Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprilia SR50 Ditech

Motovento
    REKLAM ALANI
    TOXIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR50 Ditech
    Bir süredir ne alacağıma karar verememiş şekilde dolanıp dururken sonunda istediğim motoru buldum. Aprilia SR50 Ditech (SR-R Tuono Replica). Aranızda kullanmış olan varsa ya da hali hazırda sahibi olan varsa lütfen benimle iletişime geçsin. SR150 sahibi varsa o da olur, malzeme kalitesi, yol tutuş vs. gibi detaylarda yardımcı olabilir. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio
    Valla benimmkine benziyo bi bak istersen
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=3151

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Metal cevap yazıcaktır umarım o bir ara kullanmış ve güzel olduğunu söyledi herşeyiyle
    ERASER WİLL COME BACK

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Kaç paraymış bu haberi olan var mı? Hoş duruyor...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Aprilla SR50 nin fiyatı 4.000 YTL küsür.Bu arada arkadaşım 2 sene kadar kullandım aynı aletten tam bir canavardır ve piyasadaki 125 cc motorların yanından bile geçemeyeceği garanti (gilera hariç ) işciliği sağlamlığı ve ergonomisi mükemmel bir alettir , ayrıca şaşılacak derecede seri bir motor.Zaten yanlış hatırlamıyorsam 9.5 hp civarında olması lazım.Eğer paran varsa ve beyendiysen hiç bir kuşku duymadan al derim...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Aprilia SR50 Ditech
    MeTaL :
    Variyatördeki 45 km/s hız limitörünü ve 7500 rpm'de enjektörü kesen
    beyin limitörünü iptal edince (50cc moped olduğu için kısıtlanıyor)
    6.25 HP'den 7.5 HP'ye yükseliyor ve son sürati 85-90 km/s oluyor.
    Motoru çok beğendim ama bu renk sadece Bursa'da kalmış,
    İstanbul'dakine kaparo verilmiş, yani satılmış... Başka bir rengi de
    cezbetmedi pek. Sendeki SR50 karbüratörlü model miydi yoksa direk enjeksiyonlu Ditech miydi?

Prometheus:
    Motorun fiyatı 4.950'ydi, 2004 model olduğu için kampanya var, 3.950'ye
    veriyorlar. Bakalım, birazı peşin, birazı vadeli, istediğim Tuono Replica
    olursa hayırlısıyla alacağım.

Rossi:
    Neredeyse aynı, şaşılası bir benzerlik... Renginden mi sepetten mi anlamadım, bir iki detay farklı sanki

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Bendeki enjeksiyonlu ve 8.5 hp idi , ayrıca 2001 model ve 95 km. hıza ulaşıyordu.Fakat sana şöyle bir öneri motorunu al ve servise götür 500 km. sonra eksozunda bir parça var motorun gerçek gücünü o parça varken kullanamazsın ve ancak 85-90 km. yapabilirsin o parçayı çıkarttır ve sonra olayı gör 105 km. sürat yaptım onu çıkarttırdıktan sonra ve o eksozdaki parça fabrika tarafından bilinçli bir şekilde konuyor , duyumlarıma göre gümrük geçişlerinde daha ucuz ve kolay geçiş sağlıyormuş motor hacminin düşmesi amaçta budur sanırım...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Aprilia SR50 Ditech
    50cc olan ve otomatik vitesli olan herşey moped / motorlu bisiklet olduğu için (tipi nasıl olursa olsun), 50km'de hız sınırlaması getiriliyor. Neden? Çünkü, Avrupa ülkelerinde 16 yaşını dolduran herkes ehliyetsiz 50cc'lik moped kullanabiliyor. B sınıfı ehliyeti olan herkes de 125cc'ye kadar olan otomatik vitesli araçları kullanabiliyorlar. 1 Haziran'da yürürlüğe girecekken yine direkten dönen yeni trafik yasası önerisinde de bu detaylar vardı.

Forumlarda okuduğum kadarıyla Ditech eksozunda bir limitör yok. Eksoz portunda kısıtlama amaçlı bir daralma olduğunu söylüyorlar, bu da portu işleyerek halloluyormuş. Kastettiğin bu mu yoksa bundan başka bir durum mu var? Eksoz değiştirince güç alınıyor, o da ayrı bir durum...

Bu arada motoru da aldım

okanrua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam toxic ve metal. bende bu motorlar yakindan ilgileniyorum. 50 cc olmasi beni endiselendiriyor. endiselerimi yazmak istiyorum. umarim cevap verirsiniz.
    1- 50 cc az gibi geliyor. ivmelenmesi son surati yeterli mi acaba
    2- iki kisi binerken nasil. cekisi yeterlimi
    3- bu motor 50 cc oldugu icin 2. elde nasil olur. yani ben bunu satmak istesem yeterli bir fiyattan satabilirmiyim.
    4- servis vede yedek parca sorunu varmi.

lutfen yardim acil karar vermem lazim. tesekkurler simdiden

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bizim orda bi lokantanın rs50 si var görünce şok oldum abi dedim nerden estide rs50 aldın dedim "kardeş dedi almışken sağlam bişi olsun dedik adamda bize bunu tavsiye etti bizde aldık hiç tık etmedi bi kere dedi" 5000kmdeydi motor ozaman hala göeüyorum göztepede orası kapandı galiba şimdi mavi çarşının yanında bi lokanta vardı onundu göztepeliler görmüştür acayip seri bizim eleman bunla bütün pizza hut ve pizza cıların içinden geçiyo derdi :D param olsa direk alırım sonuçta APRİLLLA düşünmeye bile gerek yok

yok mu kimse yaw???

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    ateş abinin var ama.sanırım başlığı göremedi.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

ates abi kim ben ona ulasabilirmiyim. ATES ABIIIIIII ordamisin

offf yokmu kimse yaw. ATES ABI NERDESIIIN.

cansoykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben surdum o motoru 50 cc vede 50 kmh den sonra cok zor hızlanıyor sana tavsıyem o motordan uzak dur cunku 4milyar kusur cok o motora

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Alıntı TOXIC adlı üyeden alıntı
    MeTaL :
    Variyatördeki 45 km/s hız limitörünü ve 7500 rpm'de enjektörü kesen
    beyin limitörünü iptal edince (50cc moped olduğu için kısıtlanıyor)
    6.25 HP'den 7.5 HP'ye yükseliyor ve son sürati 85-90 km/s oluyor.

Prometheus:
    Motorun fiyatı 4.950'ydi, 2004 model olduğu için kampanya var, 3.950'ye
    veriyorlar.
    Arkadaşlar bende bu motor ile arn125 arasında takılmış durumdayım. Benim ilk motorum olacak o yüzden daha garanti olan Aprilia yı istiyorum ama 45km/s hız çok düşük bu bahsettiğiniz limitleri kaldırmak çok zor/pahalı mıdır? Birde yedek parçası gerçekten zormu bulunur bu aletin? Eğer öyle ise motoru kredi ile alabilecek biri olarak başka arnyi mi tercih etmeliyim? Çünkü Arn125 i nakit alabiliyor iken bu alet için kredi almam gerekiyor..

Motomax deki 3.950 fiyat kampanyası gerçekten motorlar 2004 model olduğu içinmi? Henüz bu konuda bayii ile konuşmadım ama öyle ise bu benim için dezavantajmıdır? 2005 diye ısrar etmek gerekir mi?

Tavsiyelerinizi bekliyorum..
    Şimdiden teşekkürler!!!

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    bence nakit arn yi al geç.motor zaten 100 km hıza orjinalinde ulaşıyor ve 4 zamanlı.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

Motosikleti
    motorumu sattım.Honda NT 700 alacağım...
    BEN 1999DA aprilia SR 150 aldım.2 yıl kullandım.
    süper bir motor.o zaman aynı katagoride tek rakibi gilera runner sp 180 idi.
    şimdi SR 150 lerin 2. elleri 2 milyar civarında.süper kaliteliler bence.hızına sasırırsınız.ivme sper.ama benzin...basarsan emer!!!!

ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam valla bu aprilianın parçalarını bulmak mümkün değil. Bende bir tane sr50 scooter vardı gerçi çook iyi motordu. Ama geçenlerde egzostunu çaldılar. İnanabiliyor musunuz? kendisini çalsalar o kadar üzülmezdim. Ve yedek parça olarak bulamadık. ithal gelmesi de bir muamma yamaha bws 100 ün egzostunu uydurmaya çalışıyor tamirci bakalım göreceğiz ne olacak? İyi motorlar ama parçası yok valla. Şimdiki aklım olsaydı honda activa alırdım o zamanlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler