yatırılabilecek bir motor. Bu açıdan son bir değerlendirme yapmak gerekirse 175 in altı boylardaki kişilerin bu modeli seçmemesini tavsiye ederim. 1.80 boyla eğimli yerlerde ve motoru evirip çevirirken zorlandım. Bu motorda ayaklarını pedlere koydunmu biraz gideceksin.

Sele çok rahat bence. Az biraz artçılı kullanımda iki yapılı insan için bile çok konforluydu diyebilirim. Amortisörler İnazumaya göre biraz sert.

Motosiklet görüntü olarak göz dolduruyor, baktırıyor, fazlasıyla dikkat çekiyor. Allah herkesi kem gözden sakınsın, kazasız, belasız, sürüşler versin.
    Fan açma olayı çok dur kalk ta yaşanıyor evet, yapacak bir şey yok, karakteri böyle galiba. Ben z250sl sıska motordan buna geçmiştim motoru park ederken dururken motora hakimiyette epey zorlanmıştım, gerçi hala zorlanıyorum ama ciddi bir eğitim almak gerekiyor, sadece km tecrübesi yetmiyor galiba, özellikle 600 cc üzerinde.
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Yeni bir motor alma arefesindeyim.Yamaha xj6 F kullanıcıyım.Aklımda 3 motor vardı.Versys 650 -tracer 700 ve tracer 900 epey bir zaman harcadıktan ve gelgitlerden sonra versys almaya neredeyse karar verdim.Sadece tracer 900 hala aklımı karıştırıyor.Versys ve tracer 900 kullanan arkadaşlar kıyaslama yaparsa çok sevinirim.

Motosikleti
    Versys 650
    Alıntı nickmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Yeni bir motor alma arefesindeyim.Yamaha xj6 F kullanıcıyım.Aklımda 3 motor vardı.Versys 650 -tracer 700 ve tracer 900 epey bir zaman harcadıktan ve gelgitlerden sonra versys almaya neredeyse karar verdim.Sadece tracer 900 hala aklımı karıştırıyor.Versys ve tracer 900 kullanan arkadaşlar kıyaslama yaparsa çok sevinirim.
    Merhabalar.Öncelikle forumdaki herkese güvenli sürüşler dilerim. Yardımcı olur mu bilmem ama kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim. Şu an 2014 model versys 650 ( https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2014-19.000-km-kaza-boya-yok-413782805/detay/ ) kullanıyorum. Bir önceki motorum Tiger 800 idi. Tracer 900'ünde benzer özelliklere sahip olduğunu düşünerek yorum yapıyorum. 3 silindir daha önceleri çok ciddiye almadığım garip bulduğum bir teknolojiydi. Ta ki kullanana kadar. Bu motorlar versys, DL650, transalp ile kıyaslanmamalı, aralarında ciddi farklar var. Performans olarak 150km'ye kadar 600RR'ı aratmıyordu diyebilirim (Tigerdan önce Güzel bir repsol'üm vardı)Benzer şekilde egzos sesi de mükemmeldir. İşçilik ve estetik olarak da versys ile arasında ciddi fark var. Ama nispeten daha fazla yakar(Maksimum 1 lt) Üst vergi dilimine girer. Bakımı daha maliyetlidir. Normal km bakımı Versys 300TL, Tiger 650( Tigerda buji değişmişti versys'te değişmedi). Versys'in en beğendiğim özelliği ise; daha kıvrak oluşu, manevra kabiliyeti. Lastik değiştirdiğim için mi bilmem (ilk defa bir motoruma sıfır lastik takımı aldım ) Virajlarda Repsol kadar rahatım diyebilirim. Tiger'ın ağırlık merkezi daha yukarıdaydı. Ben tiger, tracer ve daha büyük cc'li motorların şehir dışı yoğunluklu kullanılması gerektiğini ve yanında mutlaka şehir içi maksatlı bir scooter bulunması gerektiğini düşünüyorum. Maddi kaygılar yoksa 3 silindirin mutlaka tecrübe edilmesi tarafındayım. Tabi her zamanki gibi, her iki motoru da görerek dokunarak, mümkünse kullanarak karar vermekte fayda var. Benim şahsi fikrim(kendi şartlarım ve kullanım amacıma göre) 32.000TL civarında bir parayı gözden çıkarmışsam 2013/2014 model Tiger 800 tercih ederim. Orjinal aksesuarları olmak kaydıyla
    zanshin bunu beğendi.

Motosikleti
    kle 650-versys
    merhabalar,
    boy 1,74 ve dur kal-sıkışık trafik- geri manevrada sıkıntı oluyor motorun sele yüksekliği. alçaltma kiti şart.
    nazili de aydın kardeşler bi ara ilana koydu gidip taktırayım(Denizli'deyim) derken bi baktım zam yapmışlar fiyata aman kışın binmeyeceğim deyip önemsemedim. bu aralar bi irtibata geçip girişeyim diyorum.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Alıntı malibu79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Öncelikle forumdaki herkese güvenli sürüşler dilerim. Yardımcı olur mu bilmem ama kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim. Şu an 2014 model versys 650 ( https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2014-19.000-km-kaza-boya-yok-413782805/detay/ ) kullanıyorum. Bir önceki motorum Tiger 800 idi. Tracer 900'ünde benzer özelliklere sahip olduğunu düşünerek yorum yapıyorum. 3 silindir daha önceleri çok ciddiye almadığım garip bulduğum bir teknolojiydi. Ta ki kullanana kadar. Bu motorlar versys, DL650, transalp ile kıyaslanmamalı, aralarında ciddi farklar var. Performans olarak 150km'ye kadar 600RR'ı aratmıyordu diyebilirim (Tigerdan önce Güzel bir repsol'üm vardı)Benzer şekilde egzos sesi de mükemmeldir. İşçilik ve estetik olarak da versys ile arasında ciddi fark var. Ama nispeten daha fazla yakar(Maksimum 1 lt) Üst vergi dilimine girer. Bakımı daha maliyetlidir. Normal km bakımı Versys 300TL, Tiger 650( Tigerda buji değişmişti versys'te değişmedi). Versys'in en beğendiğim özelliği ise; daha kıvrak oluşu, manevra kabiliyeti. Lastik değiştirdiğim için mi bilmem (ilk defa bir motoruma sıfır lastik takımı aldım ) Virajlarda Repsol kadar rahatım diyebilirim. Tiger'ın ağırlık merkezi daha yukarıdaydı. Ben tiger, tracer ve daha büyük cc'li motorların şehir dışı yoğunluklu kullanılması gerektiğini ve yanında mutlaka şehir içi maksatlı bir scooter bulunması gerektiğini düşünüyorum. Maddi kaygılar yoksa 3 silindirin mutlaka tecrübe edilmesi tarafındayım. Tabi her zamanki gibi, her iki motoru da görerek dokunarak, mümkünse kullanarak karar vermekte fayda var. Benim şahsi fikrim(kendi şartlarım ve kullanım amacıma göre) 32.000TL civarında bir parayı gözden çıkarmışsam 2013/2014 model Tiger 800 tercih ederim. Orjinal aksesuarları olmak kaydıyla
    Tecrübelerini paylaşmana sevindim.Açıkçası tiger hiç düşünmediğim bir motor neredeyse ama Tracer ciddi ciddi hayalini kurduğum bir motordu.Gücü,kullanış modları enteresan 3 silindir olayı,sesi vb.Gönlüm hala tracer da ama aklım kullanış amacıma uygun olanın versys olduğunu söylüyor.Benim de ufak hacimli bir motorum vardı şehir içinde git gellere.Onu sattım ve şu an kullandığım xj6 f i de sattıktan sonra her işe gelicek tek bir motorum olsun istiyorum.Şehir içinde sürekli kullanıyorum ara ara da şehir dışı turlar.Yol müsait olduğunda gazlamayı da severim ve sanırım versys az çok bu işlere en uygun motorlardan biri.Eğer mantıklı fiyatlarda olursa 2015-16 bir tane almaya niyetlendim.Hayırlısı artık.(Mantıklı bir fiyat olsa pat diye tracer da alabilirim.Hiç belli olmaz

Arkadaşlar herkese merhaba. Boy sorunu olanlar için yazıyorum. Benim boy 1,66 kilo 75. Bugün 2011 model versys kullandım. Mesele gerçekten teknik. Motordan korkmuyorsanız, eğitim aldıysanız ve şehir içi fazla kullanmayacaksanız versys'i kullanabilirsiniz. Bugün kullandığım motorda sele 3 cm alçaltılmış. Motora hayran kaldım, ayak uçlarım yere değiyordu. Boy sıkıntısı yapan arkadaşlar endişe etmesin.

boyum 1.77 1.78 ve sıkıntı çekmiyorum, sıkıntı bende mi acaba =)

Motosikleti
    kle 650-versys
    merhabalar,
    lastik için önerebileceğiniz satıcı var mı? web üzerinden bakındım takım satan yok. tek ön yada tek arka satıyorlar. hep böyle mi anlamadım.
    web yada kargo yapacak nispeten daha uygun fiyatlarda alabileceğim bir satıcı öneriniz var mıdır?

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    lastik için önerebileceğiniz satıcı var mı? web üzerinden bakındım takım satan yok. tek ön yada tek arka satıyorlar. hep böyle mi anlamadım.
    web yada kargo yapacak nispeten daha uygun fiyatlarda alabileceğim bir satıcı öneriniz var mıdır?
    http://www.motolastik.com

Geçen hafta Mt-07 için metzeller roadtec 01 lastik aldım, hem lastikten hem de firmadan memnun kaldım.

Size uygun lastik takımı bu sanırım https://www.motolastik.com/sport-tur...ob=1&oz=52_342

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı ertano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.77 1.78 ve sıkıntı çekmiyorum, sıkıntı bende mi acaba =)
    Boydan ziyade bacak boyu daha önemli kanımca. Aynı boyda iki insanın bacak ve gövde boyları aynı olmayabiliyor. Birisinin gövde kısmı daha kısa olup bacak boyu daha fazla ise motosiklette hakimiyeti hali ile daha rahat olacaktır.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    2016 model 14.300 km de versys 650 im var . Almak isteyenler telefon ile iletişime geçebilir .
    33.000 istiyorum .

05325054655

Motosikleti
    VULCAN S SPECIAL EDİTİON ABS
    Bence biraz alışmak lazım. Ben 1.72 boyla şehiriçi yokuş durkalk sıkıntı olmuyor sadece geri gelmek sıkıntı.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Özel sebeplerden motoru satıyorum. İlgilenenlere duyrulur.

-2016 MODEL KAWASAKİ VERSYS 650 ABS
    -8.140 KM
    -YETKİLİ SERVİS BAKIMLI
    -KAZASIZ
    -46 LT GİVİ TOPCASE
    -KORUMA DEMIRI
    -UFO ELCİK KORUMA
    -RHİNO ALÇALTMA KİTİ
    Sürekli kapalı garajda muhafaza edilmiştir. Rodaj bakımı ve 6000 km bakımında MOTUL yağ kullanılmış, her seferinde yağ filtresi değiştirilmiştir. Zinciri her 500 km de özenle temizlenip yine motul ile yağlanmıştır. Referans olarak Kawasaki yetkili servisi Ege Motor'a araç sorulabilir. Özenle kullanılmıştır. Takas düşünmüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2016-versys-650-abs-alcaltma-kitli-421359112/detay/

REKLAM ALANI
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler