Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
53. sayfa BirinciBirinci ... 3435152535455 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anamur virajlarini gazladim gecenlerde. Bazi bolumlerde sert girisler yaptim. Motor yuklu olmasina ragmen lastikler haala yat yat yat diye bagiriyordu :D yolda yagmura da yakalandim. Hic gaz kıs demedi. Pr4un islak zeminde artisi vardir illaki ama benim ihtiyaç duyacağım kadar değil belliki
    Galiba alacaz angel.
    Palakadir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Arkadaşlar temiz ve dolu motor arıyor iseniz buyurun ;
    Yorulmamış ezilmemiş bakımlı ..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6741272/detay/

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takas edelim istersen Versys 1000 ile ?

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Olabilir idi . Lakin 2017 fuar da almayı planlıyorum

Bu arada angel gt tecrübem var . Bizdeki standart dunloplar ile bariz fark 35 -40 derecelerde ortaya çıkıyor . Birde ömür kısmında daha çabuk bittiği kesin

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ilanlara bi baktım da şuan satilik olanlara gore en full motor benimki :D motora takacak bisey bulamaz oldum :D

Motosikleti
    Kawa versys
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar öncelikle
    Padok standini satıyor muydunuz?

Motosikleti
    2013 xmax 250
    Merhabalar,
    2 yıllık xmax kullanıcısıyım. Önümüzdeki sezon için versys bakıyorum.
    Dikkatimi çeken şeyleri sormak yada paylaşmak istiyorum. Belki anlamama yardım edersiniz.
    Şimdi ikinci el bir motor düşünün. Ne olursa olsun, ne kadar sıfır olursa olsun ikinci eldir ve arabalarda olduğu gibi mantıklı bir değer kaybına uğrar. Neyse makina 17 bin km yapmış. Değişen bir grenaj ve gidon var. En bol keseden fiyat biçme ile bu makina 29-29:30 eder. Ama bakıyorsun piyasada 2000-25000 tl ile toplanıp takılabilecek demir ve çantalar ile birlikte biçilen fiyat 34 bin! Makinadan parçaya kadar herşeyi sıfır alsam 34 bin ancak ödederim. 1. el makinam olur.
    Motor ikinci el,Parçalar ikinci el. Parçaların ikinci el değeri ile toplarsan bile en fazla 30 bin diyebilirsin.
    Şimdi bu arkadaşlardan birine "al kardaşim sök parçalarını bana motoru çıplak sat! dediğimizde dayak yer miyiz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Mutezil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2 yıllık xmax kullanıcısıyım. Önümüzdeki sezon için versys bakıyorum.
    Dikkatimi çeken şeyleri sormak yada paylaşmak istiyorum. Belki anlamama yardım edersiniz.
    Şimdi ikinci el bir motor düşünün. Ne olursa olsun, ne kadar sıfır olursa olsun ikinci eldir ve arabalarda olduğu gibi mantıklı bir değer kaybına uğrar. Neyse makina 17 bin km yapmış. Değişen bir grenaj ve gidon var. En bol keseden fiyat biçme ile bu makina 29-29:30 eder. Ama bakıyorsun piyasada 2000-25000 tl ile toplanıp takılabilecek demir ve çantalar ile birlikte biçilen fiyat 34 bin! Makinadan parçaya kadar herşeyi sıfır alsam 34 bin ancak ödederim. 1. el makinam olur.
    Motor ikinci el,Parçalar ikinci el. Parçaların ikinci el değeri ile toplarsan bile en fazla 30 bin diyebilirsin.
    Şimdi bu arkadaşlardan birine "al kardaşim sök parçalarını bana motoru çıplak sat! dediğimizde dayak yer miyiz?
    %100 haklısın ama bunlar satıcı değil, oda biliyor sıfırından fazla fiyat istediğini.. adam ilana öylesine koyuyor bir malının fiyatını öğrenmek için.
    30 bin liralık motor alacak adam bilmez mi onun kaç para edeceğini araştırmaz mı?
    Bir de takas maka bir şey gelir mi?
    birde hani sezon kapanırken okutursak fuardan muardan veya kasım aralıkda olacak kampanyalardan yararlanır karlı mal alırız derdindeler..

Tabi bu ilana koyan arkadaşaların %99 akıbeti o motor satılmıyor,

Bir kısımı öylesine koyduğu için bir daha ilana koymayıp o ilan otomatikman kapanıyor..

Hatta 17-18 isteyen GS650 olan bir kaç kişiyi önce sahibinden fav yaptım ilanları kapanınca aradım , hocam ya sende satlık bir GS varmış arkadaş söyledi diye tamamında he var 16-17 falan istiyorum diye dönüş yaptılar..Yani satılmamıştı,

Yani yapacak bir şey yok piyasa böyle
    ilkdem26 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 xmax 250
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 haklısın ama bunlar satıcı değil, oda biliyor sıfırından fazla fiyat istediğini.. adam ilana öylesine koyuyor bir malının fiyatını öğrenmek için.
    30 bin liralık motor alacak adam bilmez mi onun kaç para edeceğini araştırmaz mı?
    birde hani sezon kapanırken okutursak fuardan muardan veya kasım aralıkda olacak kampanyalardan yararlanır karlı mal alırız derdindeler..

Bir kısımı öylesine koyduğu için bir daha ilana koymayıp o ilan otomatikman kapanıyor..

Hatta 17-18 isteyen GS650 olan bir kaç kişiyi önce sahibinden fav yaptım ilanları kapanınca aradım , hocam ya sende satlık bir GS varmış arkadaş söyledi diye tamamında he var 16-17 falan istiyorum diye dönüş yaptılar..Yani satılmamıştı,

İşin kötü tarafı; O tür ilanlara buralardan görerek ulaşıyorum. Oluşan güven kaybı, gerçekten makinasını satmak isteyen iyi niyetli ve gerçek satıcıları etkiler.

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynen katılıyorum gerçekten satıcı ona göre fiyat veriyor bende 20 gündür versys arayışındayım mantıklı olan favorime eklediğim 10 motorun 8 tanesi satıldı

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Herkese merhabalar forumun uzun süredir sessiz takipçilerindenim. 2016 model turuncu bir Versys ile aranıza katılmış bulunuyorum.
    Manisa'da ikamet ediyorum. İzmir Manisa civarı olanlar varsa tanışmak görüşmek isterim.
    8 ayda 14.000 km bir X max tecrübesinden sonra geçtim Versys'e ama çok bir yabancılık çekmedim. Ufak tefek acemilikler var tabi.
    Neyse tekrardan merhabalar

F54 ve murat 60 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    hocam göçmendekini senmi aldın

s.s arkadaşlar bu hafta 600 900 cc aralığında bir motor almaya niyetlendim eleye eleye... mt07 tracer ile versys arasında kaldım hangisini tercih etmem konusunda bana yardımcı olursanız sevirim...

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı shoesdesigne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.s arkadaşlar bu hafta 600 900 cc aralığında bir motor almaya niyetlendim eleye eleye... mt07 tracer ile versys arasında kaldım hangisini tercih etmem konusunda bana yardımcı olursanız sevirim...
    bir git ikisinide yakından gör sağına soluna elini dokunarak ve detayları incele , çanta bağlantıları, süspansiyon ayarları,boya, vb
    shoesdesigne bunu beğendi.

walla ikisinide inceledim de çokda bişey anlayamadım açıkçası malum kullanamayınca olmuyor... ilk izlenimim versys yönüne oldu sebebim üstüne oturduğumda hisssettiğim rahatlık ve tasarım fakat teknik olarak sanırım tracer 1 adım önce karar vermek zor geliyor.... bende işin ehillerine danışayım dedim..inşallahlah güzel cevalar gelir..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Daha yeni klüp toplantısından döndüm. Tracer ile versys karsilastirmasini orda da yaptılar. Mantık çerçevesinde %90 versys dedi. Versys varken Tracer diyenler fantazi peşinde olduklarını itiraf etti :D

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı shoesdesigne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ikisinide inceledim de çokda bişey anlayamadım açıkçası malum kullanamayınca olmuyor... ilk izlenimim versys yönüne oldu sebebim üstüne oturduğumda hisssettiğim rahatlık ve tasarım fakat teknik olarak sanırım tracer 1 adım önce karar vermek zor geliyor.... bende işin ehillerine danışayım dedim..inşallahlah güzel cevalar gelir..
    mt-07'ye cam ve soft çantalar taksan inan daha ucuza gelir , şehir içi kullanırım arada yola giderim diyorsan :D daha iyi bir tercih

altımdaki motor ile artçılı uzun km'ler yapacağım, gerekirse tam yükle bagajla stabil yol alıyım derdindeyseniz versys daha uygun

+alt vergi dilimi,160 arka lastik nispeten ucuz , 1.8-2lt periyodik yağ değişimi,şaseye entegre yan taşıyıcılar,daha iyi bir cam , yüke göre kolayca ayarlanabilir süspansiyonlar (önde ters showa),210KG yükleme kapasitesi,21lt depo,

tracer700 ise daha çabuk hızlanıyor,türkiye yollarına göre uyumlu fabrikasyon lastik,10k bakım aralığı (türkiye'de geçerli mi?)

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı ilkdem26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam göçmendekini senmi aldın

Evet hocam göçmenden aldım.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    INTERMOTTA 2017 V-STROM güncellendi tasarım komple yeni dl1000 gibi olmuş :D ekstra elektronikle donatılmış , gücü biraz daha düzeltilmiş , çekiş kontrolü , kalkış asistanı , vardır daha birçok güncelleştirme

Motosikleti
    2013 xmax 250
    Alıntı oguzhan045 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar forumun uzun süredir sessiz takipçilerindenim. 2016 model turuncu bir Versys ile aranıza katılmış bulunuyorum.
    Manisa'da ikamet ediyorum. İzmir Manisa civarı olanlar varsa tanışmak görüşmek isterim.
    8 ayda 14.000 km bir X max tecrübesinden sonra geçtim Versys'e ama çok bir yabancılık çekmedim. Ufak tefek acemilikler var tabi.
    Neyse tekrardan merhabalar

http://i.hizliresim.com/ZYRzjz.jpg

http://i.hizliresim.com/6mGvbk.jpg

Hayırlı olsun.. Kazasız sürüşler. Sizinle aynı durumdayız.. Aynı km. Aynı motor. Tabi benim motor hayatının 100.kmsinde köpek çıkınca (frenaj bilmediğimden) önü kilitleyip çarpraz bağı koparma hadisem var.
    Vitesli eğitimi aldınız mı? Önce Gis akademiden 10 saatlik bir eğitim var onu alıp sonra versys e binmek istiyorum.

REKLAM ALANI
53. sayfa BirinciBirinci ... 3435152535455 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler